NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:1 (kon.) | Washington – Detroit 4:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:1 (po pr.) | Seattle – Vancouver 3:1 (kon.)

3. John Carlson (WSH) 1+0 (03:33:26)

Washington si vypracoval ve třetí třetině komfortní tříbrankové vedení, jenže nakonec se pořádně strachoval o vítězství. Detroit, konkrétně tedy Robby Fabbri, se dvakrát prosadil při hře bez brankáře a nebyl daleko od toho, aby dokonce zkompletoval hattrick a srovnal na 4:4. To se ale nakonec nepovedlo a Capitals připisují první výhru v tomto tréninkovém kempu, když poráží Detroit 4:3.

59:54
    No, ale ono nakonec tolik nechybělo! Fabbri totiž útočil na hattrick, když se prodral s pukem mezi kruhy a mířil k levé tyči, Lindgren ale tentokrát svůj tým podržel.

59:40
    Teď už to ale Detroitu nejspíš nevyjde. Washington podržel puk ve středním pásmu.

58:55
    Cossa opět míří na střídačku!
    58:47 Robby FABBRI - 4:3

58:47
    Detroit právě vstřelil branku!
    Kotouč se odrazil od pravého mantinelu, kde spolu zápolili hráči obou týmů. V pravém kruhu si k němu našel cestu ROBBY FABBRI, který dává svůj druhý gól, opět při hře v šesti a ještě dramatizuje závěr základní hrací doby! Bez asistence.

58:15
    Oshie měl na holi pátý gól Washingtonu po přejezdu do útočného pásma po levé straně, ale trefil tyč!

58:02
    Dělovka Edvinssona od modré čáry trefila rameno Lindgrena.

57:15
    Red Wings opět hrají v šesti.
    56:56 Robby FABBRI - 4:2

56:56
    ROBBY FABBRI přijal v pravém kruhu křižnou přihrávku od Spronga a střelou do horní poloviny branky obstřelil Charlieho Lindgrena. Asistence: Daniel Sprong, Olli Maatta.

56:40
    Red Wings zkouší hru bez brankáře.
    56:11 John CARLSON - 4:1

56:11
    Washington právě vstřelil branku!
    A nakonec se jim povedlo vykombinovat dokonce gólovou pozici. Mezi kruhy se JOHN CARLSON dostal ke zpětně přihrávce od Mirošničenka a po otočce poslal střelu za zády Cossy. Asistence: Michael Sgarbossa, Ivan Mirošničenko.

55:52
    Domácí krouží v útočném pásmu jako supi a hledají střeleckou pozici.

55:17
    Ovečkinova střela z dálky neprošla přes bránícího Didiera.

55:10
    Detroit vyhazuje na zakázané uvolnění.

53:30
    Washington má nyní výraznou herní převahu. Další střelu Snivelyho ale už Cossa drží pod kontrolou a přerušuje raději hru.

53:06
    Zajímavý průnik Dowda k brankovišti. Vytočil se s pukem až na levou stranu a mířil k tyči, ale Cossa se roztáhl brankovištěm a koncem betonu zastavil puk, jenž mířil do sítě.

52:46
    Sgarbossa napálil beton Cossy střelou zpoza levého kruhu.

52:17
    Lindgren, jenž dnes brankoviště Capitals neopustí, má kotouč v lapačce a přerušuje hru.

52:01
    Postavení mimo hru zastavilo rodící se útok Washingtonu. Komerční brejk.

51:30
    Obrázek hry se momentálně nemění. Washingtonu tak trochu stačí, že brání své obranné pásmo.

50:05
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Na ledě zuří úporná bitva o delší setrvání některého z týmů v útočném pásmu. V tuto chvíli bez úspěchu.

48:30
    Obránce Washingtonu Johansen nemířil od modré čáry přesně a po jeho ráně zaduněl jen zadní mantinel.

