Tampa Bay – Edmonton 6:4 (kon.) | Calgary – NY Islanders 4:5 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Arizona 5:2 (kon.)
Boston – Montreal 5:2 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 4:2 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 3:5 (kon.)
Washington – Columbus 4:3 (kon.) | Dallas – Colorado 3:6 (kon.) | Vancouver – Seattle 3:4 (kon.)
LA Kings – St. Louis 5:1 (kon.) | Minnesota – Toronto 3:4 (po pr.) | Philadelphia – Columbus 5:2 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Pittsburgh Penguins
cz Nedeľa 19.11.2023, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL • . kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V rámci bohatého sobotního programu NHL se utkají také Carolina Hurricanes a Pittsburgh Penguins. Ambiciózní Hurikány zatím trochu sráží nevyrovnané výkony. Pens se zase zvedají po špatném startu do sezóny. Ona celky rozhodně mají motivaci získat body.

Pittsburgh Penguins:
    Pens odehráli 15 zápasů. Na kontě mají 16 bodů za osm výher a sedm porážek. Přesto se zatím nacházejí mimo příčky, které znamenají postup do play-off. Tučňáci nějakou dobu dokonce uzavírali tabulku Východní konference, ale v poslední době se výrazně zvedli. Naposledy sice padli doma 2:5 s Devils, před tím si však připsali pět výher v řadě. Tahounem Pittsburghu zůstává i ve 36letech kapitán Sidney Crosby. Ten nasbíral už 20 kanadských bodů.

Carolina Hurricanes:
    Celek z města Raleigh dosud odehrál 16 utkání, z nichž uhrál 18 bodů. V celkové tabulce Východní konference to stačí na sedmé místo. Ambiciózní celek nemůže být úplně spokojen. Dobré zápasy většinou střídají ty méně povedené. V posledním případě například Canes vynulovali Tampu na jejím ledě výsledkem 4:0, aby pak doma podlehli po matném výkonu 1:3 Philadelphii. Kouč Rod Brind'Amour tak bude chtít zapracovat především na stabilizaci úrovně hry svých svěřenců.

Pjotr Kočetkov – 5 zápasů, průměr 3,11, úspěšnost 87,6 %, 1 nula

Carolina Hurricanes: Raanta (Kočetkov) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, DeAngelo, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Teräväinen – Nečas, Kotkaniemi, Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook – Noesen, Drury, Bunting.
    Trenér: Rod Brind'Amour

Pittsburgh Penguins: Jarry (Hellberg) – Letang (A), Graves, E. Karlsson, M. Pettersson, Ruhwedel, Shea – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), R. Smith – Zohorna, Eller, D. O'Connor – Hinostroza, Acciari, Nieto.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: McCauley, Luxmore – Suchánek, Hunt.

00:01

00:12
    Úvodní buly sice vyhrál Sebastian Aho, ovšem o chvíli později se dostali k puku hosté a Bryan Rust střílel z pravé strany. Antti Raanta si připsal zákrok vyrážečkou.

01:06
    Nyní už nápor domácích, který přinesl několik střel! Tristan Jarry zasahoval proti zakončení Jordana Staala či Jordana Martinooka. Brent Burns zase pálil vedle branky.

01:34
    Také Pens ale začínají zápas aktivně. Marcus Pettersson střílel od modré čáry. Poté to zkoušel také Lars Eller a oba pokusy musel vyrážet Raanta.

02:36
    Také teď se hraje v útočném pásmu Pittsburghu.

03:52
    Vinnie Hinostroza si prohodil mezi bruslemi bránícího Orlova a dostal se k zakončení z mezikruží. Mířil mezi betony, které Raanta dal k sobě včas!

04:21
    Rozjetý Jack Drury se dostal za obranu Pittsburghu. Svůj únik řešil střelou vedle levé tyčky Jarryho branky!

04:51
    Domácím bylo pískáno postavení mimo hru.

05:50
    Jordan Martinook trefoval před Jarrym puk ze vzduchu a poslal ho do spojnice břevna a tyčky!

06:30
    Formace s centrem Jordanem Staalem měla v tomto zápase už druhé hodně dobré střídání. Třetí lajna Canes zatím dělá hostům největší starosti.

