Toulouse – Benfica 0:0 (kon.) | Rennes – AC Miláno 3:2 (kon.) | Freiburg – Lens 3:2 (po pr.)
Karabach – Braga 2:3 (po pr.) | AS Rím – Feyenoord 1:1 (4:2 po pen.) | Sparta Praha – Galatasaray 4:1 (kon.)
Marseille – Doneck 3:1 (kon.) | Lisabon – YB Bern 1:1 (kon.)
Toulouse FC
0:0 (0:0)
Benfica Lisabon
cz Štvrtok 22.02.2024, 18:45 • Stadium Municipal, Toulouse • Európska liga • Play-off

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního klubového evropského fotbalu. V tomto zápase play-ff Evropské ligy proti sobě nastoupí Toulouse FC a Benfica Lisabon.

Jedná se o odvetný zápas. Ten první se hrál v Portugalsku. Fanoušci čekali na branku do 68. minuty, kdy Lisabon poslal do vedení z penalty Di Maria. Sedm minut později srovnal Desler. V samotném závěru zápasu, v osmé minutě nastavení rozhodl o domácí výhře Di Maria, který znovu proměnil pokutový kop.

Po prvním zápase mají lepší výchozí pozici fotbalisté Lisabonu, kteří jsou rovněž favority i dnes.

Toulouse FC: Restes – Desler, L. Costa, Nicolaisen, Diarra – Spierings, Sierro – Dønnum, Gboho, Suazo – Dallinga.
    Náhradníci: Lacombe – Babicka, Cásseres, Cissoko, A. Domínguez, Gelabert, Kamanzi, Keben, Magri, N. Schmidt, Skyttä.

Benfica Lisabon: Trubin – Ale. Bah, A. Silva, Otamendi, Morato – Neves, João Mário – Ra. Silva – Di María, Tengstedt, Neres.
    Náhradníci: Kokubo, Soares – Araújo, Aursnes, Cabral, Fernandez, Florentino, Gouveia, Kökçü, Leonardo, Rollheiser.

1

1
    Zápas začal, domácí hrají v bílém, hosté mají červené dresy. Stadion je prakticky vyprodaný, jdeme na to.

1
    Rasmus Nicolaisen rozehrává se svými spoluhráči na své polovině, následně se k míči dostal také brankář.

2
    Fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru v úvodu tohoto zápasu. Hosté budou rozehrávat od své branky.

3
    Domácí se sice dostali do zakončení, ale Mikkel Desler si počínal nedovoleně, rozehrávat budou hosté.

4
    Ángel Di María znovu působí jako hráč, který tvoří hru v týmu hostů. Lisabon na něj hodně spoléhá i dnes.

5
    Benfica je nyní u míče, pokouší se něco vymyslet na polovině soupeře, ale zatím čekáme na výraznější šanci.

6
    Guillaume Restes se zapojil do kombinace domácích a pokoušel se něco vymyslet dlouhým výkopem.

7
    Toulouse se prokombinovalo ke střele. S ránou z velké dálky si snadno poradil brankář.

9
    Domácí fotbalisté svého soupeře poněkud zaskočili v úvodu zápasu, jsou jednoznačně aktivnější, ale na výraznější šanci čekají.

10
    Anatolij Trubin rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop až na útočnou polovinu, kde sice našel spoluhráče, ale ten rychle přišel o míč.

10
    David Neres rychle otočil směr hry, a tak mohou hrát fotbalisté Lisabonu.

11
    Úvodních deset minut hry je pryč, zatím na výraznější příležitost v tomto zápase čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

12
    João Mário kombinuje se spoluhráči poblíž půlící čáry, ani jeden celek nechce chybovat, sledujeme taktikou svázanou pasáž hry.

13
    Vincent Sierro vybojoval a následně také rozehrával rohový kop.

14
    Mikkel Desler rozehrává na útočné polovině autové vhazování, optickou převahu mají dál fotbalisté Toulouse, ale na šanci v tomto duelu zatím marně čekáme.

15
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Aron Dønnum).

17
    Souboje o balon probíhají především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže přes dobrou obranu dostat do zakončení.

