Humenné – HC Slovan 1:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | B. Bystrica – Košice 2:1 (kon.)
Zvolen – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Trenčín – Poprad 1:5 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
HC Košice
Nedeľa 03.12.2023, 16:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

HC 05 Banská Bystrica

Domáci hokejisti získali v doterajšom priebehu sezóny 34 bodov a majú negatívne skóre 65:82. Dnes majú proti sebe obhajcu titulu z Košíc. Bystričania zvládli posledný zápas na ľade Dukly Trenčín, kde zvíťazili 4:3.

HC Košice

Hostia sú na čele celej súťaže. Na svojom konte majú 48 bodov a pozitívne skóre 81:53. Košice však posledné dva zápasy prehrali. Na domácom ľade podľahli Dukle Trenčín 4:5 po predĺžení. V poslednom kole prehrali na pôde posledného Humenného 4:1.

HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Krošelj) – Bačik, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, D.Stránský, Petriska, Adam, Faith – Ďatelinka, Luža, Gašpar, Bíreš, Macek – Žabka, Výhonský, A. Stránsky, Štrauch
    Tréner: Raimo Helminen

HC Košice: Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Lunter, Berger, Lamper – Šedivý, Ferenc, Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Mihalik, Bartoš, Bartánus, Rogoň – Havrila, Chovan, Bačo
    Tréner: Dan Ceman

Rozhodca: Výleta, Stano – Gegáň, Tichý – Ország (VBR).

00:01

00:07
    Banskobystričania s vyhratým buly sa pomaly presúvajú do útočnej akcii.

00:18
    Šenkeřík vypálil od modrej, čím ohrozil Janusa, no Košičania to zvládli.

00:38
    Banská Bystrica dala gól!
    Úvodný gól tohto stretnutia! Po vyhranom Faithovom buly sa do zakončenia dostal Dávid Stránský. Jeho strelu dokázal šikovne tečovať práve JÁN PETRISKA, čím prekonal bezmocného Janusa a posiela svoj tím do vedenia! Stav je 1:0.
    Asistencie: Stránský, Faith.

02:32
    Banskobystričania pri puku v strednom pásme. Šenkeřík nahadzuje do útočného pásma.

03:32
    Do zakončenia sa snažil dostať Macek, no bol dobre bránený zozadu, a tak sa k zakončeniu nedostal.

04:28
    Nepresnosť prihrávky domácich znamená zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred očami Krošelja.

04:32
    Košičania získavajú puk v útočnom pásme. Jääskeläinen sa snažil ešte udržať puk v moci Košíc, no Banskobystričania sa dokázali ubrániť bez problémov.

06:30
    Banskobystričania sa po dlhšom čase v obrannom pásme oslobodzujú. Nie však nadlho, pretože Košičania získali puk na svoje hokejky a upokojujú tempo hry.

07:09
    Turnbull vystrelil z ostrého uhla na Janusa, ten pohotovo kryje. Hra je tak po dlhšom čase prerušená a vhadzovať sa bude po Janusovej ľavici.

07:30
    Rogoň vyviedol puk do stredného pásma, no ďaleko sa Banskobystričania nedostali.

08:22
    Faithova nepresná prihrávka preskočila korčuľu Petriskovi, a tak sa Banskobystričania musia stiahnuť dozadu.

09:36
    Zatiaľ nám hra plynie veľmi rýchlo, no je to taká "šermovačka" v strednom pásme. Okrem úvodného gólu sme nevideli zaujímavé príležitosti na oboch stranách.

10:05
    Prasknuté plexisklo v Banskej Bystrici znamená prerušenú hru na, pravdepodobne, dlhší čas.

10:05
    Rozhodcovia posielajú hráčov do kabín a zvyšných 9 minút 55 sekúnd sa dohrá v neskoršej tretine.

10:10
    Po veľmi dlhej prestávke, ktorá zahrňovala opravu prasknutého plexiskla, ako aj úpravu ľadu na štadióne v Banskej Bystrici sa opäť vraciame k dianiu na ľadovej ploche. Hokejisti práve naskakujú na ľad a my dúfame, že čochvíľa a uvidíme úvodné buly.

10:10
    Inštrukcie naznačujú, že sa dohrá zvyšok prvej tretiny a rovno sa bude hrať aj druhá tretina. Uvidíme.

10:17
    Strela od modrej čiary, Banskobystričania mohli ihneď skórovať po návrate na ľadovú plochu, avšak skóre sa nemení.

