Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Hradec Králové 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
cz Nedeľa 26.11.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo

Z dnešního duelu velkých rivalů je to vše. Přeji hezký večer. (19:34:45)

Také druhé východočeské derby sezony zvládly lépe Pardubice. Ve 46. minutě si připsal svůj druhý zásah v zápase Martin Kaut a v přesilovce zvýšil na 3:1. Rovněž v početní výhodě se o čtyři minuty později trefil David Cienciala. Snižující gól Davida Šťastného z 54. minuty začátek obratu nepřinesl. Konečný výsledek 5:2 určil přesným zakončením do prázdné brány Jan Mandát.

Nejlepší hráči zápasu:
    Martin Kaut (HC Dynamo Pardubice)
    Oliver Okuliar (Mountfield HK)

59:20
    V pardubické aréně se už slaví, tohle už rival místních nedokáže otočit.

58:48
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    JAN MANDÁT ve středním pásmu přebral kotouč a poslal ho směrem na prázdnou bránu. Puk doklouzal až za brankovou čáru.

57:56
    Poulíček se po vyhození puk ze středního pásma k bráně ocitl na ledě, ale už je zpátky na nohách.

57:45
    Odpískán ofsajd Hradce Králové.

57:21
    Pardubice opět dostaly puk do bezpečí a snaží se napadat soupeřovu rozehrávku.

56:33
    Jeden z domácích hráčů vytlačil Šťastného i s pukem do středního pásma.

55:51
    Dynamu se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru a musí se znovu bránit.

54:57
    Hradec Králové teď strávil chvíli na polovině soupeře, další nebezpečné zakončení ale nepřidal.

53:29
    Hradec právě vstřelil branku!
    DAVID ŠŤASTNÝ přesným zakončením přece jen dokázal vykřesat naději pro Mountfield. Branka padla v signalizované výhodě. Asistence: Jeremie Blain.

52:41
    Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění. Tentokrát se bude vhazovat před Willem.

52:08
    Kolář nahodil puk na zadní mantinel, Pardubice brzy nato o útočné pásmo přišly.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. V enteria areně je vyprodáno!

51:52
    Hra se stěhuje před Lukáše, a to z důvodu icingu.

51:32
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru stojí Hradec postavení v útočném pásmu.

51:05

50:59
    Will podržel pardubický tým důležitým zákrokem. Do konce Kautova trestu zbývá šest sekund.

50:30
    Mountfield v přesilovce nepříjemně kombinují, například Okuliar ale netrefil bránu.

49:45
    Zohorna v oslabení pošetřil cenné sekundy u královéhradecké svatyně.

49:05
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Martin Kaut – 2 min., krosček.

48:42
    DAVID CIENCIALA dostal puk z pravé strany přímo do místa, kde stál. Směr kotouče pak před Lukášem usměrnil mimo jeho dosah. Asistence: Robert Kousal, Tomáš Zohorna.

48:31
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Jordann Perret – 2 min., sekání.

47:55
    Sedlák zavezl puk přes modrou čáru, v útočné třetině ale o něj přišel.

47:40
    A ještě jeden icing do pardubické sbírky.

47:33
    Čároví rozhodčí nepřehlédli zakázané uvolnění Dynama.

46:47
    Mountfield potřebuje hrát s pukem, nyní ho ale mají ve svém držení domácí.

45:55
    MARTIN KAUT dostal přihrávku do volného prostoru na levém kruhu a dal svůj druhý gól v zápase. Další využitá přesilovka znamená již dvougólové vedení Pardubic. Asistence: Lukáš Sedlák, Tomáš Hyka.

45:41
    Giorgio Estephan – 2 min., nesportovní chování.

44:47
    Až teď se Dynamo dostalo po delší době do útočné třetiny a vybojovalo vhazování po Lukášově pravici.

44:21
    Domácí vyhodili puk do středního pásma, ale nezaútočili.

43:31
    Pardubice se v posledních minutách spíše jen brání, zároveň však nepouští Mountfield do velkých šancí.

42:45
    Je tu další icing Pardubic.

42:20
    K vidění byla nepříjemná teč před brankovištěm Dynama, Will opět dobře zakročil betonem.

41:41
    Lalancette vystřelil od modré čáry, pardubický gólman zasáhl vyrážečkou.

41:08
    Odpískáno zakázané uvolnění Pardubic.