07:13
    Martin Nečas nedostáhl na přihrávku spoluhráče. Bylo z toho zakázané uvolnění.

08:15
    Sebastian Aho zavážel puk do útočného pásma. Narazil ale na Crosbyho, který si splnil obranné povinnosti.

08:35
    Ránu Ryana Gravese ztlumil ve výstroji Raanta. Následuje reklamní přestávka.

09:24
    Střely na branku – 6:6

09:39
    Po bekhendové nahrávce Jarvise se dostal ke dvěma zakončením z bezprostřední blízkosti Sebastian Aho. Napodruhé Fin dorážel do částečně odkryté klece, jenže ztroskotal na levém betonu Tristana Jarryho! Skvělý zákrok brankáře Tučňáků.
    09:39 Aha nadvakrát vychytal Jarry.

10:40
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Z pravé strany útočného pásma nastřeloval puk do ohně Jake Guentzel. Kotouč tečoval Noel Acciari a ten prošel až na vzdálenější tyčku, kde ho bekhendem usměrnil za bezmocného Raantu kapitán Pens SIDNEY CROSBY. Asistence: Jake Guentzel a Erik Karlsson.
    10:40 Sidney CROSBY - 0:1

12:04
    Hodně aktivní střídání Rickarda Rakella, který v krátkém sledu hned třikrát prověřil Raantu. Domácí brankář podruhé neinkasoval.

12:20
    Na druhé straně zakončoval nepřesně bekhendem Jesperi Kotkaniemi.

13:20
    Puk byl tečován do ochranné sítě za domácí brankou.

13:26
    Sidney Crosby vyhrál buly na Erika Karlssona. Ten střílel z jedničky vedle domácí svatyně.

14:16
    Kros Jaccoba Slavina hledal na pravém kruhu připraveného Sebastiana Aha. Tomu ale překazil zakončení bránící hráč Pittsburghu.

14:36
    Puk se odrazil do prostoru střídaček. Následuje reklamní přestávka.

14:52
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

15:04
    Na pravé straně se vydal do útoku Jesperi Kotkaniemi. Jeho střela přes bránícího Gravese prosvištěla vedle branky.

15:44
    Od modré střílel Jaccob Slavin. Puk byl tečován a Jarry v reakci na to předvedl v brankovišti zajímavou gymnastiku. Nakonec ale zasahovat nemusel, protože kotouč minul jeho pravou tyčku.

17:04
    Skákavý puk sebral do lapačky Raanta. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

17:22
    Sebastian Aho nahrával zpoza branky puk před brankoviště. Tam přišla teč směrem na branku, ale Jarry byl pozorný.

18:06
    Hodně smolné vyloučení pro Chada Ruhdewela. Do jeho souboje s Michaelem Buntingem se totiž přimotal čárový rozhodčí, který zablokoval Ruhdewelovu hokejku a ta v důsledku toho zasáhla do tváře Buntinga. Obránce Pens dostal dvě minuty za vysokou hůl.

19:05
    Ve vlastním oslabení mohl skórovat Bryan Rust, který se dostal do samostatného úniku. Před Raantou zamíchal s kotoučem a zamířil do levé tyčky!

19:58
    Z pravé strany střílel Jesperi Kotkaniemi. Jarry byl dobře postaven a případné dorážce ještě pohotově zabránil tím, že na druhý pokus chytil vyražený kotouč do lapačky.

20:00

První třetina přinesla rozhodně zajímavý hokej. Šance měly oba týmy. Zatím jediný gól vstřelili Tučňáci v 11. minutě, kdy se po Guentzelově nástřelu dostal puk až k Sidneymu Crosbymu, který ho bekhendem zametl do branky. Minutu před pauzou mohl dokonce ve vlastním oslabení zvýšit Rust, který v úniku zakončil do tyčky. Tristan Jarry v hostující brance je zatím bezchybný, ten pochytal všechny střely hráčů Caroliny.

Statistika
    Střely na bránu: 11 – 12 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2

Další třetina začne přibližně ve 2:04.

20:01

20:07

21:16
    Velmi dobrou šanci měl Jordan Staal. Domácí kapitán ujel na levé straně. Jeho střelu Jarry vytěsnil lapačkou vedle své branky!

21:41
    Nyní byla hra přerušena kvůli domácí přihrávce rukou.