10:30
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Lamper – 2 min., držanie.

10:37
    Turnbullovi nesadla strela, zároveň aj zlomil hokejku. Košičanom sa nepodarilo vyhodiť puk a domáci tak ostávajú v útočnom pásme.

11:25
    Obrovská šanca Košíc v oslabení. Turnbullovu chybu sa snažil využiť Bartánus, avšak nedokázal zoči-voči prekonať Krošelja!

11:47
    Bystričania sa dostali do ďalšieho zakončenia, avšak Košičania sa oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.

12:02
    Lunter – 2 min., podrazenie.

12:02
    Banská Bystrica bude mať k dispozícií necelú pol minútu hry aj 5 na 3.

12:09
    Prišlo k zakončeniu od Šenkeříka, Janus kryje.

12:17
    Janus musí byť v pozore po tom, čo sa do zakončenia v skrumáži tlačili viacerí hráči Banskej Bystrice. Janus však puk prikryl do svojej moci a nedovolil ďalšie zakončenie.

12:42
    Pekná kombinácia Bystričanov! Banskobystričania rozpútali poriadne peklo pred Kosičkou bránou, mali niekoľko zaujímavých šancí, no skóre sa aj tak nemení!

14:02
    Hostia v plnom počte.

14:08
    Pollocka zastavuje ofsajdové postavenie a vhadzovať sa po reklamnej prestávke bude v strednom pásme.

14:55
    Jääskeläinen doviezol puk až za bránu Bystrice, no domáci vydolovali puk a majú ho na svojich hokejkách.

15:38
    Lamper nevidel Olssona na pravom kruhu a namiesto prihrávky vypálil. Mohla to byť zaujímavá akcia hostí, takto to je len zblokovaná strela z Lamperovej hokejky.

17:03
    Faithovi nevyšla pekná kľučka, a tak stráca puk v útočnom pásme.

17:14
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Macek – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

17:41
    Berger vypálil, avšak iba do blokujúceho Velu, ktorý vyhodil puk mimo nebezpečenstvo.

18:05
    Olsson páli od modrej tvrdo do stredu brány, Krošelj perfektne pripravený. Vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.

18:19
    Fejes vypálil tvrdú ranu, Krošeljov betón perfektne kryje.

18:39
    Jääskeläinen mal výbornú palebnú pozíciu a vyskúšal zo spomedzi kruhov, no netrafil priestor troch žrdí brány domácich.

19:07
    Banskobystričania sa oslobodzujú a posielajú puk cez všetky čiary.

19:20
    Domáci v plnom počte.

19:42
    Výhonský nabral rýchlosť a z ostrého uhla zakončil. Takmer aj dorazil vlastnú strelu, no nevyužil túto šancu.

20:00

Prvá tretina sa skončila, no my o chvíľu pokračujeme, pretože sa dohrávala prvá tretina, ktorá sa musela predčasne skončiť, pretože sa opravovalo prasknuté plexisklo.

20:01

20:10
    Buly do druhej tretiny vyhrali Banskobystričania a okamžite vyrážajú dopredu.

21:11
    Dorážka pre Košicanov, obrovská šanca do ktorej sa dostal Pollock, no nedokázal ju využiť.

21:52
    Luža nahadzuje puk do útočného pásma. Košičania sú v problémoch vo vlastnom obrannom pásme.

22:25
    Krásna krížna prihrávka pre Žabku, no jeho strelu z prvej perfektne vychytal Janus!

23:07
    Bačova strela na bližšiu žrď. Košičania aj naďalej v útočnom pásme.

23:25
    Krošelj sa musel natiahnuť za pukom, napokon ho dokázal skryť v lapačke pred dobiedzajúcim Bartánusom.

24:12
    Turnbullovú nepresnú prihrávku zachytili Košičania, ktorí sa dostali hneď do ofsajdového postavenia. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

25:00
    Šedivý páli nebezpečný projektil od modrej. Krošelj nepripustil hráčom Košíc ani dorážku. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme domácich.

25:30
    Banská Bystrica v obrovskej šanci po strele jedného z hráčov domácich. Janus perfektne všetko zvládol.

26:27
    Obrovská šanca, do ktorej sa tlačili Stránsky a Štrauch. Mohli skórovať, no v skrumáži pred bránou sa im to nepodarilo.

27:23
    Pekná kombinácia Banskobystričanov. Skackavý puk nedokázal nikto z domácich doraziť, napokon zasiahla košická defenzíva.

