Španielsko – Nemecko 2:1 (po pr.) | Portugalsko – Francúzsko 0:0 (3:5 po pen.)
Španielsko
2:1 (0:0)
Nemecko
cz Piatok 05.07.2024, 18:00 • Stuttgart Arena (MHPArena) • Majstrovstvá Európy • Štvrťfinále

Dnešní zápas byl také posledním v kariéře Toniho Kroose. Fenomenální záložník se rozloučil s klubovým fotbalem triumfem v Lize mistrů v dresu Realu Madrid. S národním týmem to podobně sladká rozlučka nebude.

Z mé strany je to už vše. Na shledanou! (21:06:20)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 9:11. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:22.
    Dani Olmo šel na trávník jako náhrada za zraněného Pedriho. Zápas zakončil s gólem a asistencí a byl vyhlášen hráčem utkání.

Fotbalisté Španělska slaví postup do semifinále! Naopak Němci musejí spolknout hořkou pilulku. Domácí šampionát pro ně končí smutnou a bolestivou porážkou v prodloužení.

První poločas byl spíše taktickou bitvou a gól nepřinesl. Ten padl pár minut po změně stran, když se po Yamalově přihrávce přesně trefil Dani Olmo. Němci se pak dlouho snažili vyrovnat. Své šance spaloval Havertz, střídající Füllkrug trefil tyč, ale v 89. minutě to přišlo. Po centru Mittelstädta vrátil hlavou míč do ohně Kimmich a Florian Wirtz poslal utkání do prodloužení. V něm mělo více příležitostí Německo. V závěru první části střílel těsně vedle Wirtz, krátce po obrátce stran pak Musiala trefil ruku Cucurelly, která rozhodně nebyla u těla, ale pokutový kop se nakonec nepískal (patrně kvůli těsnému ofsajdu Füllkruga). Füllkrug pak ještě tečoval Kimmichův centr a skvělý zákrok musel vytáhnout Simón. Ve 119. minutě pak přišel obrovský šok pro domácí tým. Dani Olmo totiž odcentroval na hlavu Mikela Merina, jehož neuhlídal Rüdiger, a záložník Realu Sociedad rozhodl. Na postupu La Roji pak už nic nezměnilo ani vyloučení Carvajala po druhé žluté kartě, a ani hlavička Füllkruga, za kterou se Simón jen ohlédl.
    Španělé šli na evropských šampionátech už devětkrát do prodloužení. V tomto ohledu už jsou lepší jen Italové.

120+6

120+6
    Centr Toniho Kroose směřoval do rukavic Unaie Simóna! Španělsko se stává prvním semifinalistou EURA!

120+5
    Sudí ještě pustil Němce do jedné akce. Dani Carvajal rukama stáhl Musialu a po druhé žluté kartě je vyloučen! Poslední standardka!

120+4
    Robert Andrich zahrál vysokou nohou a rozehrávat bude Španělsko. Je zřejmě jasno.
    120+3. Füllkrug nevyrovnal! Jeho hlavičce scházel metr.

120+3
    Niclas Füllkrug nebude hrdinou! Z pravé strany si naběhl na krásný centr, ovšem hlavou zamířil metr vedle tyče. Unai Simón se jen díval!

120+2
    Velký závar v šestnáctce Španělska! Míč se tam odrazil od dvou Němců. Rána Kimmicha zpoza šestnáctky pak byla zablokována.

120+2
    Tak tři minuty!

120+1
    Němci už mají minimum času. Zatím nevíme, kolik rozhodčí nastaví.

120
    Žlutá karta pro tým Španělsko (Álvaro Morata).
    119. Mikel MERINO - 2:1

119
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    La Roja šokuje pořadatelskou zemi v samotném závěru prodloužení! Z levé strany odcentroval Dani Olmo. Balón přelétl Rüdigera, který neuhlídal nabíhajícího MIKELA MERINA a ten nechytatelně hlavičkoval k pravé německé tyči – 2:1.
    117. Simón zachránil Španělsko proti Füllkrugovi.