18
    Benfica se jen těžko dostává do střeleckých pozic, domácí fotbalisté hrají velmi dobře.

18
    Jeden z hráčů Toulouse to zkoušel z ostré pozice, ale trefil jen brankáře soupeře. Ten balon snadno zastavil.

19
    Mikkel Desler našel spoluhráče, následný střelecký pokus, která vyslal Gabriel Suazo byl zblokovaný na rohový kop.

20
    Dvacet minut hry je pryč a hostující celek nedokázal zatím ani jednou vystřelit, natož ohrozit branku.

21
    Moussa Diarra si žádá ošetření na hrací ploše, uvidíme, jaký bude jeho stav a zda bude moci v zápase pokračovat.

22
    Zdá se, že podle pohybu na střídačce bude muset střídat.

23
    Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odchází Moussa Diarra, přichází Kévin Keben.

24
    David Neres našel před brankou spoluhráče, následně pálil Casper Tengstedt nad branku.

25
    Hostující celek před malou chvílí ukázal, kudy by mohla vést cesta k ohrožení domácí branky. Uvidíme, zda budou další šance následovat.

26
    João Mário a Morato kombinovali na polovině soupeře, ale k ohrožení branky se hosté nyní nedostali.

28
    Domácí to sehráli velmi dobře na polovině soupeře, následně hlavičkoval Aron Dønnum pouze do středu branky.

30
    Mikkel Desler má nějaké zdravotní problémy a míří k němu lékaři. Zdá se, že bude muset skončit.

30
    ze hřiště odchází Mikkel Desler, přichází Warren Kamanzi.

31
    Vinou zranění museli domácí trenéři během úvodních třiceti minut udělat hned dvě změny v sestavě.

32
    Fotbalisté Lisabonu rozehrávají na své polovině a nutno poznamenat, že se pokouší hrát aktivně a rozhodit dobře hrající obranu Toulouse.

33
    Až nyní se podařilo hostům se stabilněji usadit před brankou soupeře, kde kombinují.

33
    Ángel Di María měl obrovskou šanci, ale míč do branky o malý kousek nedostal. Nechybělo moc jeho pokusu, na míč ideálně nedosáhl.

34
    Toulouse rychle získalo míč a znovu otáčí směr hry, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

36
    Hostující celek vybojoval rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana si snadno dokázala poradit.

37
    Necelých deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, nyní jsou aktivnější sice hosté, ale nemohou se dostat do šance.

38
    Mnoho fotbalové krásy nám zatím tento zápas nenabídl, ani jeden celek se nemůže vypracovat do střelecké pozice, dobře hrají obrany.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, v tomto zápase jsme zatím mnoho fotbalové krásy neviděli, ani jeden celek se zatím do velké šance nedostal.

41
    Rychlý pokus o akci domácím nevyšel, Gabriel Suazo nedosáhl na centr spoluhráče před brankou.

43
    António Silva a Morato kombinují a čekají na pohyb soupeřů. Jakoby hosté šetřili čas v samotném závěru poločasu chtěli zahrozit.

45
    Toulouse v samotném závěru prvního poločasu vybojovalo rohový kop.

45
    Do výraznější šance se domácí fotbalisté nedostali, nikdo z hráčů nedokázal zakončit.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    António Silva měl obrovskou šanci, ale trefil pouze brankáře. Hosté svou velkou šanci neproměnili.

45+3
    Začala poslední nastavená minuta, hosté měli velkou šanci, ale nedokázali vypálit.

45+4

46

46
    Střídání v týmu Benfica Lisabon:
    ze hřiště odchází Casper Tengstedt, přichází Arthur Cabral,
    ze hřiště odchází Morato, přichází Alvaro Fernandez.

46
    Dvě střídání jsme viděli během poločasové přestávky, střídali hosté.

47
    Vincent Sierro měl velkou šanci, pálil z druhé vlny, ale jeho pokus míří přesně do středu branky, kde byl gólman.

49
    Hraje se především na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější šance.

50
    Yann Gboho zkoušel míč poslat před branku, ale obrana si dokázala poradit, sledujeme klidnější pasáž hry. Optickou převahu mají domácí, ale na branku čekáme.

