Česko – Švajčiarsko 7:3 (kon.)
Česko
7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Švajčiarsko
cz Sobota 02.09.2023, 19:20 • SC SLUNETA Ústí n/L • Euro Floorball Tour (ženy) • 2. kolo

Zítra české hráčky zakončí turnaj soubojem se Švédkami. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:24:14)

České florbalistky zvítězily nad Švýcarskem 7:3 a do tabulky EFT si připisují cenné body. Po vyrovnané první třetině, která skončila nerozhodně 1:1, přišla smršť svěřenkyň kouče Lukáše Procházky na začátku druhé dvacetiminutovky. Během šesti minut Češky zatížily konto švýcarské brankářky Schmidové čtyřmi góly a rázem to tak bylo 5:1. Hráčky Švýcarska se nevzdaly a v závěru prostřední části dvěma zásahy snížily. Ve třetí třetině ovšem pořadatelky turnaje průběh vcelku kontrolovaly a v závěru pak ještě potěšily 546 diváků dalšími brankami. Nejprve potrestala švýcarskou hru bez brankářky Eliška Chudá a 10 sekund před koncem zvýšila na konečných 7:3 Karolína Suchá.

Nejlepší hráčkou Švýcarska byla vyhlášena Doris Bergerová. Za český tým byla oceněna Martina Řepková.

59:50 Karolína SUCHÁ - 7:3

59:50
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden český gól! Michaela Kubečková se na pravé straně prodrala až před branku, byť ji Stettlerová držela. Tam ještě nahrála KAROLÍNĚ SUCHÉ, která střílela už v podstatě do odkryté klece. Schmidová skákala k tyčce už marně. Asistence: Michaela Kubečková.

59:39
    Rüttimannová přenesla hru na Anju Wyssovou, která trefila jen boční síťku!

58:50
    Střelu Céline Stettlerové přizvedla Christianová a míček vypadl ze hřiště! Velmi dobrý zákrok české brankářky.

58:40
    A už je tu opět power-play.

58:01
    Schmidová je pro tuto chvíli zpátky mezi svými tyčemi.

57:20
    Tým Švýcarska pokračuje ve hře s prázdnou brankou.
    57:04 Eliška CHUDÁ - 6:3

57:04
    Švýcarská hra vabank byla potrestána! Míček se dostal k ELIŠCE CHUDÉ, která z poloviny hřiště trefila prázdnou branku – 6:3. Asistence: Vendula Beránková.

56:55
    Švýcarsko hraje bez brankářky!

56:40
    Řepková s Brucháčkovou skvěle zapracovaly směrem dozadu. Míček tak mohou držet Češky.

55:17
    Necelých pět minut dělí české hráčky od vítězství. Vypadá to, že trenér Procházka už točí jen první dvě formace.

54:30
    Gredigová s Rüttimannovou si před českou brankou několikrát vyměnily míček. Dobře to dopadlo, k zakončení nakonec nedošlo.

53:04
    Gredigová hledala zpoza branky Rüttimannovou. Do přihrávky naštěstí sáhla Kristýna Lechnerová!

51:57
    České hráčky teď dobře drží míček na svých holích a šetří tak čas.

50:38
    Ostrou střelu Corin Rüttimannové dokázala vytěsnit za branku Jana Christianová.

50:08
    Před námi je posledních deset minut třetí třetiny. Češky stále vedou o dva góly.

49:08
    Plachtící míček z čepele Isabelly Gerigové nikdo netečoval a balónek se snesl za branku.

47:35
    Češky tlačily Švýcarky před jejich brankou. Střela ale nepřišla. Helvetský kříž pak osvobodila Seraina Fitziová, jenž ale nevyzrála na bránící Lechnerovou.

46:12
    Jedna z hráček Švýcarska napálila z půlky míček za českou branku.

44:57
    Švýcarky zatím ve třetí části nic neměly. Eliška Trojánková naopak dobře střílela po nahrávce Suché. Schmidová na místě.

43:42
    Brucháčková vysunula obránkyni Magdalénu Pláškovou, která se ale dostala příliš blízko ke Schmidové a po kličce ji již nedokázala přehodit!

42:05
    Češky na rozdíl od prvních dvou třetin tentokrát neskórovaly v úvodních okamžicích periody. I do závěrečné dvacetiminutovky ale nastoupily aktivně.

40:48
    Dobré české napadání. Eliška Trojánková se dostala k bekhendové střele, kterou vyrazila Schmidová. Českou hráčku pak zalehla Thomiová. Zavánělo to faulem, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

40:24
    Brucháčková nahrávala před branku, kde nebyla spoluhráčka. Rozhodčí viděli faul, uvidíme tedy volný úder.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 20:47.

