Petržalka – Trebišov 2:0 (kon.) | Malženice – Žilina B 1:2 (kon.)
1:2 (1:1)
MŠK Žilina B
Nedeľa 10.09.2023, 10:30MONACObet liga • 7. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.

Príjemný dobrý deň z Malženíc, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu siedmeho kole 2. ligy, v ktorom futbalisti Dynama Malženice privítajú na domácom trávniku hráčov MŠK Žilina B. Zápas sa začína o 10:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Malženiciam patrí v aktuálnej tabuľke našej druhej najvyššej súťaže priebežné pätnáste miesto so ziskom troch bodov. Zverenci trénera Pavla Bartoša v poslednom doterajšom zápase v poslednom doterajšom zápase prehrali v Trebišove so Slavojom 0:2. Tri góly tímu v súťaži si podelila trojica hráčov – Cleber, Kotlár a Horvát.

Žiline B patrí v aktuálnej tabuľke 2.ligy priebežné ôsme miesto so ziskom deviatich bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Vladimíra Veselého prehrali na domácom trávniku s Komárnom 3:4 (góly MŠK B Kudlička, Prokop, Gomola). V Žiline je aktuálne až päť dvojgólových strelcov – L. Bortoli, Prokop, Kudlička, Bile a Kopásek (aktuálne už na hosťovaní v Prešove).

Zápas sa začína o 10:30, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Dynamo Malženice: Vasiľ – Rehák (C), Šulek, Ujlaky, Breznik, Karhan, Horvát, Cleber, Nagy, Oseni, Rapavý
    Náhradníci: Rusov, Rusnák, Rýzek, Vaško, R. Kóša, Šarmír, Kurej, Bilčík, Repa
    Tréner: Pavol Bartoš

MŠK Žilina B: Belaník – Mynář, Jaššo, Ndjeungoue, Tandara, Šnajder (C), Chyla, Mlynár, Essomba, Adang, Bile
    Náhradníci: Hostačný, Mensah, Oravec, Owusu, Prokop, Kudlička, Jakubík, Sy
    Tréner: Vladimír Veselý

Rozhodca: Choreň – Borsányi, Hrenák.

1

1
    Úvodný rohový kop v zápase patrí Malženiciam, zahrá ho skúsený Cleber.

2
    Z rohového kopu domáci futbalisti nič zaujímavé nevymysleli, dopredu tak pôjde Žilina.

3
    Rýchla akcia domáceho tímu, Cleber skúsil halfvolejom prepáliť hradbu žilinských obrancov, ale nemieril presne.

4
    Ďalšia útočná akcia domáceho celku, tentoraz center nevyšiel ideálne Patrickovi Karhanovi.

5
    Tentoraz v útoku už aj Žilinčania, po akcii Adanga budú zahrávať prvý rohový kop v dnešnom zápase.

5
    Žilinčania zahrali rohový kop síce zaujímavo, ale následne im bolo odpískané postavenie mimo hru.

6
    Malženiciam zatiaľ patrí úvod prvého polčasu, Dynamo dnes posilnilo viacero hráčov zo Spartaku Trnava, čo sa jednoznačne prejavilo aj na kvalite hry.

7
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, zatiaľ čakáme na vážnejšiu akciu na jednej či druhej strane.

8
    Rýchly center Žiliny na Tandaru, ktorý sa dostal do priestoru, následne si však v kombinácii nerozumel s Vincentom Chylom.

10
    Veľká šanca Malženíc! Cleber na pravej strane vymyslel parádnu prihrávku na domáceho kapitána Mateja Reháka, ktorý ostal sám pre Belaníkom, vystrelil, ale žilinský gólman mu pohotovým zákrokom pokazil radosť!

11
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, Malženice zatiaľ hrajú s B tímom Žiliny nerozhodne 0:0.

12
    Žilina začína ďalší útok postupnou kombináciou, do rozohrávky sa zapája aj žilinský brankár Samuel Belaník.

13
    Oba tímy robia pomerne veľa chýb v kombinácii v strede poľa.

15
    Cleber centroval z ľavej strany, lopta mu však tentoraz vôbec nesadla na kopačku a končí ďaleko mimo ihriska.

16
    Hraničný súboj v strede poľa z oboch strán, hlavný rozhodca ponechal hru plynúť ďalej.

17
    Krásna strela Rapavého! Domáci futbalista sa odhodlal ku strele z azda 20 metrov, len o pár centimetrov minul pravý vinkel Belaníkovej bránky!

18
    Domáci sa dostávajú do tempa, Nagy si z ľavej strany urobil priestor cez obrancu MŠK na strelu, minul však pravú tyč žilinskej bránky.

19
    Pekná akcia Žiliny po pravej strane, center Tandaru však skrotil vo svojich rukaviciach brankár Dynama Vasiľ.

20
    Dvadsať minút zápasu je za nami, Dynamo hrá s MŠK stále nerozhodne 0:0.

20
    Výborná práca žilinského Michala Mynářa, ktorý vyhral tri súboje po sebe, Šošoni tak môžu ísť do útoku.

21
    Hra sa stále prelieva zo strany na stranu, až na jednu šancu domáceho celku však chýba viac vzruchu pred oboma bránkami.

