Poľsko – Slovensko sk 3:5 (kon.) | Česko – Švédsko 1:6 (kon.)
Česko
1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Švédsko
cz Pondelok 04.12.2023, 10:00 • OCBC Arena 1 (Singapur) • MS žien • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu z druhého utkání v základní skupině B MS žen v Singapuru! Dnes se proti sobě postaví Češky a Švédky. Utkání začíná v 10:00.

Česko

Češky odehrály včera první zápas ve skupině MS proti Polkám a byl to velmi nervózní začátek z obou stran. První třetina nabídla osm branek a skončila lépe pro Češky 5:3. Druhá třetina už byla mnohem klidnější z pohledu Češek, které po druhé třetině vyhrály 7:3. Ve třetí třetině naše reprezentantky přidaly ještě dvě branky a mohly tak slavit vítězství 9:3. V zápase si hattrick připsala Denisa Ratajová a Karolína Suchá. První start na MS za národní tým odehrála Anna Brucháčková, která si připsala jeden gól a tři asistence. Uvidíme, jak si povede národní tým proti silným Švédkám.

Švédsko

Švédky mají také za sebou první zápas, který odehrály už v sobotu a budou mít asi více sil do dnešního zápasu. Duel se Slovenskem byl jasně v režii Švédek, které vyhrály první třetinu 6:0 a bylo prakticky rozhodnuto. Druhá třetina přinesla další porci gólů, přesněji dvanáct a po druhé třetině Švédky vedly už 16:2. Třetí třetina se už dohrávala a konečný výsledek byl tohoto zápasu 20:3 pro Švédky. Uvidíme, jestli se Švédkám povede také i dnes tolikrát prosadit.

Nominace Švédska

Brankářky: Matilda Ostlundová Visénová, Lovisa Hedinová.

Obránkyně: Jonna Stenvallová, Sandra Boricová Svardová, Moa Tschöpová, Klara Molinová, Ida Sundbergová, Moa Anderssonová, Lisa Carlssonová.

Útočnice: Amanda Johanssonová Delgadová, Klara Lonebergová, Cajsa Elmová, Maja Viströmová, Wilma Johanssonová. Ellen Bäckstedová, Moa Gustafssonová, Nellie Öhgrenová, emelie Wibronová, Hanna Nordstrandová.

Nominace Česka

Brankařky – Lenka Remešová, Jana Christianová.

Obránkyně – Kristýna Lechnerová, Nela Jiráková, Vendula Beránková, Michaela Mechlová, Šárka Staňková, Magdaléna Plášková, Ivana Šupáková.

Útočnice – Eliška Chudá, Michaela Kubečková, Eliška Krupnová, Anna Brucháčková, Eliška Trojánková, Karolína Klubalová, Martina Řepková, Karolína Suchá, Denisa Ratajová, Vendula Maroszová, Vanessa Rebecca Keprtová.

00:01

05:27
    Lonebergová dostala dost volného prostoru a zamířila na bránu. Míček se snášel na Christianovou, ale ta na brankové čáře dokázala míček vyrazit. Hodně důležitý zásah české brankářky.

06:43
    Kubečková měla první velkou šanci českého týmu v zápase, když vypálila z druhé vlny, ale netrefila bránu.

08:43
    Christianová předvedla skvělý zásah proti pokusu Lonebergové.

09:58
    Švédky kombinují na vlastní polovině.

10:15
    Johanssonová měla první velkou příležitost, ale míček jí skočil na druhou stranu hole a nedokázala se trefit ideálně. Češky se ubránily.

10:34
    Ratajová byla faulována a Češky zůstanou u míčku.

10:49
    Další faul si vynutila Brucháčková. Češky mají míček.

11:01
    Švédky se vydaly do protiútoku, ale Christianová nemusela zasahovat.

12:12
    Odpískán faul Švédsku. Češky budou rozehrávat.