48:04
    Ofsajd Detroitu, komerční pauza.
    47:10 Rasmus SANDIN - 3:1

47:10
    Jenže domácí přeci jen využívají přesilovou hru! RASMUS SANDIN vypálil od modré čáry, a byť to vypadalo, že puk tečoval nohou Tom Wilson, je právě Sandin autorem gólů na 3:1. Asistence: Andrew Cristall, Tom Wilson.

46:40
    Napřed si na Cossovi vylámal zuby Kuzněcov, následně také Carlson. Detroitu se daří vyhodit přes všechny čáry.

46:10
    Po vyhození Red Wings se domácí rychle vrátili do útoku.

45:43
    Cossa příliš na kotouč neviděl, k jeho štěstí jej ale střela z pravého kruhu trefila do betonu.

45:22
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
    Arťom Anisimov – 2 min., vysoká hůl.

44:00
    Lindgren úspěšně zasahuje proti nepříjemné střele Spronga z nějakých tří metrů od brankoviště. Kotouč sráží do strany.

43:25
    Postavení mimo hru Washingtonu přerušuje dění na hřišti.

41:49
    Ovečkin hledal svým pasem rozjetého Mirošničenka, což se mu také povedlo, ale jeho spoluhráč nedokázal už ze strany překonat Cossu.

40:45
    Sebastian Cossa si připisuje první úspěšný zákrok v utkání. V brankovišti Detroitu nahradil Alexe Lyona.

40:28
    Fabbri se snažil z mezikruží ohrozit branku Washingtonu, ale trefil jen mantinel za ní.

40:09
    Rychlý icing na začátku třetí třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:52.

Ve druhé třetině se přeci jen uvolnila střelecká stavidla. Ve 24. minutě otevřel skóre hostující Sprong, avšak Washington zvládl skóre otočit brankami Backstroma a Wilsona.

40:00

39:48
    Dlouhé postavení Red Wings v útoku je u konce, domácí dostali puk do střední třetiny.

39:16
    Edvinssonova střela zaplachtila křížem jen do zadního hrazení.

38:58
    Ač Detroit strávil tuto početní převahu v útoku, vůbec neohrozil branku Lindgrena.

38:36
    Začíná 22 sekund trvající přesilovka Detroitu.

38:18
    Nakrátko pronikli do útočného pásma také domácí, ale nic z toho nevzešlo.

37:58
    Po krátkém pobytu Detroitu v útočném pásmu se hraje převážně v neutrální zóně.

36:14
    Přihrávka rukou domácích. Komerční přestávka.

36:02
    Zakázané uvolnění Washingtonu, kterému nevyšel pas na útočnou modrou.

34:45
    Elitní formace Washingtonu teď zasypala Lyonovu branku a její okolí kulometem střel, brankář Detroitu ale horké chvíle ustál.

34:25
    Mironiščenko přinutil Lyona k zákroku a puk byl sražen na zadní mantinel. Po zpětné přihrávce před branku Backstrom minul prostor mezi třemi tyčemi.

33:46
    Stevens zpoza branky našel před brankovištěm Capitals volného Shineho, který ale ani nadvakrát nedokázal pokořit ležícího Lindgrena!

33:01
    Lyon čelil další střele, Hamana Aktella ale vychytal. Přerušuje hru.
    32:26 Tom WILSON - 2:1

32:26
    Po vhazování v útočném pásmu okamžitě vypálil TOM WILSON, jenž poslal kotouč do pravého horního rohu nad lapačku Lyona! Asistence: Jevgenij Kuzněcov.

32:22
    Alexejevovu prudkou ránu zápěstím od modré chytá Lyon do lapačky. Následuje komerční přestávka.

31:26
    Na druhé straně Johansson nedopadl o moc lépe. Od modré napálil jednoho z obránců před brankovištěm Washingtonu.

30:41
    Sandin zkusil vypálit od modré čáry, jeho projektil ale neprošel přes bránícího Shinea.

