Španielsko – Nemecko 2:1 (po pr.) | Portugalsko – Francúzsko 0:0 (3:5 po pen.)
Piatok 05.07.2024, 21:00Majstrovstvá Európy • Štvrťfinále

Strely mimo: 5:9.
    Rohy: 11:4.
    Ofsajdy: 2:2.
    Fauly: 7:13. (23:53:42)

Druhým postupujúcim mužstvom do semifinále sa stáva Francúzsko, ktoré si vybojovalo víťazstvo v penaltovom rozstrele! Francúzi premenili všetky svoje pokusy, na opačnej strane zlyhal Félix, ktorý loptu napálil do žrde. Tento zápas sa rozbehol hlavne od druhého polčasu, šance na oboch stranách a výborné zákroky brankárov. V predĺžení mohol rozhodnúť Mendes, ale šťastie nakoniec stálo na strane Francúzska. Portugalsko na čele s Ronaldom končí na Európskom šampionáte vo štvrťfinále. Odo mňa je to všetko, ďakujem vám za váš čas strávený pri tomto prenose a želám všetkým dobrú noc.

Začína penaltový rozstrel.

O postupe do semifinále sa rozhodne v penaltovom rozstrele.

120+1
    Druhé predĺženie sa skončilo.
    120. Nuno Mendes (POR)

120
    Zápas mohol ukončiť Mendes, ale Maignan jeho prízemný pokus chytil!

119
    Striedanie v tíme Portugalsko:
    z ihriska odchádza Vitinha, prichádza Matheus Nunes.

118
    Ani Dembélého center od rohovej zástavky nemení skóre duelu.

116
    Rohový kop chcel zakončiť Ronaldo, ktorému sa odpískal útočný faul.

114
    Bránu minul aj Barcola.

112
    Dembélé si vylepšil pozíciu na strelu, lenže loptu napálil nad bránu.

110
    Hernández si vypýtal faul, ktorého sa dopustil Ronaldo.
    108. João Félix (POR)

108
    Félix poslal loptu hlavičkou do bočnej siete!

106
    z ihriska odchádza Rafael Leão, prichádza João Félix.

Striedanie v tíme Francúzsko:
    z ihriska odchádza Kylian Mbappé, prichádza Bradley Barcola.

99
    Hra sa spomalila, Portugalci kombinujú s loptou.

97
    Mbappé neprestrelil loptu cez Pepeho.

96
    Píska sa hra rukou a Fofana nemohol pokračovať v hre.
    93. Cristiano Ronaldo (POR)

93
    Conceição prešprintoval sprava a rýchlo prihral Ronaldovi, ktorý to nemal na lepšie zakončenie a tak poslal loptu príliš vysoko!

91
    z ihriska odchádza Eduardo Camavinga, prichádza Youssouf Fofana.

91
    Začalo sa nadstavenie prvého polčasu.

Ani po 90 minútach nepoznáme postupujúceho do semifinále. Druhý polčas priniesol viacero sľubných šancí, ale obaja brankári predviedli svoje kvality. Duel medzi Portugalskom a Francúzskom bude pokračovať dvomi predĺženiami po 15 minút.

90+4
    Druhý polčas sa skončil.
    90+3. Kylian Mbappé (FRA)

90+3
    Dembélé posúval loptu ešte Mbappému a jeho zakončenie nemalo takú razanciu a Costa úspešne zakročil.

90+2
    z ihriska odchádza João Palhinha, prichádza João Neves.

90+1
    Od rohovej zástavky letel vysoký center, ktorý nezasiahol ani jeden z Francúzov.

90+1
    Hlavný rozhodca nadstavuje tri minúty.

90
    Saliba odčinil chybu a zblokoval strelu Silvu.

89
    Opäť Kanté, tentokrát z hranice šestnástky. Costa si loptu postrážil.

88
    Strelu z diaľky zrealizovať Kanté. Lopta mierila na stred brány a Costa ju chytil.

87
    Dnes rohové kopy Portugalcom nevychádzajú.

86
    z ihriska odchádza Randal Kolo Muani, prichádza Marcus Thuram.

85
    Štandardku zahral Ronaldo, ktorý loptu poslal do obranného múra.

84
    Žltá karta pre tím Francúzsko (Saliba).

82
    Vitinha nedostal loptu cez Kantého.

79
    Žltá karta pre tím Portugalsko (Palhinha).

