AC Miláno – Monza 3:0 (kon.) | Fiorentina – Hellas Verona 1:0 (kon.) | Udinese – Sassuolo 2:2 (kon.)
Bologna – AS Rím 2:0 (kon.) | Lazio – Inter 0:2 (kon.)
Udinese Calcio
2:2 (1:0)
U.S. Sassuolo Calcio
cz Nedeľa 17.12.2023, 15:00 • Dacia Arena, Udine • Talianska Seria A • 16. kolo

Po nezáživném prvním poločase nabídlo střetnutí mezi Udinese a Sassuolem po změně stran pořádné drama. Deset minut po pauze navázal na Luccův zásah z prvního dějství Pereyra a Udinese bylo na nejlepší cestě za teprve druhou výhrou v sezoně. O tu ale nakonec přišlo! V 58. minutě šlápl Payero nešťastně kolíky na nárt Erliče a vykoledoval si červenou kartu. Drtivý tlak Sassuola vyrezultoval ve dvě penalty, které bezpečně proměnil Berardi. Nutno říci, že Udinese může být ve výsledku za bod rádo, neboť ho v závěru dvakrát zachránila i branková konstrukce. Pro "zebry" jde už o desátou letošní remízu. V tabulce je Udinese sedmnácté, Sassuolo pak patnácté. (17:00:52)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 7:8. Střely mimo: 1:6. Rohy: 1:13. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:5.

90+7

90+6
    Naplnila se již šestá minuta nastavení. Po urputném obléhání pokutového území se po přenesení hry na pravou stranu vápna dostal ke sražené střele Kristian Thorstvedt. Marco Silvestri byl na svém místě.

90+5
    Udinese získalo faul na útočné polovině. Po rozehrání standardky uspořili domácí pár vteřin u postranní čáry.

90+4
    Gian Marco Ferrari centroval jen do rukou Marca Silvestriho. Na míč si nabíhal Andrea Pinamonti, bylo to ale dlouhé.

90+3
    Marco Silvestri bude rozehrávat od své branky. Samuele Mulattieri na pravé straně rohový kop tentokrát nevybojoval.

90+2
    Roberto Pereyra je třetím hráčem zápasu, který obdržel žlutou kartu.

90+1
    Střídání v týmu Udinese Calcio:
    ze hřiště odchází Lorenzo Lucca, přichází Isaac Success.

90+1
    ze hřiště odchází Walace, přichází Domingos Quina.

90
    Hlavní rozhodčí Manganiello nastaví druhý poločas minimálně o pět minut.

89
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio:
    ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Emil Ceïde.
    88. Domenico BERARDI - 2:2

88
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    DOMENICO BERARDI poslal Silvestriho znovu na opačnou stranu a střelou do pravé části branky vyrovnává na 2:2! Tak to je hodně divoký závěr zápasu.

87
    Christian Kabasele poslal v pokutovém území zezadu k zemi unikajícího Matheuse Henriquea. Je z toho druhá penalta pro Sassuolo!

87
    Marco Silvestri si staví míč na odkop od vlastní branky. Udinese si může po hodně dlouhé době alespoň na pár sekund oddechnout.

86
    A další centr od pravého rohového praporku. Andrea Pinamonti tentokrát nepřesnou hlavičkou jen prodloužil míč na levou stranu.

85
    Udinese zachránila v krátkém sledu podruhé branková konstrukce! Po centru hlavičkoval z hranice malého vápna do levé tyče Gian Marco Ferrari. Odražený míč se dostal ještě na hlavu Samuele Mulattieriho. Ten mířil do rukavic Silvestiho.

84
    Sassuolo má drtivý tlak! Rozehrávat bude z pravé strany už dvanáctý rohový kop.

Filip Lefenda

Góly: 36. Lucca (Pereyra), 55. Pereyra – 75. D. Berardi (pen.), 88. D. Berardi (pen.)

Karty:   77. Ebosele (UDI), 90+2. Pereyra (UDI) – 20. Pedersen (SAS)   58. Payero (UDI)

Udinese Calcio: Silvestri – T. Kristensen, Pérez, Kabasele – Ebosele (77. Masina), Lovrić, Walace (90+1. Quina), Payero, Kamara (71. Ehizibue) – Pereyra (C) – Lucca (90+1. Success).
    Náhradníci: Okoye, Padelli – Camara, Pafundi, Samardžić, Thauvin, Tikvić, Zarraga.

Tréner: Gabriele Cioffi

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli – Toljan, Erlić, Ferrari (C), Pedersen (72. Mulattieri) – Henrique, Boloca (56. Volpato) – D. Berardi, Thorstvedt, Lauriente (89. Ceïde) – Pinamonti.
    Náhradníci: Cragno, Pegolo – Bajrami, Castillejo, Lipani, Missori, Falasca, Loeffen.

Tréner: Alessio Dionisi

Rozhodca: Manganiello – Di Iorio, Bahri