29:03
    Postavení mimo hru zastavuje rodící se útok domácího celku. Rozhodčí označili ofsajd jako úmyslný a posílají vhazování před branku Washingtonu.
    27:38 Nicklas BACKSTROM - 1:1

27:38
    Příliš dlouho se Detroit z vedení radovat nemohl. Ovečkin od levého mantinelu přihrál do prostoru mezi kruhy, odkud NICKLAS BACKSTROM protečoval puk směrem na branku Detroitu a překonal přesouvajícího se Lyona. Asistence: Alex Ovečkin, Ivan Mirošničenko.

27:11
    Hra je přerušena ve středním pásmu. Komerční pauza.

25:57
    Haman Aktell se od modré čáry marně pokoušel ohrozit branku Red Wings, jeho pokus neprošel skrz mezikruží.

24:23
    Joe Snively zkusil štěstí na opačné straně kluziště, leč bez úspěchu. Lyon puk vyráží.

23:50
    Detroit se rychle vydal znovu do útočného pásma, Veleno trefil střelou beton Lindgrena.
    23:35 Daniel SPRONG - 0:1

23:35
    Dnes velmi střelecky aktivní je DANIEL SPRONG, který je nakonec tím, kdo otevírá skóre! Vypadalo to, že Capitals po vhazování ve svém pásmu získají puk, ale neudrželi se u něho, čehož dokonale využil Edvinsson, který svým pasem našel před brankou právě Spronga. Ten si povyjel na pravou stranu a prostřelil Lindgrena. Asistence: Simon Edvinsson.

23:23
    Ve druhé třetině se zatím hra docela kouskuje. Vhazuje se v pásmu Washingtonu.

22:24
    Marco Casper svou prudkou střelou z mezikruží nutí Lindgrena k přerušení hry.

22:07
    Přihrávka rukou zastavuje přechod Detroitu do útočného pásma. Vhazuje se v neutrální zóně.

21:15
    Připravenost Lyona pro druhou třetinu prověřil rovněž Ovečkin. Na první gól zápasu se stále čeká.

20:08
    Rychlá střela Wilsona nebyla pro Lyona žádným problémem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:59.

První třetina branku nenabídla. Mírně střelecky aktivnější je nakonec Detroit, který vede na střely 9-6, přičemž v prvních sedmi minutách přitom ani jednou neohrozil branku Capitals.

20:00

19:52
    Ještě se v samotném závěru povedlo z pravého kruhu Compherovi vyslat prudkou střelu zápěstím, Lindgren se ale roztáhl v brankovišti a zasahuje lapačkou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13
    Fabbriho prudká střela přes obránce zpoza pravého kruhu zapadla Lindgrenovy do lapačky. Byť chtěl rozehrát, držel puk příliš dlouho. Komerční pauza.

17:47

17:19
    Ovečkinova rána z voleje z jeho tradičního spotu v levém kruhu. Orazítkoval mantinel.

16:39
    Red Wings vytlačili soupeře do středního pásma, načež se domácí dopustili ofsajdu.

16:30
    Oshie si před brankou přehodil puk do bekhendu, zvedl ho do vzduchu a trefil horní tyč Lyonovy klece!

15:54
    Začíná mírně zkrácená přesilovka Washingtonu.

15:47
    Lindgren má kotouč pod lapačkou a přesilovka Detroitu končí. Na trestnou lavici totiž jde za nedovolené bránění L'Esperance.

15:15
    Domácí posílají puk až k Lyonovi a prostřídávají.

14:43
    Prudká střela z voleje z levé strany od Comphera. Lindgren byl dobře postavený a puk ho trefil.

14:05
    I trochu se štěstím se povedlo Capitals vyhodit puk ze svého pásma. Detroit se ale rychle vrací.

13:54
    Nic Dowd – 2 min., sekání.

13:24
    Icing Washingtonu, Ovečkin nepřihrál přesně na rozjetého spoluhráče.

12:43
    Lyon drží nahozený kotouč z levé strany pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční brejk.

12:25
    Hra se v tuto chvíli přelévá ze strany na stranu. Usadit se v útočném pásmu se nedaří ani jednomu z týmů.

11:15
    Mironiščenko pronikl do útoku po pravé straně a po najetí do pravého kruhu zkusil rychlou střelu z krátkého nápřahu. Puk orazítkoval zadní mantinel.

