1:0 (1:0)
FC Spartak Trnava
Piatok 08.12.2023, 17:30 • Štadión MŠK Žilina • Niké liga • 17. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Príjemný dobrý večer zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 17. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom v súboji o 2. miesto tabuľky privítajú futbalisti MŠK Žilina hráčov FC Spartak Trnava. Zápas sa začína o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné druhé miesto so ziskom 35 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Jaroslava Hyneka zvíťazili v Zlatých Moravciach nad ViOn-om 2:1 (góly MŠK Essomba, Ďuriš). Najlepším strelcom tímu je reprezentačný útočník Dávid Ďuriš, ktorý má na svojom konte deväť presných zásahov.

Trnave patrí v tabuľke Niké ligy priebežné tretie miesto so ziskom 33 bodov. Zverenci trénera Michala Gašparíka v poslednom doterajšom zápase porazili na domácom trávniku Skalicu 2:0 (góly Spartaka Zeljković, Djurićin). Tabuľku strelcov v tíme vedie dvojica Michal Ďuriš – Philip Azango, obaja majú na svojom konte po 5 gólov.

Zápas pod Dubňom povedie rozhodcovská trojica Gemzický, Pozor, Jekkel.

Zápas sa začína o 17:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski, Nemčík – Rusnák, Gidi, Sauer, Bari – Iľko, Bile, D. Ďuriš.
    Náhradníci: Belaník – Leitner, Adang, Addo, Essomba, Javorček, Hubočan, Ndjeungoue, Kopas.
    Tréner: Jaroslav Hynek

FC Spartak Trnava: Takáč – Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič (C) – Bukata, Zeljković, Daniel – Azango, M. Ďuriš, Ofori.
    Náhradníci: Vantruba – Djurić, Gorosito, Kompan Breznik, Procházka, Paur, Bernát, Oseni, Bainović.
    Tréner: Michal Gašparík

Rozhodca: Gemzický – Pozor, Jekkel.

Oba tímy máme na ploche, o malú chvíľu sa začne samotný zápas.

1

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Trnavy.

2
    V Žiline je dnes mrazivo, aktuálna teplota vzduchu pod Dubňom je -4°Celzia.

2
    Prvý vážnejší útok Trnavy, Azango hľadal prihrávkou Michala Ďuriša, napokon to bude rohový kop pre Spartak.

3
    Po rohovom kole skúsil individuálnu akciu Ofori, no tá mu nevyšla. Následne skúsil zakončenie Slovinec Zeljković, ale Belko bol pozorný.

4
    Žilina aktuálne kombinuje na vlastnej polovici trávnika.

4
    Z ľavej strany žilinskej ofenzívy skúšal akciu Kristián Bari, obrana Spartaka však bola pozorná.

5
    Nepríjemná zrážka Patrika Iľka s brankárom Trnavy Dominikom Takáčom. Žilinský útočník sa snažil prebiť za loptou cez Kóšu, následne došlo k zrážke. Zdá sa však, že obaja hráči sú v poriadku a budú môcť pokračovať v zápase.

6
    Ďalší tvrdý stret, tentoraz v strede poľa. Gidi sa po súboji s Michalom Ďurišom zrazil s Martinom Bukatom. Gidi už je na nohách, Bukata je však stále v opatere lekára.

7
    Môžeme pokračovať v hre, Bukata je za postrannou čiarou stále v opatere lekárov.

8
    Rýchly útok Žiliny, strelu Mária Sauera však dokázala obrana hostí zblokovať. Následný center Matúša Rusnáka dokázal Takáč s pomocou Koštrnu zlikvidovať.

10
    Prvý vážnejší zákrok žilinského gólmana Belka. Spoza šestnástky MŠK pálil šikovne Azango k ľavej tyči, brankár Belko loptu bravúrne vytlačil na rohový kop.

11
    Po rohovom kop posielal center pred žilinskú bránku Erik Daniel, Belko všetko vyriešil stiahnutím lopty do svojej náruče.

