Houston Texans – Cleveland Browns 45:14 (kon.) | Kansas City Chiefs – Miami Dolphins 26:7 (kon.)
Dallas Cowboys – Green Bay Packers 32:48 (kon.)
koniec udalosti
Kansas City Chiefs – Miami Dolphins

26:7

(7:0, 9:7, 3:0, 7:0)

cz Nedeľa 14.01.2024, 02:15 • GEHA Field at Arrowhead Stadium, Kansas City, Missouri • Americký futbal

Kansas City Chiefs postupuje pošesté za sebou do divizního kola play-off, ale to je zatím vše, co ví. Podle výsledku zápasu Buffala s Pittsburghem se teprve uvidí, zda za týden pojede do Buffala na souboj s Bills, nebo doma přivítá Houston Texans. Ze sobotního programu play-off NFL je to vše. Přeji dobrou noc a sejdeme se zase v neděli večer u pokračování Super Wild Card Weekendu. (05:50:43)

Jason Sanders (MIA) extra pointy 1/1

Na stadionu tomu přihlížela na povětrnostní podmínky fantastická návštěva 71 492 diváků.

Dolphins vstupovali do druhého poločasu s mankem 12 bodů, ale měli možnost útočit jako první, takže se mohli snadno vrátit do zápasu. jenže jejich mizérie z prvního dějství pokračovala a útok šel ze hřiště už po minutě a půl. Chiefs sice po návratu ze šatny taktéž nijak zvlášť nezářili, ale dokázali pohybovat s míčem více než soupeř a to stačilo. Vlastní chybou si odepřeli touchdown, takže ve 3. čtvrtině skórovali pouze zásluhou proměněného 21yardového field goalu kickera Harrisona Butkera, který tak poslal do branky už čtvrtý kop z pole v zápase. Domácí se nakonec druhého touchdownu v utkání přeci jen dočkali, na začátku poslední čtvrtiny míč těsně za čáru horko těžko dotlačil velmi dobře hrající running back Isiah Pacecho. Miami pokračovalo v absolutně bezzubém výkonu a ač dokázalo zkonvertovat několik čtvrtých downů, nedostalo se ani jednou do pozice, kdy by mohlo začít doufat v nějaké body a naději na senzační obrat. Potvrdila se tak jednak dlouhodobá statistika, že Dolphins ve velké zimě neumí moc hrát, jednak taktéž dlouhodobá statistika, že jejich quarterback, rodák z Havaje, nikdy v životě nevyhrál zápas hraný v nižší teplotě než 5°C. A připomínám, že na začátku tohoto utkání bylo na Arrowhead -19°C, ve druhém poločase pak dokonce -21°C. Miami poprvé v historii prohrálo s Kansasem City zápas v play-off, a to zcela jednoznačně.

Konec utkání.

0:17
    Smythe sice na pravé straně chytá shozený míč, ale Snned ho nepustil dál jak pro 3 yardy a zápas končí!

0:39
    Cracraft naběhnutý ve slotu a chytá přihrávku pro 14 yardů.

0:44
    Nekompletní přihrávka na Achana.

1:08
    Shozený míč doleva na Achana, 11 yardů a hosté jsou na polovině soupeře.

1:14
    FUMBLE RECOVERY

3&7 a obrovská chyba Edwardse-Helaira, který nezvládl tackle od cornerbacka Ethana Bonnera! Ten mu totiž vyrazil míč z ruky a fumble na zemi zalehl defenzivní tackle Da'Shawn Hand, takže Dolphins ještě mají možnost kosmeticky upravit skóre. Začnou na vlastních 43 yardech.

2:00
    Edwards-Helaire na pravé straně ubojoval 3 yardy.

2:00
    Two-minute warning.

2:45
    Edwards-Helaire dostal za odměnu znovu důvěru, ale tentokrát v přehuštěném středu neměl kudy jít.

3:33
    Edwards-Helaire parádně zabojoval a přidává dalších 6 yardů, takže má první down.

3:44
    Chiefs hrají z vlastních 44 yardů a Pacecho se protáhl středem pro 6 yardů přesně na polovinu hřiště. McDaniel to ještě zkouší zadržet a vybírá si druhý timeout.

3:49
    4&10 už tentokrát Dolphins nezvládli! Tagovailoa sice našel u levé lajny dlouhým hodem náruč Hilla, jenže ten jednak míč neudržel, jednak si nepohlídal nohy ve hřišti, takžeby catch stejně neplatil! Teď uiž je skutečně definitivně po zápase!