Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Hradec Králové 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
cz Nedeľa 26.11.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V rámci 22. kola Tipsport extraligy se uskuteční druhé východočeské derby sezony.

Pardubice zatím plní roli pravděpodobně největšího favorita probíhajícího ročníku. Se 48 body jim patří první místo v tabulce, na němž se vzhledem k pětibodové ztrátě druhé Sparty určitě udrží i po prestižním regionálním souboji. Svěřenci trenéra Václava Varadi po úterním postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů v pátek odehráli zajímavé utkání v Brně. Přestože se jim během něho podařilo smazat dvougólové manko a dokonce jít do vedení, nakonec slavila Kometa. Vyhrála 4:3 po prodloužení. Do sestavy Dynama by se už měl pravděpodobně vrátit kapitán Lukáš Sedlák.
    Nejproduktivnější hráči týmu:
    Lukáš Radil – 22 bodů (12+10)
    Robert Kousal – 20 bodů (4+16)
    Robert Říčka – 16 bodů (11+5)

Úřadující vicemistr se se 34 získanými body aktuálně nachází na sedmé příčce. Mužstvu vedenému koučem Tomášem Martincem se v listopadu velmi daří. Z posledních šesti absolvovaných zápasů zvládli královéhradečtí hokejisté vítězně pět duelů. Po prohře s Třincem 3:5 následovaly výhry 4:3 v Karlových Varech a 2:1 doma nad Kladnem. V souvislosti s Mountfieldem se v tuzemském mediálním prostoru v sobotu objevila zpráva, že gólman Patrik Bartošák byl postaven mimo tým. Na vině má být autonehoda, jejímž účastníkem se údajně stal pod vlivem alkoholu.
    Oliver Okuliar – 20 bodů (14+6)
    Jeremie Blain – 18 bodů (4+14)
    Tomáš Pavelka – 11 bodů (4+7)

Letošní vzájemná bilance:
    První východočeské derby sezony se odehrálo 8. října v rámci 9. extraligového kola. Hradec Králové na svém ledě tehdy prohrál 2:4, přičemž vítězný gól Pardubic vstřelil v závěru druhé třetiny Tomáš Vondráček.

Dobrý den z pardubické arény, kde právě probíhá rozbruslení. Za chvíli si představíme sestavy obou týmů.

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.
    Trenér: Václav Varaďa

Mountfield HK: Lukáš (J. Soukup) – Jank, Blain (A), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka.

Celá hala teď aplauduje Janu Kolářovi, který v minulém kole nastoupil do svého 500. utkání v nejvyšší soutěži.

Po zaznění české státní hymny může druhé východočeské derby sezony začít.

00:01

00:17
    Jako první útočí hosté, pardubičtí však o puk ve svém obranném pásmu urputně bojují.

00:45
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Tomáš Zohorna – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

01:08
    Dynamo se po dvaceti sekundách oslabení osvobodilo, Mountfield musí začínat od své brány.

01:55
    Čerešnák dokázal podél mantinelu vyhodit puk do středního pásma.

02:28
    Hradec Králové se konečně v přesilovce dostal do tlaku, ale početní výhodu zřejmě už nestihne využít.

02:45

03:33
    Čerešňák zkusil vystřelit přes protihráče, ale neúspěšně.

03:46
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Pardubice jdou nedlouho po ubráněném oslabení do vedení. Puk se dostal na levou stranu k nikým nehlídanému ROBERTU KOUSALOVI, jenž nedal Lukášovi šanci Asistence: Tomáš Zohorna, Peter Čerešňák.

04:27
    Domácí fanoušci se teď po tvrdém souboji v pardubickém obranném území dožadují vyloučení královéhradeckého hráče. K tomu však nedojde.

04:42
    Kaut pohotově vystřelil z levého kruhu, ale další velkou příležitost Pardubic Lukáš tentokrát pokryl.

05:21
    Odpískáno zakázané uvolnění Mountfieldu.

05:32
    Pavelka přihrál ve středu hřiště Šťastnému, který hosty na chvíli udržel v útočné třetině.

06:03
    Teď už ovšem opět útočí domácí, k zakončení z jejich strany ale zatím nedošlo.

06:30
    Will teď musel předvést těžký zákrok proti svižné královéhradecké ráně.

07:19
    Hostující kapitán Eberle se ocitl v ofsajdovém postavení.

