Vítkovice – Plzeň 2:3 (po pr.) | Kladno – Mladá Boleslav 2:3 (0:1 po s.n.) | Liberec – Sparta Praha 4:5 (kon.)
Motor ČB – Litvínov 1:0 (kon.) | Třinec – K. Vary 3:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Pardubice – Hradec Králové 5:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
cz Nedeľa 26.11.2023, 16:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga (ČR) • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Nedělní kolo přivábí na led Ostravar arény Plzeň, která bude bojovat s domácími Vítkovicemi.

V pátek Vítkovice zdatně bojovaly se Spartou, šestatřicet minut byl stav nerozhodný, ale nakonec si tři body za výhru odvezla favorizovaná Sparta. V neúplné tabulce zůstávají na 13. místě s bilancí 4-1-3-11, pasivním skóre 44:63 a 17 body. Sousedem domácích v tabulce je právě Plzeň, které patří 12. příčka, ale má zápas k dobru, a za bilanci 6-1-3-10 a pasivní skóre 45:59 jí patří 23 bodů. V pátek sehrála duel na svém ledě proti Olomouci, ve kterém prohrála 1:2 po samostatných nájezdech.

Lídry kanadského bodování Vítkovic jsou s patnácti body útočník Dominik Lakatoš (7+8) a nejlepší mezi obránci Stuart Percy (3+12). Ten také tráví na ledě nejvíce času, průměrně 21:45 minut. Bodování Radegast indexu i nadále vede obránce Willie Raskob se 47 body. Nejtrestanějším hráčem je s dvaceti minutami obránce Mario Grman. Čtyřikrát získal ocenění Hráč zápasu útočník Marek Kalus. Lepším z dvojice gólmanů je Lukáš Klimeš s průměrem 2,73 a úspěšností 91,12 %.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je se čtrnácti body obránce Petr Zámorský (3+11), který tráví na ledě průměrně nejvíce času, a to 24:15 minut. Nejlepším střelcem je se sedmi góly útočník Jakub Lev (7+3). Obránce Jan Piskáček je s 58 body nejvýše v bodování Radegast indexu. Nejvíce trestných minut, třiatřicet, má na svém kontě útočník Jan Schleiss. Po třech oceněních Hráč zápasu získali gólmani Samuel Hlavaj a Dominik Pavlát, obránce Petr Zámorský a útočník Adrián Holešinský. Z vyrovnané dvojice gólmanů je o něco úspěšnější Dominik Pavlát s jedním čistým kontem, průměrem 2,37 a úspěšností 92,90 %.

První vzájemné utkání v letošní sezóně vyhrála na svém ledě Plzeň, a to těsným výsledkem – 1:0. Jediný gól tohoto zápasu dal až ve čtyřicáté osmé minutě Tomáš Dujsík. Vítkovičtí mají tedy motivaci uhájit proti Škodě svůj domácí led.

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Grman, Mikuš (A), Raskob, Auvitu, R. Jeřábek, L. Kovář – Bukarts, Krieger, Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Kalus, Dej (A), Kotala – Peterek, Přibyl, Krejsa.
    Trenér: Pavel Trnka

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Laakso, Jiříček, Kvasnička, Dujsík, Piskáček (A) – Schleiss (C), Mertl, Holešinský – Söderlund, Indrák, Lev (A) – Pour, Jansa, Rekonen – Hrabík, Straka, Šiler.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: R. Mrkva, P. Obadal – M. Hlavatý, V. Rožánek.

Ještě před samotným začátkem dojde ke slavnostnímu předání dresu s číslem 60 bývalému obránci Vítkovic Aleši Tomáškovi k jeho 60. narozeninám.

00:01

00:07
    Hosté vyhráli vhazování, ale kotouč jim unikl do obranného pásma, čehož využívají domácí.

00:39
    Vítkovice nahazují puk do pásma a rychle střídají.

