Columbus – Colorado 4:1 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 3:4 (po pr.)
Tampa Bay – Detroit 2:4 (kon.) | Toronto – Florida 6:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 3:2 (po pr.)
Winnipeg – LA Kings 4:3 (kon.) | San Jose – Seattle 2:4 (kon.)
Toronto Maple Leafs
6:4 (2:0, 3:1, 1:3)
Florida Panthers
cz Utorok 02.04.2024, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Noční program NHL přinese také atraktivní souboj Toronta Maple Leafs a Floridy Panthers. Jedná se o tabulkové sousedy v rámci Atlantické divize a také dva celky, které budou mít vysoké ambice i ve vyřazovacích bojích.

Florida Panthers:
    Hokejisté Floridy odehráli 74 zápasů a na kontě mají 99 bodů. Dnes se tedy budou snažit přehoupnout přes stovku. V tabulce Atlantické divize jsou Cats druzí a celkově v rámci Východní konference čtvrtí. Postup do vyřazovacích bojů už mají i matematicky jistý. Naposledy doma zdolali 3:2 po nájezdech Detroit. Před tím naopak vyšli rovněž před svými fanoušky naprázdno v duelech s Bostonem a NY Islanders. Celek ze Sunrise má čistý stůl, co se týče marodky.

Toronto Maple Leafs:
    Leafs odehráli 73 zápasů a nasbírali v nich 93 bodů. V divizní i konferenční tabulce se nacházejí hned za Floridou. Kanadský celek půjde do duelu proti Panterům povzbuzen dvěma velmi povedenými představeními. Domácí triumf 5:1 s Washingtonem totiž hráči Toronta potvrdili výsledkem 3:0 v Buffalu. Čisté konto si připsal brankář Ilja Samsonov, který se po nepovedeném úvodu ročníku, kdy byl dokonce umístěn na waiver list, dostává s blížícím se koncem základní části do velmi dobré formy. Javorové listy mají hodně zaplněnu marodku. Jsou na ní obránci Rielly, Liljegren, Klingberg a Edmundson a také důležitý útočník Mitchell Marner.

Martin Jones – 21 zápasů, průměr 2,70, úspěšnost 90,8 %, 2 nuly

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Ljubuškin, Brodie, McCabe, Benoit, Timmins, Giordano – Domi, Matthews (A), Bertuzzi – W. Nylander, Tavares (C), McMann – N. Robertson, Holmberg, Knies – Reaves, Kämpf, Dewar.
    Trenér: Sheldon Keefe

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Gadjovich.
    Trenér: Paul Maurice

Rozhodčí: Hebert, Skilliter – Smith, Alphonso.

00:01

00:07
    Hned v úvodu tu máme zakázané uvolnění Toronta.

00:15
    Od modré čáry střílel Aaron Ekblad a úvodní zákrok si připsal domácí Ilja Samsonov.

01:18
    Bekhendem nejprve zakončoval Auston Matthews. Jeho pokus byl zablokován obráncem Mikkolou. Poté pálil od pravého mantinelu Conor Timmins a Sergej Bobrovskij ztlumil puk ve výstroji.

02:18
    Nalevo vyrazil dopředu Jonah Gadjovich. Do zakončení však nebyl puštěn domácím obráncem.

03:00
    Ryan Lomberg vrazil na hrazení Jakea McCabea a je za to vyloučen. Přesilovka pro Maple Leafs.

04:05
    Polovina domácí přesilovky je za námi. Zatím tomu schází střelba.

04:21
    Až nyní střílel v pokleku John Tavares. Bobrovskij zasáhl betonem.

04:42
    V oslabení ujel Sam Reinhart. Dostal se ale příliš blízko Samsonovovi a zamířil pouze do jeho betonu!

05:01

05:22
    Sam Bennett si vybruslil až do zakončení. Byl ale tísněn dvěma hráči a v pádu tak nevystřelil dostatečně razantně. Samsonov přerušil hru.

05:34
    Ryan Reeves netrefil puk dobře, čímž ale nechtěně nahrál spoluhráči Connorovi Dewarovi. Ten střílel z levého kruhu do připraveného Bobrovského.

05:41
    Ryan Lomberg ujel domácí obraně na pravé straně. Střelu na bližší tyčku vyrazil Samsonov lapačkou!

06:23
    Ilja Ljubuškin nahrál k pravému mantinelu Maxovi Domimu. Jeho střelu vyrazil Bobrovskij.

07:15
    Simon Benoit podpořil domácí útok najetím na levém křídle. Nahrávku však zablokoval Gustav Forsling.