28:10
    Zakázané uvoľnenie Košíc. Vhadzovať sa bude v útočnom pásme domácich.

28:15
    Prihrávka pred bránu nenašla adresáta. Skúšal to Šenkeřík.

28:44
    Bystričania s nepresnou rozohrávkou, čo mohol využiť Fejes, avšak výborný Krošelj mu nedovolil vyrovnať skóre!

29:13
    Šanca pre domácich, ktorá ale skončila iba v náručí Janusa. Vhadzovať sa tak bude po jeho pravici.

30:27
    Janus musí riešiť situáciu za vlastnou svätyňou, kde sú nasťahovaní Banskobystričania.

30:42
    Zakázané uvoľnenie Banskobystričanov. Vhadzovať sa bude po pravici Krošelja.

30:46
    Banskobystričania vyhrali buly v obrannom pásme, avšak iba odovzdávajú puk na hokejky Košíc.

31:35
    Jääskeläinen páli od modrej iba na Krošeljov pravý betón.

31:51
    Turnbull sa ocitol zoči-voči Janusovi, avšak nedokázal ho ani kľučkou prekonať. Banskobystričania ostávajú v útočnom pásme.

33:38
    Šanca pre Bystričanov, ale nebude z toho gól! Skvelý Janus po úniku Petrisku dokázal zasiahnuť a zabrániť tak dvojgólovému rozdielu.

34:22
    Gašpar vybojoval puk za bránou pre spoluhráčov. Došlo aj k zakončeniu od domácich, avšak neznamenalo to žiadne výrazné problémy pre košickú defenzívu.

35:26
    Wilkins nahadzuje pred bránu, Janus sa musel mať na pozore aj po tejto útočnej akcií!

35:56
    Košičania prepadli v obrane. Skvelý Janusov zákrok a opäť pekný moment, keď Janus dokázal zasiahnuť proti Velovi, ktorý sa ocitol na opačnej strane!

36:45
    Nepresná prihrávka a zakázané uvoľnenie v podaní Banskej Bystrice. Košičania tak budú mať šancu sa usadiť v útočnom pásme.

37:02
    Breton vystrelil od modrej, avšak jeho pokus trafil len plexisklo.

37:24
    Krošelj pre istotu prikrýva puk. Vhadzovať sa bude tak v obrannom pásme Banskej Bystrice.

38:17
    Macek sa dostal do obrovskej príležitostí. Janus chytá. Košický celok ma veľké medzery v obrane, ktoré, zatiaľ, domáci nevyužívajú tak, ako by mohli.

39:23
    Obrovská šanca pre Košice. Chovan namiesto zakončenia ešte volil prihrávku pre Fejesa, no bolo to úplne zbytočné, pretože akcia stratila tempo, a preto Košičania výraznejšie neohrozili bránu Krošelja.

40:00

Banská Bystrica po druhej časti hry vyhráva nad Košicami 1:0. Presadil sa v 38 sekunde duelu Ján Petriska, keď pekne tečoval strelu od svojho spoluhráča a Janus nemal žiadnu šancu. Uvidíme, aké vyvrcholenie nám prinesie tretia tretina, ktorá sa začne približne o 18:20.

40:01

40:10
    Buly do záverečnej tretiny vyhrali Košičania.

40:32
    Wilkins to vyskúšal z dorážky na Janusa. Janus sa musel mať na pozore.

41:44
    Chovan sa pekne vysunul, vypálil, ale nedokázal prekvapiť Krošelja.

41:52
    Zakázané uvoľnenie Banskobystričanov. Vhadzovať sa bude pred Krošeljom.

42:25
    Bartoš zacúval až za vlastnú bránu. Rozohrávka Košíc napadaná iba Gašparom.

43:17
    Košičania vstúpili do tretej tretiny tak, ako by si to všetci fanúšikovia Košíc priali. Nedávajú Banskobystričanom priestor na získanie puku.

44:25
    Turnbull si to pýtal medzi kruhmi, napokon puk nedostal, a tak Janus musel vyrážať strelu od modrej.

45:00
    Zakončenie na bránu Janusa, ktorý mal problémy s dorážkami od Adama. Napokon to Košičania zvládli.

45:41
    Košičania mali prevahu 2 na 1 smerom na bránu, avšak práve jeden obranca dokonale zblokoval strelu od košickej hokejky.

