Brémy – Augsburg 2:0 (kon.) | Frankfurt – Bayern 5:1 (kon.) | Heidenheim – Darmstadt 3:2 (kon.)
Union Berlín – Mönchengladbach 3:1 (kon.) | Wolfsburg – Freiburg 0:1 (kon.) | Dortmund – Lipsko 2:3 (kon.)
1. FC Union Berlín
3:1 (1:0)
Borussia Mönchengladbach
cz Sobota 09.12.2023, 15:30 • An der Alten Försterei, Berlín • Nemecká Bundesliga • 14. kolo

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 10:9. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:8. (17:25:35)

Je konec! Domácí Union Berlín slaví vítězství 3:1. Ve 21. minutě šel Behrens sám na brankáře, ale dloubáčkem poslal míč nad břevno. O minutu později ale zahrál rukou Netz a nařízenou penaltu proměnil Kevin Volland. V závěru poločasu mohl přidat uklidnění na kopačky Roussillon, ale z voleje minul branku. V 51. minutě se střelou zpoza vápna trefil Hollerbach. V 76. minutě pak domácí triumf pojistil Kaufmann. Za hosty o minutu později sice snížil Pléa, jenže víc už se toho nestalo.

90+4

90+3
    Josip Juranović se hnal za přihrávkou na pravé křídlo, jenže ve vysoké rychlosti míč nedohnal na trávníku.

90+2
    Pléa operoval s míčem na pravé straně, našel Honorata, jehož zajímavý centr obloučkem musel Frederik Rönnow vyškrábnout.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Domácí fanoušci už na tribunách rozjeli oslavy. Borussia sice drží míč, ale v posledních minutách se prakticky nedostává na dostřel branky.

89
    Juranovič se dostal do vápna, jenže jeho zakončení z hranice velkého vápna skončilo vysoko nad tribuně.

88
    Nico Elvedi se vysunul do blízkosti velkého vápna, nicméně nedokázal přesně přihrát.

87
    Jérôme Roussillon vhazoval na levé straně, nicméně jeho pobídka skončila v moci defenzivy hostujícího celku.

86
    Borussia drží míč na polovině soupeře, nicméně akce hostujícího celku je zatím hodně kostrbatá. Union skvěle přesouvá svůj defenzivní blok.

85
    Nathan Ngoumou se z levého křídla tlačil do pokutového území, jenže v klíčovou chvíli si míč předkopl mimo prostor pro zakončení.

84
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Paul Jaeckel.

83
    Franck Honorat dloubl míč na polovinu Unionu, jenže tam nebyl nikdo v tmavém dresu. Domácí jsou v závěrečných minutách koncentrovaní.

82
    Neuhaus vypálil z velké vzdálenosti, nicméně jeho ránu domácí brankář Frederik Rönnow parádním zákrokem zalepil do rukavic.

81
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Tomáš Čvančara, přichází Grant-Leon Ranos.

80
    Julian Weigl hlavou prodloužil míč na polovinu soupeře, nicméně tam neměl spoluhráče. Borussia ještě bude chtít v závěru duelu zabojovat.

79
    Hostující celek se ihned vydal vpřed. Domácí brankář Frederik Rönnow sice po nedobrém vyběhnutí předvedl nešťastný zákrok, ale jeho chybu napravil obránce.

77
    Mönchengladbach právě vstřelil branku! Hosté se ihned po rozehrávce dočkali snížení! Na centr z pravé strany si krásně naskočil nehlídaný ALASSANE PLÉA, který hlavou nedal gólmanovi šanci!