40:38
    Will musel rychle zapojit svůj beton, protože puk se po ledě klouzal směrem do brány.

40:17
    Jako první se do útoku vydali domácí, ale zastavil je ofsajd.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 18:51.

Pardubice v úvodu druhé třetiny nejprve nevyužily zbytek přesilovky pět na tři a následně inkasovaly. Vyrovnávací gól Hradce Králové dal ve 24. minutě Oliver Okuliar. O tři minuty později si ovšem Dynamo vzalo vedení zpátky, když přesilovou hru zužitkoval Martin Kaut. Další branka zatím nepadla.

40:00

39:59
    Dva závěrečné pokusy královéhradeckých hokejistů v rámci druhé třetiny zblokovali domácí hráči.

39:45
    Paulovičův pokus z protiútoku ztečovala Blainova hokejka mimo ledovou plochu.

39:36
    Blainovo nahození pardubický gólman viděl a schoval ho do lapačky.

39:31
    V dobré šanci se na druhé straně objevil Pavlík, ale Willa nepřekonal.

39:06
    Dynamo se teď na delší dobu zabydlelo v útočném.

38:27
    S úspěchem se ovšem nesetkala ani poslední ofenzivní snaha Pardubic.

37:43
    Mountfield vyrazil do dalšího útoku, ale ani v tomto případě si vpředu moc neví rady.

37:05
    Mimo hru se do sebe zaklesli dva protihráči a také brankář Lukáš. Už je ale vše v pořádku.

36:38
    Sérii přerušení natáhlo další zakázané uvolnění Dynama.

36:32
    Tentokrát hosté nemohou pokračovat kvůli ofsajdu.

35:48
    Závěr kombinace Mountfieldu nevyšel podle představ a z nadějné pasáže nic nebylo.

35:20
    V útoku jsou opět hosté.

34:42
    Dvořák dostal puk z obranného pásma tak, aby se nejednalo o další zakázané uvolnění.

34:27
    A rovněž Pardubicím sudí odpískali icing.

34:13
    Ani Dynamu se ovšem nedaří na delší dobu se usadit v útočné třetině.

33:49
    Teď se navíc hokejisté Hradce Králové dopustili zakázaného uvolnění.

33:24
    Ani další útočná snaha hostů nepřinesla střelecké zakončení.

32:33
    Mountfield zaútočil, ale u Willovy brány se moc dlouho neohřál.

32:30
    Královéhradecký brankář musel znovu zasahovat, tentokrát po zakončení Říčky. Nyní probíhá komerční přestávka,

32:10
    Odpískáno zakázané uvolnění Hradce Králové.

31:37

31:30
    Volný puk se na chvíli objevil v brankovišti, ale nikdo ho nedokázal doklepnout do sítě.

31:04
    Lukáš si připsal další zákrok a na chvíli uklidnil hostující mužstvo.

30:45
    Domácí jsou nicméně před Lukášem brzy zpátky a chtějí v této přesilové hře navýšit svůj náskok.

30:13
    Dynamo tak dlouho kombinovalo, až o kotouč i pozici v útočné třetině přišlo.

29:48
    Zohorna kotouč ideálně netrefil, nakonec ho do lapačky chytil Lukáš.

29:37
    Patrik Marcel – 2 min., hrubost.

29:15
    Will teď pomohl s urychlením rozehrávky, jeho spoluhráči však ještě museli o puk zabojovat.

28:30
    Kalina mezi kruhy vystřelil, ale Willa nepřekonal.

27:42
    Puk vyletěl mimo kluziště, vhazovat se bude uprostřed hřiště.

27:33
    Kousal si sjel na Radilovu zpětnou přihrávku před Lukáše, toho však ze zajímavé pozice nepřekonal.

27:01
    Po menší strkanici za Willovou klecí a následné komerční přestávce bude hra pokračovat.

26:46
    Mountfield musí znovu mazat manko a teď všechny síly vrhlo do útoku.

25:29
    Dynamo v přesilovce dlouho trpělivě kombinovalo, až přišel gólový úder. Autorem vedoucí branky je MARTIN KAUT. Asistence: Lukáš Radil.

24:35
    Hradci se v oslabení zatím daří osvobozovat se a Dynamo má tak problémy udržet se na území soupeře.

23:59
    Radovan Pavlík – 2 min., nedovolené bránění.