22:31
    Martin Nečas obral na obranné modré o puk Drewa O'Connora.

23:06
    Jack Drury podrazil Hinostrozu a hosté si tak zahrají přesilovou hru.

23:36
    Hosté se připravili o pásmo nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, po níž kotouč unikl do střední třetiny.

24:01
    Staal s Jarvisem zaútočili ve vlastním oslabení. Jejich snaha nakonec nepřinesla větší nebezpečí pro Jarryho.

24:18
    Další útok domácích v oslabení. Ostrou střelu Jaccoba Slavina vyrazil Jarry.

24:45
    Obrovská šance hostí! Přihrávku od zadního mantinelu obdržel Reilly Smith, který zůstal na slotu úplně volný. Snažil se zamířit nad levý beton, ale Raanta zabral místo levou rukou a následně dokázal vyražený kotouč i přikrýt!

24:59
    Hosté zahráli na závěr své přesilovky na zakázané uvolnění.

25:07

26:14
    Zakázané uvolnění Hurikánů.

26:48
    Sidney Crosby připravil palebnou pozici z levého kruhu pro Bryana Rusta. Jeho pokus srazil mimo Pesce.

27:04
    Proti střele Jakea Guentzela z pravé strany máchla lapačka Anttiho Raanty, který si vychutnal tento zákrok! Následuje reklamní přestávka.

28:35
    Sebastian Aho se dostal do útočného pásma z levé strany a střelou od mantinelu prověřil Jarryho. Ten si připsal jistý zákrok.

29:00
    Od modré čáry vypálil Stefan Noesen. Jarry si připisuje další úspěšný zíákrok.

29:57
    Canes dobře forčekovali a získali puk. Ani Teuvo Teravainen ale z pravého kruhu nepřekonal Jarryho. Puk prolétl vedle vzdálenější tyčky možná ještě po teči od vyrážečky gólmana.

30:27
    Přehoupli jsme se už do druhé poloviny zápasu, v němž se Carolina zatím marně snaží střelecky prosadit.

31:10
    Vypadá to, že domácí začínají zvyšovat tlak. Pittsburgh se v posledních desítkách sekund spíše bránil.

32:05
    Jesperi Kotkaniemi přenechal zadovkou puk Bradymu Skjeiovi, jehož ostrá střela z levé strany trefila Jarryho do masky! Brankář Pens se pak přihlásil o přerušení hry. Reklamní přestávka.

33:06
    Carolina právě vstřelila branku!
    Krásná souhra domácích přinesla vyrovnání! Seth Jarvis našel v útočném pásmu Teuva Teräväinena, který kotouč předložil dalšímu Finovi SEBASTIANOVI AHOVI a ten měl před sebou odkrytou branku. To už Jarry nemohl stihnout. Asistence: Teuvo Teräväinen a Seth Jarvis.
    33:06 Sebastian AHO - 1:1

34:19
    Za již vyrovnaného stavu je tu čas na další reklamní pauzu.

34:32
    Střely na branku – 19:13

35:02
    Na levé straně se ocitl v dobré pozici Noel Acciari. Jeho střelu vyrazil Raanta doprava k Reillymu Smithovi, do jehož dorážky do polokdryté branky stačil vložit hokejku Skjei. Obránce Canes dost možná zabránil gólu!

35:22
    Andrej Svečnikov dostává dvouminutový trest za najetí do brankáře Jarryho. Přesilovka pro Penguins.

36:28
    Zablokovaná střela Jakea Guentzela. Puk zůstal u brankoviště a Raanta ho přikryl.

36:36
    Domácí nyní vyhodili.

36:46
    Jordan Staal se dotkl puku vysokou holí. Nařízeno buly v útočném pásmu celku z Pensylvánie.

36:54
    Dobrá práce domácích na buly. Následně tak mohli vyhodit.

37:23
    Carolina je v plném počtu. Od hostů to nebyla dobrá přesilovka.

38:10
    Na levé straně byl rozjetý Jack Drury. Jeho rána byla zablokována. Jarry si pak ještě musel dávat pozor, kam se kotouč snáší. Nakonec to bylo mimo.

38:44
    Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1. Martin Nečas naservíroval puk Sebastianovi Ahovi, proti jehož střele se Jarry bleskově přesunul!

