Třinec – Hradec Králové 0:5 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 5:2 (kon.) | K. Vary – Liberec 5:2 (kon.)
Motor ČB – Vítkovice 2:1 (kon.) | Kladno – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Pardubice – Plzeň 4:1 (kon.)
Sparta Praha – Olomouc 4:0 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Škoda Plzeň
cz Piatok 29.09.2023, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga (ČR) • 6. kolo

To už je ode mě pro dnešek všechno, loučím se vámi a budu se těšit u dalších přenosů. (20:35:32)

Dynamo od první do poslední minuty kontrolovalo průběh utkání a po zásluze přidává do tabulky další tři body. Skvělým střeleckým výkonem se opět blýskl Lukáš Radil, nulu Romanu Willovi překazil v posledních vteřinách dotěrný Filip Jansa.

Celkový počet střel na bránu: 40:15

Nejlepším hráčem na hostující straně byl vyhlášen po zásluze Samuel Hlavaj, na domácí straně si pro cenu jede dvougólový Lukáš Radil.

59:50
    Plzeň právě vstřelila branku! Branka nakonec platí a hosté alespoň čestným gólem korigují! Největší sílu na brankovišti ukázal FILIP JANSA, který dotlačil puk těsně za brankovou čáru – 4:1! Asistence: Luke Adam

59:50
    Po zmatcích na brankovišti byli hosté v přesile a možná dotlačili puk za ležícího Willa. Rozhodčí ještě zkoumají z vlastní inciativy, jestli gól uznat.

59:35
    Mandát jen těsně minul vzdálenější šibenici.

59:16
    Poulíček vyhazuje od mantinelu a Musil skáče na led.

58:26
    Rákos odpaluje puk za bránu Hlavaje.

57:42
    Rekonen pálil jen do Hrádka, který do jeho střely zaklekl.

57:16
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    David Musil – 2 min., podrážení.

56:32
    Hosté si neví s přechodem do útočné třetiny rady, a tak opět nahazují jen na zakázané uvolnění.

55:45
    Paulovič dotíral nebezpečně před bránou, ale puk poslal vedle.

54:57
    Vondráček posílá puk ven z pásma tak, aby to nebyl icing.

53:43
    A v domácí aréně mohlo být znovu veselo! Tomáš Hyka dostal puk do samostatného úniku, puk sice procpal mezi betony brankáře, ale puk se dokutálel jen těsně vedle tyče.

52:48
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo ještě nemá dost a navyšuje skóre! Devadesát procent tohohle gólu jde jednoznačně za Robertem Kousalem, který přešel pásmo, vyhnul se dvěma soupeřům a připravil zcela volnou dálnici pro LUKÁŠE RADILA, který se z těchto pozic letos nemýlí – 4:0! Asistence: Robert Kousal

51:37
    Na puku už je zase Dynamo a hosté čekají na obranné modré.

50:47
    Houdkovo nahození bylo vychýleno Říčkou mimo střeleckou osu.

50:40
    Hosté jsou v pardubickém pásmu.

50:31
    Adam Benák teď pocítil tvrdost Dvořáka a Rákose, kteří ho nekompromisně zastavili u mantinelu, rozhodčí ale nevylučují.

Dnešní utkání sleduje 9187 diváků.

48:21
    Teď už ale zahrozili více, Adam Jiříček nabral na modré čáře puk a poslal ho na Willa. Ten měl s ním co dělat, aby ho vyrazil mimo bránu!

48:08
    Hosté se usadili na okamžik v pásmu, ale kombinují pouze podél mantinelu.

47:32
    Nebezpečný odraz nadělal Hlavajovi potíže, ale Matej Paulovič ho nepřehodil.

47:05
    Plzeňskou snahu brzdí ofsajd.

46:07
    Jan Mandát pálil hned po vhazování o hokejku do ochranné sítě.

