Lazio – Lecce 1:0 (kon.) | Cagliari – Bologna 2:1 (kon.) | Fiorentina – Udinese 2:2 (kon.)
AC Miláno – AS Rím 3:1 (kon.)
AC Miláno
3:1 (1:0)
AS Rím
cz Nedeľa 14.01.2024, 20:45 • San Siro, Milán • Talianska Seria A • 20. kolo

Utkání je u konce a body zůstávají domácímu celku. Po přestávce jsme sledovali snahu AS o srovnání skóre, jenže nakonec udeřilo na opačné straně, když se v 59. minutě trefil zblízka Olivier Giroud. Až poté se dočkal i římský klub a v 69. minutě potrestal faul ve vápně proměněnou penaltou Leandro Paredes. To však bylo ze strany AS Řím vše, naopak v 84. minutě uklidnil domácí celek parádní bombou o břevno Theo Hernández a upravil na konečných 3:1. AC Milán je po této výhře na třetím místě se 42 body, AS Řím je deváté s 29 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:55:33)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 12:9.

90+6

90+5
    Přes bránícího Musu střílel Spinazzola, jeho rána byla sražena a míč zkrotil pohotový Maignan.

90+4
    Po faulu Loftuse-Cheeka měli hosté přímý kop, branku ovšem neohrozili a navíc pak museli rychle zpátky, aby uhasili rodící se brejk.

90+3
    Lukaku střílel z pravé strany, Maignan si připsal ještě jeden zákrok.

90+2
    Na kopačkách hostů je vidět už velká křeč, dnes to pro ně nevypadá dobře.

90+1
    Hraje se na půlce, tohle domácím bohatě stačí.

90+1
    Žlutá karta za faul na Lukakua, potrestán byl Matteo Gabbia.

90
    Bude se přidávat pět minut.

89
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Alejandro Jiménez.

89
    ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Kevin Zeroli.

88
    Loftus-Cheek drží hru na útočné polovině a hledá nabíhající spoluhráče.

87
    Ve vápně se od obránce odpoutal Lukaku, jenže střílel nad branku a navíc se pískal ofsajd.

87
    Po rohu tu byl krátký závar před brankou AC, domácí už ale odkopli alespoň k půlce.

86
    Snížit mohl Pellegrini, ten křížnou ranou protáhl Maignana, který vyrážel na roh.

85
    Hosté teď budou muset hodně přidat a pokusit se o zázrak.
    84. Theo HERNÁNDEZ - 3:1

Aleš Pur

Góly: 11. Adli (Reijnders), 56. Giroud (Kjaer), 84. Hernández (Giroud) – 69. Paredes (pen.)

Karty:   71. Kjaer (ACM), 90+1. Gabbia (ACM) – 43. G. Mancini (ASR), 56. Cristante (ASR), 81. Huijsen (ASR)

AC Miláno: Maignan – Calabria (C), Kjaer, Gabbia, Hernández (89. Jiménez) – Loftus-Cheek, Adli (89. Zeroli), Reijnders – Pulišić (79. Musah), Giroud, Leão (79. Okafor).
    Náhradníci: Mirante, Nava – Romero, Traoré, Simić, Bartesaghi, Jović, F. Terracciano.

Tréner: Stefano Pioli

AS Rím: Svilar – R. Kristensen, G. Mancini (C) (46. Lo. Pellegrini), Llorente (78. Huijsen) – Çelik (78. Zalewski), Cristante, Paredes, Bove, Spinazzola – Lukaku, El Shaarawy (61. Belotti).
    Náhradníci: Boer, Patrício – Pisilli, Costa, Karsdorp.

Tréner: José Mourinho

Rozhodca: Guida – Bercigli, Cecconi