07:22
    Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:29
    Po hostujícím nahození za branku kotouč vypadl z hrací plochy. Další buly ve středním pásmu.

08:13
    Hostům se nepodařil přechod do útočného pásma. Zpátky pro kotouč se musel vrátit Gustav Forsling.

08:47
    Mark Giordano dostal dvě minuty za držení Luostarinena. První přesilovka Panterů.

08:57
    Sam Reinhart předložil puk mezi kruhy Carterovi Verhaeghemu. Tomu však vložil hůl do rány protihráč a kotouč skončil až v ochranné síti za brankou.

09:36
    Carter Verhaeghe nyní zachytil puk zřejmě až těsně ve středním pásmu a pod tlakem si raději pomohl netradiční malou domů na brankáře Bobrovského.

10:10
    Domácí se v oslabení zatím dobře brání. Funguje aktivní přístup k hráčům soupeře.

10:46
    Sam Bennet střílel z pravého kruhu. Puk tečoval bránící Benoit a ten skončil v ochranné síti.

10:48
    A Toronto je v plném počtu.

11:21
    Se střelou Antona Lundella téměř z rohu hřiště neměl Samsonov problémy. Následuje reklamní přestávka.

Střely na branku – 5:6

12:21
    Do zakončení se dostal Sam Reinhart, který netrefil branku.

12:35
    Dobré střídání Floridy. Na přihrávku Evana Rodriguese si najel Matthew Tkachuk, který však ze slotu minul!

13:59
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení! Dmitrij Kulikov rozehrával na útočné modré, ale jeho přihrávku vystihl Matthew Knies. Ten následně našel rozjetého NICHOLASE ROBERTSONA, který se dostal do samostatného úniku a po povedeném blafáku do forhendu zasunul kotouč kolem pravého betonu Bobrovského za brankovou čáru. Asistence: Matthew Knies.
    13:59 Nicholas ROBERTSON - 1:0

14:23
    Z levého kruhu střílel Simon Benoit a Bobrovskij si tentokrát připsal úspěšný zákrok. Reklamní přestávka.

14:32
    Leafs rychle navyšují svůj náskok! Po buly v útočné třetině se dostal u levého mantinelu k puku TJ Brodie. Ten s ním zamířil za branku, objel ji a přes brankoviště nahrál AUSTONOVI MATTHEWSOVI, jemuž už stačilo jen nastavit čepel a usměrnit kotouč do odkryté klece – 2:0. Asistence: TJ Brodie.
    14:32 Auston MATTHEWS - 2:0

15:28
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal John Tavares. Přesilovka Floridy.

16:22
    Domácí získali kotouč a mohli vyhodit.

16:45
    Mohlo být sníženo! Už to vypadalo, že po ráně Sama Bennetta ze slotu kotouč projde za záda Ilji Samsonova. Ten se však ještě stačil zorientovat, natáhnout se za pukem a chytit ho do lapačky před brankovou čarou!

17:29
    Tavares je na ledě a Florida je tedy v plném počtu.

17:50
    Na levém křídle vyrazil dopředu Tyler Bertuzzi. Jeho ránu na bližší tyčku zneškodnil Bobrovskij vyrážečkou.

18:39
    Pontuse Holmberga natlačil v rohu na mantinel Niko Mikkola. To se nelíbilo Matthewovi Kniesovi, který si to chtěl se zadákem Cats vyřídit ručně. Rukavice zůstaly dole, ale vylučovat se bude.

18:39
    Vyloučen je pouze Matthew Knies za hrubost. To znamená přesilovku pro Pantery.

19:21
    Brodie vyhazuje puk až za branku Bobrovského.

19:58
    Domácí se osvobozují a v první třetině se už nic nestane.

20:00

První třetina vyšla lépe Torontu. Domácí hokejisté byli produktivnější a tak vedou nad Floridou 2:0. Skóre utkání otevřel ve 14. minutě Nicholas Robertson, který se dostal do úniku a Bobrovského překonal forhendovým blafákem. O pouhých 33 sekund později pak Brodie předložil puk před prázdnou branku Austonovi Matthewsovi a ten zaznamenal svůj již 61. gól v sezóně. Asi nejblíže snížení pak byl v přesilovce Bennett, po jehož zakončení zasáhl Samsonov lapačkou těsně před brankovou čarou.

Statistiky
    Střely na bránu: 8 – 8 | Přesilová hra: 0/1 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:07.

Hosté mají před sebou ještě 39 sekund přesilové hry z vyloučení Kniese.

20:01

20:30
    Barkov nahrál zpoza branky Carterovi Verhaeghemu, který však z pravého kruhu trefil jen dobře postaveného Samsonova.