Střely na branku – 11:11

České hráčky měly naprosto snový start do druhé třetiny. Čtyřmi góly v rozmezí šesti minut totiž utekly do vedení 5:1. Hned po 9 sekundách hry se podruhé v utkání trefila Anna Brucháčková a poté se prosadily také Eliška Krupnová, Martina Řepková a Eliška Trojánková. Švýcarská lavička zareagovala oddechovým časem, který zastavil českou smršť. Před přestávkou se navíc podařilo snížit Anje Wyssové a Nathalii Spichigerové. Náskok Češek už je tedy pouze dvoubrankový.

40:00
    39:01 Nathalie SPICHIGEROVÁ - 5:3

39:01
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tenhle zápas jednoduchý rozhodně nebude! Hráčky Švýcarska teď úplně rozebraly českou obranu. Doris Bergerová se podívala a narýsovala přesnou přihrávku na NATHALII SPICHIGEROVOU, která střílela už do prázdné branky – 5:3. Asistence: Doris Bergerová.

37:50
    Málem další gól Švýcarek! Leonie Wielandová běžela sama na Christianovou! Ta v pádu se štěstím zakročila. Míček se vykutálel za jejími zády a naštěstí směřoval mimo prostor branky.
    37:31 Anja WYSSOVÁ - 5:2

37:31
    Švýcarky snižují! ANJA WYSSOVÁ vypálila z levé strany a trefila se parádně. Vymetla vzdálenější horní růžek – 5:2. Asistence: Céline Stettlerová.

37:18
    Střely na branku – 12:8

35:49
    Wielandová to před brankou zkoušela baseballově. Míček netrefila tak dobře, aby Christianovou ohrozila.

33:50
    Eliška Krupnová pálila z levé strany a Schmidová na poslední chvíli vyrážela levou nohou. O chvíli později netrefila před poloodkrytou brankou Anna Brucháčková! V obou případech do šancí nahrávala Řepková. První lajna hraje skvěle.

32:59
    Rána Bergerové z dálky skončila těsně nad českou brankou. Christianová měla zakrytý výhled.

31:36
    Lenfeldová před brankou zapomněla míček a z toho mohla těžit Anja Wyssová. Ta v dobré pozici minula branku.

31:12
    Ránu Suché z pravé strany vyrazila Schmidová. Ta si pak pohlídala odraz míčku zpátky před branku.

30:45
    Křížná přihrávka z rohu prošla na Corinu Rüttimannovou. Švýcarská rekordmanka v počtu vstřelených gólů tentokrát nepotvrdila střelecké kvality a poslala míček vedle české branky.

30:11
    Vstoupily jsme do druhé poloviny zápasu. Češkám naprosto parádně vyšel nástup do prostřední dvacetiminutovky.

28:14
    Jedna ze Švýcarek postupovala zleva proti Christianové, ovšem českou brankářku nepřekonala!

26:40
    Švýcarky po time-outu důrazně napadají. Nalevo získala míček Seraina Fitziová, která z úhlu přestřelila.

26:09
    Švýcarky si vyžádaly oddechový čas.
    26:09 Eliška TROJÁNKOVÁ - 5:1

26:09
    Slunetou zní „Né pětku ne!“ Michaela Kubečková si natáhla míček na osu a vystřelila. Balónek se možná otřel o nohu obránkyně, určitě ho tečovala čepelí ELIŠKA TROJÁNKOVÁ a Schmidová neměla absolutně žádnou šanci reagovat. Asistence: Michaela Kubečková.

24:54
    Švýcarky se pustily do útoku, ale propadly. Martina Řepová našla krásnou přihrávkou Annu Brucháčkovou, která byla sama před Schmidovou. Tu si forhendovou kličkou položila, ale v tísni zvedla balónek až nad branku! Málem tu byl hattrick.
    23:15 Martina ŘEPKOVÁ - 4:1

23:15
    Skvělý start do druhé části pokračuje! Výborně hrající Anna Brucháčková vybojovala na útočné polovině míček a předala ho na osu Elišce Krupnové. Ta místo střely ještě nahrála doleva MARTINĚ ŘEPKOVÉ a ta překonala přesouvající se Schmidovou – 4:1. Asistence: Eliška Krupnová.

