Florida – Edmonton 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Boston 5:4 (po pr.) | Dallas – NY Rangers 6:3 (kon.)
Nashville – Colorado 4:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 1:4 (kon.) | Seattle – Calgary 3:4 (po pr.)

3. Jérémy Lauzon (NSH) 1+0 (04:44:40)

Tak to byl zápas s úžasnou zápletkou. Colorado ve třetím dějství drželo svůj těsný náskok, přečkalo i oslabení a vypadalo to, že si z Nashvillu odveze výhru, avšak opak byl nakonec pravdou. Laviny z toho klání, třebaže ještě 38 vteřin (!!) před koncem vedly, nakonec nevyválčily ani bod, domácí tým napřed při hře bez gólmana srovnal a o šestnáct vteřin později podruhé a naposledy strhl vedení na svoji stranu. Soupeř také zkusil power play, ovšem na rozdíl od Predátorů se mu jednogólové manko dotáhnout nepovedlo a připisuje si tak hodně krutou porážku.

Nashville právě vstřelil branku!
    Neuvěřitelné věci se dějí, Nashville během šestnácti vteřin poslední minuty základní hrací doby otáčí stav a nyní je to Colorado, které musí dotahovat a moc času nemá. Laviny vyrobily obrovskou hrubici v obraně, čehož využil Smith, ten sice trefil bránícího protihráče, ovšem k dorážce si sjel JAKOV TRENIN, jenž kotouč rychle doklepl do branky.
    Asistence: Cole Smith.
    59:22 Filip FORSBERG - 3:3

59:22
    Domácím se daří v poslední minutě srovnat a zřejmě se půjde do prodloužení. Po velkém tlaku se i trochu se štěstím povedlo FILIPU FORSBERGOVI trefit puk ze vzduchu a zblízka jej poslat za záda bezmocného Alexandara Georgijeva.
    Asistence: Colton Sissons.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:55
    Velký tlak Nashvillu, hosté však drží těsný náskok.

58:22
    Se štěstím se hostům povedlo dostat puk do středního pásma, domácí hrají bez gólmana.

57:30
    Po zblokované střele od modré přichází o útočné pásmo.

57:10
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení, domácím se krátí čas.

55:45
    Krátce na to vyhazují tak šikovně, že se icing nepíská.

55:30
    Hosté se ubránili a hrají v plném počtu.

54:49
    Opět letí puk k domácímu gólmanovi.

54:20
    Domácí to několikrát zkoušeli z dobré pozice, ani jednou však Georgijeva nepřekonali a soupeř vyhazuje.

53:40
    Po vyhraném buly hosté vyhazují do bezpečí.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 20. F. Forsberg (Glass, Tomasino), 24. Lauzon (Nyquist, O'Reilly), 60. F. Forsberg (Sissons), 60. Trenin (Co. Smith) – 14. Cogliano (Ničuškin, Makar), 29. Toews (MacKinnon, Makar), 34. Ničuškin (Makar, MacKinnon)

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Pärssinen, Glass, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Tréner: A. Brunette.

Colorado Avalanche: Georgijev (Prosvetov) – Makar (A), Toews, Manson, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Tatar, R. Johansen, Drouin – L. O'Connor, Colton, Wood – Kiviranta, F. Olofsson, Cogliano.
    Tréner: J. Bednar.

Rozhodca: M. Dunning, TJ Luxmore – B. Mills, J. Johnson

Diváci: 17 159