00:57
    Barinka s Fridrichem dlouho bojovali za hostující brankou, ale nakonec si berou puk hosté.

01:11
    Vítkovický Fridrich si najížděl na branku s Kalusem, ale Pavlát byl ve střehu.

01:24
    Plzni protiútok nevyšel, u puku znovu domácí.

01:49
    Jeřábek si sjel až před Pavláta, ale ten byl dobře postavený, vítkovičtí se musejí rychle vrátit do pásma k Machovskému.

03:00
    Hraje se v rychlém tempu na obě strany.

03:10
    Pokus Raskoba z kruhu je zblokovaný do ochranné sítě na plzeňskou brankou.

03:17
    Dobře to myslel Krieger, ale Pavlátova lapačka byla rychlejší.

03:30
    Zbrklé vyhození končí zakázaným uvolněním Plzně.

04:01
    V rohu u hostující branky bojovali o puk Fridrich se Zdráhalem, ale byli to hosté, kteří jej dokázali vydolovat.

04:38
    Hráči obou týmů se nahrnuli před domácí brankou, u modré zůstal zcela osamocený Zámorský, který vypálil do klubka hráčů, Machovský jej ale drží. Po odpískání se strhává před jeho brankou menší šarvátka, která se ale obejde bez trestů.

05:12
    Plzeň se drží v pásmu, ale domácí se brání dobře.

05:20
    Vítkovičtí se dostali k puku, vyslali do pásma Kotalu, ale ten byl tísněn a nevystřelil podle představ.

06:05
    Hosté rozehrávají zpoza sví branky.

06:20
    Vítkovice nepustily svého soupeře do pásma, ale jejich rychlá akce Pavlátovu klec neohrozila.

06:38
    Hosté zkusili několika střelami vyzrát na Machovského, ten ale stále drží.

06:46
    Během komerční přestávky usedne na trestnou lavici domácí Percy, který se dopustil krosčeku, hosté tak budou mít k dispozici přesilovku.

07:19
    Hosté okamžitě rozjeli přesilovkový kolotoč, Hrabíkova střela za Machovského neprošla.

07:24
    Hra se přerušila kvůli útočícího hráče v brankovišti, Lvem vystřelený puk se dostal do branky, ale samozřejmě neplatí, takže se plzeňský útočník ani nezačal radovat.

08:02
    Hosté znovu v pásmu, ale ani dva pokusy Söderlunda ve vítkovické kleci nekončí.

08:42
    Nejblíže gólu byl teď Zámorský, kterému se podařilo nastřelit tyč vítkovické branky.

08:46

08:50
    Machovský rychle přikryl puk proti dotírajícímu Šilerovi.

09:11
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se dostávají do vedení, Mikuš poslal puk na Zdráhala, který si najížděl zleva, viděl ale MARCELA BARINKU, který nebyl nikým atakován dojíždět k brance a poslal k němu puk, kterým vítkovičtí otevírají dnešní střelecký účet – 1:0. Asistence: Patrik Zdráhal, Juraj Mikuš.

09:30
    Kotouč mimo hrací plochu, bude se vhazovat před útočnou modrou Vítkovic.

11:04
    Vítkovice ve středním pásmu vybojovaly puk, do šance se dostával sám Kotala, ale nastřelil jen Pavláta.

11:37
    Hosté na skok v pásmu a už ujíždí s pukem na hostující branku Zdráhal, hosté jej však stačili zdržet a vytěsnit do rohu.

12:00
    Další akce domácích, ale Plzeň se teď ubránila.

12:34
    Za nahozeným pukem sprintoval Mertl, ale domácí Grman byl rychlejší.

13:13
    Oba gólmani jsou v pohotovosti, ale v jejich blízkosti se teď nehraje.

13:46
    Plzeň se usadila v pásmu, ale nemá puk pod kontrolou, přesto dále bojuje.

14:05
    Kalus číhá u útočné modré na rychlý kotouč.

