Estónsko – Azerbajdžan 0:2 (kon.) | Írsko – Grécko 0:2 (kon.) | Holandsko – Francúzsko 1:2 (kon.)
Rakúsko – Belgicko 2:3 (kon.) | Lichtenštajnsko – Bosna 0:2 (kon.) | Portugalsko – Slovensko sk 3:2 (kon.)
Island – Luxembursko 1:1 (kon.)
Estónsko
0:2 (0:2)
Azerbajdžan
cz Piatok 13.10.2023, 18:00 • A. Le Coq Arena (Tallin, Estonsko) • Kvalifikácia ME • Skupina F

Ázerbájdžán si po šestém kvalifikačním zápase připsal první vítězství ve skupině, když porazil Estonce 2:0. K vítězství Ázerbájdžán nasměrovali v první půli nejprve Bajramov a po něm z pokutového kopu ještě Šejdajev. Ačkoliv se Estonsko v druhém poločase výrazně zlepšilo, v koncovce bylo dnes zcela bezzubé a i vyložené šance zůstaly nevyužity. (20:01:28)

90+5

90+3
    Další tutovka pro domácí! Siňavskij byl na hranici vápna zcela osamocený, obdržel ideální příhru a mířil na vzdálenější tyč. Minul ji tak o metr. V koncovce Estonsko znovu selhalo.

90+1
    Žlutá karta pro tým Estonsko (Martin Vetkal).

90
    Druhá půle bude nastavena o další čtyři minuty.

89
    Vaštšuk v pokutovém území mohl snížit, ale placírkou netrefil skákající balón ideálně a odmítl tak zkorigovat stav. Teď byli Estonci znovu blízko.

87
    Paskotši nyní vyrobil obrovskou chybu a jako poslední hráč přišel o míč. Dadašov šel sám na Heina, který se zablýskl skvělým zákrokem.

86
    Domácím se čas rychle krátí a nyní jen složitě hledají cestu, jak ohrozit bránu Ázerbájdžánu.

85
    Střídání v týmu Estonsko:
    ze hřiště odchází Henri Anier, přichází Ken Kallaste.

83
    Po dlouhé době si Ázerbájdžán oddechne, bude zahrávat rohový kop.

82
    Vaštšuk v dalším rychlém výpadu, tentokrát hledal Siňavskijho, který byl v ofsajdu.

81
    Estoncům střídání evidentně prospěla a dál se tlačí před Magomedalijeva.

79
    Prudce přímo na bránu pálil Vetkal, který mířil do levého horního rohu. Minul jen o několik decimetrů.

78
    Další volný přímý kop pro domácí. Tentokrát téměř ze středu kousek za vápnem po faulu na unikajícího Peetsona.

77
    Vaštšuk se hned zapojil do hry a rozehrál volný přímý kop. Na ten si počkal Magomedalijev a balón si vzal ze vzduchu pro sebe.

75
    Střídání v týmu Ázerbájdžán:
    ze hřiště odchází Tural Bajramov, přichází Gismat Alijev,
    ze hřiště odchází Emin Mahmudov, přichází Filip Ozobić.

74
    ze hřiště odchází Georgi Tunjov, přichází Bogdan Vaštšuk.

74
    Estonsko se v posledních minutách výrazně zlepšilo a tlačí Ázerbájdžán před Magomedalijeva. Hosté zatím odolávají.