Nashville – NY Rangers 3:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | Montreal – Detroit 4:5 (po pr.)
Ottawa – Seattle 2:0 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 3:4 (0:1 po s.n.) | Toronto – Boston 3:4 (po pr.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:1 (kon.) | Anaheim – Colorado 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Washington 4:1 (kon.) | Calgary – Vancouver 3:4 (kon.) | Minnesota – Chicago 4:1 (kon.)
Vegas Golden Knights
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Washington Capitals
cz Nedeľa 03.12.2023, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Hokejisté Las Vegas začínají nový měsíc dvěma vyhranými zápasy. Dnes celkem s přehledem dokázali porazit Washington na svém ledě. Jonathan Marchessault dal dvě branky. (06:45:34)

Statistika
    Střely na bránu: 36 – 22 | Přesilová hra: 1/4 – 0/1 | Trestné minuty: 4 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
    Logan Thompson (VGK) – 21 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,5 %, odchytal 59:16
    Darcy Kuemper (WSH) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 59:26

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 21:11

Vegas právě vstřelilo branku!
    Domácí celek tento zápas vyhraje, kotouč do prázdné branky z velké dálky dokázal poslat JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: Paul Cotter a William Karlsson.

57:47
    Hosté znovu v šesti.
    56:48 Tom WILSON - 3:1

56:48
    Washington právě vstřelil branku!
    Domácí brankář nebude mít čisté konto, kotouč po tlaku v útočném pásmu dokázal do branky dostat před bránou neobsazený TOM WILSON. Asistence: Dylan Strome.

56:32
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

56:32
    Komerční přestávka.

55:13
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Jonathan Marchessault minul, Darcy Kuemper ho vychytal.

54:50
    Oba kluby si dokázaly vypracovat střelecké pozice, ale k výraznější šanci se nikdo nedostal.

53:40
    John Carlson pálil od modré čáry, jeho rána nebyla špatná, ale kotouč končí vedle branky.

53:25
    Domácí brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

53:09

52:20
    Jonathan Marchessault pálil, jeho ránu vyrazil brankář nad bránu.

52:03

51:59
    Špatná rozehrávka Capitals znamená zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku.

51:11
    Početní nevýhodu hraje domácí celek velmi dobře, drží puk daleko od vlastní branky.

50:37
    Jack Eichel dokázal vyhodit přes všechny čáry, hosté musí bojovat o pásmo.

50:15
    Hosté hrají přesilovku a usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

50:03
    Jonathan Marchessault – 2 min., podrážení.

50:03

49:03
    William Carrier zkoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu, ale přihrávka postrádala přesnost.

48:04
    Brayden McNabb čeká na vystřídání spoluhráčů, následně rozehrávají domácí hokejisté.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, hostující celek nyní diktuje tempo hry a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas.

46:32
    Hendrix Lapierre vypracoval pozici pro spoluhráče, Nick Jensen minul branku.

45:24
    Nicolas Hague pálil z dobré pozice, jeho projektil končí vedle branky. Nechybělo moc jeho pokusu.

44:31
    Mark Stone našel výbornou přihrávkou spoluhráče, ale Jack Eichel byl hlídaný obránci, a tak nevypálil podle představ.

43:37
    Alexandr Ovečkin se vrací za svou branku, Trevor van Riemsdyk následně vystřídal a rozehrává. Hosté se ale stabilněji do útočné třetiny nedostali.

43:15
    29:11, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Převahu mají hokejisté Vegas.

42:36
    John Carlson rozehrává od své branky, a tak se hostující hokejisté pokouší vypracovat si výraznější šanci.
    40:49 Mark STONE - 3:0

40:49
    Domácí celek sice neproměnil přesilovku, ale mrzet ho to nemusí. Jack Eichel navedl kotouč za branku, vypadalo, že pojede dál, ale rozhodl se pro zpětnou přihrávku na spoluhráče, kterým byl MARK STONE. Jeho ránu z ostré pozice do odkryté části branky si gólman srazil do branky. Asistence: Jack Eichel a Ivan Barbašev.

39:10
    V pohodě hrající hostující celek znovu vyhazuje přes všechny čáry.

39:00
    Špatná přihrávka Vegas a domácí přišli o útočné pásmo.

38:25
    Jevgenij Kuzněcov – 2 min., hrubost.