79
    Maignan loptu vyboxoval.

79
    Nasledovať bude rohový kop Portugalska.

78
    V zápase doposiaľ nikto nedostal žltú kartu.

77
    Portugalci si len prihrávajú.

74
    z ihriska odchádza João Cancelo, prichádza Nélson Semedo,
    z ihriska odchádza Bruno Fernandes, prichádza Francisco Conceição.
    74. Ousmane Dembélé (FRA)

74
    Strela Dembélého bola privysoká.

73
    Dembélého centrovaná lopta odkopnutá Pepem.
    70. Eduardo Camavinga (FRA)

70
    Aj Camavinga zahadzuje tutovku! Lopta len tesne minula žŕdku.

69
    Portugalci sa snažia niečo vymyslieť od stredového kruhu.

67
    z ihriska odchádza Antoine Griezmann, prichádza Ousmane Dembélé.
    66. Randal Kolo Muani (FRA)

66
    Ani Kolo Muani nedáva gól! Dias sa mu v správnej chvíli hodil do strely a zmenil smer lopty.

64
    Fernandesov center z rohu neprináša ovocie.
    63. Vitinha (POR)

63
    Leão prihrával Vitinhovi a ten z prvej pálil! Maignan vytiahol ďalší skvelý zákrok!
    61. Bruno Fernandes (POR)

61
    Cancelo našiel Fernandesa, ktorý neuspel zoči-voči brankárovi! Maignan vyrazil loptu pravou rukou.

60
    Ani po tomto rohu sa skóre nemení.

59
    Leão s ďalším šprintom na bránu. Rohový kop pre Portugalsko.

57
    Mbappé je v poriadku a pokračuje ďalej.

55
    Mbappé dostal po Silvovej hlavičke loptou do tváre, z ktorej mu spadla aj ochranná maska.

54
    Portugalci pohrozili po rohovom kope, ale Maignan loptu nakoniec vyrazil.

54
    Rohový kop vybojoval Ronaldo.

52
    Hernándezova prihrávka preletela popred bránu, ale nenašla zakončovateľa.

50
    Tak Mendes predviedol skvelý herecký výkon, za čo mal dostať žltú kartu, pretože to bolo až príliš prifilmované.

50
    Costa bol pripravený a vychytal Mbappého.

49
    Cancelo šikovne odstavil od lopty Hernándeza.

47
    Hrá sa najmä pri stredovom kruhu a loptu majú Portugalci.

46

Prvý polčas nepriniesol oku lahodiaci futbal a ani gól. Najväčšiu príležitosť mal len Hernández, ale jeho strelu vyrazil Costa. Oba celky hrajú skôr opatrnejšie a vyčkávajú.

45+1

44
    Portugalci sa pomalými krokmi dostali na polovicu Francúzska.
    42. Bruno Fernandes (POR)

42
    Fernandes kopol loptu nad múr a aj bránu.

41
    Kolo Muani fauloval Vitinha a pre Portugalcov je tu šanca vo forme priameho kopu.

40
    Zatiaľ nevidíme príliš futbalovej krásy. O pár minút sa skončí prvý polčas.

38
    Mbappé prerušil snaženie svojho tímu a poslal loptu mimo.

37
    Držanie lopty 58 % – 42 %.

34
    Griezmann zahrával loptu z rohu nakrátko. Francúzi naďalej len obliehajú šestnástku súpera.

33
    Francúzi kombinujú na polovici Portugalcov.

31
    Pepeho dobré bránenie na hranici pokutového územia.

28
    Portugalci ho zahrali nakrátko, ale ani z tohto neprišlo k ohrozeniu brány.

27
    Nebezpečný na ľavej strane je Leão, ktorý sa vie dostať do nebezpečných situácií. Roh pre Portugalsko.

26
    V ofsajde skončil Mbappé.

25
    Griezmann centroval, Portugalci odvrátili loptu zo šestnástky.

25
    Camavinga vybojoval priamy kop, keď si nedovolene počínal Pepe.

23
    Zrážka hlavami medzi Hernándezom a Ronaldom. Druhý menovaný skončil na zemi.
    22. Kylian Mbappé (FRA), Theo Hernández (FRA)