23:13
    K OLIVERU OKULIAROVI se odrazil puk za bránu, kterou následně rychle objel. Vzhledem k tomu, že Will nebyl zrovna v ideálním postavení, zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jeremie Blain.

22:53
    Jankova rána od modré čáry přes clonící hradbu těl k Willovi nakonec nedoletěla.

22:53

21:52
    Dvořákovo nedůrazné nahození sebrali královéhradečtí obránci a se svými spoluhráči chtějí rychle zaútočit.

21:16
    Dynamo v závěru přesilové hry několikrát ostřelovalo bránu Mountfieldu, jeho gólman však nepříjemným pokusům odolal.

21:12

20:27
    Vyloučený Jank už je zpátky na ledě.

20:21
    Po Lukášově zákroku se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

20:09
    Domácí se ihned vrhli do útoku a už rozestavili přesilovkový vzorec

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:56.

V první třetině derby měli mírně navrch domácí. Pardubice po ubráněném oslabení poslal do vedení ve čtvrté minutě Kousal. Po přestávce bude pokračovat domácí přesilovka pět na tři.

20:00

19:58
    Sedlák se ocitl v ještě nebezpečnější střelecké pozici, ale ani on královéhradeckého gólmana nepřekonal.

19:44
    Čerešňákova prudká rána přinesla další Lukášův zákrok.

19:39
    Lukáš udržel puk pod výstrojí, vhazovat se bude po jeho levici.

19:18
    Pardubice mají k dispozici přesilovku pět na tři, teď však následuje buly ve středním pásmu.

19:11
    Ralfs Freibergs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

18:39
    Říčka z levé strany trefil pouze brankáře.

18:26
    Bohumil Jank – 2 min., hrubost.

18:19
    Vála od modré čáry mířil mimo bránu, Dynamo pokračuje v útoku.

17:56
    V ofsajdu se teď objevil pardubický Sedlák, protože nestihl pro přihrávku včas vyjet z útočného pásma.

17:40
    Další útočnou snahu Hradce Králové překazilo postavení mimo hru.

16:59
    Okuliar prověřil Willovu pozornost, o nebezpečnou střelu se nicméně nejednalo.

15:55

15:54
    Cienciala dostal ideálně nabito zpoza brány, ale trefil jen tělo Lukáše.

15:29
    Za pardubickou bránou byla teď k vidění strkanice poté, co se i gólman Will po kolizi ocitl na zemi.

15:11
    Mountfield se po vítězném buly dokázal osvobodit.

15:05
    A Lukáš si v oslabení připsal další zákrok.

14:36
    Hyka se natahoval po puku tak, aby ho stihl ještě usměrnit mimo dosah brankáře. To se mu nepodařilo.

14:04
    Lukáš hned po vhazování musel podržet svůj tým důležitým zásahem, což se mu povedlo.

13:55
    Jeremie Blain – 2 min., držení.

13:12
    Další pasáž zápasu ukončil kvalitním zákrokem Will. Hra bude pokračovat po komerční přestávce.

12:55
    Radil nejprve šikovně sklepl přihrávku vzduchem aby mohl vzápětí pohotově vystřelit. Stejně jako následně Zohorna ale neuspěl.

11:56
    Pardubičtí hokejisté opět obrali své soky o hrací předmět a zkouší znovu zaútočit.

11:29
    Icing odpískán i Pardubicím.

11:01
    Dvořákovo nahození od modré čáry bylo asi třikrát ztečováno, nakonec ale jen vedle brány.

10:50
    Mountfield HK se dopustil zakázaného uvolnění.

10:32
    Domácí zatím dobře brání své území a soupeře moc k ničemu nepouští.

09:48
    Freibergs vysunul dopředu Pilaře, ten však o kotouč brzy přišel.

09:18
    Dynamo nyní dvakrát nadějně zaútočilo, třetí pokus o ohrožení Lukášovy brány zhatil odpískaný ofsajd.

08:38
    Mountfield se v útočné třetině dlouho neohřál, na tahu jsou znovu Pardubice.

07:38
    Oba celky teď usilovně bojovaly o puk u pardubické střídačky, nakonec mohou do útoku vyrazit právě hráči Dynama.

07:19
    Hostující kapitán Eberle se ocitl v ofsajdovém postavení.

06:30
    Will teď musel předvést těžký zákrok proti svižné královéhradecké ráně.

06:03
    Teď už ovšem opět útočí domácí, k zakončení z jejich strany ale zatím nedošlo.