38:55
    Nyní zahrozil z dalšího brejku právě Martin Nečas. Jarry zakročil dobře také proti českému útočníkovi.

39:01
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Tvrdou střelu hostujícího obránce Marcuse Petterssona pokryl Raanta, který přerušil hru.

40:00

Ve druhé třetině byla aktivnější Carolina. Domácí celek si vytvořil několik šancí a ve 34. minutě konečně dokázal vyrovnat. Krásnou a rychlou souhru zakončil do již odkryté klece Sebastian Aho. V několika dalších situacích pak Pens podržel brankář Jarry, který pokračuje ve velmi dobrém výkonu.

Statistika
    Střely na bránu: 22 – 16 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.

40:01

40:40
    To není možné, co teď neskončilo gólem! Teuvo Teräväinen se ocitl s pukem sám před Jarrym. Otočil se a ještě si počkal na Setha Jarvise, kterému předložil nabídku před prázdnou branku. Jarry ovšem jeho střelu dokázal holí nějakým způsobem vytlačit mimo svou svatyni!
    40:40 Fantastický zákrok Jarryho.

40:44
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins:
    Jake Guentzel – 2 min., sekání.

41:11
    Lars Eller poslal v oslabení do samostatného úniku Noela Acciariho, který mířil jen do betonů Raanty!

41:46
    Hosté mají polovinu oslabení úspěšně za sebou.

42:46
    Přesně v momentě, kdy skákal vyloučený Guentzel na led, domácí strhávají vedení na svou stranu! Jaccob Slavin nabil svému kolegovi z obrany BRENTOVI BURNSOVI, jehož dělovka od modré čáry zapadla k levé tyčce Jarryho branky – 2:1. Asistence: Jaccob Slavin a Andrej Svečnikov.
    42:46 Brent BURNS - 2:1

44:24
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Přečíslení hostí zastavil obětavým defenzivním zákrokem Seth Jarvis, který ukradl puk Jakeovi Guentzelovi. Ten se už chystal ke střele z předbrankového prostoru.

44:54
    Jarvis se pak poměrně tvrdě rozmázl o mantinel, ale pohled na střídačku napovídá, že je snad v pořádku.

46:03
    Jordan Staal najížděl na Jarryho. Ten udržel zákrokem pravým betonem pro Pittsburgh nejtěsnější manko jednoho gólu!

46:43
    Po zakázaném uvolnění se vhazovala v útočném pásmu Pittsburghu. Crosby vyhrál buly na Krise Letanga, jehož ránu našel Raanta v lapačce. Čas na reklamní přestávku.

46:54
    Mohlo být srovnáno! Po velké šanci Bryana Rusta podržel Carolinu Antti Raanta! Ten dnes chytá výborný zápas. To ale platí také pro Jarryho na druhé straně.

47:52
    Zakázané uvolnění hostí po příliš dlouhé přihrávce na Rakella.

48:00
    Nyní se hosté dopustili postavení mimo hru.

48:32
    Domácí vstřelili gól, ale střídačka Pittsburghu si vyžádala challenge na ofsajd...

48:32
    Domácí vstřelili gól, který ale nakonec není uznán! Martin Nečas nahrál v útočném pásmu doleva Andrejovi Svečnikovovi, který z levého kruhu zamířil do bližšího horního růžku. Akci však předcházel centimetrový ofsajd při přechodu do útočného pásma. Mikeovi Sullivanovi tak výzva vyšla!
    48:32 Neuznaný gól domácích.

49:16
    Je vyrovnáno! Nejprve se dostal do šance Erik Karlsson, který nepřekonal Raantu a ani Sidney Crosby nedokázal ze vzduchu doklepnout kotouč do branky. Následně ale kapitán Pittsburghu nahrál na osu Krisovi Letangovi, který vypálil a puk se odrazil právě k SIDNEYMU CROSBYMU, který ho už doklepl do odkryté klece – 2:2. Asistence: Kris Letang a Bryan Rust.
    49:16 Sidney CROSBY - 2:2

50:25
    Odpovědět mohl Martin Nečas. Jeho ránu vyráží Jarry.

50:59
    Po střele Andreje Svečnikova přerušil Jarry hru. Reklamní přestávka.

