Florida – Edmonton 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Boston 5:4 (po pr.) | Dallas – NY Rangers 6:3 (kon.)
Nashville – Colorado 4:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 1:4 (kon.) | Seattle – Calgary 3:4 (po pr.)

3. Jérémy Lauzon (NSH) 1+0 (04:44:40)

Tak to byl zápas s úžasnou zápletkou. Colorado ve třetím dějství drželo svůj těsný náskok, přečkalo i oslabení a vypadalo to, že si z Nashvillu odveze výhru, avšak opak byl nakonec pravdou. Laviny z toho klání, třebaže ještě 38 vteřin (!!) před koncem vedly, nakonec nevyválčily ani bod, domácí tým napřed při hře bez gólmana srovnal a o šestnáct vteřin později podruhé a naposledy strhl vedení na svoji stranu. Soupeř také zkusil power play, ovšem na rozdíl od Predátorů se mu jednogólové manko dotáhnout nepovedlo a připisuje si tak hodně krutou porážku.

Nashville právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné věci se dějí, Nashville během šestnácti vteřin poslední minuty základní hrací doby otáčí stav a nyní je to Colorado, které musí dotahovat a moc času nemá. Laviny vyrobily obrovskou hrubici v obraně, čehož využil Smith, ten sice trefil bránícího protihráče, ovšem k dorážce si sjel JAKOV TRENIN, jenž kotouč rychle doklepl do branky.
    Asistence: Cole Smith.
    59:22 Filip FORSBERG - 3:3

59:22
    Domácím se daří v poslední minutě srovnat a zřejmě se půjde do prodloužení. Po velkém tlaku se i trochu se štěstím povedlo FILIPU FORSBERGOVI trefit puk ze vzduchu a zblízka jej poslat za záda bezmocného Alexandara Georgijeva.
    Asistence: Colton Sissons.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Velký tlak Nashvillu, hosté však drží těsný náskok.

58:22
    Se štěstím se hostům povedlo dostat puk do středního pásma, domácí hrají bez gólmana.

57:30
    Po zblokované střele od modré přichází o útočné pásmo.

57:10
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, domácím se krátí čas.

55:45
    Krátce na to vyhazují tak šikovně, že se icing nepíská.

55:30
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

54:49
    Opět letí puk k domácímu gólmanovi.

54:20
    Domácí to několikrát zkoušeli z dobré pozice, ani jednou však Georgijeva nepřekonali a soupeř vyhazuje.

53:40
    Po vyhraném buly hosté vyhazují do bezpečí.

53:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
    Mikko Rantanen – 2 min., podrážení.

52:49
    Hosté nahazují kotouč do útoku a odjíždějí střídat.

52:00
    Domácím kombinace v útočném pásmu nevyšla, hra se tak otáčí. Přesně osm minut zbývá do třetí sirény.

51:26
    Vypadalo to na icing Colorada, ovšem puk se za červenou čáru nedoplazil, načeho arbitr rozpažil.

50:47
    Další sražený kotouč, tentokrát letící ven z hrací plochy.

50:27
    Nathan MacKinnon střílel z dálky, jeho pokus byl sražen.

49:43
    Špatná rozehrávka Nashvillu končí na icingu.

49:10
    Po delší době se Laviny usadily v útoku, žádný z hráčů však nenašel odvahu ke střele.

48:11
    Unavená hostující pětice rychle ujíždí na střídačku poté, co se jí povedlo puk dostat do bezpečí. Nyní jsou to víceméně domácí, kdo hraje.

46:55
    Tvrdá střela od modré v podání domácího hráče končí na hostujícím gólmanovi.

46:23
    Velký závar před bránou Colorada, už se zdálo, že se domácím povede dostat puk do brány, ale nestalo se.

45:14
    Cody Glass střílel z úhlu na bližší tyč, u ní stál připravený gólman Colorada.

43:16
    Povedlo se jim to až nyní, Philip Tomasino však na hostujícího gólmana nevyzrál a trefil pouze jeho připravenou lapačku.

42:54
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale dostat nedokážou.

41:02
    Nathan MacKinnon to udělal velmi šikovně a poslal svého spoluhráče do šance, ten ale nezakončil tak, jak by si představoval.

40:01

Druhá část už nerozhodným stavem neskončila. Domácí v jejím úvodu napřed dokonali obrat a ujali se vedení, o pět minut později však Colorado jednogólové manko dotáhlo a za dalších necelých pět minut strhlo vedení zpět na svoji stranu. Tentokrát si svůj těsný náskok pohlídalo až do druhé sirény, avšak vyhráno zdaleka nemá.

Další třetina začne přibližně ve 3:58.

40:00

39:40
    Nashville vyhazuje a tohle už pro něj vypadá dobře.

39:31
    Nathan MacKinnon nebyl daleko od zvýšení náskoku svého mužstva, z úhlu ale na Sarose nevyzrál.