22:40
    Češky jsou nabuzené a ve druhé třetině se zatím hraje výhradně na obranné polovině Švýcarska.
    21:17 Eliška KRUPNOVÁ - 3:1

21:17
    To je vstup do druhé části jako hrom! České florbalistky vedou už 3:1. První česká pětice si prodloužila pobyt na hrací ploše. Martina Řepková nahrála od levého mantinelu na osu ELIŠCE KRUPNOVÉ, která si odskočila od obránkyně a zamířila k levé tyčce z pohledu Schmidové. Asistence: Martina Řepková.
    20:09 Anna BRUCHÁČKOVÁ - 2:1

20:09
    Gól po 9 sekundách druhé třetiny! Opět se prosazuje ANNA BRUCHÁČKOVÁ. Ta u hrazení sebrala míček chybující Von Arxové a z pravé strany se natlačila před branku. Schmidová možná ještě čekala nahrávku na Řepkovou, ovšem Brucháčková míček pověsila do levého horního růžku. Bez asistence.

20:01

Střely na branku – 3:5

První třetina je za námi. Zatím sledujeme vyrovnané utkání. České hráčky šly do vedení už po 37 sekundách hry, kdy se po nahrávce kapitánky Krupnové prosadila Anna Brucháčková. Navýšit náskok pak mohla Trojánková, která nastřelila tyčku. Také Švýcarky však v ofenzivě nespaly a ve 12. minutě srovnaly zásluhou své nejzkušenější hráčky Coriny Rüttimannové. Ještě jednu velkou příležitost pak měla Trojánková, kterou v souboji tváří v tvář vychytala Schmidová.

20:00

19:45
    Rána Marylin Thomiové prosvištěla vedle levé tyčky české branky. Míček pak vypadl ze hřiště.

19:02
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:10
    Eliška Trojánková utíkala sama na brankářku Schmidovou. Ta se do jejího zakončení včas položila a zastavila míček směřující k pravé tyčce!

17:40
    A vše skončilo útočným faulem Brucháčkové.

17:28
    Češky obehrávaly prostor na útočné polovině, ale chyběla tomu střelba. Míček se pohyboval kolem hrazení.

16:22
    Tentokrát zablokovaná střela Rüttimannové z poloviny hřiště.

15:40
    Bertiniová nepříjemně střílela z dálky. Navíc tam byla clona Bergmannové, ovšem Christianová dokázala míček vytěsnit.

14:50
    Češky forčekinkem získaly míček. Střelu Venduly Beránkové vyrazila Schmidová a dorážející Michaela Kubečková netrefila balónek dobře.

14:20
    Švýcarské hráčky jsou častěji na míčku, byť se Češky snaží napadat.

13:27
    Švýcarky jsou teď při chuti! Jana Christianová dokázala zlikvidovat nepříjemnou střelu poměrně z blízkosti, která směřovala do horní části branky!
    11:05 Corin RÜTTIMANNOVÁ - 1:1

11:05
    Je vyrovnáno! Švýcarky vytvořily u levého hrazení tlak na Jirákovou. Tam nakonec vyškrábla míček Lisa Lisa Von Arxová, která nahrála před branku nepokryté kapitánce CORINĚ RÜTTIMANNOVÉ, která zamířila přesně k tyčce nad levou nohu brankářky Christianové. Asistence: Lisa Von Arxová.

10:36
    Po nahození z poloviny hřiště se natahovaly české hokejky. Míček ale doskákal až do náruče brankářky Schmidové.

9:41
    Eliška Trojánková posílala naslepo míček do ohně. Tam se odrazil o některou z hráček tak, že proskákal těsně vedle levé tyčky svatyně Švýcarska!

9:18
    Stettlerová hledala křížnou přihrávkou Anju Wyssovou. Té střela z první nesedla.

7:49
    Dobrý zákrok Jany Christianové, která vyrazila míček po střele z levé strany. Ten směřoval pod břevno, ovšem česká brankářka rychle zvedla ramena.

7:01
    Luana Renschová z pravé strany posílala střílenou přihrávku na vzdálenější tyčku. Tam byla florbalka české obránkyně.

6:17
    Češky velmi aktivně napadaly švýcarskou rozehrávku. Hráčky v bílém si s tím zatím poradily.

4:48
    Monika Schmidová zachytila míček po nahození z rohu. Následně švýcarská brankářka ukazuje rozhodčím, aby přerušili hru. Upozorňuje na poškozený balónek.

3:45
    Eliška Trojánková dostala při rychlém protiútoku míček na osu hřiště a nastřelila pravou tyčku za Schmidovou!

3:00
    Adéla Jiráková to zkoušela od půlící čáry. Schmidová míček vyrazila.

1:58
    Na hrací ploše jsou Radka a Simona Korbelářovi. První dvojčata v historii ženského národního týmu!
    0:37 Anna BRUCHÁČKOVÁ - 1:0

0:37
    Češky skórují ze své první akce! Eliška Krupnová našla od zadního hrazení ANNU BRUCHÁČKOVOU, která se trefila nad pravé rameno brankářky Schmidové. Asistence: Eliška Krupnová.