11
    Máme za sebou úvodných 10 minút prvého polčasu, Žilina hrá na domácom trávniku so Spartakom Trnava nerozhodne 0:0.

12
    Sledujeme viacero súbojov v strede poľa, následne sa domáci dostali do rýchleho útoku po pravej strane. Prihrávka Erica Bileho pred Takáčovu bránku nenašla ani Patrika Iľka a ani Dávida Ďuriša.

13
    Spartak začína akciu pri vlastnej bránke, do rozohrávky sa zapája aj brankár Dominik Takáč.

14
    Šulek s Danielom v kombinácii na polovici Žiliny, táto kombinácia však tentoraz hosťom nevyšla úplne podľa ich predstáv.

15
    Prihrávku na ľavú stranu pre kapitána Mikoviča zastavil Matúš Rusnák, dopredu tak môžu ísť okamžite Šošoni.

16
    Mikovič si v strede poľa pomohol taktickým faulom práve na Matúša Rusnáka, dopredu tak pôjdu opäť futbalisti Žiliny.

17
    Žilinčania sa snažili prepasírovať loptu na hrot útoku pre Dávid Ďuriša, toho však poctivo bránil Kristián Koštrna a bol úspešný. Loptu bude od svojej bránky rozohrávať Dominik Takáč.

18
    Výborná prihrávka od Nemčíka do šestnástky Trnavy pre Mária Sauera, nemal však úplne ideálne prvý dotyk s loptou a navyše následne fauloval obrancu Trnavy.

19
    Krásna akcia Trnavy! Erik Daniel načasoval ideálnu prihrávku na pravú stranu pre Martina Šuleka, ktorý poslal parádny center na hlavu Martina Bukatu. Stredopoliar Trnavy však v jasnej pozícii hlavičkoval vedľa ľavej tyče Belkovej bránky!

20
    Dvadsať minút zápasu je v Žiline za nami, domáci MŠK hrá so Spartakom Trnava nerozhodne 0:0.

22
    Martin Šulek v menšej kontroverzii s Ľubomírom Belkom, výsledkom je žltá karta pre hráča Trnavy.

23
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Eric Bile).

23
    Eric Bile prišliapol nohu hráčovi Trnavy a zaslúžene tak vidí žltú kartu.

24
    Oforiho center z pravej strany odvrátil Matúš Rusnák na ďalší rohový kop v prospech Trnavy.

25
    Center hostí z rohu hľadal Bukatu, ktorý sa však k lopte nedostal. Následne ešte na zadnej tyči z nábehu zakončoval Kelvin Ofori, ale mieril veľmi nepresne.

26
    Domácim sa črtala možnosť na rýchly útok stredom poľa, akcia je však zastavená, Eric Bile bol v postavení mimo hru.

27
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, v nepríjemnom mrazivom počasí sa hrá svižný futbal.

28
    Trnava si zahrá ďalší rohový kop, tentoraz z pravej strany.

29
    Ani štvrtý rohový kop neznamenal pre bránku Ľubomíra Belka vážnejší problém, práve naopak, Žilinčania po zisku lopty okamžite vyrazili do útoku a po akcii Matúša Rusnáka získali rohový kop.

29
    Rohový kop z pravej strany sa dostal na kopačku Tomáša Nemčíka. Žilinský obranca sa oprel do strely, ale Martin Šulek loptu tečoval na druhý rohový kop MŠK v dnešnom zápase.

30
    Ani druhý roh Žiliny však vážnejší problém pre Takáča neznamenal. Následne v strede poľa Bileho fauloval Kelvin Ofori, Žilinčania tak opäť získali loptu a budú útočiť.

31
    Polhodina zápasu je v Žiline za nami, stav zápasu je stále 0:0. Tridsaťminútovku uzavrel nie úplne vydarenou strelou Matúš Rusnák, projektil z jeho kopačky o hodný kus minul Takáčovu bránku.

32
    Prudký pas stredom pre Michala Ďuriša, ktorý skončil na trávniku po súboji s Tomášom Nemčíkom. Trnava tak získava loptu a bude zahrávať štandardnú situáciu zo zaujímavej pozície.