51:25
    Máme tu tedy zase nerozhodný stav. Teď už by mohl být každý gól rozhodující.

51:52
    A skórují Canes! Ti zužitkovali velmi aktivní střídání. Brent Burns nahrál doleva Jaccobovi Slavinovi. Ten nastřelil kotouč od levého mantinelu na branku a na pohotovou teč SETHA JARVISE nestačil brankář Jarry adekvátně reagovat – 3:2. Asistence: Jaccob Slavin a Brent Burns.
    51:52 Seth JARVIS - 3:2

52:42
    Aho odebral puk Crosbymu a založil přečíslení domácích, které nakonec nebylo úspěšně dohráno.

53:34
    Zakázané uvolnění Pittsburghu.

54:16
    Kotouč byl tečován za střídačku Caroliny, kde se stal kořistí některého ze šťastných fanoušků. Poslední reklamní pauza v tomto zápase.

54:56
    Přihrávka na osu našla Erika Karlssona, který vypálil. Raanta ale předvedl dobrý zákrok.

55:51
    Malkin nahrával z pravé strany puk před branku. Tam do jeho nabídky vložil hůl Reilly Smith, ovšem Antti Raanta předvedl výtečný zákrok levým betonem, který stačil bleskově vytrčit proti puku!

56:40
    Nastává čas pro závěrečný nápor hostí. Brzy by mohl být odvolán Jarry.

57:11
    Nyní ale vyvezl kotouč dopředu Teuvo Teräväinen, který střelou z pravé strany prověřil Jarryho a donutil ho přerušit hru.

57:54
    Zakázané uvolnění Pittsburghu. To už v tomto čase hosté úplně nepotřebovali.

58:17
    Hosté mohli konečně vystřídat a posílají do hry Crosbyho formaci.

58:27
    A Jarry zamířil na střídačku. Pittsburgh hraje v šesti!

58:47
    Erik Karlsson chyboval na útočné modré a puk mu sebral Sebastian Aho. Švédský obránce ho podrazil a půjde na trestnou lavici! Tak to je pro akcie Pittsburghu velká rána.

58:47
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:10
    Běží už poslední minuta. Brady Skjei střílel od modré. Jarry vyrazil.

59:22
    Hosté šli do totálního rizika. Přestože nebyli usazeni v útočném pásmu, odvolali v oslabení brankáře. Canes však získali puk, Sebastian Aho ho nahrál doprava SETHOVI JARVISOVI a ten od modré čáry trefil prázdnou branku. Gólu nezabránil ani padající obránce Letang – 4:2. Asistence: Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen.
    59:22 Seth JARVIS - 4:2

Hokejisté Caroliny si mohou užívat vítěznou děkovačku s fanoušky. Pittsburgh porazili 4:2.

Rozhodně to byl zajímavý hokej, který nenudil. Hosté šli do vedení v 11. minutě zásahem Sidneyho Crosbyho. Ve druhé části byli domácí aktivnější a také se jim podařilo vyrovnat zásluhou Sebastiana Aha. Nejbohatší na góly pak byla závěrečná dvacetiminutovka. V ní strhl vedení na stranu Canes Brent Burns, který se trefil od modré čáry těsně po vypršení přesilovky. Domácí pak mohli i navýšit skóre, ovšem trefě Svečnikova předcházel ofsajd, který si nepohlídal nahrávající Martin Nečas. V 50. minutě tak naopak přišlo vyrovnání. Před brankou se podruhé v utkání nejlépe zorientoval Sidney Crosby. Závěr však přeci jen patřil domácím, konkrétně Sethovi Jarvisovi. Ten nejprve v 52. minutě pohotově tečoval nahození Slavina a 38 sekund před koncem skóroval do opuštěné branky Pittsburghu. Hosté totiž zkusili hru bez gólmana, byť závěr dohrávali v oslabení.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 34. S. Aho II (Teräväinen, Jarvis), 43. Burns (Slavin, Svečnikov), 52. Jarvis (Slavin, Burns), 60. Jarvis (S. Aho II, Teräväinen) – 11. Crosby (Guentzel, E. Karlsson), 50. Crosby (Letang, Rust)

Tréner: Rod Brind'Amour

Tréner: Mike Sullivan

Rozhodca: McCauley, Luxmore – Suchánek, Hunt

Diváci: 18 700