44:30
    Dynamo právě vstřelilo branku! Hosté se sice na okamžik osvobodili, ale Pardubice okamžitě vtrhly do útočné třetiny. Už poněkolikáté dnešní šance se konečně na ONDŘEJE VÁLU usmálo štěstí, když puk lehce odrazil od těla Hlavaje, který nevěděl, kde se puk nachází – 3:0! Bez asistence

44:08
    Plzeň stále nemůže vyhodit z tlaku, Paulovič tvrdě atakuje u mantinelu.

42:45
    Dujsík je zpět ve hře.

42:41
    Hyka si potáhl puk lehce do středu ale přestřelil nad.

42:09
    Poulíčkovi střela z mezikruží nesedla.

41:18
    Dynamo rychle vletělo do pásma, ale Zohorna místo střely ještě hledal spoluhráče.

40:50
    Bučko hned pálil do vyrážečky Hlavaje.

40:45
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Tomáš Dujsík – 2 min., vražení na hrazení.

40:16
    Roman Will ukázkově rozehrál na Ciencialu, který ve středním pásmu přiklepl na Seldáka, který to vzal na sebe a přestřelil.

40:01

S drobným zdržením se jde na věc.

Start třetí třetiny se ještě o chvíli zdrží, na ledové ploše u trestné lavice je zřejmě nějaká rýha.

Počet střel na bránu ve druhé třetině: 13:9

Třetí třetina začne přibližně v 19:48.

Ve druhé třetině to chvilkami vypadalo od hostů lépe a Dynamu dokázali vcelku konkurovat. Jenže ve 31. minutě využil svého postavení Tomáš Zohorna, který za Hlavaje zametl puk po střele Kousala. V posledních pěti minutách druhé třetiny měli domácí na holích minimálně tři gólovky, ale Samuel Hlavaj dokázal zasáhnout i proti nemožnému a do třetí části tak půjdou Pardubice s náskokem "jen" dvou branek.

40:00

39:57
    Vála dobře zapracoval před bránou a nepustil Schleisse ke střele.

39:12
    Lukáš Radil si v rychlosti obhodil Jiříčka, jenže střelu mu dokázal mladý bek ztlumit.

38:51
    Benák si připravoval puk ke střele, ta ale postrádala razanci.

38:31
    Will pomáhá s rozehrávkou Dvořákovi.

37:25
    Dynamo ještě nadále ždíme soupeře, jenže akce před bránou byla až moc překombinovaná a Hlavaj puk zkrotil pod lapačkou!

36:43
    Neuvěřitelný tlak Pardubic a neuvěřitelné zákroky Hlavaje, který nadále drží svůj tým! Nejprve zlikvidoval Sedlákovu dorážku ze vzduchu a následně měl před sebou odkrytou bránu Jan Kolář, ale Hlavaj doslova tygřím skokem natáhl vyrážečku a zabránil střele pod břevno!

35:40
    Robert Říčka se ze záporného úhlu snažil opřít do puku a ještě ohrozit Hlavaje, jenže se mu tam připletl rozhodčí.

35:25
    Hrádek posílal puk do ohně, ale Paulovič netečoval.

34:02
    Dynamo v samém závěru nezachytilo unikajícího Petra Straku, který nepřelstil střelou pod betony Willa!

33:46
    Bučko asi prováhal dobrou střeleckou pozici, když posouval ještě na Poulíčka, poté z toho nic nebylo.

32:53
    Lukáši Sedlákovi se zamotal puk pod brusle a hosté vyhazují.

32:41
    Hyka to zkoušel z kruhu, ale Hlavaj vyráží.

32:06
    Kryštof Hrabík – 2 min., podrážení.

31:57
    Teď bylo domácím docela horko, protože Hrádek přišel o hůl za bránou a chvíli byl také mimo postavení Will. Vše vyřešil dalším blokem Mandát.

31:29
    Vondráček nepropasíroval puk na hůl Rákose.