13:05
    Česko právě vstřelilo branku! Češky se dostávají do vedení! Řepková vyvezla míček směrem dopředu a předala ho Beránkové, která vybojovala míček pro Krupnovou. Ta ještě našla KAROLÍNU KLUBALOVOU, která se dokázala prosadit z hranice brankoviště. Skvělý vstup Klubalové do turnaje, která je v 16 letech na svém prvním šampionátu. Asistence: Eliška Krupnová.
    13:05 KLUBALOVÁ - 1:0

14:18
    Keprtová měla dobrý střelecký pokus, ale švédská brankářka zasahuje.

14:44
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédkám se povedlo rychle srovnat. Gustavssonová z rohu hřiště poslala míček před branku na CAJSU ELMOVOU, která posléze rychlou střelou zametla míček za Christianovou. Asistence: Wilma Johanssonová.
    14:44 ELMOVÁ - 1:1

15:22
    Po faulu zůstanou na míčku Seveřanky.

15:53
    Míček skončil mimo hřiště. Hrát budou Švédky.

16:43
    Christianová dokázala zasáhnout a Elmová to pak zkoušela dorážkou z hranice brankoviště, ale Christianová i tentokrát zvládla zasáhnout.

18:03
    Plášková vysunula do běhu Suchou, ale ta promáchla, a pak nevrátila míček ideálně na spoluhráčky.

18:54
    Bäckstedová faulovala a míček budou mít Češky.

20:00

Je za námi první třetina zápasu Česko – Švédsko. Češky měly skvělý vstup do utkání a v prvních minutách držely vyrovnané skóre a ve 14. minutě se dokonce dostaly do vedení poté, co se z hranice brankoviště po dobré práci Řepkové prosadila debutantka Karolína Klubalová. Vedení ale Češkám dlouho nevydrželo, protože hned v 15. minutě se z pozice před bránou prosadila Elmová. Češky působí velmi nabuzeným dojmem a dokáží vzdorovat obhájkyním titulu. Uvidíme, jak na tom budou ve druhé třetině.

20:01

20:50
    Nordstrandová nebezpečně vypálila, ovšem Christianová předvedla důležitý zákrok.

21:24
    Vyloučení v týmu Švédsko:
    Emelie Vibronová – 2 min., Bránění ve hře.

21:45
    Češky v plném počtu.

22:24
    Minuta české přesilovky je pryč, ale Švédky se zatím úspěšně brání.

23:04
    Krupnová vypálila směrem nad nohu Hedinové, ale rána se nakonec do branky nedostala.

23:24
    Švédky už hrají v plném počtu.

23:52
    HL – 2 min., Špatné střídání, odpyká Karolína Klubalová.

24:40
    Švédky kombinují před českou brankou, ale Češky se dokážou zatím bránit velmi dobře.

25:23
    Rasmussenová neuspěla se svou střelou, kterou zblokovala Keprtová.

25:34
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédky ale nakonec v přesilovce skórují AMANDA DELGADO JOHANSSONOVÁ dostala přihrávku na levou stranu a už měla jednoduchou pozici, když doklepla míček do odkryté části brány. Asistence: Maja Viströmová.
    25:34 JOHANSSONOVÁ - 1:2

27:00
    Ratajová postupovala individuálně na Hedinovou díky dobré rychlosti a svou bekhendovou střelou prověřila švédskou brankářku, ale ta dokázala zasáhnout a podržela Švédky.

27:41
    Na brankovišti se k dorážce dostala Kubečková, ale Hedinová byla znovu připravená.

28:10
    Staňková vložila hůl do střely Rasmussenové a zastavila další rodící se šanci.

30:10
    Probíhá komerční přestávka.

30:17
    Keprtová poslala míček mimo mantinely a hra je přerušena.

31:36
    Bäckstedtové odpískán faul. S míčkem budou hrát Češky.

31:59
    Trojánková vracela Brucháčkové, ale ta minula bránu z dobré pozice.