07:38
    Oba celky teď usilovně bojovaly o puk u pardubické střídačky, nakonec mohou do útoku vyrazit právě hráči Dynama.

08:38
    Mountfield se v útočné třetině dlouho neohřál, na tahu jsou znovu Pardubice.

09:18
    Dynamo nyní dvakrát nadějně zaútočilo, třetí pokus o ohrožení Lukášovy brány zhatil odpískaný ofsajd.

09:48
    Freibergs vysunul dopředu Pilaře, ten však o kotouč brzy přišel.

10:32
    Domácí zatím dobře brání své území a soupeře moc k ničemu nepouští.

10:50
    Mountfield HK se dopustil zakázaného uvolnění.

11:01
    Dvořákovo nahození od modré čáry bylo asi třikrát ztečováno, nakonec ale jen vedle brány.

11:29
    Icing odpískán i Pardubicím.

11:56
    Pardubičtí hokejisté opět obrali své soky o hrací předmět a zkouší znovu zaútočit.

12:55
    Radil nejprve šikovně sklepl přihrávku vzduchem aby mohl vzápětí pohotově vystřelit. Stejně jako následně Zohorna ale neuspěl.

13:12
    Další pasáž zápasu ukončil kvalitním zákrokem Will. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

13:55
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jeremie Blain – 2 min., držení.

14:04
    Lukáš hned po vhazování musel podržet svůj tým důležitým zásahem, což se mu povedlo.

14:36
    Hyka se natahoval po puku tak, aby ho stihl ještě usměrnit mimo dosah brankáře. To se mu nepodařilo.

15:05
    A Lukáš si v oslabení připsal další zákrok.

15:11
    Mountfield se po vítězném buly dokázal osvobodit.

15:29
    Za pardubickou bránou byla teď k vidění strkanice poté, co se i gólman Will po kolizi ocitl na zemi.

15:54
    Cienciala dostal ideálně nabito zpoza brány, ale trefil jen tělo Lukáše.

15:55

16:59
    Okuliar prověřil Willovu pozornost, o nebezpečnou střelu se nicméně nejednalo.

17:40
    Další útočnou snahu Hradce Králové překazilo postavení mimo hru.

17:56
    V ofsajdu se teď objevil pardubický Sedlák, protože nestihl pro přihrávku včas vyjet z útočného pásma.

18:19
    Vála od modré čáry mířil mimo bránu, Dynamo pokračuje v útoku.

18:26
    Bohumil Jank – 2 min., hrubost.

18:39
    Říčka z levé strany trefil pouze brankáře.

19:11
    Ralfs Freibergs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

19:18
    Pardubice mají k dispozici přesilovku pět na tři, teď však následuje buly ve středním pásmu.

19:39
    Lukáš udržel puk pod výstrojí, vhazovat se bude po jeho levici.

19:44
    Čerešňákova prudká rána přinesla další Lukášův zákrok.

19:58
    Sedlák se ocitl v ještě nebezpečnější střelecké pozici, ale ani on královéhradeckého gólmana nepřekonal.

20:00

V první třetině derby měli mírně navrch domácí. Pardubice po ubráněném oslabení poslal do vedení ve čtvrté minutě Kousal. Po přestávce bude pokračovat domácí přesilovka pět na tři.

Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

20:01

20:09
    Domácí se ihned vrhli do útoku a už rozestavili přesilovkový vzorec

20:21
    Po Lukášově zákroku se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

20:27
    Vyloučený Jank už je zpátky na ledě.

21:12

21:16
    Dynamo v závěru přesilové hry několikrát ostřelovalo bránu Mountfieldu, jeho gólman však nepříjemným pokusům odolal.

21:52
    Dvořákovo nedůrazné nahození sebrali královéhradečtí obránci a se svými spoluhráči chtějí rychle zaútočit.

22:53
    Jankova rána od modré čáry přes clonící hradbu těl k Willovi nakonec nedoletěla.

22:53

23:13
    Hradec právě vstřelil branku!
    K OLIVERU OKULIAROVI se odrazil puk za bránu, kterou následně rychle objel. Vzhledem k tomu, že Will nebyl zrovna v ideálním postavení, zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jeremie Blain.

23:59
    Radovan Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

24:35
    Hradci se v oslabení zatím daří osvobozovat se a Dynamo má tak problémy udržet se na území soupeře.