30:26
    Dynamo právě vstřelilo branku! Když už to vypadalo, že Plzeň se pomalu vyrovnává, tak Dynamo udeřilo! Už dobrou střelu si vypracoval Kousal, který ale o kousek minul, odražený puk si ale našel TOMÁŠ ZOHORNA, který nekompromisně dorazil za Hlavaje – 2:0! Asistence: Robert Kousal a Ondřej Vála

30:19
    Dobře zapracoval obrana hostů, když nedovolili vystřelit pardubického útočníka z dobré pozice.

29:55
    Ondřej Matýs vyslal střelu za clonou, Will nic nemohl vidět, puk ale letěl vedle.

29:31
    Dynamo také přečkalo přesilovou hru.

29:02
    Plzeň si ale snaží rychle předávat puky v pásmu, teď Poulíček odebral puk Benákovi a obloukem vyhazuje.

28:02
    Jan Mandát teď třikrát zblokoval dělovku Petra Zámorského, za což sklidil potlesk tribun.

27:31
    Tomáš Dvořák – 2 min., držení.

27:12
    Trochu neučesaná pasáž od obou týmů, dopředu se vydal až Říčka, ale jen na chvíli.

26:15
    Hosté snad poprvé v celém utkání soupeře uzavřeli v pásmu. Neplechu dělal hlavně Adam Benák, který svým krytím puku připravil pozici pro Kvasničku, jenž vysoko přestřelil.

25:31
    Jakub Pour posílal puk před bránu, ale tam byl přesný Kolář. Jenže Dynamo následně špatně založilo akci a je z ní zakázané uvolnění.

24:42
    Jan Kolář si ještě rovnal puk na hůl a jeho střela neprošla k Hlavajovi.

23:31
    Plzeňští hráči neví, kam dřív skočit. Dynamo si v útočném pásmu bleskově vyměňuje puk.

22:40
    Robert Říčka dobře forčekoval a vybojoval puk, Dynamo tak zůstává v pásmu.

22:12
    Akci hostů přerušuje ofsajd.

21:58
    Will vyráží u tyče Pourovu střelu.

21:22
    Plzeň se ubránila, Dvořák si navíc nerozuměl s útočníky a poslal puk do území nikoho.

21:10
    Hned po buly puk vylétl mimo hřiště, vhazování se opakuje.

21:07
    Další střela od modré, tentokrát od Martina Bučka. Radil ještě clonil v dráze střely, ale Hlavaj opět puk drží ve výstroji.

20:49
    Teď už se Dynamo usadilo v pásmu, Čerešňákovu střelu si Hlavaj pohlídal.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

První třetina je v Pardubicích za námi. Dynamo na nic nečekalo a na Škodovku vstoupilo pořádně zostra, když ve 2. minutě tečoval před bránou Lukáš Radil, který si udržuje skvělou střeleckou formu. Domácí tým výrazně přehrával svého soupeře po celou třetinu, pokaždé ale ztroskotal na neefektivitě střeleckých pokusů. Hosté vážně zahrozili pouze jednou, když Luke Adam nedokázal umístit puk za záda Willa, puk po brankové čáře proskákal vedle.

20:00

19:47
    Uspěchaná střela Čerešňáka, Hlavaj stačil vytřepat puk na svoje spoluhráče.

19:32
    Sedlák před bránou zasáhl puk, chyběl mu ale důraz a Hlavaj přerušuje hru,

19:22
    Tomáš Mertl – 2 min., podrážení.

18:24
    Zblokovaná střela Houdka letěla nad pardubickou bránu.

16:50
    Vála si šikovně sjížděl před bránu, Paulovič si ho všiml a snažil se mu adresovat přihrávku, leč neúspěšně.

14:58
    Sedlák žabičkou vybídl Hyku k zakončení, ten ale byl poměrně z úhlu a plzeňský gólman puk vytěsnil mimo.

14:49
    Dynamo ještě drželo pásmo, teď už je ale Piskáček zpět ve hře.

14:18
    Teč Radila po střele Bučka, Hlavaj vyráží koncem betonu.

13:04
    Bučko trefuje jen protihráče před sebou a vrací se pro kotouč,

12:49
    Jan Piskáček – 2 min., sekání.