32:40
    Na druhé straně kontrovaly Švédky se šancí Rasmussenové, ale také ona se nedokázala trefit do branky.

34:00
    Češky kombinují s míčkem a čekají na šanci. Skvěle ho podržela Krupnová.

34:09
    Magdaléna Plášková – 2 min., Bránění ve hře.

34:40
    Vibronová pálila z dobré pozice, ale netrefila branku ideálně.

35:10
    Švédsko právě vstřelilo branku! Další využitá švédská přesilovka! Po pěkné kombinaci v přesilovce se z osy hřiště prosadila rychlou střelou EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Wilma Johanssonová.
    35:10 VIBRONOVÁ - 1:3

36:29
    Klubalová se snažila vypálit, ale Rasmussenová její pokus zablokovala.

37:13
    Švédsko právě vstřelilo branku! Švédky dál navyšují skóre! MOA GUSTAFSSONOVÁ zůstala úplně nehlídaná na pravé straně a po obdržení nahrávky přes osu hřiště zamířila do odkryté české branky. Asistence: Moa Tschöpová.
    37:13 GUSTAFSSONOVÁ - 1:4

38:11
    Mechlová vysekla jedné ze Švédek balonek. Seveřanky budou rozehrávat.

38:54
    Bäckstedtová přišla o botu, kterou rychle sebrala a míří střídat.

39:00
    Poslední minuta druhé části.

39:47
    Plášková zkoušela dorážet z hrany brankoviště, ale Hedinová skvěle zasáhla.

40:00

Je za námi druhá třetina, která už gólově patřila Švédkám, které přidaly tři góly. Dvakrát využily přesilovku. Ve 26. minutě se prosadila v přesilovce Johanssonová po střele zleva. Deset minut poté skórovala po pěkné kombinaci v přesilovce z osy hřiště Wibronová. Za dalších 123 sekund pak trefila odkrytou branku. I Češky měly několik příležitostí, ale Hedinová zatím drží svůj tým. Češky mají dvacet minut na pokus o obrat ve skóre.

40:01

40:08
    Švédky zastaveny faulem. Seveřanky budou rozehrávat z rohu.

40:21
    Sandra Boric-Svardová – 2 min., Bránění ve hře.

41:42
    Češky zatím neúspěšně kombinují před švédskou brankou. Ránu Brucháčkové zablokovala Rasmussenová.

42:21
    Švédky v plném počtu.

43:29
    Na hrací ploše zůstala po nezaviněném střetu ležet Delgado-Johanssonová, ale po chvilce se zvedla a bude moct pokračovat dál.

44:38
    Kubečková hledala Chudou, ale místo přihrávky na ní se k míčku dříve dostala Hedinová, která sebrala míček do rukou a rozehrává.

45:27
    Češky začínají zpoza vlastní brány.

45:47
    Klubalová hledala některou ze svých spoluhráček, avšak prováhala ideální moment na přihrávku.

46:48
    Johanssonová vypálila ke vzdálenější tyčce, ale minula bránu.

47:58
    Řepková vypálila z otočky, ale nedokázala se prosadit. Krupnová se ještě tlačila k dorážce, ale nedostala se k ní.

48:38
    Jiráková trefila jenom Hedinovou svou střelou.

48:50
    Následně to zkoušela z brankoviště bekhendem Brucháčková, ale Hedinová předvedla důležitý zákrok.

49:21
    Suchá trefila svou ranou břevno po dobré nahrávce Ratajové!

50:18
    Emelie Wibronová – 2 min., Sekání.

51:06
    Češky kombinují s míčkem na polovině Švédek a snaží se vytvořit si nějakou příležitost. Seveřanky se ale dobře brání.