22
    Mbappého kľučky, po ktorých nasledovala strela z ťažkého uhla a Costa musel zasiahnuť.

20
    Hernándezovu nepríjemnú strelu vyrazil Costa!

20
    Saliba odhlavičkoval loptu zo stredu pokutového územia.

19
    Ako drak zabojoval Leão a získal pre svoj tím rohový kop.
    17. Bruno Fernandes (POR)

17
    Píska sa útočný faul na strane Portugalska a tak z rohového kopu nebude nič.

16
    Streleckú pozíciu z diaľky si našiel Fernandes a vypálil. Loptu jemne tečoval ešte Saliba na roh.

15
    Maignan svoju chybu odčinil a chytil centrovanú loptu priamo do rukavíc.

15
    Brankár Maignan daroval Portugalsku rohový kop.

14
    Portugalci sa očividne nikam neponáhľajú, ich rozohrávky na vlastnej polovici dlho trvajú.

12
    Leão krásnou pätičkou našiel Mendesa, ale ten bezhlavo zakončil.

11
    K rohovej zástavke sa taktiež postavil Fernandes a posielal to na bližšiu žrď, kde bol hráč súpera.

10
    Fernandesovi vôbec nevyšla štandardka, ale Portugalci získali rohový kop.

10
    Priamy kop pre Portugalsko.

8
    Mendesov center do pokutového územia zneškodnil Tchouaméni.

8
    Priebeh hry je stále rovnaký.

6
    Portugalci kombinujú s loptou len na svojej polovici. Francúzi sú dobre rozostavení.

4
    Prvý útočný náznak Portugalcov, ale Mendesova prihrávka nenašla nikoho.

3
    Naďalej sú pri lopte Francúzi a sú blízko pokutového územia.

2
    Koundého center neprešiel na spoluhráča.

1

Portugalsko: Costa – Cancelo, Pepe, Dias, Mendes – Vitinha, Palhinha, Fernandes – B. Silva, Ronaldo (C), Leão.
    Náhradníci: Patrício, Sá – Semedo, Dalot, Ramos, Félix, Pereira, Inácio, J. Neves, Nunes, R. Neves, Jota, A. Silva, Neto, Conceição.

Francúzsko: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Camavinga – Griezmann – Kolo Muani, Mbappé (C).
    Náhradníci: Samba, Aréola – Pavard, Mendy, Giroud, Dembélé, Thuram, Zaïre-Emery, Fofana, K. Coman, Clauss, Konaté, Barcola.

EURO 2024 sa prehuplo do štvrťfinálových súbojov. Piatkový, sviatočný program zaháji atraktívny duel Španielska s Nemeckom, o ktorom môžeme hovoriť ako o predčasnom finále. Vo večernom zápase sa stretne Portugalsko proti Francúzsku, oba celky si zahrali vo finále Európskeho šampionátu v roku 2016, kde sa z víťazstva tešili Portugalci, ktorí zdolali Francúzov 1:0 po predĺžení. Týmto vás vítam pri tomto online prenose, v ktorom vám prinesieme najdôležitejšie momenty a spoznáme druhého semifinalistu šampionátu.

Portugalsko: Portugalci sa predrali do štvrťfinále až po penaltovom rozstrele, keď premenili všetky svoje pokusy a poslali Slovincov domov po výsledku 1:0. Penalty Slovincom vôbec nevyšli, pretože nedali ani jeden gól. V skupinovej fáze si Portugalsko poradilo s Českom 2:1, Tureckom 3:0 a na Gruzíncov boli prikrátki, podľahli im 0:2. Skončili na 1. mieste so šiestimi bodmi, rovnako malo aj Turecko, ale s horším skóre.

Francúzsko: Francúzi si poradili v osemfinále s Belgičanmi, ktorých zdolali 1:0. Nešťastný vlastný gól si pripísal Jan Vertonghen. Štatistika francúzskeho celku v skupinovej fáze bola jedna výhra proti Rakúsku 1:0 a dve remízy, s Holandskom 0:0 a s Poľskom 1:1. Postúpili z druhého miesta, keď získali päť bodov, o jeden menej než Rakúšania.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Klaudia Kadlecová

Góly:

Karty:   79. Palhinha (POR) – 84. Saliba (FRA)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:9. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:13.
    Portugalsko: Costa – Cancelo (74. Semedo), Pepe, Dias, Mendes – Vitinha (119. Nunes), Palhinha (90+2. J. Neves), Fernandes (74. Conceição) – B. Silva, Ronaldo (C), Leão (106. Félix).
    Náhradníci: Patrício, Sá – Dalot, Ramos, Pereira, Inácio, R. Neves, Jota, A. Silva, Neto.

Tréner: Roberto Martínez

Francúzsko: Maignan – Koundé, Upamecano, Saliba, Hernández – Kanté, Tchouaméni, Camavinga (91. Fofana) – Griezmann (67. Dembélé) – Kolo Muani (86. Thuram), Mbappé (C) (106. Barcola).
    Náhradníci: Samba, Aréola – Pavard, Mendy, Giroud, Zaïre-Emery, K. Coman, Clauss, Konaté.

Tréner: Didier Deschamps

Rozhodca: Oliver – Burt, Cook