46:20
    Rogoň trošku prehnal svoju aktivitu pred bránkoviskom, rozhodca tam videl postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

46:30
    Ofenzívnu snahu hostí zastavuje ofsajdový verdikt rozhodcu. Vhadzuje sa tak opäť v strednom pásme.

46:45
    Hra sa čoraz viac prerušuje. Zakázané uvoľnenie Bystrici. Vhadzuje sa pred Krošeljom.

47:00
    Košičania s pukom v útočnom pásme, avšak opäť ho nemajú na hokejkách. Museli sa stiahnuť do stredného pásma.

47:22
    Strela z ostrého uhla z hokejky Bretona trafia iba plexisklo.

47:56
    Pekná kombinácia medzi kruhmi, zakončoval Vela. Banskobystričania ešte bojujú o puk v útočnom pásme.

48:47
    Dvojica hráčov zaľahla puk na hracej ploche, a tak je hra prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

49:55
    Chyba v obrane. Banskobystričania vytiahli smerom k bráne Janusa, avšak domáci to prekombinovali, čo znamená, že Janus mal pomerne ľahkú robotu zmariť šance súperovi.

50:33
    Breton môže páliť, avšak len do dobre postaveného Horu.

50:49
    Košice dali gól!
    Košičania strieľajú vyrovnávajúci gól! Krásna akcia. Berger perfektne našiel ALEXA BRETONA, ktorý sa ocitol sám pri ľavom kruhu a vypálil nebezpečný projektil na bránu Krošelja, ktorý ostal bezmocný, a tak je skóre vyrovnané – 1:1.
    Asistencie: Berger.

52:20
    Krošelj radšej prikryl puk po ofenzívnom tlaku Košičanov. Vhadzovať sa preto bude po jeho pravici.

53:07
    Banskobystričania iba opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary, čím dávajú ďalšie šance Košičanom zostať v ich obrannom pásme.

53:47
    Macek v súboji s Bartošom nepochodil. Následne domáci ešte bojujú pri mantineli o puk.

54:18
    Banskobystričania dávajú druhý gól. Radosť Košíc netrvala dlho! PATRIKOVI BAČIKOVI sa dostalo perfektnej prihrávky a z priestoru medzi kruhmi vypálil do pravej časti siete, čím posiela tak svoj tím do vedenia. Stav je 2:1.
    Asistencie: Gašpar.

56:12
    Šedivý pálil od modrej čiary, no puk sa nepredral k hosťujúcim hráčom.

56:51
    Po strele Bretona sa rozvlnila bočná sieť brány Krošelja.

57:22
    Chovan to vyskúšal spoza hráča, ale neuspel.

57:41
    Od jedného z košických hráčov sa puk odrazil na striedačku Banskobystričanov. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

57:50
    Oddychový čas pre tím HC Košice.

57:54
    Košičania neudržia útočné pásmo. Janus už je však na striedačke a Košičania hrajú už šiesti.

59:00
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme, pretože Banskobystričania sa ocitlo v postavení mimo hry.

59:18
    Chovan napokon vystrelil na bránu, čoho výsledkom je skrumáž pred bránou Krošelja. Banskobystričania to len tak tak zvládli. Vhadzovanie v útočnom pásme Košíc.

59:57
    Bystrica sa oslobodzuje vyhodením puku cez všetky čiary. Predsa len ešte šance pre Košičanov.

59:59
    Košičania ešte vypálili po buly na bránu, no gól sa bude overovať, pretože puk skončil v bráne, ale nevie sa, či to bolo v čase.

60:00
    Nebude to gól, Banská Bystrica sa raduje z troch bodov, pretože Košičania nedokázali prepasírovať puk do brány domácich v časovom limite!

Banská Bystrica definitívne vyhráva na domácom štadióne proti Košičanom stavom 2:1! O góly sa postarali v čase 00:38 Ján Petriska, v čase 50:49 Alex Breton a v čase 54:18 Patrik Bačik. Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok nedeľného večera. (19:00:34)

Adam Kovaľ

Góly a asistencie: 1. Petriska (Stránský, Faith), 55. Bačik (Gašpar) – 51. Breton (Berger)

HC MONACObet Banská Bystrica: Belányi (Krošelj) – Bačik, Šenkeřík, Wilkins, Vela, Turnbull – Hora, D.Stránský, Petriska, Adam, Faith – Ďatelinka, Luža, Gašpar, Bíreš, Macek – Žabka, Výhonský, A. Stránsky, Štrauch

Rozhodca: Výleta, Stano – Gegáň, Tichý – Ország (VBR)