14:22
    Mezi kruhy si sjel Šiler, ale jeho střela Machovského nerozhodila.

14:58
    Fridrich dostal přesnou přihrávku do jízdy, najel si do pásma zleva, držel si bránícího hráče dále od těla, dokázal i vystřelit, ale Pavlát měl čas i výhled. Následuje komerční přestávka.

15:07
    Hosté se po vyhraném vhazování i své klece rychle protáhli do pásma, Hrabík střílel přes obránce, ale Machovského lapačka byla rychlejší.

15:20
    Plzeň se drží v pásmu, prudká střela Holešinského se odráží od domácího gólmana.

15:54
    Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Škody, bude se vhazovat po levici Pavláta.

16:15
    Domácí zdatně narušují hostující rozehrávku.

16:37
    Menší zmatky před domácí brankou, hosté ukazují do branky, ale sudí, který stál nad Machovského klecí, nařizuje vhazování po jeho pravici.

17:07
    Ve střehu teď musel být Pavlát v brance hostů, ale plzeňští zakročili včas a nenechali vítkovickým příliš prostoru.

17:47
    Oba týmy střídají, hraje se ve středním pásmu.

18:16
    Fridrich dokázal před útočnou modrou vypíchnout puk soupeři, ale Plzeň se stačila rychle vrátit a kotouč mu odebrat.

18:52
    Dej zatlačil do rohu Laaksa, ale vítkovičtí nedokázali u Pavláta kotouč dále zpracovat.

19:26
    Hosté v pásmu, ale Mikuš má puk pod kontrolou a rychle rozehrává.

19:47
    Propagační střela Poura od mantinelu končí v Machovského lapačce.

19:54
    Na plzeňskou branku mířil Fridrich, ale hosté jej měli pod kontrolou.

20:00

Další třetina začne přibližně v 16:51.

Střely na branku:
    1/3 – 12:11

Vítkovice mají po první třetině náskok jednoho gólu, ve svém druhém zápase za Vítkovice dal svou druhou branku Marcel Barinka. Vítkovickým se daří dostávat do rychlých protiútoků, hosté spoléhají spíše na okupování vítkovického brankoviště. Který z těchto přístupů bude slavit více úspěchů, to může naznačit už druhá třetina.

20:01

20:30
    Hosté na skok v pásmu, ale vítkovičtí získávají kotouč a rozjíždí se do útoku.

20:57
    Indrák se Lvem se dostali do situace dva na dva, ale Machovský nakonec zasahovat nemusel.

21:17
    Plzeň bojuje v pásmu, Indrákova střela od mantinelu končí v Machovského náručí.

21:44
    Vítkovice přenesly hru, Kalus se protáhl kolem Pavlátovy klece, ale puk se mi umístit nepodařilo.

22:00
    V šanci pro změnu Plzeň, Indrák nabil do kruhu Rekonenovi, ale Machovský byl na puk připraven.

22:31
    Vítkovice operují u hostující branky, ale Plzeň ji brání dobře.

22:50
    U mantinelu zůstal mimo hru ležet domácí hráč, hostující Hrabík dostává trest na pět minut plus do konce utkání. Pětiminutový trest odpyká Šiler.

23:05
    Vítkovice rozjely přesilovkový kolotoč.

23:40
    Od kruhu pálil Percy, domácí se natlačili těsně před hostující branku, ale Pavlát si poradil.

23:49
    Plzeň vyhazuje puk do bezpečí.

24:00
    Vítkovičtí jsou znovu rozestavěni ve svém útočném pásmu.

24:42
    Střela míjí střelu, ale hosté se brání na výbornou.

24:52
    Bukarts poslal puk přímo na hůl Kaluse před brankou, ale ten byl příliš blízko.

25:05
    Hosté odehrávají kotouč do středního pásma.

25:31
    Vítkovičtí zaměstnávají hostujícího gólmana, ale puk ne a ne dostat do branky.

25:49
    Dobrý pokus pro Kriegra, ale Pavlát rychle skákavý puk přikrývá.