0:26
    Švýcarky jako první v útoku se svou nejnebezpečnější elitní formací. Plášková odvracela míček v předbrankovém prostoru.

00:01

Česko: Christianová (Šolleová)– Plášková, Jiráková, Beránková, Lenfeldová, Staňková, Lechnerová – Krupnová (C), Řepková, Brucháčková – Kubečková, Trojánková, Suchá – Želízková, R. Korbelářová, S. Korbelářová – Chudá, Mechlová, Šupáková.
    Trenér: Lukáš Procházka

Švýcarsko: Schmidová (Heiniová) – Von Arxová, Renschová, Bertiniová, Kühneová, Thomiová, Stettlerová – Rüttimannová (C), Gerigová, Spichigerová – Bergmannová, Kyburzová, Wielandová – Edizová, Wyssová, Fitziová – Gredigová, Bergerová, Metzgerová.

Rozhodčí: Tomáš, Cibík.

Švýcarky podlehly v prvním utkání na turnaji jasně 2:12 Švédsku. České florbalistky také padly, byť po boji. S Finkami prohrály 4:6.

Nominace Švýcarska:

Brankářky: Lara Heiniová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Monika Schmidová (Västerås Rönnby IBK, Švéd.).

Hráčky: Doris Bergerová, Luana Renschová (Piranha Chur), Lea Hanimann, Nathalie Spichigerová, Marylin Thomiová, Selma Bergmannová (UHV Skorpion Emmental), Nina Metzgerová, Leonie Wielandová, Chiara Bertiniová, Laila Edizová, Andrea Gämperliová, Linn Larssonová, Céline Stettlerová (UHC Kloten-Dietlikon Jets), Isabelle Gerigová, Corin Rüttimannová (Zug United), Chiara Gredigová (Endre IF, Švéd.), Lisa von Arxová, Anja Wyssová, Tanja Kyburzová (Wizards Bern Burgdorf), Seraina Fitziová (TPS, Fin.).

Nominace Česka:

Brankářky: Jana Christianová (Florbal Chodov), Monika Šolleová (Tatran Střešovice).

Obránkyně: Vendula Beránková (Piranha Chur, Švýc.), Nela Jiráková (Endre IF, Švéd.), Markéta Lenfeldová, Šárka Staňková (obě 1. SC Vítkovice), Michaela Mechlová (SB-Pro, Fin.), Magdaléna Plášková (Florbal Chodov), Ivana Šupáková (Zug United, Švýc.).

Útočnice: Anna Brucháčková (Bulldogs Brno), Eliška Chudá (Florbal Chodov), Radka Korbelářová (Tatran Střešovice), Vanessa Rebecca Keprtová (KAIS Mora, Švéd.), Eliška Krupnová (Pixbo Wallenstam, Švéd.), Michaela Kubečková, Vendula Maroszová (obě 1. SC Vítkovice), Denisa Ratajová, Martina Řepková (obě Zug United, Švýc.), Karolína Suchá (Täby FC, Švéd.), Eliška Trojánková (obě Piranha Chur, Švýc.).

Z posledních šesti MS se obě země hned pětkrát utkaly v zápase o bronz. Pouze poprvé byly úspěšnější Češky, které zvítězily v roce 2011 na půdě soupeřek v St. Gallenu 3:2. Pak už vítězily Švýcarky. Naposledy před dvěma lety 5:2 ve švédské Uppsale.

Vítám tu všechny milovníky florbalu! Ústí nad Labem hostí turnaj ženské Euro Floorball Tour. V sobotu je na programu druhý zápas české reprezentace, která vyzve Švýcarsko. Švýcarky jsou na světových šampionátech tradičními soupeřkami Česka v bojích o medaile a většinou bývají úspěšnější právě ony.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:10.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 1. Brucháčková (Krupnová), 21. Brucháčková, 22. Krupnová (Řepková), 24. Řepková (Krupnová), 27. Trojánková (Kubečková), 58. Chudá (Beránková), 60. Suchá (Kubečková) – 12. Rüttimannová (Von Arxová), 38. Wyssová (Stettlerová), 40. Spichigerová (Bergerová)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 12:15.
    Tréner: Lukáš Procházka

Švajčiarsko: Schmidová (Heiniová) – Von Arxová, Renschová, Bertiniová, Kühneová, Thomiová, Stettlerová – Rüttimannová (C), Gerigová, Spichigerová – Bergmann, Kyburzová, Wielandová – Edizová, Wyssová, Fitziová – Gredigová, Bergerová, Metzgerová.
    Tréner: Oscar Lundin

Rozhodca: Tomáš, Cibík