22
    Malženice sa snažia pomerne vysoko napádať rozohrávku Žiliny, mladým Šošonom tento spôsob hry zatiaľ príliš nevonia.

23
    Žilina tentoraz v typickej kombinácii v strede poľa, diriguje ju z hĺbky Michal Mynář.

24
    Šošoni po dlhšom čase chvíľku kombinovali na polovici súpera, výborne sa však vrátil pomôcť obrane Rapavý a získal loptu pre svoj tím.

25
    Obaja tréneri už stoja pri postrannej čiare a rázne rozdávajú pokyny svojim hráčom.

26
    Vasiľ vykopáva loptu od svojej bránky ďaleko na žilinskú polovicu trávnika.

27
    Cleber znovu ukazuje svoje skúsenosti a kvality na ľavej strane. Bol faulovaný a získava pre svoj tím zaujímavú štandardnú situáciu.

28
    Priamy kop Malženíc zahral Oseni. Skúsil priamu strelu na bránku Samuela Belaníka, ale táto lopta mieri vysoko nad a ďaleko za žilinskú bránku.

29
    Žilina následne ide dopredu znovu postupnou kombináciou.

30
    Tridsať minút dnešného duelu je za nami, v Malženiciach sme gól stále nevideli.

31
    Žilina ide dopredu a kombinuje na polovici súpera.

32
    Essomba sa po pravej strane prebíjal do šestnástky Malženíc, po súboji s Nagyom končí na trávniku, ale na prekvapenie hostí to pokutový kop nebude.

33
    Hra je prerušená, pretože ešte pred útokom Essombu ostal na trávniku ležať malženický hráč. Ten je ošetrovaný.

34
    A čuduj sa svete, napokon to pokutový kop po faule na Essombu bude! Tak teraz to boli trošku zmätky.

35
    MŠK Žilina B dáva gól! ERIC BILE poslal prudkú loptu do pravého dolného rohu, Patrik Vasiľ vystihol smer strely, ale prudká lopta mu prehla ruku a končí v sieti!

36
    Patrick Karhan vhodil dlhú loptu od postrannej čiary, nasledovala strela domáceho tímu a nastrelenie ruky žilinského hráča. Ten ju však mal pri tele a pokutový kop to nebude.

38
    Malženice dali gól! Domáci však pokračovali v útočnej snahe, center z ľavej strany našiel na zadnej tyči DANIELA RAPAVÉHO, ktorý predskočil Ndjeungoueho a hlavou vyrovnal na 1:1!

39
    Ďalšia rýchla akcia domáceho celku, Cleber však pred Samuelom Belaníkom nepochodil!

40
    Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, Malženice hrajú so Žilinou B nerozhodne 1:1.

42
    Tandara tvrdým sklzom poslal v šestnástke súpera k zemi Ujlakyho, môže byť rád, že za tento zákrok nevidel žltú kartu.

43
    Oba tímy bojujú o loptu v strede poľa.

44
    Azeez Oseni sa snažil s loptu prebiť k bránke Žiliny z pravej strany, obrana hostí si však na futbalistu Spartaka Trnava dala pozor.

45
    Ďalšie dlhé vhadzovanie z rúk Karhana, odrazená lopta sa dostala ku Martinovi Šulekovi, ktorý ju strelou poslal vedľa žilinskej bránky.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne jednu minútu.

45+1

Po prvom polčase remizujú Malženice s MŠK Žilina B 1:1. Druhý polčas sa začne približne o 11:32.

46

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Malženíc.

46
    Skúsenému obrancovi Martinovi Šulekovi utiekol Eric Bile a mohol sa rútiť sám na Vasiľa. Šulek musel zatiahnúť ručnú brzdu a po zásluhe dostáva červenú kartu!

47
    Žilina následne po faule Šuleka zahrávala rohový priamy kop, Dominik Šnajder však mieril nad bránku Patrika Vasiľa.

48
    Striedanie v tíme Dynamo Malženice:
    z ihriska odchádza Oseni, prichádza Rýzek.

49
    Žilina pokračuje v útočnej snahe, zahrávať bude rohový kop z pravej strany.

50
    Päťdesiat minút zápasu je za nami, Malženice hrajú so Žilinou B stále nerozhodne 1:1, ale už bez vylúčeného Martina Šuleka.

52
    Hra sa znovu prelieva zo strany na stranu, domáci aj napriek početnej nevýhode so sympatickou snahou o útok.

54
    Ndjeungoue nepríjemne v súboji zasiahol jedného s hráčov domáceho tímu, dovolím si povedať, že toto bol aj zákrok na žltú kartu.

55
    Rohový kop Malženíc, Belaník však nemusel zasahovať a Žilina B po zisku lopty môže ísť dopredu.

56
    Tréner Žiliny B Vladimír Veselý sa už poriadne čertí na svojich zverencov.

56
    Žltá karta pre tím Dynamo Malženice (Breznik).