26:11
    O puk si mezi kruhy řekl Peterek, ale střela mu nesedla. Hosté odehrávají kotouč.

26:35
    Domácí se pokoušejí prostřelit klubko hráčů u Pavlátovy branky, ale čas se jim krátí.

27:15
    Hosté vyhodili kotouč, pro který si sjel Lev, najížděl si na vítkovickou branku zprava, nahrál svému spoluhráči Söderlundovi napravo, ale ten trestuhodně kotouč minul.

27:50
    Škoda v plném počtu, domácí dlouhou přesilovku v druhou branku nepřetavili.

28:20
    Hosté se mohou znovu pořádně nadechnout, další nájezd na vítkovickou klec Machovský zpacifikoval s přehledem.

28:33
    Po odpískání se v rohu u domácí branky strhla mela, během komerční přestávky usedá na trestnou lavici plzeňský Holešinský, který bude pykat za podrážení.

28:40
    Hosté rychle vyhazují puk k Machovskému.

28:59
    Domácí mají puk pod kontrolou a ujíždějí do pásma.

29:17
    Spolupráce Kriegra s Kalusem skóre nemění.

29:44
    Po několika pokusech se k puku odraženému od zadního mantinelu dostává Krieger, ale nastřeluje tyč!!

30:02
    Hosté se dostali k puku, Söderlund si najížděl na vítkovickou branku, ale nevystřelil, dále jen šetřil cenné vteřiny z oslabení.

30:33
    Plzeň hraje v plném počtu.

30:50
    Plzeňští si najeli do pásma, Zámorský lehkou střelou prověřuje Machovského.

32:15
    Perné chvíle pro domácí, hosté se dostávají do rychlých protiútoků, netrefil se ale postupně Holešinský, Lev ani Jansa.

33:19
    Hraje se rychle na obě strany, obrany obou týmů si vybírají oddech.

33:37
    Po jednom z vítkovických útoků se puk ocitá v Pavlátově lapačce, následuje komerční přestávka.

33:51
    Od modré pálil do nepřehledné situace Indrák, ale vítkovičtí zblokovali před Machovským kotouč do bezpečí rohu.

34:35
    Domácí ujel kotouč, a tak místo protiútoku jen střídají.

34:49
    Vítkovičtí se dostávali do pásma, jako první v něm byl Kotala, nikým nehlídán ale nastřeluje jen Pavláta.

34:49
    Hostující Šiler se znovu ocitá bez svého přičinění na trestné lavici, odpyká trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:52
    Domácí málem využili přesilovku, Krieger střílel zprava, puk se dostal k Percymu, který našel volného Kaluse, na kterého hosté u banky zapomněli.

35:52
    Uvidíme, zda bude vítkovická branka platit, hosté nechávají situaci před tímto gólem zkontrolovat videorozhodčím.

35:52
    Před vstřelením gólu se hrálo vysokou holí, proto měla být hra přerušena a gól tak neplatí. Vítkovice tak pokračují v přesilovce.

36:05
    Domácí těsně usazeni před hostující brankou, ale Plzeň hraje pozorně.

36:36
    Škoda poslala puk až za vítkovickou klec, domácí rychle rozehrávají.

36:49

37:06
    Domácí se drží před Pavlátem a zkoušejí na něj vyzrát.

37:11
    Dobrá spolupráce Barinky se Zdráhalem, ale Pavlátova náruč byla připravena.

37:26
    Plzenští přenášejí hru, lehká střela Mertla nemohla Machovského vyděsit.

37:53
    Domácí vrátili hru do svého útočného pásma, Auvitu střílel od mantinelu od modré, puk se odrazil od Pavláta k PETRU FRIDRICHOVI, který číhal u tyče a který nekompromisně poslal puk do plzeňské branky – 2:0. Asistence: Yohann Auvitu, Patrik Zdráhal.