25:29
    Dynamo v přesilovce dlouho trpělivě kombinovalo, až přišel gólový úder. Autorem vedoucí branky je MARTIN KAUT. Asistence: Lukáš Radil.

26:46
    Mountfield musí znovu mazat manko a teď všechny síly vrhlo do útoku.

27:01
    Po menší strkanici za Willovou klecí a následné komerční přestávce bude hra pokračovat.

27:33
    Kousal si sjel na Radilovu zpětnou přihrávku před Lukáše, toho však ze zajímavé pozice nepřekonal.

27:42
    Puk vyletěl mimo kluziště, vhazovat se bude uprostřed hřiště.

28:30
    Kalina mezi kruhy vystřelil, ale Willa nepřekonal.

29:15
    Will teď pomohl s urychlením rozehrávky, jeho spoluhráči však ještě museli o puk zabojovat.

29:37
    Patrik Marcel – 2 min., hrubost.

29:48
    Zohorna kotouč ideálně netrefil, nakonec ho do lapačky chytil Lukáš.

30:13
    Dynamo tak dlouho kombinovalo, až o kotouč i pozici v útočné třetině přišlo.

30:45
    Domácí jsou nicméně před Lukášem brzy zpátky a chtějí v této přesilové hře navýšit svůj náskok.

31:04
    Lukáš si připsal další zákrok a na chvíli uklidnil hostující mužstvo.

31:30
    Volný puk se na chvíli objevil v brankovišti, ale nikdo ho nedokázal doklepnout do sítě.

31:37

32:10
    Odpískáno zakázané uvolnění Hradce Králové.

32:30
    Královéhradecký brankář musel znovu zasahovat, tentokrát po zakončení Říčky. Nyní probíhá komerční přestávka,

32:33
    Mountfield zaútočil, ale u Willovy brány se moc dlouho neohřál.

33:24
    Ani další útočná snaha hostů nepřinesla střelecké zakončení.

33:49
    Teď se navíc hokejisté Hradce Králové dopustili zakázaného uvolnění.

34:13
    Ani Dynamu se ovšem nedaří na delší dobu se usadit v útočné třetině.

34:27
    A rovněž Pardubicím sudí odpískali icing.

34:42
    Dvořák dostal puk z obranného pásma tak, aby se nejednalo o další zakázané uvolnění.

35:20
    V útoku jsou opět hosté.

35:48
    Závěr kombinace Mountfieldu nevyšel podle představ a z nadějné pasáže nic nebylo.

36:32
    Tentokrát hosté nemohou pokračovat kvůli ofsajdu.

36:38
    Sérii přerušení natáhlo další zakázané uvolnění Dynama.

37:05
    Mimo hru se do sebe zaklesli dva protihráči a také brankář Lukáš. Už je ale vše v pořádku.

37:43
    Mountfield vyrazil do dalšího útoku, ale ani v tomto případě si vpředu moc neví rady.

38:27
    S úspěchem se ovšem nesetkala ani poslední ofenzivní snaha Pardubic.

39:06
    Dynamo se teď na delší dobu zabydlelo v útočném.

39:31
    V dobré šanci se na druhé straně objevil Pavlík, ale Willa nepřekonal.

39:36
    Blainovo nahození pardubický gólman viděl a schoval ho do lapačky.

39:45
    Paulovičův pokus z protiútoku ztečovala Blainova hokejka mimo ledovou plochu.

39:59
    Dva závěrečné pokusy královéhradeckých hokejistů v rámci druhé třetiny zblokovali domácí hráči.

40:00

Pardubice v úvodu druhé třetiny nejprve nevyužily zbytek přesilovky pět na tři a následně inkasovaly. Vyrovnávací gól Hradce Králové dal ve 24. minutě Oliver Okuliar. O tři minuty později si ovšem Dynamo vzalo vedení zpátky, když přesilovou hru zužitkoval Martin Kaut. Další branka zatím nepadla.

Třetí třetina začne přibližně v 18:51.

40:01

40:17
    Jako první se do útoku vydali domácí, ale zastavil je ofsajd.

40:38
    Will musel rychle zapojit svůj beton, protože puk se po ledě klouzal směrem do brány.

41:08
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic.

41:41
    Lalancette vystřelil od modré čáry, pardubický gólman zasáhl vyrážečkou.