20:47
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté snižují až po skončení početní výhody! Carter Verhaeghe vybojoval puk pro BRANDONA MONTOURA. Ten ho od pravého mantinelu nahodil směrem na branku a Ilja Samsonov zřejmě vůbec nic neviděl. Kotouč totiž zapadl k jeho vzdálenější tyčce, aniž by se domácí gólman vůbec pohnul – 2:1. Asistence: Carter Verhaeghe.
    20:47 Brandon MONTOUR - 2:1

21:26
    Domácí si však rychle berou zpátky dvougólový náskok! Max Domi s Austonem Matthewsen výborně forčekovali. Druhý jmenovaný poslal z rohu kotouč před branku, kam si sjel TYLER BERTUZZI, jenž zblízka sklepl gumový předmět mezi betony brankáře Bobrovského. Asistence: Auston Matthews a Max Domi.
    21:26 Tyler BERTUZZI - 3:1

22:01
    Vyloučení v týmu Florida Panthers:
    Jonah Gadjovich – 2 min., nedovolené bránění.

22:49
    V oslabení zahrozil Sam Reinhart. Ten se dostal ke střele mezi kruhy, kterou Samsonov lapačkou vyrazil.

23:19
    Nyní v oslabení vystřelil také Eetu Luostarinen a Samsonov si musel připsat další zákrok. Leafs se přesilovka úplně nedaří.

24:02

24:33
    Ryan Reaves trefil brusli Davida Kämpfa a Bobrovskij musel na odraz reagovat. Následně se to před jeho brankou lehce pošťuchovalo, ale vylučovat se za to nebude.

25:06
    Ilja Samsonov teď ukázal své umění! Ránu Vladimira Tarasenka z pravé strany vykopl k Antonovi Lundellovi. Ten dorážel do poloodkryté klece, ovšem gólman Toronta se natáhl a pravým betonem zabránil gólu!

26:28
    Střely na branku – 11:14

26:46
    Zdálo se, že Jake McCabe dostal zásah vysokou holí. Rozhodčí to ale přehlédli a odpustili hostím dvě minuty.

27:25
    Evan Rodrigues si při své individuální akci uřízl příliš velké sousto. Nedokázal projít přes trojici hráčů Leafs.

27:56
    Přihrávku do předbrankového prostoru dostal Connor Dewar, který z první neprostřelil Bobrovského!

28:32
    Skvělé střídání čtvrté domácí formace končí gólem! Ryan Reaves nejprve tečoval střelu spoluhráče vedle branky. U zadního mantinelu však vybojoval puk nazpátek a našel před brankoviště najetého DAVIDA KÄMPFA. Český útočník si hrací předmět přehodil na bekhend a zasunul ho za Bobrovského – 4:1. Bez asistence.
    28:32 David KÄMPF - 4:1

29:04
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Aleksander Barkov. Přesilovka pro Toronto. Ta začne po reklamní pauze.

29:37
    Hosté se nyní osvobodili.

30:02
    Conor Timmins nedal dostatečně přesnou přihrávku Austonovi Matthewsovi a ten byl tak zahnán do rohu.

30:58
    Hosté ještě vyhazují a tohle oslabení přežijí.

31:05

31:19
    Nahození Ryana Reavese z rohu vyrazil Bobrovskij.

32:14
    Sam Reinhart z mezikruží netrefil branku. Toronto je zatím v útoku podstatně efektivnější.

32:53
    Auston Matthews uháněl sám na Bobrovského. Situaci však vyřešil ranou nad branku!

33:30
    Nyní tu máme další z reklamních přestávek.

33:39
    Bobrovskij zachytil nahozený puk a rozehrál na své spoluhráče.

33:52
    Pokus Antona Lundella z levého kruhu skončil v lapačce Samsonova.

34:05
    Domácí dávají už pátý gól a zdá se, že kráčejí za třetím vítězstvím v řadě! Pontus Holmberg s kotoučem rychle obkroužil branku a předložil ho před brankoviště MATTHEWOVI KNIESOVI, kterého obránci Panterů nepochopitelně ignorovali a mladý útočník neměl problém poslat puk za bezmocného Bobrovského – 5:1. Asistence: Pontus Holmberg a Nicholas Robertson.
    34:05 Matthew KNIES - 5:1

35:33
    Nyní střílel z dobré pozice William Nylander a Bobrovskij tentokrát zvládl úspěšně zasáhnout.

36:18
    Nyní bylo pískáno postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

36:36
    Střela od modré čáry z hole Ilji Ljubuškina neprošla až na Bobrovského.