37:31
    Jonathan Marchessault nedokázal prostřelit brankáře soupeře, Jevgenij Kuzněcov se také dobře vrátil.

37:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině. Více ze hry mají domácí hokejisté.

36:16
    Zach Whitecloud se pustil do odvážné individuální akce, oklamal obránce, ale zakončení mu nevyšlo podle představ.

35:48

35:41
    Nicolas Roy našel spoluhráče, ale Ivan Barbašev minul odkrytou část branky.

35:16
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před brankou Capitals. Přesilovka se blíží ke konci.

35:01
    Hosté vyhodili, domácí se vrací a rozehrávají od svého brankáře.

34:39
    Jonathan Marchessault pálil, Darcy Kuemper vyrazil jeho střelecký pokus.

33:45
    Washington vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí o útočné pásmo bojovat.

33:40
    John Carlson – 2 min., podrážení.

33:30
    Martin Fehérváry dobře vypálil, domácí brankář po zákroku ztratil masku. Hra je přerušená. Komerční přestávka.

32:38
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Capitals. Domácí mají možnost se usadit v útočné třetině.

31:37
    William Karlsson střelou od modré čáry minul branku a puk nikdo nedokázal šikovně tečovat.

30:33
    22:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Více ze hry mají hokejisté Las Vegas.

30:01
    Vegas mělo obrovskou šanci, Roy vypálil mezi betony, puk brankáři prošel, ale přes brankovou čáru se nedostal.

29:23
    Alexandr Ovečkin pálil z dobré pozice mezi kruhy, minul branku. Následně Logan Thompson kryje další střelu.

29:02
    Vypadalo to, že Vegas hrálo v šesti, nakonec se bude vhazovat ve středním pásmu a hraje se pět na pět.

28:30
    Velkou první šanci ve třetině měl hostující celek, ale Logan Thompson vytáhl velmi dobrý zákrok.
    27:56 Jack EICHEL - 2:0

27:56
    Domácí celek navyšuje své vedení, z brejku se prosazuje střelou blafákem mezi betony JACK EICHEL. Asistence: Ben Hutton.

27:37

27:24
    Jack Eichel měl výbornou střeleckou pozici, trefil brankáře, následně si poradil i s další střelou.

26:15
    Domácí by byli v ofsajdu, a tak nemohli hrát. Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nežene do zakončení.

25:31
    Darcy Kuemper má na svém kontě další zákrok, Paul Cotter nedokázal prostřelit brankáře.

25:00
    Úvodních pět minut ukázalo, že domácí hokejisté budou pokračovat v aktivní hře a snaží se navýšit své vedení.

24:47
    Další práce pro brankáře Capitals, Alex Pietrangelo měl zajímavou střeleckou pozici, ale jen do gólmana.

24:23
    Po střele od modré čáry kryje kotouč hostující brankář. Darcy Kuemper nechtěl rozehrávat, vhazovat se bude před jeho bránou.

23:51
    Vegas vybojovalo buly v útočném pásmu. Domácí se pokouší hrát aktivněji.

22:54
    Nicolas Roy už při hře pět na pět minul branku, Vegas v přesilovce ani nevystřelilo.

22:15
    Špatnou přihrávkou se Vegas připravilo o útočné pásmo, domácím se přesilovka absolutně nedaří.

21:42
    Nic Dowd se při vlastním oslabení dostal do zakončení, ale jeho rána o kousek minula branku.

21:17
    Tom Wilson dostal kotouč do bezpečí, domácí musí o útočné pásmo znovu bojovat.

20:49
    John Carlson – 2 min., hákování.

20:33
    Martin Fehérváry to zkoušel z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

20:01
    Utkání, ve kterém zatím vede Vegas, pokračuje druhou třetinou.

20:01

20:00

19:36
    Už se pravděpodobně nic nestane, třetina v poklidném tempu končí.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:50
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet, ale nemá mnoho prostoru.

18:07
    Mark Stone a Paul Cotter měli dobrou střeleckou pozici, ale ani jeden z nich nedokázal přesněji zakončit.

17:27
    John Carlson se jako obránce dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho pokus jeden z obránců Vegas dokázal vytěsnit do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

16:32
    Keegan Kolesar měl dobrou střeleckou pozici, s jeho pokusem si dobře dokázal poradit brankář Capitals.

15:55
    Mark Stone minul branku na druhé straně, domácí se pokoušeli o rychlé přenesení hry.