33
    Obrana MŠK je však pozorná, center pred Belkovu bránku domáci poslali za postrannú čiaru.

34
    Koštrna dlhým vhadzovaním hľadal nabiehajúceho Adriana Zeljkovića, no toho domáci dokázali pokryť a získali loptu do svojej moci.

35
    Po súboji s Barim ale ostáva sedieť na trávniku Erik Daniel, zdá sa, že ho pri šprinte pichlo v zadnom stehennom svale a zrejme tak v dnešnom zápase dohral. Ak by tak bolo, tak určite želáme šikovnému trnavskému hráčovi čo najskoršie uzdravenie.

36
    Daniel je stále v opatere lekárov za postrannou čiarou, Trnava hrá aktuálne v početnej nevýhode.

37
    Erik Daniel je naspäť na trávniku, ale lavička Trnavy chystá striedanie a do hry príde Andrej Djurić.

38
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
    z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Andrej Djurić.

39
    Rýchly útok Žiliny, center z ľavej strany sa však k číhajúcemu Ericovi Bilemu nedostal. Následne lopta končí za čiarou, domáci útočník si pýta rohový kop, ale jeho prosby ostali nevyslyšané.

40
    Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, Žilina hrá s Trnavou stále nerozhodne 0:0.

42
    Veľká šanca Žiliny! Tomáš Nemčík potiahol loptu azda 35-40 metrov, následne sa dostala ku Matúšovi Rusnákovi, ktorý sa oprel do strely, jeho delovka však len tesne minula brvno Takáčovej bránky!

43
    Žilinčania teraz v typickej kombinácii v strede poľa. domáci sa snažia otvoriť priestor v trnavskej pozornej defenzíve.

44
    Azango v strede poľa fauloval Gidiho, vzniká ešte menšia šarvátka s Oforim, ktorý zahodil loptu. Dostal však len slovné napomenutie od Erika Gemzického.

45
    Žilina dala gól! Rýchla akcia Šošonov po pravej strane, Patrik Iľko našiel na hranici šestnástky prihrávkou z pravej strany SAMUELA GIDIHO, ktorý utešenou strelou upratal loptu k ľavej tyči Takáčovej bránky! Pre Gidiho je v dnešnom päťdesiatom zápase v našej najvyššej súťaží štvrtý presný zásah.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne dve minúty.

45+2

Po prvom polčase vedie Žilina nad Trnavou 1:0. Domáci sa dostali do vedenia v 45. minúte po presnom zásahu Gidiho. Druhý polčas sa začne približne o 18:32.

46

46
    Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny v zostave. Hostia však už v prvom polčase museli striedať, pretože zraneného Erika Daniela nahradil Andrej Djurić.

47
    Djurić podbehol loptu v súboji s Ericom Bilem, všetko ale vyriešil Dominik Takáč, ktorý výborne čítal hru a loptu pre žilinským útočníkom včas odkopol.

48
    Hra sa znovu od úvodu polčasu prelieva zo strany na stranu.

49
    Azango na ľavej strane skúsil akciu cez Rusnáka, no nepochodil. Následne sa k odrazenej lopte dostal Martin Mikovič, ale jeho center žilinská obrana zblokovala.

50
    Máme za sebou 50 minút zápasu, Žilina stále vedie nad Spartakom Trnava 1:0.

51
    V strede poľa stále vidíme pomerne dosť taktických faulov, oba tímy si dávajú veľký pozor na prípadnú chybu v defenzíve.

52
    Obliehanie šestnástky hostí, Mário Sauer v zakončení neuspel, následne Bari z ľavej strany skúsil strelecké šťastie, ale Dominik Takáč bol úspešný.

53
    Koštrna chyboval v súboji s Barim, domáci futbalisti však ponúknutú šancu na rýchly útok nevyužili.

54
    Na trávniku ostali po súboji ležať Kóša s Iľkom. Trnavský hráč je už na nohách, Iľkovi to trošku trvá, ale bude v poriadku a bude môcť hrať ďalej.