37:40
    Florida má už jistou účast v play-off. V případě dnešního vítězství se k pomyslnému označení „x“ v tabulce výrazně přiblíží také Maple Leafs.

38:31
    Max Domi si v předbrankovém prostoru zakvrdlal s kotoučem a dostal se do nebezpečného zakončení. Bobrovského nepřekonal.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Rodrigues předával puk na modrou Oliverovi Ekmanovi-Larssonovi, jemuž však hrací předmět unikl do středního pásma.

40:00

Utkání se vyvíjí zatím jednoznačně pro Toronto. To vede po čtyřiceti minutách už 5:1. Domácí jsou dnes především vysoce produktivní, když dokázali pětkrát skórovat z 17 střel na branku. Prostřední část přitom otevřel zásah Brandona Montoura, který snížil na 1:2. Na to však rychle odpověděl Tyler Bertuzzi. Na rozdíl tří branek pak zvýšil David Kämpf, jenž se výborně zorientoval před brankovištěm. Zatím poslední slovo si vzal ve 35. minutě Matthew Knies, jemuž po objetí branky servíroval puk Holmberg.

Statistiky
    Střely na bránu: 17 – 15 | Přesilová hra: 0/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje v brance Floridy Anthony Stolarz, jenž nahradil Sergeje Bobrovského.

41:39
    Sledujeme zatím opatrnější start do třetí třetiny.

42:03
    Vladimir Tarasenko nahazoval puk na branku od modré čáry. Nemířil přesně.

42:12
    Hosté snižují na rozdíl tří gólů! Eetu Luostarinen vytáhl hru na modrou čáru pro Nika Mikkolu. Do jeho nahození vložil mezi kruhy hůl VLADIMIR TARASENKO, na jehož teč nestačil Samsonov adekvátně zareagovat – 5:2. Asistence: Niko Mikkola a Eetu Luostarinen.
    42:12 Vladimir TARASENKO - 5:2

43:22
    A hosté ještě vycítili šanci! Matthew Tkachuk nejprve na slotu vložil hokejku do nabídky spoluhráče a Samsonov si musel připsat dobrý zákrok. O pár desítek sekund později následovala podobná situace. Evan Rodrigues usměrňoval kotouč mezi betony a Samsonov měl co dělat, aby mu černá pryž neprošla za brankovou čáru!

44:15
    Hosté pokračují v náporu a nadále se hraje hlavně před Samsonovem.

45:22
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se vrací do obranného pásma kanadského celku.

45:27
    Hned po buly přišla rána Olivera Ekmana-Larssona. Samsonov přerušuje hru.

45:34
    Evan Rodrigues se dostal mezi kruhy k puku, ale trefil jen Ljubuškina. Následný projektil dalšího hráče hostí minul vzdálenější tyčku.

46:19
    Simon Benoit dostává dvě minuty za držení. Po reklamní přestávce uvidíme přesilovku Cats.

47:00
    Kotouč je snad už 20 sekund v rohu kluziště, odkud se ho hosté marně snaží vytáhnout.

47:15
    Matthew Tkachuk šikovně tečoval střelu spoluhráče a Ilja Samsonov kotouč vytahoval zpátky do hry těsně před brankovou čarou! Skvělý zákrok.

48:01
    Bennett nabil Vladimirovi Tarasenkovi, který z levého kruhu orazítkoval bližší tyčku!

48:20
    Domácí jsou v plném počtu a nakonec mohou být rádi, že tohle oslabení přežili bez pohromy.

49:17
    Puk nyní vypadl na střídačku Panthers.

49:29
    Pokud by hosté rychle snížili, tak by ještě mohli mít naději na zvrat. Stále se nevzdali a ve třetí třetině jsou aktivní.

50:06
    S bekhendovým zakončením Maxe Domiho měl co dělat Stolarz. Ten zatím mnoho zákroků nemá.

51:26
    Hostující brankář Stolarz nyní přišel o hůl. Evan Rodrigues však vzápětí dostal puk do středního pásma, takže by z toho větší problém být neměl.

51:58
    A je to už jen o dva góly! Vladimir Tarasenko si zamíchal s pukem za brankou a pak našel SAMA REINHARTA, na jehož rychlou střelu z pravé strany Samsonov lapačkou nedosáhl – 5:3. Asistence: Vladimir Tarasenko.
    51:58 Sam REINHART - 5:3

51:58
    Domácí trenér Sheldon Keefe vycítil problémy a raději si vyžádal oddechový čas.