15:20
    Martin Fehérváry hlídkoval před brankou, ale spoluhráči na něj nedokázali dostat přihrávku.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, domácí celek stále drží těsné vedení.

14:04

13:42
    Vegas rozehrává od své branky, Alex Pietrangelo se pokoušel něco vymyslet, ale jeho akci chyběla přesnější přihrávka.

13:07
    Po vstřelené brance se hra Vegas stala hodně pasivní, hostující celek kontroluje a diktuje tempo.

12:03
    Aktivněji nyní hrající hostující celek vybojoval vhazování v útočném pásmu.

11:28
    6:3, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Převahu mají hráči Golden Knights.

11:06
    Rasmus Sandin a Nicolas Aube-Kubel zkoušeli něco vymyslet, ale nedokázali prostřelit brankáře Vegas.

10:29
    Hokejisté Vegas sice vybojovali kotouč v útočném pásmu, ale nedokázali se dostat do výraznější šance. Pak hraje John Carlson, který otáčí směr hry.

10:13
    Ofsajd Vegas, vhazovat se bude ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
    08:53 Jonathan MARCHESSAULT - 1:0

08:53
    Domácí celek využil přesilovku a dostává se do vedení, ránou z mezikruží se prosazuje dnes dobře hrající JONATHAN MARCHESSAULT. Jeho ránu nedokázal hostující brankář zastavit betonem nebo rukavicí, a proto puk zaplul do branky. Asistence: Jack Eichel a Logan Thompson.

08:29
    Naprosto v pohodě se hostující celek brání tlaku soupeře, dokázal dvakrát vyhodit až k brance Vegas.

07:51
    Tom Wilson – 2 min., sekání.

07:20
    Jack Eichel se pokoušel dostat do zakončení, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit. Do šance se tým nedostal.

06:25

06:00
    Jevgenij Kuzněcov měl obrovskou šanci, ale nedokázal trefit odkrytou část branky, kterou měl po rychlé akci před sebou.

05:28
    Logan Thompson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Po delší době musel zasahovat.

05:07
    William Karlsson přišel o útočné pásmo, sledujeme rychlý hokej.

04:45
    Vegas se jen těžko dokáže dostat do střeleckých pozic, obrana Capitals hraje velmi dobře.

03:30
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Více ze hry mají v úvodu zápasu domácí hokejisté.

02:52
    Brayden McNabb neuspěl ránou od modré čáry, nebyl to špatný pokus.

02:33
    Chandler Stephenson dobře vypálil, Darcy Kuemper si dokázal s jeho pokusem poradit.

02:14
    Anthony Mantha se vrací do svého obranného pásma, odkud rozehrává na spoluhráče. Sledujeme klidnější pasáž hry.

00:30
    Rasmus Sandin se výborně dokázal vrátit a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

00:05
    Utkání začalo, pro Vegas první domácí zápas po dlouhé době a pro Capitals předposlední zastávka tripu.

00:01

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – B. Hutton, Pietrangelo, McNabb, Korczak, Hague, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Stone – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – Howden, Stephenson, Amadio – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Washington Capitals: Kuemper (Stevenson) – Fehérváry, Carlson, Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Milano, Kuzněcov, Lapierre – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.

Washington Capitals je v tabulce Východní konference na sedmé pozici. Odehrál 20 zápasů a získal 26 bodů. Naposledy porazil Anaheim 5:4.

Vegas Golden Knights je v tabulce Západní konference na první pozici, aktuálně má po 24 zápasech 34 bodů. Na druhé Colorado má náskok 3 bodů a dva zápasy. Vegas naposledy porazilo Vancouver 4:1.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Washington Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 9. Marchessault (Eichel, L. Thompson), 28. Eichel (B. Hutton), 41. Stone (Eichel, Barbašev), 59. Marchessault (Cotter, W. Karlsson) – 57. Wilson (D. Strome)

Tréner: Bruce Cassidy

Washington Capitals: Kuemper (Shepard) – Fehérváry, Carlson, Sandin, T. van Riemsdyk, Edmundson, Jensen – Ovečkin, D. Strome, Wilson – Milano, Kuzněcov, Lapierre – Protas, McMichael, Mantha – Malenstyn, Dowd, Aube-Kubel.
    Tréner: Spencer Carbery

Rozhodca: Chmielewski, Sandlak – Toomey, Gibbons

Diváci: 18 140