NY Rangers – NJ Devils 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 3:1 (kon.) | Washington – Detroit 4:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 4:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:1 (po pr.) | Seattle – Vancouver 3:1 (kon.)
Seattle Kraken
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Vancouver Canucks
cz Piatok 29.09.2023, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Príprava NHL

Seattle Kraken vyhrává tento zápas 3:1, na domácí půdě dokázal porazit Vancouver Canucks. Domácí byli jednoznačně střelecky aktivnější, vyhráli na střely na branku 28:17. Tolvanen se na výhře podílel dvěma góly. (06:28:14)

59:30
    Daccord vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou.

59:00
    Poslední minuta hry, domácí se brání bez problémů.

58:45
    Hra je přerušená za brankou Krakenů. Hosté sice hrají aktivně, ale chybí jim střelba.

58:30
    Garland minul branku z dobré pozice, následně jeho pokus byl zblokovaný.

57:28
    Zakázané uvolnění vrací hru před domácí branku. Hosté se pokouší s výsledkem něco udělat.

57:00
    Hostující brankář je na střídačce.
    55:54 Eeli TOLVANEN - 3:1

55:54
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek navyšuje své vedení, na konci krásné akce byl a střelou do prázdné branky se prosazuje EELI TOLVANEN. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Yanni Gourde.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, Daccord kryje kotouč po střele od modré čáry. Komerční přestávka.

54:27
    Domácí hokejsté mají jednobrankový náskok, nyní se ale musí bránit tlaku soupeře.

54:03
    Dobrá rána Canucks, ale Beauvillier z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře soupeře.

53:07
    Demko si počkal na poslední chvíli, a pak zastavil velkou šanci domácích. Následně se Seattle dostal do ofsajdu.

51:29
    25:10, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase, převahu mají domácí hokejisté.

51:08
    Wennberg zakončoval rychlou kombinaci svého celku, pokus o střelu byl zblokovaný.

50:09
    Buly v útočném pásmu domácích, to jsme se už dostali do druhé poloviny třetí třetiny.

49:26
    Beauvillier to zkoušel individuálně, ale k zakončení se přes obranu nedostal.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 10. Melanson (Wright, Shore), 44. Tolvanen, 56. Tolvanen (Bjorkstrand, Gourde) – 29. Garland (Suter)

Seattle Kraken: Grubauer (40. Daccord) – Oleksiak, Evans, Megna, Schultz, Olofsson Fleury – Burakovsky, Wennberg, Yamamoto – Bjorkstrand, Gourde, Tolvanen – Kartye, Bellemare, Tanev – Shore, Wright, Melanson
    Tréner: Dave Hakstol

Vancouver Canucks: Demko (Silovs) – Hronek, Hirose, Juulsen, Irwin, Brosebois, Cole, Wolanin – Boeser, Garland, Miller, Dries, Suter, Sasson, Di Giuseppe, Beauvillier, Bains, Joshua, Podkolzin, Karlsson
    Tréner: Rick Tocchet

Rozhodca: Kozari, Hamilton – Hunt, Gawryletz