42:20
    K vidění byla nepříjemná teč před brankovištěm Dynama, Will opět dobře zakročil betonem.

42:45
    Je tu další icing Pardubic.

43:31
    Pardubice se v posledních minutách spíše jen brání, zároveň však nepouští Mountfield do velkých šancí.

44:21
    Domácí vyhodili puk do středního pásma, ale nezaútočili.

44:47
    Až teď se Dynamo dostalo po delší době do útočné třetiny a vybojovalo vhazování po Lukášově pravici.

45:41
    Giorgio Estephan – 2 min., nesportovní chování.

45:55
    MARTIN KAUT dostal přihrávku do volného prostoru na levém kruhu a dal svůj druhý gól v zápase. Další využitá přesilovka znamená již dvougólové vedení Pardubic. Asistence: Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka.

46:47
    Mountfield potřebuje hrát s pukem, nyní ho ale mají ve svém držení domácí.

47:33
    Čároví rozhodčí nepřehlédli zakázané uvolnění Dynama.

47:40
    A ještě jeden icing do pardubické sbírky.

47:55
    Sedlák zavezl puk přes modrou čáru, v útočné třetině ale o něj přišel.

48:31
    Jordann Perret – 2 min., sekání.

48:42
    DAVID CIENCIALA dostal puk z pravé strany přímo do místa, kde stál. Směr kotouče pak před Lukášem usměrnil mimo jeho dosah. Asistence: Robert Kousal, Tomáš Zohorna.

49:05
    Martin Kaut – 2 min., krosček.

49:45
    Zohorna v oslabení pošetřil cenné sekundy u královéhradecké svatyně.

50:30
    Mountfield v přesilovce nepříjemně kombinují, například Okuliar ale netrefil bránu.

50:59
    Will podržel pardubický tým důležitým zákrokem. Do konce Kautova trestu zbývá šest sekund.

51:05

51:32
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru stojí Hradec postavení v útočném pásmu.

51:52
    Hra se stěhuje před Lukáše, a to z důvodu icingu.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. V enteria areně je vyprodáno!

52:08
    Kolář nahodil puk na zadní mantinel, Pardubice brzy nato o útočné pásmo přišly.

52:41
    Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění. Tentokrát se bude vhazovat před Willem.

53:29
    DAVID ŠŤASTNÝ přesným zakončením přece jen dokázal vykřesat naději pro Mountfield. Branka padla v signalizované výhodě. Asistence: Jeremie Blain.

54:57
    Hradec Králové teď strávil chvíli na polovině soupeře, další nebezpečné zakončení ale nepřidal.

55:51
    Dynamu se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru a musí se znovu bránit.

56:33
    Jeden z domácích hráčů vytlačil Šťastného i s pukem do středního pásma.

57:21
    Pardubice opět dostaly puk do bezpečí a snaží se napadat soupeřovu rozehrávku.

57:45
    Odpískán ofsajd Hradce Králové.

57:56
    Poulíček se po vyhození puk ze středního pásma k bráně ocitl na ledě, ale už je zpátky na nohách.

58:48
    JAN MANDÁT ve středním pásmu přebral kotouč a poslal ho směrem na prázdnou bránu. Puk doklouzal až za brankovou čáru.

59:20
    V pardubické aréně se už slaví, tohle už rival místních nedokáže otočit.

Také druhé východočeské derby sezony zvládly lépe Pardubice. Ve 46. minutě si připsal svůj druhý zásah v zápase Martin Kaut a v přesilovce zvýšil na 3:1. Rovněž v početní výhodě se o čtyři minuty později trefil David Cienciala. Snižující gól Davida Šťastného z 54. minuty začátek obratu nepřinesl. Konečný výsledek 5:2 určil přesným zakončením do prázdné brány Jan Mandát.

Nejlepší hráči zápasu:
    Martin Kaut (HC Dynamo Pardubice)
    Oliver Okuliar (Mountfield HK)

Z dnešního duelu velkých rivalů je to vše. Přeji hezký večer. (19:34:45)

Michal Jelínek

Góly a asistencie: 4. R. Kousal (Zohorna, Čerešňák), 26. Kaut (Radil), 46. Kaut (Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, Zohorna), 59. Mandát – 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain)

Tréner: Václav Varaďa

Tréner: Tomáš Martinec

Rozhodca: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka

Diváci: 10194