Košice – Trenčín 4:5 (po pr.) | Humenné – Michalovce 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – HC Slovan 4:2 (kon.)
Nové Zámky – Zvolen 2:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 5:3 (kon.)
HK Poprad
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
HK Spišská Nová Ves
Utorok 28.11.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Derby medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou malo priebeh, aký sa len tak často nevidí. Po 40 minútach viedli pod Tatrami hostia, no v úvodných dvoch minútach tretej tretiny inkasovali päťminútové tresty a tým pádom aj vylúčenia do konca zápasu dvaja hráči Spišskej Novej Vsi – najprv Hamráček a krátko po ňom aj Vartovník, čo domáci potrestali presilovkovými gólmi Dmowskiho a Drgoňa. Obrat bol tak na svete, domáce víťazstvo potom ešte zvýraznili Záborský a do prázdnej bránky Calof. Tomáš Záborský si pripísal 4 kanadské body, obranca Adam Drgoň zas tri.
    To je od náš všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (20:39:08)

60:00

59:20
    V záverečnej minúte domáci kontrolujú dianie s pukom na hokejkách, na popradskom štadióne prebieha standing ovation pre domáci celok.

58:30
    Záborský sa zastreľoval k zakončeniu z pravej strany, no v rozhodujúcej chvíli puk netrafil. Každopádne, Poprad to mrzieť už príliš nemusí.

57:12
    Poprad dal gól!
    Hostia sa rozhodli hrať power-play, no Popradčania to rýchlo využili na strelený gól. Bakoš pri prechode do útočného pásma stratil puk, ANDREW CALOF mu ho vzal a rútil sa sám na opustenú bránku, pričom v tejto vyloženej príležitosti nezaváhal – 5:2.
    Bez asistencie

56:35
    Kerbashian prechádzal stredom ihriska, no Bakoš bol netrpezlivý a do útočného pásma vošiel skôr než puk.

54:48
    Zakázané uvoľnenie na popradskej strane.

54:41
    Domáci v plnom počte.

54:00
    Dmowski predviedol peknú akciu v oslabení, na jej konci bola lapačka Melicherčíka.

53:40
    Po peknej kombinácii hostí pálil z pravého kruhu Kerbashian, Vay si dal pozor na bližšiu žŕdku.

53:10
    Hlásateľ oznámil, že dnešné derby sleduje na štadione 3425 divákov.

53:10
    Merežko vyslal delovku od modrej, Vay si s ňou poradil.

52:41
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Coulter – 2 min., hákovanie.

52:30
    Signalizovaný trest na domácej strane.

51:21
    Popradčania zvyšujú svoj náskok. Calof šikovnou prihrávkou z pravej strany vysunul TOMÁŠA ZÁBORSKÉHO, ktorý bol rýchlejší ako Ališauskas a zoči-voči Melicherčíkovi nezaváhal – 4:2.
    Asistencie: Andrew Calof, Garret McFadden

51:02
    Majdanov pokus z ľavého krídla skončil nad domácou bránkou.

50:34
    Ján Brejčák nahodil puk od modrej čiary, Melicherčík bol pozorný a zmenu skóre nepripustil.

48:10
    Dmowski posielal bekhend z pravej strany, Melicherčík zasiahol lapačkou.

47:04
    Domáci v plnom počte, prakticky prvýkrát v tejto tretine sa hrá s kompletným počtom hráčov na oboch stranách.

46:58
    Valach sa vydal na útočný výlet a natlačil sa až pred bránku, tiesnený Drgoňom bránku v páde minul.

46:32
    Hostia v plnom počte.

45:10
    Do času 46:32 by sa malo hrať vo formáte 4 proti 4, keďže trest Vartovníka je nemenný, potom bude nasledovať krátka hosťujúca presilová hra.

45:04
    Calof – 2 min., sekanie,
    Coulter – 2 min., hrubosť.

Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
    Merežko – 2 min., hrubosť.

44:38
    Domáci otáčajú skóre, presilová hra o dvoch hráčov je využitá. Dmowski prihrávkou z ľavej strany posunul puk do stredu ADAMOVI DRGOŇOVI, ktorý spoza kruhov prekonáva Melicherčíka – 3:2.
    Asistencie: Ryan Dmowski, Tomáš Záborský

44:20
    Drgoň pálil spoza kruhov nepresne, krátko na to sa nepresadil z uhla ani Záborský.

43:32
    Domáci v plnom počte, čaká ich 2-minútová presilová hra o dvoch hráčov.