05:32
    Pavelka přihrál ve středu hřiště Šťastnému, který hosty na chvíli udržel v útočné třetině.

05:21
    Odpískáno zakázané uvolnění Mountfieldu.

04:42
    Kaut pohotově vystřelil z levého kruhu, ale další velkou příležitost Pardubic Lukáš tentokrát pokryl.

04:27
    Domácí fanoušci se teď po tvrdém souboji v pardubickém obranném území dožadují vyloučení královéhradeckého hráče. K tomu však nedojde.

03:46
    Pardubice jdou nedlouho po ubráněném oslabení do vedení. Puk se dostal na levou stranu k nikým nehlídanému ROBERTU KOUSALOVI, jenž nedal Lukášovi šanci Asistence: Tomáš Zohorna, Peter Čerešňák.

03:33
    Čerešňák zkusil vystřelit přes protihráče, ale neúspěšně.

02:45

02:28
    Hradec Králové se konečně v přesilovce dostal do tlaku, ale početní výhodu zřejmě už nestihne využít.

01:55
    Čerešnák dokázal podél mantinelu vyhodit puk do středního pásma.

01:08
    Dynamo se po dvaceti sekundách oslabení osvobodilo, Mountfield musí začínat od své brány.

00:45
    Tomáš Zohorna – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

00:17
    Jako první útočí hosté, pardubičtí však o puk ve svém obranném pásmu urputně bojují.

00:01

Po zaznění české státní hymny může druhé východočeské derby sezony začít.

Celá hala teď aplauduje Janu Kolářovi, který v minulém kole nastoupil do svého 500. utkání v nejvyšší soutěži.

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.
    Trenér: Václav Varaďa

Mountfield HK: Lukáš (J. Soukup) – Jank, Blain (A), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Chalupa.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka.

Dobrý den z pardubické arény, kde právě probíhá rozbruslení. Za chvíli si představíme sestavy obou týmů.

Zdravím všechny hokejové fanoušky. V rámci 22. kola Tipsport extraligy se uskuteční druhé východočeské derby sezony.

Pardubice zatím plní roli pravděpodobně největšího favorita probíhajícího ročníku. Se 48 body jim patří první místo v tabulce, na němž se vzhledem k pětibodové ztrátě druhé Sparty určitě udrží i po prestižním regionálním souboji. Svěřenci trenéra Václava Varadi po úterním postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů v pátek odehráli zajímavé utkání v Brně. Přestože se jim během něho podařilo smazat dvougólové manko a dokonce jít do vedení, nakonec slavila Kometa. Vyhrála 4:3 po prodloužení. Do sestavy Dynama by se už měl pravděpodobně vrátit kapitán Lukáš Sedlák.
    Nejproduktivnější hráči týmu:
    Lukáš Radil – 22 bodů (12+10)
    Robert Kousal – 20 bodů (4+16)
    Robert Říčka – 16 bodů (11+5)

Úřadující vicemistr se se 34 získanými body aktuálně nachází na sedmé příčce. Mužstvu vedenému koučem Tomášem Martincem se v listopadu velmi daří. Z posledních šesti absolvovaných zápasů zvládli královéhradečtí hokejisté vítězně pět duelů. Po prohře s Třincem 3:5 následovaly výhry 4:3 v Karlových Varech a 2:1 doma nad Kladnem. V souvislosti s Mountfieldem se v tuzemském mediálním prostoru v sobotu objevila zpráva, že gólman Patrik Bartošák byl postaven mimo tým. Na vině má být autonehoda, jejímž účastníkem se údajně stal pod vlivem alkoholu.
    Oliver Okuliar – 20 bodů (14+6)
    Jeremie Blain – 18 bodů (4+14)
    Tomáš Pavelka – 11 bodů (4+7)

Letošní vzájemná bilance:
    První východočeské derby sezony se odehrálo 8. října v rámci 9. extraligového kola. Hradec Králové na svém ledě tehdy prohrál 2:4, přičemž vítězný gól Pardubic vstřelil v závěru druhé třetiny Tomáš Vondráček.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Jelínek

Góly a asistencie: 4. R. Kousal (Zohorna, Čerešňák), 26. Kaut (Radil), 46. Kaut (Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, Zohorna), 59. Mandát – 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain)

Tréner: Václav Varaďa

Tréner: Tomáš Martinec

Rozhodca: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka

Diváci: 10194