52:10
    Domácí ale krátce po buly ve středovém kruhu propadli a Panteři byli málem v kontaktu! V situaci 2 na 1 dostal přihrávku Evan Rodrigues, jenž z pravého kruhu orazítkoval bližší tyčku!

53:19
    Gustav Forsling zahrál vysokou holí. Vhazuje se v obranném pásmu Floridy.

53:58
    Ryan Lomberg to zkusil z ostrého úhlu. Samsonov byl pozorný.

54:23
    Max Domi mohl domácí uklidnit! Najížděl sám na brankáře Stolarze, který ale bekhendovou kličku přečetl a udržel ještě Floridě naději. Poslední reklamní přestávka.

54:48
    Střely na branku – 22:24

55:07
    Pět minut do konce třetí třetiny. Hosty zabrzdilo postavení mimo hru.

55:57
    Hosté by potřebovali co nejrychleji skórovat. Případně si vytvořit tlak, aby mohli uvažovat o odvolání gólmana.

56:38
    Ekman-Larsson přiťukl na levém kruhu puk Antonovi Lundellovi. Jeho tvrdá střela švihem nezaskočila Samsonova.

56:58
    Po nepříjemné střele Aarona Ekblada od modré čáry Samsonovovi vypadl puk a zůstal za jeho betony. Cats však nedostali šanci dorážet, protože se rozhodčí upískli.

56:59
    Hosté to již zkoušejí s prázdnou brankou!

57:33
    Jake McCabe zahrál puk o mantinel tak, že ten zamířil jen těsně vedle opuštěné branky hostí! Je z toho jen icing.

57:43
    Obrovský závar před brankou domácích! Barkov s Bennettem nedokázali dotlačit kotouč za Samsonova a snad trojici bránících hráčů, kteří se naskládali do brankoviště!

58:10
    Stíhací jízda Panterů pokračuje! Tarasenko, který operoval na modré čáře, posunul puk doleva na SAMA BENNETTA. Ten vypálil švihem z vrcholku kruhu a trefil se ke vzdálenější tyčce. Samsonov lapačkou nedosáhl – 5:4. Asistence: Vladimir Tarasenko a Matthew Tkachuk.
    58:10 Sam BENNETT - 5:4

58:10
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:23
    Stolarz je opět na střídačce a jako šestý hostující hráč naskočil Tkachuk.

58:23
    Na vhazování ve středním pásmu se však gólman Floridy ještě vrací do branky.

58:41
    A opět hra hostí bez brankáře!

59:11
    Domácí přeci jen zřejmě vyhrají! Kotouč vyškrábl v obranném pásmu AUSTON MATTHEWS. Na první pokus ho sice na modré obětavě zastavil Tarasenko, ovšem Matthews se k puku znovu dostal a z dálky ho poslal do opuštěné branky soupeře. Bez asistence.
    59:11 Auston MATTHEWS - 6:4

59:51
    Domácí už to kontrolují daleko od své branky a budou se moci radovat.

Hokejisté Toronta přestáli stíhací jízdu Floridy ve třetí třetině a mohou se tak radovat ze třetího vítězství v řadě!

Domácí vedli po dvou třetinách už 5:1, ale nakonec se ještě museli o výhru hodně bát. Panteři se totiž nevzdali a s velkým přispěním Vladimira Tarasenka postupně snížili až na rozdíl jediné branky. Tarasenko svou trefou hostující snažení odstartoval, v 52. minutě našel nahrávkou zpoza branky Sama Reinharta a v čase 58:10 pak při hře bez brankáře asistoval také u kontaktního zásahu Sama Bennetta. Leafs definitivně uklidnil až Auston Matthews, který se 49 sekund před koncem trefil do opuštěné klece soupeře.

2. Matthew Knies (TOR) 1+1
    3. Vladimir Tarasenko (FLA) 1+2 (03:50:25)

Martin Augustin

Góly a asistencie: 14. N. Robertson (Knies), 15. Matthews (Brodie), 22. Bertuzzi (Matthews, Domi), 29. Kämpf, 35. Knies (Holmberg, N. Robertson), 60. Matthews – 21. Montour (Verhaeghe), 43. Tarasenko (Mikkola, Luostarinen), 52. Reinhart (Tarasenko, Barkov), 59. Bennett (Tarasenko, M. Tkachuk)

Tréner: Sheldon Keefe

Florida Panthers: Bobrovskij (41. Stolarz) – Ekblad (A), Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov (C), Verhaeghe – M. Tkachuk (A), Bennett, Rodrigues – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Lomberg, Stenlund, Gadjovich.
    Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: Hebert, Skilliter – Smith, Alphonso

Diváci: 18 776