43:17
    Drgoň prihrávkou z ľavého kruhu našiel RYANA DMOWSKIHO, ktorý z pravého kruhu nešpekuloval a z prvej vystrelil, zakončením k bližšej žŕdke vyrovnáva skóre – 2:2.
    Asistencie: Adam Drgoň, Tomáš Záborský

42:58
    Dmowski pálil z ľavého kruhu, jeho zakončenie trafilo bočnú sieť, domáci diváci už dvíhali ruky nad hlavu.

41:32
    Najbližšie 2 minúty sa bude hrať vo formáte 4 proti 3.

41:32
    Paločko – 2 min., hrubosť.

Vartovník – 5 min. + DKZ, napadnutie, trest odpyká Majdan.

41:32
    Aj Lukáš Vartovník poputuje do kabíny, od arbitrov inkasoval 5-minútový trest. V priebehu necelých dvoch minút inkasovali hostia dva 5-minútové tresty.

41:32
    Vartovník tvrdým hitom pri pravom mantineli poslal k zemi McFaddena, s istotou bude vylúčený, arbitri dokonca išli preveriť, či to nebolo na udelenie 5-minútového trestu. Aktuálne prebieha telefonická konzultácia, nie po prvý raz v dnešnom dueli.

41:06
    Dmowski pálil od modrej, Melicherčík ho vychytal a domácim nevyšli ani dorážky.

40:07
    Hamráček v dnešnom zápase dohral, Poprad čaká 5-minútová presilová hra, veľká šanca pre domácich.

40:07
    Hamráček – 5 min. + DKZ, sekanie, trest odpyká Myklucha.

40:07
    Prakticky hneď po úvodnom buly tretiny trafil Hamráček hokejkou Dmowskiho do chúlostivých miest, bolo to mimo súboja o puk. Arbitri idú riešiť situáciu k videu.

40:01

Spišská Nová Ves v prostrednej časti hry otočila skóre, po presných zásahoch Juraja Valacha a Rôberta Džugana vedie v Poprade 2:1. Ďalší priebeh tohto deby zápasu sľubuje zaujímavú zápletku.
    Tretia tretina sa začne približne o 19.52.

40:00

39:15
    Hostia mali k dispozícii prečíslenie, Nellis to vzal na seba a strelou z ľavej strany minul bránku.

38:40
    Calofov prienik do útočného pásma zastavil ofsajdový verdikt.

37:05
    Calof sa z ľavej strany natlačil pred bránku, no Melicherčík ho zblízka vychytal, dobrú prácu odviedli aj obrancovia hostí.

35:58
    Vay – 2 min., hrubosť.

Drábek – 2 min., sekanie.

35:58
    Kontroverzia pred domácou bránkou, Drábek v skrumáži dorážal do Vaya, ktorého pichnutie vytočilo natoľko, že súpera následne trafil svojou lapačkou. Následne vznikla trma-vrma a potyčka medzi viacerými hráčmi.

35:38
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Merežko dostal od Džugana ideálnu prihrávku, no v tutovke ho vychytal Vay. Hostia ale pokračovali v aktivite, Merežko z pravej strany poslal puk k ľavému mantinelu na Mykluchu, ktorého strelu Vay zneškodnil, no dorážka RÓBERTA DŽUGANA už skončila v popradskej bránke – 1:2.
    Asistencie: Oleksii Myklucha, Igor Merežko

35:21
    Záborského zakončenie z ľavého kruhu skončilo mimo bránky.

34:34
    Veľká príležitosť domácich, Šotek prihrávkou z ľavej strany našiel Svitanu, no ten tiesnený protihráčmi bránku minul, vzápätí pálil ešte Calof, no toho vychytal Melicherčík.

34:15
    Svitana vletel ako víchor do útočného pásma, Melicherčík svojho bývalého spoluhráča vychytal a jeho zakončenie z pravej strany nepustil do bránky.

33:24
    Hostia sa dostali do prečíslenia, Nellis z pravej strany prihrával Archambaultovi, no táto prihrávka bola príliš náročná na spracovanie a kanonierovi hostí sa nepodarilo zakončiť.

33:03
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

32:40
    McFadden pálil od modrej, od mantinelu sa puk odrazil do pravej strany ku Dmowskimu, no toho bekhend zastavil Melicherčík, ktorý si teraz pokryl bližšiu žŕdku.

31:56
    Majdan sa ocitol sám pred gólmanom Vayom, snažil sa o bekhend, no už sa nachádzal príliš blízko a betón gólmana z krajiny našich južných susedov bol proti.