39:02
    Puk je zašlápnutý u mantinelu a domácí šetří čas. Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:14
    Také domácím se málem povedlo dát gól ve vlastním oslabení, Gustav Nyquist se vydal až před hostujícího gólmana, v rozhodujícím momentu mu ale puk sjel z čepele.

37:58
    Vyloučení v týmu Nashville Predators:
    Liam Foudy – 2 min., podrážení.

37:40
    Laviny jsou usazeny v útočném pásmu, kde kombinují.

36:55
    Přečíslení tři na jednoho v podání hostů zakončil střelou bez přípravy Mikko Rantanen, jenž ale netrefil bránu. Sám se na sebe poté hodně hněval.

36:26
    Gustav Nyquist se ocitl v šanci, jeho pokus byl sražen nad bránu.

35:36
    Hosté neudrželi puk v útočném pásmu a musí rychle zpátky ke své bráně.
    33:33 Valerij NIČUŠKIN - 2:3

33:33
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Gólová přetahovaná pokračuje, zpátky ve vedení jsou Laviny. Makar nahodil puk od modré čáry, ten šikovně tečoval VALERIJ NIČUŠKIN a kotouč prošel mezi gólmanovými betony až do branky.
    Asistence: Cale Makar a Nathan MacKinnon.

33:05
    Cole Smith – 2 min., podrážení.

31:54
    Oba celky jsou kompletní, Laviny tohle oslabení zvládly celkem s přehledem.

31:20
    Po špatné kombinaci domácí přichází o puk a hosté opět vyhazují.

30:50
    Hostům se daří osvobodit.

30:14
    Cody Glass střílel bez přípravy mimo tři tyče.

29:54
    Jack Johnson – 2 min., podrážení.
    28:55 Devon TOEWS - 2:2

28:55
    Podruhé je srovnáno. DEVON TOEWS nic nevymýšlel a po kolmé přihrávce z levé strany pálil prudce k bližší tyči, domácí brankář se už nestihl přesunout.
    Asistence: Nathan MacKinnon a Cale Makar.

28:45
    Další možnost Lavin, v ní se ocitl Valerij Ničuškin, jenž zblízka netrefil puk ideálně.

28:11
    Jeden z hráčů Colorada se snažil šikovně tečovat puk před bránou Nashvillu, to se mu ale nepovedlo.

27:44
    Fredrik Olofsson přihrával bekhendem do brankoviště, Saros si však situaci pohlídal a puk lapil.

27:13
    Andrew Cogliano přišel o helmu a musel tak hodně rychle na střídačku. Jeho spoluhráči zatím chvilkové oslabení zvládli.

25:05
    Jonathan Drouin se málem dostal do samostatného úniku, na dlouhou přihrávku ale nedosáhl.
    23:56 Jérémy LAUZON - 2:1

23:56
    Domácí otáčí skóre. Nyquist přihrál puk na útočné modré za sebe, toho se zmocnil JÉRÉMY LAUZON a skrytou střelu adresoval přesně do bližšího horního rohu brány. Alexandar Georgijev toho moc neviděl.
    Asistence: Gustav Nyquist a Ryan O'Reilly.

23:06
    Michael McCarron najel před brankáře, avšak zblízka jej nedokázal překonat.

22:30
    Logan O'Connor přihrával od pravého mantinelu do klubka hráčů před bránou, žádnému z jeho spoluhráčů se nepovedlo puk tečovat.

21:58
    Domácí vyvezli kotouč do bezpečí a odjeli střídat.

21:13
    Nathan MacKinnon chtěl vrátit vedení zpět na stranu svého celku, levý beton gólmana Nashvillu byl ovšem proti.

21:00
    Ryan O'Reilly střílel přes obránce, tečovaný puk minul bránu Colorada.

20:01

První část je již minulostí, dlouho se v ní hrálo bez branek, skóre otevřeli až hosté ve vlastním oslabení šest minut před koncem. Zdálo se, že těsný náskok udržení, ovšem devatenáct vteřin před koncem v signalizované výhodě se domácím povedlo vyrovnat a do kabin se odchází za nerozhodného stavu.

Další třetina začne přibližně ve 3:03.

20:00
    19:42 Filip FORSBERG - 1:1

19:42
    Predátorům se daří vyrovnat ještě v první části. V ponechané výhodě střílel FILIP FORSBERG z levého kruhu zápěstím přesně ke vzdálenější tyči pod lapačku brankáře Colorada.
    Asistence: Cody Glass a Philip Tomasino.

19:37
    Ale dlouho to netrvalo, domácí mají výhodu.

19:12
    Po opravdu dlouhé době jsou oba celky kompletní.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:25
    Nashville se zatím dobře brání a po několikáté vyhazuje puk do bezpečí.

17:34
    Colorado je kompletní a hraje přesilovku.

17:12
    Roman Josi – 2 min., hákování.

