Košice – Trenčín 4:5 (po pr.) | Humenné – Michalovce 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – HC Slovan 4:2 (kon.)
Nové Zámky – Zvolen 2:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 5:3 (kon.)
HC 19 Humenné
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Utorok 28.11.2023, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Michalovce vyhrali už piaty zápas v rade, keď o triumfe na ľade Humenného museli rozhodnúť až v záverečnej tretine. Hostia nečakane otvorili skóre stretnutia v oslabení na začiatku tretej tretiny zásluhou Daugavinša, ale o rýchlu odpoveď ešte v tej istej minúte sa postaral Lucenius v presilovej hre. Víťazný gól hostí padol tiež v presilovke, keď ju využil Bodák a tri body boli spečatané gólom do prázdnej brány, ktorý bol napokon pripísaný Pearsonovi. Humenné tak neznížilo veľkú stratu na predposledné miesto, naopak Michalovce sa už posunuli na štvrté miesto o skóre pred Nitru. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa znova nabudúce pri hokejových prenosoch! (20:24:10)

59:37
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Kabáč – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi.

59:28
    Zápas sa už len dohráva a domáci už ani neskúšajú hru bez brankára po ďalšom zakázanom uvoľnení hostí.

57:35
    Dukla Michalovce dala gól! Domáci vyhrali vhadzovanie aj zásluhou Kuruho, ale veľmi nešťastným spôsobom, keď puk zamieril až do opustenej domácej brány a tento presný zásah je napokon pripísaný CHASE PEARSONOVI, Daugavinš sa musí uspokojiť len s asistenciou! Asistencia: Daugavinš

57:26
    Domáci už riskujú so šiestimi hráčmi bez brankára napriek tomu, že do konca zostávajú ešte viac ako dve minúty, ale hostia opäť vyhodili len na zakázané uvoľnenie.

57:18
    Oddychový čas pre tím HC 19 Humenné.

57:18
    Hostia to v tejto chvíli takticky nezvládli a zbytočne vyhodili puk cez všetky čiary na zakázané uvoľnenie, čím darovali útočné pásmo domácim.

56:34
    Čas sa domácim kráti a zatiaľ to nevyzerá na nejaký súvislejší nápor, naopak hostia sa dopustili postavenia mimo hry.

52:51
    Vašaš v dobrej pozícii vôbec netrafil puk ideálne, ale aj tak prinútil Kozla k zákroku ľavým betónom a následne sám hosťujúci hráč posunul domácu bránku.

50:02
    Dukla Michalovce dala gól! Hostia idú opäť do vedenia, keď využívajú ponúknutú príležitosť v podobe presilovej hry a po kombinácii presne trafil od modrej čiary obranca MARTIN BODÁK! Asistencia: Santos, Acolatse

49:40
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Šoltés – 2 min., nedovolené bránenie.

48:54
    Domácim nevyšiel prechod cez stredné pásmo a píska sa postavenie mimo hry.

47:53
    Domáci sú zatiaľ po strelení vyrovnávajúceho gólu aktívnejší, ale čakajú na ďalšiu väčšiu príležitosť, ktorá by ich mohla poslať do vedenia.

46:27
    Na opačnej strane Valachov pokus o zakončenie bol zblokovaný na ochrannú sieť.

45:43
    Škorvánek si poradil s jednoduchým nastrelením po ľade od modrej čiary.

45:04
    Hra sa nám trochu ukľudnila, tak uvidíme, ktoré z mužstiev bude viac mieriť ďalším gólom, ktorý by mohol znamenať víťazstvo za tri body.

41:55
    Humenné dáva gól! Ale domáci pokračovali v početnej výhode a zužikovali ju na veľmi rýchlu odpoveď, keď Diakov preniesol hru prihrávkou na pravú stranu a NICLAS LUCENIUS delovkou z prvej prestrelil Škorvánka! Asistencie: Diakov, Šoltés

41:11
    Dukla Michalovce dala gól! Tak to je naozaj nevídaný úvodný gól, keď domáci v pokračujúcej presilovke nastrelili hornú tyčku a puk sa odrazil presne do brejku pre KASPARSA DAUGAVINŠA, ktorý tento nájazd premenil zaujímavým zakončením oblúčikom a tým zaskočil aj doteraz stopercentného Kozela! Bez asistencie

Filip Kosnáč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 42. Lucenius (Diakov, Šoltés) – 42. Daugavinš, 51. Bodák (Santos, Acolatse), 58. Daugavinš (Daugavinš)

HC 19 Humenné: Kozel(Galimov) – Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta – Pereskokov, Kuru, Handlovský – Šoltés, Lucenius, Borov – Horvát, Linet, Chalupa – Ragan, Krajňák, Thomka
    Tréner: M. Štrba

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek(Glosár) – Acolatse, Pišoja, Michalčin, Bindulis, Cibák, Bodák, Stripai, Fedor – Santos, Pearson, Daugavinš – Valach, Heard, Puliš – Bjalončík, Suja, Paločko – Kabáč, Solenský, Vašaš
    Tréner: P. Kúdelka

Rozhodca: Konc ml., Novák – Ordzovenský, Jurčiak