31:15
    JURAJ VALACH nahodil puk z uhla, od pravého mantinelu, Turan ho zblízka nešťastne tečoval smerom na vlastnú bránku a Vay už nemohol zareagovať – 1:1.
    Asistencia: Michael Drábek

30:58
    Šotek výrazne zrýchlil na pravej strane, dostal sa aj do zakončenia, ktoré mu zneškodnil Melicherčík.

30:24
    Vartovník skúšal šťastie z otočky, domáci brankár Vay si dal pozor.

30:15

29:39
    Záborský mal viac priestoru pri ľavom kruhu, no Melicherčík si s jeho koncovkou poradil. O pár sekúnd hosťujúci brankár zakročil aj proti Kukučovi.

28:47
    Dmowski pálil z prvej, Spišiaci jeho príklep z pravého kruhu zblokovali.

28:15
    Valach – 2 min., nedovolené bránenie.

27:35
    Kuriózna a zároveň nepríjemná situácia, jeden z čiarových rozhodcov sa zrazil s Lukášom Hamráčkom a až po približne 2-3 minútach sa zdvihol z ľadu. Hra je aktuálne prerušená.

25:58
    V druhej tretine sa zatiaľ hra prerušuje len minimálne, hrá sa veľmi plynulý hokej.

24:42
    Po aktivite Calofa sa dostal k zakončeniu z medzikružia Kukuča, bránku Melicherčíka minul.

23:11
    Melicherčíkovi pomohla po nastrelení Daniela Brejčáka z pravej strany žŕdka.

22:40
    V druhej časti hry sa začalo opatrne, oba tímy vyčkávajú v strednom pásme, šance zatiaľ priveľmi nevidieť.

20:23
    Brincko pálil od modrej čiary, hosťujúcu bránku iba tesne minul.

20:01

Popradčania vstúpili do duelu proti Spišskej Novej Vsi aktívne, postupom času si šance vytvorili aj hostia, no v poslednej minúte úvodnej časti hry rýchlo využil presilovú hru Drgoň a domáci tak vedú o jeden gól.
    Druhá tretina sa začne približne o 18.59

20:00

19:25
    Rýchlo využitá početná výhoda domácich. Záborský manévroval s pukom pri ľavom mantineli, následne ho posunul na vrchol presilovkového vzorca ADAMOVI DRGOŇOVI a toho strelu zastavila až sieť hosťujúcej bránky, Melicherčík mal navyše zakrytý výhľad – 1:0.
    Asistencia: Tomáš Záborský

19:08
    Vandas – 2 min., podrazenie.

18:55
    Calof prihrávkou z pravého kruhu našiel Záborského, ktorý si naviedol puk do stredu, no peknú akciu zakončil strelou, ktorú mu Melicherčík chytil.

18:08
    Patrik Svitana zakončoval bekhendom, no bol už príliš blízko a Melicherčík ho vychytal.

17:18
    Po krátkej odmlke môžeme pokračovať v zápase, verme, že aktérov daná situácia príliš nevyviedla z tempa.

16:09
    Arbitri posúdili, že o gól nešlo. Po Dmowskiho strele z uhla, od ľavého mantinelu, sa síce domáci tešili a arbitri najprv ukázali,že šlo o gól, no na základe videa svoje rozhodnutie zmenili, puk neprešiel za bránkovú čiaru, udržal ho Marcel Melicherčík.

16:09
    Domáci Dmowski sa tešil z gólu po strele od ľavého mantinelu, arbitri ale išli preveriť situáciu na video. Konzultácia prebieha už pomerne dlho.

14:55
    Bakoš z pravej strany preveril pozornosť Vaya, v tomto mikrosúboji bol úspešnejší domáci gólman.

13:55
    Hosťom sa črtalo prečíslenie, no Nellisovu prihrávku z ľavej strany nepustil cez seba Brincko.

13:15
    Zakázané uvoľnenie na strane Popradu.

12:48

12:25
    Domáci sa teraz oslobodili úspešným vyhodením.

11:44
    Nellis ani Bakoš po skrumáži nezasunuli puk za chrbát Vaya, následnú delovku Kerbashiana z pravého kruhu zblokoval Ján Brejčák.

10:48
    D. Brejčák – 2 min., hrubosť + 2 min., faul kolenom.

Ališauskas – 2 min., hrubosť.

10:48
    Prvá potyčka v dnešnom dueli, Daniel Brejčák poslal k zemi Archambaulta, čo sa nepáčilo Merežkovi s Ališauskasom, najmä druhý menovaný si teraz veru mal čo povedať s Danielom Brejčákom.