57
    Po faule Breznika zahrávali hostia priamy kop z pravej strany. Následne zakončenie v podaní Vicenta Chylu bolo nepresné.

58
    Nepresná strela domáceho tímu z azda 30 metrov.

58
    Žltá karta pre tím MŠK Žilina B (Essomba).

59
    Ďalšiu útočnú snahu Dynama hatí píšťalka hlavného rozhodcu, ktorá avizuje postavenie mimo hru v podaní Rapavého.

60
    Hodina hry je za nami, stav zápasu je stále nerozhodný 1:1.

61
    Essombov center z pravej strany, Patrik Vasiľ loptu pohodlne chytá do svojich rukavíc.

61
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B:
    z ihriska odchádza Šnajder, prichádza Prokop.

62
    Na trávniku ostáva ležať domáci útočník Rapavý, ale zdá sa, že bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

62
    Matej Rehák z druhej vlny pálil vysoko nad Belaníkovu bránku.

64
    Minúty druhého polčasu plynú, ani jeden z tímov sa nevie dostať do výraznejšej šance.

65
    Domáci aj bez vylúčeného Šuleka stále so snahou o útok. Rohový kop im však tentoraz nevyšiel podľa predstáv.

67
    Domáci Rapavý ostáva chvíľu ležať na trávniku, po krátkom čase je však v poriadku a pokračuje v zápase.

69
    z ihriska odchádza Rapavý, prichádza Bilčík,
    z ihriska odchádza Cleber, prichádza Šarmír.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Malženice hrajú so Žilinou B stále nerozhodne 1:1.

71
    Dynamo opäť v útoku, do zakončenia sa však domáci nedostali.

73
    Čas letí ako bodnutý včelou, oba tímy však viac-menej bojujú o loptu v strede poľa.

74
    Mlynár si nedobre prebral center za obranu domácich, následne zahral rukou a hra je tak prerušená..

75
    z ihriska odchádza Tandara, prichádza Kudlička.

76
    Hostia v nápore v pokutovom území Malženíc, strela Lukáša Prokopa však neprešla cez obranný val Dynama.

77
    Essomba sa prekvapujúcou kľučkou z pravej strany dostal do dobrej pozície, Vasiľ však jeho strelu vyrazil na rohový kop!

78
    Nuž a z rohového kopu tentoraz Žilinčania nič zaujímavé nevymysleli.

79
    Malženice budú po rýchlej akcii zahrávať rohový kop z ľavej strany.

81
    z ihriska odchádza Nagy, prichádza Kurej.

82
    Nepríjemné zranenie Tomáša Šarmíra, ktorý sa snažil odkopnúť loptu a zdalo sa, že si podvrtol koleno. Aktuálne je v opatere domáceho lekára, verme, že bude v poriadku.

83
    z ihriska odchádza Mlynár, prichádza Owusu.

84
    Tomáš Šarmír je späť v hre a môže pokračovať v zápase.

85
    Owusu skúsil center z ľavej strany, lopta bola obrancom Dynama tečovaná na rohový kop pre MŠK.

86
    MŠK Žilina B dáva gól! Essombov center z pravej strany našiel pred bránkou Patrika Vasiľa žilinského krajného obrancu MICHALA MYNÁŘA, ktorý hlavou dostáva Žilinu do vedenia!

87
    Žilina pokračuje v tlaku, Kudlička z ľavej strany centrom na zadnú tyč hľadal Lukáša Prokopa, ktorý sa dostal pred dvoch domácich obrancov, ale nedokázal loptu trafiť ideálne.

88
    Ďalšie dlhé vhadzovanie lopty v podaní domáceho Patricka Karhana, lopta napokon končí v moci Samuela Belaníka.

90
    Riadny hrací čas sa naplnil, v druhom polčase bude hlavný rozhodca nadstavovať minimálne tri minúty.

90+2
    Žltá karta pre tím Dynamo Malženice (Karhan).

90+2
    Timotej Kudlička si urobil priestor na strelu z pravej strany, neprestrelil však hradbu domácich tiel.

90+3
    Dlhý výkop domáceho brankára Patrika Vasiľa, lopta však končí až pri Samuelovi Belaníkovi, ktorý zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

90+3
    Ešte jeden pokus domáceho tímu, Vasiľ bude nakopávať loptu dopredu, všetci hráči Dynama sú pred Belaníkom.

90+3
    Nepochopiteľný, detinský a úplne zbytočný faul Essombu pred vlastnou bránkou, Malženice budú kopať pokutový kop!

90+4
    Nuž a smutný domáci záver je dokonaný. Slovinský futbalista Miha Kompan Breznik sa postavil k loptu na pokutový kop, vystrelil a Samuel Belaník mu skvelým zákrokom pokazil gólovú radosť!

90+4

Príslovie, že chudobnému aj z hrnca vykypí dnes v Malženiciach platí dokonale. Domáci aj po vylúčení Šuleka v druhom polčase siahali aspoň na cenný bod, no v poslednej minúte Breznik nepremenil pokutový kop a tak Dynamo Malženice prehráva doma so Žilinou B 1:2.

Odo mňa je to na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (12:24:52)