12:49
    Jan Mandát se proháčkoval před Hlavaje, ještě na něho udělal kličkou, k zakončení už se ale nedostal, protože byl soupeřem nedovoleně zastaven. Bude se vylučovat.

12:40
    Puk nedoklouzal přes všechny čáry, Hrádek se vrací pro puk.

11:15
    Puk teď po několika odrazech poskakoval na brankovišti Willa, Luke Adam ale puk nedokázal za jeho záda usměrnit. Puk proskákal podél brankové čáry mimo!

10:57
    Oba týmy jsou v plném počtu, žádné větší šance jsme v této sekvenci hry neviděli.

09:47
    Sedlák byl zastaven na hraně faulu u plzeňské střídačky, rozhodčí už teď ale nevylučují.

08:51
    Peter Čerešňák – 2 min., držení.

08:47
    Prohrané vhazování a s pukem pádí k Willově bráně Lev.

08:39
    Jan Piskáček – 2 min., nedovolené bránění.

07:19
    Další úplně volná pozice na slotu, tentokrát ještě vybízel na teč Hrádek.

06:46
    Po souboji u mantinelu se puku ujal Vondráček a Dynamo pokračuje v akci.

06:18
    Další velká šance Ondřeje Vály, který téměř z identické pozice nepřekonal Hlavaje poté, co mu zpoza brány poslal kotouč Rákos!

05:57
    První zásah v zápase si také připisuje na druhé straně Will.

05:25
    Lukáš Sedlák se prokličkoval sám do pásma až ke střele, kterou Hlavaj vyrazil. Slovenský brankář si následně poradil i s dorážkou Čerešňáka.

03:58
    Mohlo to být o dvě branky! Radil si rychle vyměnil puk s Kousalem, na což obrana vůbec nereagovala. K zakončení se sice nedostali, ale puk si našel Ondřej Vála, jehož střela byla tečována vedle!

03:27
    Opět rychlý pohyb puku od domácích, po nahození Čerešňáka ale teď Hlavaj neměl tolik práce.

02:27
    Filip Jansa se teď nešťastně namotal před vlastního brankáře, kterému nechtěně tečoval nahození, které šlo mimo bránu. Hlavaj však zasáhl betonem.

02:06
    Robert Říčka z úhlu zkoušel překonat Hlavaje, který zasáhl, ale ne úplně jistě.

01:13
    Dynamo právě vstřelilo branku! Dynamo se nadále drželo v pásmo a vyplatilo se mu to! Hrádek z otočky poslal puk na Dvořáka, jenž měl hodně prostoru přesně zamířit na bránu, kde puk ještě šikovně tečoval LUKÁŠ RADIL – 1:0! Asistence: Tomáš Dvořák a Michal Hrádek

01:06
    Už se pokračuje vhazováním v plzeňském obranném pásmu.

00:47
    Vypadá to na závažnější problém, hráči se alespoň udržují kroužením na ledě.

00:47
    Hra je po necelé minutě přerušena, po dohrání Bučka to vypadá na problém s plexisklem!

00:47
    Radil poslal u mantinelu puk na Martina Bučka, jenž hned vyzkoušel Hlavaje v hostující bráně.

00:06
    První buly pro Sedláka, který se hned hrne dopředu.

00:01

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše. Jak už bývá zvykem, před zápasem ještě zazní česká hymna.

Vítám vás přímo z pardubické enteria areny, hosté z Plzně už absolvují předzápasové rozbruslení, na domácí tým diváci ještě čekají. Co se týče sestav do dnešního zápasu, tak Západočeši i přes těsnou porážku se Spartou do sestavy sáhli pouze do brankoviště, kde Dominika Pavláta nahradí Samuel Hlavaj. Také trenéři domácího Dynama udělali jedinou změnu, brankoviště opět obsadí Roman Will, kterého proti Vítkovicím úspěšně zastoupil Milan Klouček.