10:06
    Brinckovo nahodenie Melicherčík vyrazil, aktuálne sa hrá pomerne plynulo.

9:08
    Vay chytil hosťom druhý čistý gól, Džugan zakončoval zblízka, no betón maďarského gólmana bol proti.

8:40
    Na štadióne v Poprade panuje napriek termínu počas pracovného týždňa atmosféra hodná derby zápasu.

7:06
    Viac šancí mali doteraz domáci, no prvá hosťujúca bola najväčšia, aká sa v doterajšom priebehu zrodila. Romaňák ostal voľný na ľavej strane, no s jeho zakončením si Adam Vay poradil.

6:12
    Na konci popradskej akcie bol McFadden, jeho strelu z ľavej strany Melicherčík zneškodnil.

5:27
    Zakázané uvoľnenie na strane domácich.

4:41
    Šotek prenikol po pravej strane a následne vypálil na bránku, Melicherčík situáciu ustál.

3:46
    Calof sa snažil o finálnu prihrávku do črtajúcej sa tutovky na Záborského, no výborný návrat do defenzívy ukázal Nellis.

2:50
    Drgoňovo nahodenie od modrej čiary vykopol Melicherčík betónom, ďalšiu ranu tohto domáceho beka zblokoval Vartovník.

1:04
    Záborský z uhla preveril pozornosť Melicherčíka, domáci vstúpili do duelu s veľkou vervou.

0:25
    Ani nie po polminúte hry vypálil Dmowski z priestoru pravého kruhu, bránku hostí minul.

00:01

Ešte raz Vás vítame pri sledovaní dnešného zápasu, momentálne ešte prebieha úprava ľadovej plochy, po ktorej sa s malým posunom začne dnešné derby.

HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Turan, Brincko, Drgoň, D.Brejčák, J. Brejčák, Mešár – Dmowski, Coulter, Peresunko – Záborský, Calof, Kukuča – Šotek, Paločko, P. Svitana (C) – Bodnár, R. Svitana, Sokoli
    Tréner: Todd Bjorkstrand

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Varša) – Ališauskas, Merežko, Groch, Valach,Romaňák, Žiak, Vaverčák – Drábek, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník (C), Bortňák, Hamráček – Zöld
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Baluška, Výleta – Bogdaň, Pribula

Poprad aj Spišskú Novú Ves čaká derby súboj, do ktorého pôjdu oba celky pozitívne naladené. Popradskí hokejisti sa dostali do kvalitnej formy, keďže z posledných piatich zápasov vyhrali hneď v štyroch, pričom minulý týždeň si pripísali skalpy Slovana (5:2) aj Zvolena (5:1). Dá sa teda povedať, že nová metla v podaní amerického trénera Todda Bjorkstranda dobre metie. Z tabuľkového pohľadu patrí Popradu 7. priečka so ziskom 29 bodov, najproduktívnejším hráčom tímu je útočník Ryan Dmowski.

Spišská Nová Ves zažíva úspešnú prvú polovicu sezóny, celku zo Spiša patrí 2. miesto tabuľky so ziskom 44 bodov a len trojbodovou stratou na vedúce Košice. Až 32 zo 44 bodov získali Wojnarovci na domácom ľade, kde sú zatiaľ neporazení, v Poprade by radi ukončili sériu troch vonkajších prehier v rade. Útočník Spišiakov Olivier Archambault je s 30 kanadskými bodmi najproduktívnejším hráčom doterajšieho priebehu súťaže.

Prvý vzájomný zápas v tomto ročníku vyšiel lepšie Spišskej Novej Vsi, ktorá doma zvíťazila výsledkom 3:2.

Vážení diváci, vítame Vás pri online prenose zo zápasu 22. kola hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HK Poprad a HK Spišská Nová Ves. Stretnutie sa začne o 18.00.

Samuel Brecko

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 20. Drgoň (Záborský), 44. Dmowski (Drgoň, Záborský), 45. Drgoň (Dmowski, Záborský), 52. Záborský (Calof, McFadden), 58. Calof – 32. Valach (Drábek), 36. Džugan (Myklucha, Merežko)

HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Turan, Brincko, Drgoň, D.Brejčák (C), J. Brejčák, Mešár – Dmowski, Coulter, Peresunko – Záborský, Calof, Kukuča – Šotek, Paločko, P. Svitana – Bodnár, R. Svitana, Sokoli