16:50
    Sražená střela nadělala Sarosovi nemalé problémy, ten však stačil hokejkou puk odehrát do bezpečí.

15:46
    Roman Josi střelou z pravého kruhu gólmana Lavin nepřekvapil, ten kryje.

15:30
    Ross Colton – 2 min., sekání.

14:48
    Tyson Barrie – 2 min., nedovolené bránění.

14:32
    Málem se domácím povedla rychlá odpověď, ovšem ve skrumáži se povedlo hostům sebrat puk a vyhodit jej do bezpečí.
    14:00 Andrew COGLIANO - 0:1

14:00
    Hosté jdou ve vlastním oslabení do vedení. Ničuškin střelou z levého kruhu gólmana Nashvillu ještě nepřekonal, k dorážce před odkrytou bránu se ovšem dostal ANDREW COGLIANO, jenž zblízka doklepl rychle kotouč do sítě.
    Asistence: Valerij Ničuškin a Cale Makar.

13:42
    Miles Wood – 2 min., hrubost.

13:41
    Nathan MacKinnon střílel švihem z dálky, Saros však sklapl své betony k sobě včas.

11:48
    Skrumáž před bránou Colorada, Alexandar Georgijev už ležel na ledě, následovala střela jednoho z domácích hokejistů, která ovšem odkrytou hostující svatyni minula. Diváci se už radovali, leč předčasně.

11:16
    Hodně mizerná rozehrávka Predátorů končí icingem.

09:25
    První větší šance Nashvillu, Filip Forsberg střílel z bezprostřední blízkosti pouze do brankáře Colorada.

08:55
    Filip Forsberg vystihl rozehrávku soupeře a zkoušel rychle přihrát před bránu, avšak nebyl úspěšný.

07:18
    Stejný hráč se o chvíli později dostal prakticky sám před brankáře, opět zakončoval bekhendem, ale mezi tři tyče nezamířil.

06:34
    Ross Colton byl v útočném pásmu sám, zkusil to bekhendem, ale trefil boční konstrukci brány.

04:16
    Alexandar Georgijev si připisuje první zákrok, když lehkou střelu po ledě zastavuje hokejkou a poté puk schovává pod lapačku.

03:13
    Oba celky hrají v plném počtu.

02:32
    Hosté kombinovali tak dlouho, až přišli o puk a domácí vyhazují.

01:13
    Gustav Nyquist – 2 min., podrážení.

01:13
    Hosté hráli ve výhodě, Nathan MacKinnon tvrdě střílel z pravého kruhu, leč jen do gólmana.

00:30
    Domácí brankář zaznamenává první zákrok, když střelu z dálky chytá do lapačky.

00:01

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Pärssinen, Glass, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: A. Brunette.

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Tatar, R. Johansen, Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Trenér: J. Bednar.

Rozhodčí: M. Dunning, TJ Luxmore – B. Mills, J. Johnson.

Československá stopa

Ondřej Pavel (COL) – útočník, 1 zápas, 0+0

Tomáš Tatar (COL) – útočník, 15 zápasů, 0+7

Vzájemné zápasy

Colorado dokázalo vyhrát v posledních čtyřech duelech, které se odehrály na ledě Predátorů. Ti svého soka porazili před svými fanoušky naposledy 12. ledna 2022 5:4 v prodloužení.

Hosté jsou na tom přeci jen lépe, s dvaadvaceti body pobývají na pátém místě. Mimo svůj led se jim daří, z devíti utkání si odnesli dvanáct bodů za šest vítězství, devětadvacet gólů vstřelili a o dva méně inkasovali. Po třízápasové šňůře porážek nyní dvakrát za sebou na venkovním kluzišti vyhráli s celkovým skóre 11:4, přidají dnes třetí výhru?
    Kanadský hokejista Cale Makar je s 24 body (4+20) v čele tabulky produktivity mančaftu.

Oba dnešní soupeři hrají v Západní konferenci, domácímu celku se v ní zatím moc nedaří. Nachází se až na třinácté příčce, z šestnácti utkání si odnesli pouhých dvanáct bodů. Na svém ledě odehráli osm utkání a získali stejný bodový zisk díky čtyřem výhrám, vstřelili pětadvacet gólů a o jeden méně inkasovali. V posledním duelu před svými fanoušky prolomili šňůru dvou domácích proher a porazili 4:2 Chicago.
    Nejproduktivnějším hráčem je s 19 body (7+12) Švéd Filip Forsberg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 20. F. Forsberg (Glass, Tomasino), 24. Lauzon (Nyquist, O'Reilly), 60. F. Forsberg (Sissons), 60. Trenin (Co. Smith) – 14. Cogliano (Ničuškin, Makar), 29. Toews (MacKinnon, Makar), 34. Ničuškin (Makar, MacKinnon)

Tréner: A. Brunette.

Tréner: J. Bednar.

Rozhodca: M. Dunning, TJ Luxmore – B. Mills, J. Johnson

Diváci: 17 159