09:44
    Úspěšný zákrok zapisuje i na druhé straně Alex Lyon, jenž vykryl střelu Hamana Aktella od modré čáry.

09:29
    Sprongův pokus nenadělal Lindgrenovi moc velké obtíže, domácí brankář kotouč sráží mimo brankoviště.

08:38
    Edvinsson se pokusil ohrozit branku Capitals, ale netrefil prostor mezi tyčemi.

08:26
    Kotouč vyletěl při útočném výpadu hostů až do ochranné sítě, bude se tak vhazovat před Lindgrenem.

07:15
    Záhy je hra přerušena a nastává komerční přestávka.

07:07
    O první střelu na branku Washingtonu se postaral až po více než sedmi minutách Kostin. Lindgren vyráží.

05:53
    Chtěl to změnit Fabbri z dálky, ale Carlson jeho střelecký pokus usměrnil až do ochranné sítě.

04:45
    Brankář Lindgren v kleci domácích v prvních minutách zatím na první práci čeká.

03:24
    Obránce Haman Aktell pálil po úspěšném buly domácího týmu. Lyon připisuje druhý zákrok. Capitals se drží v útočném pásmu.

03:17
    Lyon nic neriskoval a když se k němu dostal puk odražený od zadního mantinelu, schoval ho pod lapačku.

02:51
    První herní úsek přerušil až icing domácího celku.

02:11
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení hned na startu zápasu. Lyon zapisuje první úspěšný zákrok proti Dowdově bekhendové střele.

00:35
    Fabbri a Sprong nemířili při prvním útoku Detroitu přesně a klec Washingtonu netrefili.

00:01

Washington Capitals: Lindgren (Shepard) – Sandin, Carlson, Häman Aktell, Alexejev, Johansen, Iorio – Ovečkin, Backström, Mirošničenko, McMichael, Kuzněcov, Wilson, Snively, Dowd, Oshie, Cristall, Sgarbossa, Dube
    Trenér: Spencer Carbery

Detroit Red Wings: Cossa (Lyon) – Maatta, Holl, Johansson, Rafferty, Evinsson, Didier – Fabbri, Kostin, Fischer, Compher, Stevens, Anisimov, Shine, L'Esperance, Hanas, Sprong, Veleno, Kasper
    Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Rooney, Sullivan – Cormier, Marquis.

Capitals zatím odehráli v rámci přípravy jen jedno utkání. Na konci minulého týdne doma přivítali Buffalo a prohráli 3:4 po nájezdech. Drtivá většina hráčů, kteří v dresu domácích nastoupili, však nemá valnou šanci udělat hlavní tým, čemuž odpovídal i výkon Capitals v daném utkání.

Detroit také odehrál jen jedno přípravné utkání, když před dvěma dny porazil Pittsburgh 4:3. Red Wings pojali zápas velmi seriozně a po ledě se proháněla spousta hokejistů, kteří naopak patří do hlavního týmu celku z Michiganu. Nechyběl ani DeBrincat, který Detroit během léta posílil a měl by být jednou z hlavních hvězd tohoto kádru.

Hokejisté Washingtonu a Detroitu spolu svedou přátelský zápas v rámci probíhajícího tréninkového kempu NHL. Hrát se bude ve Washingtonu v Capital One Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 28. Backstrom (Ovečkin, Mirošničenko), 33. Wilson (Kuzněcov), 48. Sandin (Cristall, Wilson), 57. Carlson (Sgarbossa, Mirošničenko) – 24. Sprong (Edvinsson), 57. Fabbri (Sprong, Maatta), 59. Fabbri

Tréner: Spencer Carbery

Detroit Red Wings: Lyon (41. Cossa) – Maatta, Holl, Johansson, Rafferty, Evinsson, Didier – Fabbri, Kostin, Fischer, Compher, Stevens, Anisimov, Shine, L'Esperance, Hanas, Sprong, Veleno, Kasper
    Tréner: Derek Lalonde

Rozhodca: Rooney, Sullivan – Cormier, Marquis