Ambri-Piotta – Pardubice 2:3 (po pr.) | Frölunda – Team Canada 0:4 (kon.)
HC Ambri-Piotta
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HC Dynamo Pardubice
cz Utorok 26.12.2023, 14:10 • Eisstadion Davos, Davos • Spengler Cup • Skupina 1

To je pro dnešek úplně vše! Užijte si zbytek svátečního dne a u dalších textových přenosů naviděnou. (16:40:12)

První utkání na Spengler Cupu mezi Ambri Piottou a Pardubicemi je u konce! Dva body a zítřejší volno pro sebe urvalo Dynamo, ale cesta nebyla lehká. Jelikož dvěmy brankami v druhé a deváté minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Formenton. Jenže od druhé periody diktovaly hru právě Pardubice. Ve 30.minutě snížil Paulovič, aby ve 48.minutě vyrovnal tvrdou ránou Zohorna. Zápas se muset prodlužovat, v nastaveném čase rozhodl rychlým průnikem kapitán Dynama Sedlák. Český tým tak zaslouženě vítězí 3:2 po prodloužení.

61:15
    61:15 SEDLÁK - 2:3

61:15
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    O zisku dvou bodů a výhry je rozhodnuto! LUKÁŠ SEDLÁK potrestal nepřesnou akci Ambri Piotty samostatným a obětavým únikem přes všechny obránce překonal mezi betony bez šance chytajícího Juvonena. – 2:3 po prodloužení.
    Bez asistence.

61:06
    Alex Formenton se snadno dostal přes českou obranu, ale další přihrávkou nikoho nenašel.

60:40
    Peter Čerešňák se dostal k odraženému kotouči, ale nepřesná přihrávka nenachází spoluhráče.

60:16
    Úvodní buly prodloužení nedokázal Adam Musil vyhrát. Ambri začne útok za brankou.

60:01

Prodloužení začne za pár minutek.

Je za námi třetí perioda zápasu mezi Ambri Piotta a Pardubicemi. Dynamo dokázalo ve 48.minutě tvrdou ranou Zohorny vyrovnat na 2:2. Dále byl poté aktivní český tým, jenže další branku přidat nedokázal a po řádné hrací době je stav vyrovnaný.

60:00

59:51
    Hrdinou mohl být nakonec Peter Mueller. Střela na zadní tyč ovšem netrefuje pardubickou svatyni.

59:33
    Ke konci zápasu se drží na puku švýcarský tým. Do útoku se nežene.

58:49
    Velká šance na závěr zápasu! Sedlák skvěle našel v jízdě Tomáše Hyku, který se objevil před Juvonenem, ale střelu pod břevno brankář dokázal vyrazit.

58:27
    Moc dlouho se Dynamo v útoku neudrželo, jelikož Formenton zamíří před Willa.

57:57
    Martin Kaut dokázal stáhnout kotouč na modré čáře. Jeho mužstvo bude moc kombinovat.

57:28
    Patrik Poulíček vší silou bojuje o kotouč u mantinelu. Další dění se bude dít právě v útočném pásmu Dynama.

Matyáš Kotlan

Góly a asistencie: 2. Formenton (Dauphin), 9. Formenton (Virtanen, Dauphin) – 30. Paulovič (Poulíček), 48. Zohorna (Kousal, Hájek), 62. Sedlák

HC Ambri-Piotta: Juvonen (Conz) – Heed, Pezzullo, Fohrler, Virtanen, Wüthrich, Jecker, Honka – Mueller, Špaček, Lilja – Pestoni (A), Dauphin, Formenton – Bürgler (C), Heim, Kneubuehler – Zwerger, Landry, Eggenberger – Douay
    Tréner: Luca Cereda

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Hájek, Bučko, Kolář, Hrádek – Hyka, Sedlák (C), Říčka – Radil, Zohorna (A), Kousal – Kaut, Musil, Ciencala – Paulovič, Poulíček (A), Mandát – Pochobradský
    Tréner: Václav Varaďa

Diváci: 6 800