38:25
    Domácí mají kotouč pod kontrolou, dostávají se znovu k plzeňské brance.

38:52
    Plzeň se rychle dostala k puku a bez potíží se dostává až k Machovskému.

39:25
    Zámorský si připravil dvě slušné šance zblízka, ale Machovský byl rychlejší.

40:00

Další třetina začne přibližně v 17:50.

1/3 – 12:11
    2/3 – 10:13

Zkraje druhé části nejprve sehráli vítkovičtí pětiminutovou přesilovku, ale gól v ní nedali. Skóre se měnilo až necelých pět minut před koncem druhé části při další vítkovické přesilovce, kdy se trefoval Kalus, ale na základě trenérské výzvy byl gól odvolán. Vítkovičtí fanoušci se ale přece jen radovali z druhé branky, když po střele Auvitu dostal puk do plzeňské sítě Fridrich. Třetí třetina bude ještě hodně zajímavá, protože hosté přidávali na obrátkách, a tak se může ještě stát cokoliv.

40:01

40:32
    Hosté mají puk pod kontrolou, rozehrávají od své branky.

40:53
    Fridrich narušil hostující souhru a najel si rychle do pásma, odražený puk ještě umisťoval Zdráhal a z další vlny se k brance dostal Raskob, ale Pavlát kotouč za svá záda nepustil.

41:44
    Hosté mají znovu kotouč a snaží se vymyslet, jak jej dostat do vítkovické klece.

42:11
    Machovský čelil pokusu Mertla úspěšně.

42:45
    Hostující rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.

42:58
    První formace hostujícího týmu se bez potíží dostává až k vítkovické brance.

43:15
    Vítkovičtí v protiútoku, ale zastavuje je ofsajd.

43:17
    Kovář ujíždí ke své brance pro kotouč.

43:49
    Škoda za domácí brankou, vítkovičtí ji ale mají pokrytou.

44:07
    Domácí se rychle protáhli do pásma, Kalus s Kotalou ale Pavláta nerozhodili.

44:26
    V rychlém protiútoku hosté, ale Machovský měl dobrý výhled.

44:38
    Lakatoš s Bukartsem na skok v pásmu, ale puk mají jako první hosté a rozjíždějí útočnou akci.

44:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté po rychlé akci snižují, Piskáček pálil z kruhu, TOMÁŠ MERTL tečoval kotouč do horní části vítkovické branky – 2:1. Asistence: Jan Piskáček, Adrián Holešinský.

45:25
    Hosté se znovu dostali do pásma, těsně před brankou vystřelil Indrák, Machovský na puk tak tak dosáhl.

45:59
    Domácí vtrhli do pásma, Zdráhal před brankou nahrával na Barinku, ale ten nastřelil jen Pavláta.

46:27
    Po komerční přestávce si hosté zahrají přesilovku, za podrážení bude pykat Krieger.

47:00
    Vítkovičtí vyhazují kotouč a přesunují se k hostující kleci.

47:20
    Plzeň zpět v pásmu, domácí se brání pozorně.

47:36
    Plzeňskou přihrávku narušil Kalus a posílá puk do středního pásma.

47:53
    Söderlund poslal křižnou přihrávku na Indráka, ale jeho pokus je zblokován do rohu.

48:10
    Hosté v ofsajdu, bude se vhazovat před jejich útočnou modrou.

48:27

49:31
    Plzeň drží puk na svých hokejkách, domácí se nedaří jej získat.

49:53
    Hraje se v rohu u branky Machovského.

50:13
    Kotouč vydolovali hosté, Piskáček poslal hned z první puk k Machovskému, který toho moc neviděl, ale jeho náruč byla připravena.

50:30
    Kalus končí i se svým protihráčem na mantinelu za brankou Plzně, ale musí se rychle vrátit.

50:53
    Hosté mají šanci srovnat, Auvitu bude pykat za hákování.

51:08
    Plzeň rozjela okamžitě přesilovkový kolotoč.