Košice – Trenčín 4:5 (po pr.) | Humenné – Michalovce 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – HC Slovan 4:2 (kon.)
Nové Zámky – Zvolen 2:5 (kon.) | Poprad – Spišská N. Ves 5:2 (kon.) | B. Bystrica – Nitra 5:3 (kon.)
HK Poprad
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
HK Spišská Nová Ves
Utorok 28.11.2023, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Derby medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou malo priebeh, aký sa len tak často nevidí. Po 40 minútach viedli pod Tatrami hostia, no v úvodných dvoch minútach tretej tretiny inkasovali päťminútové tresty a tým pádom aj vylúčenia do konca zápasu dvaja hráči Spišskej Novej Vsi – najprv Hamráček a krátko po ňom aj Vartovník, čo domáci potrestali presilovkovými gólmi Dmowskiho a Drgoňa. Obrat bol tak na svete, domáce víťazstvo potom ešte zvýraznili Záborský a do prázdnej bránky Calof. Tomáš Záborský si pripísal 4 kanadské body, obranca Adam Drgoň zas tri.
    To je od náš všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok večera. (20:39:08)

60:00

59:20
    V záverečnej minúte domáci kontrolujú dianie s pukom na hokejkách, na popradskom štadióne prebieha standing ovation pre domáci celok.

58:30
    Záborský sa zastreľoval k zakončeniu z pravej strany, no v rozhodujúcej chvíli puk netrafil. Každopádne, Poprad to mrzieť už príliš nemusí.

57:12
    Poprad dal gól!
    Hostia sa rozhodli hrať power-play, no Popradčania to rýchlo využili na strelený gól. Bakoš pri prechode do útočného pásma stratil puk, ANDREW CALOF mu ho vzal a rútil sa sám na opustenú bránku, pričom v tejto vyloženej príležitosti nezaváhal – 5:2.
    Bez asistencie

56:35
    Kerbashian prechádzal stredom ihriska, no Bakoš bol netrpezlivý a do útočného pásma vošiel skôr než puk.

54:48
    Zakázané uvoľnenie na popradskej strane.

54:41
    Domáci v plnom počte.

54:00
    Dmowski predviedol peknú akciu v oslabení, na jej konci bola lapačka Melicherčíka.

53:40
    Po peknej kombinácii hostí pálil z pravého kruhu Kerbashian, Vay si dal pozor na bližšiu žŕdku.

53:10
    Hlásateľ oznámil, že dnešné derby sleduje na štadione 3425 divákov.

53:10
    Merežko vyslal delovku od modrej, Vay si s ňou poradil.

52:41
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Coulter – 2 min., hákovanie.

52:30
    Signalizovaný trest na domácej strane.

51:21
    Popradčania zvyšujú svoj náskok. Calof šikovnou prihrávkou z pravej strany vysunul TOMÁŠA ZÁBORSKÉHO, ktorý bol rýchlejší ako Ališauskas a zoči-voči Melicherčíkovi nezaváhal – 4:2.
    Asistencie: Andrew Calof, Garret McFadden

51:02
    Majdanov pokus z ľavého krídla skončil nad domácou bránkou.

50:34
    Ján Brejčák nahodil puk od modrej čiary, Melicherčík bol pozorný a zmenu skóre nepripustil.

48:10
    Dmowski posielal bekhend z pravej strany, Melicherčík zasiahol lapačkou.

47:04
    Domáci v plnom počte, prakticky prvýkrát v tejto tretine sa hrá s kompletným počtom hráčov na oboch stranách.

Samuel Brecko

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 20. Drgoň (Záborský), 44. Dmowski (Drgoň, Záborský), 45. Drgoň (Dmowski, Záborský), 52. Záborský (Calof, McFadden), 58. Calof – 32. Valach (Drábek), 36. Džugan (Myklucha, Merežko)

HK Poprad: Vay (Rabčan) – McFadden, Turan, Brincko, Drgoň, D.Brejčák (C), J. Brejčák, Mešár – Dmowski, Coulter, Peresunko – Záborský, Calof, Kukuča – Šotek, Paločko, P. Svitana – Bodnár, R. Svitana, Sokoli
    Tréner: Todd Bjorkstrand

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Varša) – Ališauskas, Merežko, Groch, Valach,Romaňák, Žiak, Vaverčák – Drábek, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Vandas – Vartovník (C), Bortňák, Hamráček – Zöld
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Baluška, Výleta – Bogdaň, Pribula