51
    Gabriel Suazo se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.

52
    Domácí nyní vybojovali po zásahu obrany Lisabonu rohový kop.

52
    Vincent Sierro poslal centr před branku, s tímto míčem si snadno poradila obrana.

54
    Benfica se sice usadila před brankou soupeře, ale finální přihrávka na volného hráče byla zastavená obranou.

55
    Stijn Spierings po výborném centru před branku hlavičkoval těsně vedle branky. Obrovskou šanci domácí neproměnili.
    55. Stijn Spierings (TOU)

57
    Toulouse hraje nyní aktivně a vybojovalo další rohový kop, centr se snesl před branku, ale obrana byla připravená.

59
    Souboje o míč nyní probíhají především na polovině hrací plochy, optická převaha hráčů Toulouse pokračuje.

60
    Hodina hry je pryč, domácí Stijn Spierings vypálil z velké dálky. Do jeho střely se vložil soupeř, akce byla zblokovaná na rohový kop.

60
    PO centru před branku pálil Rasmus Nicolaisen, jehož hlavička míří nad branku.

64
    Toulouse je nyní aktivnější, pokouší se hrát dobře, ale Thijs Dallinga nedokázal proměnit další velkou šanci. Míč následně kryje brankář.

65
    Stijn Spierings byl faulovaný soupeřem, rozehrávat budou domácí hráči.

66
    Anatolij Trubin je hrdinou okamžiku, domácí měli obrovskou šanci, ale brankář díky tomu, že stál na brankové čáře dokázal zasáhnout.

68
    ze hřiště odchází David Neres, přichází Fredrik Aursnes.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, aktuálně v vzhledem k prvnímu zápasu postupují hosté. Domácí potřebují k vyrovnání braku.

71
    Po rychlém přenesení hry se do střelecké pozice dostal hostující celek, ale po centru před branku hráč nedokázal zakončit, Fredrik Aursnes nedosáhl na míč.

72
    Hosté nakonec dokázali vybojovat rohový kop.

74
    Domácí rozehrávali rohový kop, centr se od praporku snesl před branku, kde si dobře počínala obrana.

74
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Gabriel Suazo).

75
    Domácí hráči chtějí pokutový kop, sudí nechává hru plynout.

77
    Poslední minuty je obrázek hry stejný, domácí hráči jsou aktivnější, ale brankář drží Lisabon na postupu.

80
    ze hřiště odchází Yann Gboho, přichází Frank Magri,
    ze hřiště odchází Gabriel Suazo, přichází Shavy Babicka.

81
    Začala poslední desetiminutovka v tomto zápase, zatím stále drží postup hosté.

81
    Anatolij Trubin kryje kotouč poté, co pálil z dobré pozice domácí Logan Costa.

83
    Žlutá karta pro tým Toulouse FC (Warren Kamanzi).

84
    Žlutá karta pro tým Benfica Lisabon (Alexander Bah).

84
    Hosté to zkoušeli z velké dálky, ale balon míří vedle branky, zajímavý moment hosté neproměnili.

85
    ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Orkun Kökçü.

86
    Lisabon zlepšil hru a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

86
    Domácí hrají dobře a vybojovali po tlaku před brankou další rohový kop.

88
    Toulouse je jednoznačně aktivně, ale hostující obrana hraje tak, aby nedala soupeři mnoho šancí na zakončení.

90
    Začala poslední minuta v poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+2
    Benfica zvládá závěr zápasu takticky velmi dobře, drží soupeře daleko od branky.

90+2
    Anatolij Trubin vytáhl skvělý zákrok a vyrazil míč, který mířil k tyči.

90+3
    Domácí vrací hru ke svému brankáři, který rychle rozehrává.

90+4

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 8:5. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 13:7.

Díky prvnímu zápasu a těsné výhře postupuje z této dvojice do další fáze soutěže klub Benfica Lisabon. Domácí Toulouse nechalo na hřišti dnes snad všechno, ale na branku to nestačilo. (20:44:49)