Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Hradec Králové 5:2 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Mountfield HK
cz Nedeľa 26.11.2023, 17:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo

Z dnešního duelu velkých rivalů je to vše. Přeji hezký večer. (19:34:45)

Také druhé východočeské derby sezony zvládly lépe Pardubice. Ve 46. minutě si připsal svůj druhý zásah v zápase Martin Kaut a v přesilovce zvýšil na 3:1. Rovněž v početní výhodě se o čtyři minuty později trefil David Cienciala. Snižující gól Davida Šťastného z 54. minuty začátek obratu nepřinesl. Konečný výsledek 5:2 určil přesným zakončením do prázdné brány Jan Mandát.

Nejlepší hráči zápasu:
    Martin Kaut (HC Dynamo Pardubice)
    Oliver Okuliar (Mountfield HK)

59:20
    V pardubické aréně se už slaví, tohle už rival místních nedokáže otočit.

58:48
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    JAN MANDÁT ve středním pásmu přebral kotouč a poslal ho směrem na prázdnou bránu. Puk doklouzal až za brankovou čáru.

57:56
    Poulíček se po vyhození puk ze středního pásma k bráně ocitl na ledě, ale už je zpátky na nohách.

57:45
    Odpískán ofsajd Hradce Králové.

57:21
    Pardubice opět dostaly puk do bezpečí a snaží se napadat soupeřovu rozehrávku.

56:33
    Jeden z domácích hráčů vytlačil Šťastného i s pukem do středního pásma.

55:51
    Dynamu se nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru a musí se znovu bránit.

54:57
    Hradec Králové teď strávil chvíli na polovině soupeře, další nebezpečné zakončení ale nepřidal.

53:29
    Hradec právě vstřelil branku!
    DAVID ŠŤASTNÝ přesným zakončením přece jen dokázal vykřesat naději pro Mountfield. Branka padla v signalizované výhodě. Asistence: Jeremie Blain.

52:41
    Rozhodčí odpískali další zakázané uvolnění. Tentokrát se bude vhazovat před Willem.

52:08
    Kolář nahodil puk na zadní mantinel, Pardubice brzy nato o útočné pásmo přišly.

Dnešní utkání sleduje 10194 diváků. V enteria areně je vyprodáno!

51:52
    Hra se stěhuje před Lukáše, a to z důvodu icingu.

51:32
    Nepřesná přihrávka na modrou čáru stojí Hradec postavení v útočném pásmu.

51:05

50:59
    Will podržel pardubický tým důležitým zákrokem. Do konce Kautova trestu zbývá šest sekund.

Michal Jelínek

Góly a asistencie: 4. R. Kousal (Zohorna, Čerešňák), 26. Kaut (Radil), 46. Kaut (Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, Zohorna), 59. Mandát – 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain)

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Kolář, Bučko – Říčka, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Cienciala, A. Musil, Kaut – Mandát, Poulíček (A), Paulovič.
    Tréner: Václav Varaďa

Mountfield HK: Lukáš (J. Soukup) – Jank, Blain (A), Kalina, Pláněk, Pavelka, Freibergs, Marcel – R. Pavlík, Miškář, Eberle (C) – Okuliar, Tamáši, Jasper – Perret, Lalancette, Estephan – Šťastný, Pilař, Chalupa.
    Tréner: Tomáš Martinec

Rozhodca: Pražák, Šindel – Lhotský, Zíka

Diváci: 10194