55
    Oba tímy robia aktuálne viacero chýb v kombinácii v strede poľa, Žilina však v strednej zóne lepšie zachytáva súperove prihrávky.

56
    Žilina pripravuje prvé striedanie, na lavičke MŠK vládne čulý ruch.

57
    Pekná strela Žiliny! Minárik center z pravej strany predĺžil za seba, číhajúci Tomáš Nemčík sa do padajúcej strely oprel z voleja, ale Takáč bol pozorný!

58
    Srbský stopér v službách Trnavy Andrej Djurić v strede poľa fauloval Erica Bileho, dopredu tak pôjde Žilina.

59
    Ďalšia pekná útočná akcia Žiliny. Tomáš Nemčík prihrávkou z ľavej strany našiel Dávida Ďuriša, ktorý si loptu kúsok potiahol na stred a pálil zo svojej obľúbenej pozície, no Dominik Takáč bol opäť pripravený!

60
    Po hodine hry vedie Žilina na domácom štadióne nad Spartakom Trnava 1:0. Aktuálne majú loptu v moci domáci futbalisti a snažia sa niečo vymyslieť smerom dopredu.

61
    Na trávniku ostáva ležať žilinský Eric Bile, ktorý bol v súboji s Andrejom Djurićom.

62
    Dnešné stretnutie sleduje 1412 divákov.

63
    Eric Bile by mal byť v poriadku a mal by pokračovať v zápase.

64
    Práve spomínaný Bile potiahol loptu po ľavej strane, posielal prihrávku na hranicu šestnástky. Dávid Ďuriš prenechal loptu Samuelovi Gidimu, ktorého obaľovačka však minula ľavú tyč Takáčovej bránky!

64
    z ihriska odchádza Michal Ďuriš, prichádza Jakub Paur,
    z ihriska odchádza Martin Šulek, prichádza Azeez Oseni.

65
    Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Martin Bukata).

67
    Ďalší súboj Erica Bileho s Andrejom Djurićom, tentoraz v šestnástke Trnavy. Žilinský útočník skončil na trávnik a pýtal si pokutový kop, jeho prosby však správne neboli vypočuté.

68
    Eric Bile dostal znovu ideálnu prihrávku na ľavú stranu a ukázal rýchle nohy, výborný obranný zákrok však predviedol aj skúsený trnavský obranca Martin Šulek a od lopty ho včas odstavil.

69
    Z ničoho nič prišla strela Žilinčanov z veľkej diaľky, pretože videli, že Takáč je ďaleko z bránky, gólman Trnavy si však dal pozor!

70
    Kelvin Ofori skúsil podobný recept na pokutový kop ako pred chvíľou Eric Bile. Bolo to zhruba rovnako naivné a bez šance na úspech.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Žilina vedie nad Trnavou zatiaľ 1:0 a aktuálne oblieha pokutové územie svojho súpera.

72
    Loptu od svojej bránky vykopáva Ľubomír Belko. Žilinský brankár v druhom polčase nemusel zatiaľ riešiť žiadny vážnejší problém.

72
    Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Martin Mikovič).

73
    Znovu vidíme viacero súbojov v strede poľa, aktuálne tam bol faulovaný Matúš Rusnák.

74
    Trnava v kombinácii na vlastnej polovici trávnika, Žilinčania však skúšajú vysoké napádanie a to im zatiaľ vychádza.

75
    Emócie už sú pomerne veľké na oboch stranách. nasledovať bude ďalšia žltá karta pre Kristiána Koštrnu.

76
    Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Kristián Koštrna).

77
    Striedanie v tíme MŠK Žilina:
    z ihriska odchádza Patrik Iľko, prichádza Antoin Essomba,
    z ihriska odchádza Eric Bile, prichádza Xavier Adang.

77
    z ihriska odchádza Martin Mikovič, prichádza Miha Kompan Breznik.

77
    z ihriska odchádza Adrian Zeljković, prichádza Ján Bernát.