HC Škoda Plzeň nastoupila do nové sezony hodně razantně, když získala tři body proti mistrům z Třince za výhru 3:1. Od té doby ale jako by vítězství uspokojilo a trápí se nejen bodově, ale hlavně střelecky. Za čtyři zápasy vstřelili plzeňští jen sedm branek, což je s Kladnem nejméně v extralize. Naposledy Plzeň sahala po bodech proti Spartě, dokonce v závěru srovnala, ale po video výzvě střídačky hostů rozhodčí branku neuznali a ve zbylých dvou minutách už se srovnat nezadařilo. „Určitě převažuje hořkost. V závěru propukla na chvíli euforie, dokázali jsme vyrovnat, avšak po dvaceti vteřinách nám záhy ten gól sebrali. Těžko se k tomu vyjadřovat, nejspíše to byla vysoká hokejka. Pro nás zkušenější to ale nebyl ideální zápas, inkasovali jsme všechny tři góly,“ prozradil po zápase kapitán Jan Schleiss.

Nejproduktivnější hráči:

Jakub Lev (útočník) – 2 body (2 + 0) / 4 z.
    Aleksi Rekonen (útočník) – 2 body (1 + 1) / 4 z.
    Jan Schleiss (útočník) – 2 body (1 + 1) / 4 z.
    Michal Houdek (obránce) – 2 body (0 + 2) / 4 z.
    Petr Zámorský (obránce) – 2 body (0 + 2) / 4 z.

HC Dynamo Pardubice plynule navazuje na povedené výkony v přípravě a Lize mistrů a v podstatě od začátku okupuje první příčky. Jediné zaváhání přišlo v prestižním utkání na ledě Sparty, kde Dynamo ještě v 59. minutě vedlo, ale Horák srovnal a Sparta se ukázala jako šikovnější v nájezdech. V posledním utkání si Pardubice zastřílely ve Vítkovicích a vyhrály 7:3. Vítkovice nicméně dvakrát v zápase vedly, vedení ale nikdy dlouho neudržely. Hattrickem a jednou asistencí se zaskvěl Lukáš Radil, který je na startu ve vynikající formě. „No, kdybych dneska vystřelil do rohu, tak to tam spadne. Jsem za to moc rád. Obrovsky mi pomohli spoluhráči, asi věděli, že mám nějakou lepší hokejku, takže mě na ledě hledali. A co jsem vystřelil, to tam padlo,“ nechal se slyšet pro idnes.cz pardubický odchovanec Lukáš Radil po utkání.

Lukáš Radil (útočník) – 8 bodů (6 + 2) / 5 z.
    Tomáš Zohorna (útočník) – 6 bodů (1 + 5) / 5 z.
    Robert Kousal (útočník) – 6 bodů (1 + 5) / 5 z.

Zdravím Vás u přenosu 6. kola hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a HC Škoda Plzeň. Sice je za námi teprve pět kol nové sezoně, postupně se však tabulka začíná oddělovat do několika menších skupinek. Domácí Dynamo se nachází společně se Spartou na samém vrcholu a s 13 body je jen díky horšímu skóre právě za pražským celkem. To Škodovka má za sebou o zápas méně, ale její současné postavení (12. místo) moc optimismu zatím nedává.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Pospíšil

Góly a asistencie: 2. Radil (T. Dvořák, Hrádek), 31. Zohorna (R. Kousal, Vála), 45. Vála, 53. Radil (R. Kousal) – 60. Jansa (Adam)

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Bučko, Vála, Hrádek, Kolář – Cienciala, Sedlák (C), Hyka – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Říčka, Poulíček (A), Paulovič – Mandát, Rákos, Vondráček.
    Tréner: Václav Varaďa

HC Škoda Plzeň: Hlavaj (Pavlát) – Kvasnička, Zámorský, Houdek, Dujsík, Piskáček (A), Jiříček – Schleiss (C), Lev (A), Holešinský – Hrabík, Adam, Pour – Benák, Mertl, Rekonen – Straka, Jansa, Matýs – Indrák.
    Tréner: Petr Kořínek

Rozhodca: Kika, Vrba – Axman, Bohuněk