Kazachstan – Sev. Írsko 1:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Moldavsko 0:1 (kon.) | Čierna Hora – Bulharsko 2:1 (kon.)
Fínsko – Dánsko 0:1 (kon.) | Grécko – Gibraltar 5:0 (kon.) | Írsko – Holandsko 1:2 (kon.)
Albánsko – Poľsko 2:0 (kon.) | Litva – Srbsko 1:3 (kon.) | San Maríno – Slovinsko 0:4 (kon.)
Faerské ostrovy
0:1 (0:0)
Moldavsko
cz Nedeľa 10.09.2023, 18:00 • Tórsvøllur, Tórshavn • Kvalifikácia ME • Skupina E

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (20:09:14)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 0:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:14.

Tabulka skupiny E po tomto zápase:

1. Česko – 8 bodů (7:2)
    2. Moldavsko – 8 bodů (5:5)
    3. Albánie – 7 bodů (6:3)
    4. Polsko – 6 bodů (6:6)
    5. Faerské ostrovy – 1 bod (2:10)

Je konec! Moldavsko potvrdilo na Faerských ostrovech roli nepatrného favorita a odváží si z Tórshavnu tři body do tabulky skupiny E.
    Lépe ale do zápasu vstoupili domácí fotbalisté, a jejich útočná snaha vypramenila na začátku až v nastřelené břevno útočníka Olsena. Kromě tohoto zakončení se však Faeřané k většímu ohrožení branky Raileana nedostali. První poločas byl hrán z obou stran docela takticky,a tak zápas nebyl zrovna festivalem ofenzivních akcí. Asi největší šanci první půle pak měl Nicolaescu, avšak chybu brankáře Lamhaugeho potrestat nedokázal.
    Po osmi minutách druhého poločasu se ale už skóre měnilo. Nicolaescu na sebe navázal obránce a poté přihrál před prázdnou branku na úplně volného Vadima Rațu, který s nabídnutou možností nepohrdl. V 60. minutě se pak hosté radovali podruhé, nakonec ale zbytečně, neboť míč po hlavičce Postolachiho brankovou čáru nepřešel, což potvrdil i VAR. Zbytek zápasu se nesl v duchu snažících se Faeřanů, kteří ale nakonec gól nevstřelili a zůstávají tak s jedním bodem v tabulce.

90+5

90+4
    I tentokrát byl faulovaný Vatnhamar, dost možná poslední rozehrávky se ujme Hendriksson.

90+3
    Střídání v týmu Moldavsko:
    ze hřiště odchází Nichita Moțpan, přichází Victor Bogaciuc.

90+3
    Moldavan Revenco fauloval, jedna z posledních šancí pro domácí na vyrovnání.

90+2
    Definitivní tečku výsledku mohl klidně dát střídající Cojocari, jeho pokus však byl nepřesný.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

89
    Avšak teď se po delší odmlce dostali k zakončení i domácí fotbalisté, střela obránce Gunnara Vatnhamara ale gólové parametry opravdu neměla.

88
    Moldavsko ke konci zápasu hrozí hlavně z brejků, jeden takový se teď snažil zakončit Marandici, jeho pokus mu ale zblokoval navrátivší Bjartalíd.

86
    Další akci hostí zastavuje ofsajd a v něm Postolachi.

85
    Po ubráněném rohu do útoku pelášil Maxim Cojocaru, jeho následné zakončení ale skončilo jen vedle Lamhaugeovy branky.

85
    Faerské ostrovy kopaly již osmý roh v zápase, ale ani ten nebyl úspěšný.

83
    Joensen byl u míče dříve než Cojocari a nechal se faulovat, rozehrávka pro domácí.

82
    Hosté měli šanci na navýšení náskoku, ale hlavička Babogla po centru Motpana zamířila jen vedle tyče!

81
    Po prostřídání domácích rozehrával Bjartalíd, nebyla to ale rozehrávka z kategorie nejpřesnějších. Vzápětí faul kapitána Davidsena.