78
    Žilinskí fanúšikovia ženú hlasivkami svoj tím dopredu, tí trnavskí sú v týchto minútach potichšie, ale treba povedať, že doposiaľ neúnavne hnali svoj tím dopredu.

79
    Trnava dnes ale zo Žiliny nechce odísť bez bodov, hostia výrazne zvýšili tempo hry a aj dôraz v osobných súbojoch.

80
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Žilina stále vedie nad Trnavou 1:0.

81
    Trnava sa snaží kombinovať v strede poľa a hľadá priestor v žilinskej defenzíve.

82
    Žilinčania sa stiahli do obranného bloku azda 30 metrov pred vlastnú bránku, Trnava však tento val zatiaľ nevie prekonať.

83
    Hostia znovu v kombinácii v strede poľa, ale zatiaľ bez finálneho nápadu.

84
    Oseni prišiel o loptu pri postrannej čiare.

85
    Snaha o rýchly útok v podaní Žiliny nebola úspešná, Trnava môže ísť znovu do útoku.

86
    Zblokovaný center Trnavy z ľavej strany, hostia si zahrajú piaty rohový kop, no len prvý v druhom polčase.

87
    Bernátov center z rohu letel na prednú tyč, tam však žilinská obrana dokázala loptu upratať do bezpečia.

89
    Obrovská šanca Trnavy! Center Spartakovcov z ľavej strany našiel Jakuba Paura, ktorý bol však dobre bránený. Dokázal hlavičkovať, ale len do priestoru, kde bol pripravený Ľubomír Belko.

90
    Útok Šošonov do otvorenej obrany hostí, Trnavčania však dokázali loptu zastaviť.

90
    Hlavný rozhodca Erik Gemzický bude v druhom polčase nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Azango pálil k pravej tyči, Belko bol pripravený!

90+2
    Na opačnej strane rýchly útok Žiliny Antoin Essomba skúsil individuálnu akciu a napokon aj strelu, Takáč bol však pozorný.

90+3
    z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Dominik Javorček.

90+4
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina (Ján Minárik).

90+4

Žilina teda v šlágri kola porazila Trnavu 1:0 a upevnila si druhú pozíciu v tabuľke Niké ligy za vedúcim Slovanom Bratislava.

Odo mňa je to na dnes zo Žiliny všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.

Jaroslav Hynek (MŠK Žilina): "Na začiatok by som chcel povedať, že zápas sa hral v pokročilom zimnom čase, no napriek tomu bolo ihrisko fantasticky pripravené a oba tímy mohli hrať futbal. Hralo sa o druhé miesto, čo bolo samo o sebe motivačným faktorom a bolo sa na čo pozerať. Chceli sme doma vyhrať, keďže s týmto realizačným tímom sme Spartak ešte neporazili, hoci sme k tomu nemali ďaleko. Dnes sme boli efektívnejší, hoci zápas bol pomerne vyrovnaný. Dali sme gól do šatne, čo nás povzbudilo. Upravili sme niektoré veci v útoku a kládli dôraz na defenzívu, čím sme uhájili výhru 1:0. Mrzí ma, že sme boli zbrklí v situáciách, kedy sme mohli rozhodnúť zápas a to nás trápi dlhší čas, hoci sa tomu na tréningoch venujeme. Sme radi, že sme dnes vyhrali, bol to skvelý zápas, pre nás výborný výsledok a sme naozaj šťastní."

Michal Gašparík (Spartak Trnava): "Bol to taký vyrovnaný, ťažký zápas pre oba tímy, v takýchto zápasoch je dôležité kto dá prvý gól. Mohli sme ho dať prvý my, mal tam Bukata šancu, no nedal. V nadstavenom čase sme dostali gól, čo bol pre nás najhorší čas a Žilinu to povzbudilo. V druhom polčase sme si už nedokázali vypracovať toľko šestnástkových akcií a hoci sme v závere mali tlak, tak sme nemali gólové šance. Po veľmi dlhom čase sme nedokázali dať gól, preto skončila aj naša séria vonku bez prehry." (20:41:52)