51:41
    Švédsko právě vstřelilo branku! Češky měly dobrý tlak, jenže nakonec se v oslabení prosazují Švédky. ELLEN BÄCKSTEDTOVÁ se dostala ke střele z osy hřiště. Míček se nakonec do branky odrazil po smolném odrazu Pláškové. Asistence: Maja Viströmová.
    51:41 BÄCKSTEDTOVÁ - 1:5

52:18
    Švédsko v plném počtu.

Oddechový čas pro tým Česko.

53:18
    Johanssonová se dostala do šance, při které si pomohla faulem proti Krupnové a Češky tak dostanou balonek.

55:01
    Češky se hnaly do útoku, ale byly včas odzbrojeny švédskou obranou.

55:47
    Mechlová se nejprve dobrou prací k míčku dostala, ale následně o něj přišla, když jí soupeřka obrala. Češky se snaží ještě něco vymyslet, ale Švédky kontrolují své vedení.

56:37
    Řepková našla Klubalovou, ale ta míček netrefila ideálně.

56:50
    S další střelou neuspěla Řepková, která těsně minula branku Hedinové.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí části.

58:27
    Češky budou rozehrávat od mantinelu.

59:12
    Kubečková vracela míček Chudé, ale ta k němu měla daleko a ke střele se nedostala.

59:52
    Švédsko právě vstřelilo branku! MOA GUSTAFSSONOVÁ přidává ještě jeden gól. Gustafssonová zůstala úplně sama před Christianovou po nahrávce Elmové a poradila si střelou nad nohu české brankářky. Asistence: Cajsa Elmová.
    59:52 GUSTAFSSONOVÁ - 1:6

Česko – Švédsko 1:6
    Branky a nahrávky: 14. Klubalová (Krupnová) – 15. Elmová (Johanssonová), 26. Johanssonová (Viströmová), 36. Vibronová (Johanssonová), 38. Gustafssonová (Tschöpová), 52. Bäckstedtová (Viströmová), 60. Gustafssonová (Elmová). Vyloučení: 3:3. Po třetinách: 1:1, 0:3, 0:2.

Češky mají za sebou druhé utkání ve skupině na MS- V první třetině byl průběh zápasu vyrovnaný a po trefě Klubalové dokonce Češky vedly. Švédky ale do pauzy ještě srovnaly. Ve druhé třetině daly Seveřanky tři góly, i díky dvěma využitým přesilovkám. Ve třetí třetině přidaly Švédky dvě branky. Češky se v poslední třetině snažily snížit a měly několik šancí, v té největší trefila Chudá po nahrávce Ratajové břevno. Švédsko vítězí 6:1, ale Češky se za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět, protože proti obhájkyním titulu předvedly bojovný výkon. Češky se v posledním utkání ve skupině střetnou se Slovenskem, Švédky vyzvou Polky.

Ze zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se na počtenou u dalších zápasů. Hezký den všem. (12:06:52)

Mateo

Góly a asistencie: 14. Klubalová (Krupnová) – 15. Elmová (Johanssonová), 26. Johanssonová (Viströmová), 36. Vibronová (Johanssonová), 38. Gustafssonová (Tschöpová), 52. Bäckstedtová (Viströmová), 60. Gustafssonová (Elmová)

Využitie: 0:2.
    Česko: Christianová (Remešová) – Beránková, Keprtová, Plášková, Jiráková, Staňková, Mechlová, Lechnerová – Řepková, Krupnová, Klubalová, – Ratajová, Suchá, Brucháčková – Chudá, Kubečková, Trojánková – Šupáková, Maroszová,
    Tréner: Lukáš Procházka

Švédsko: Hedinová (Visenová) – Boric Svardová, Stenvallová, Anderssonová, Carlssonová, Tschöpová, Sundbergová Molinová – Delgado-Johanssonová, Viströmová, Wibronová – Lonebergová, Rasmussenová, Bäckstedtová – W. Johanssonová, Elmová, Gustafssonová – Öhgrenová, Nordstrandová
    Tréner: Asa Karlsson

Rozhodca: Kirjoinen, Sirkka