Česko – Švajčiarsko 7:3 (kon.)
Česko
7:3 (1:1, 4:2, 2:0)
Švajčiarsko
cz Sobota 02.09.2023, 19:20 • SC SLUNETA Ústí n/L • Euro Floorball Tour (ženy) • 2. kolo

Zítra české hráčky zakončí turnaj soubojem se Švédkami. Já se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:24:14)

České florbalistky zvítězily nad Švýcarskem 7:3 a do tabulky EFT si připisují cenné body. Po vyrovnané první třetině, která skončila nerozhodně 1:1, přišla smršť svěřenkyň kouče Lukáše Procházky na začátku druhé dvacetiminutovky. Během šesti minut Češky zatížily konto švýcarské brankářky Schmidové čtyřmi góly a rázem to tak bylo 5:1. Hráčky Švýcarska se nevzdaly a v závěru prostřední části dvěma zásahy snížily. Ve třetí třetině ovšem pořadatelky turnaje průběh vcelku kontrolovaly a v závěru pak ještě potěšily 546 diváků dalšími brankami. Nejprve potrestala švýcarskou hru bez brankářky Eliška Chudá a 10 sekund před koncem zvýšila na konečných 7:3 Karolína Suchá.

Nejlepší hráčkou Švýcarska byla vyhlášena Doris Bergerová. Za český tým byla oceněna Martina Řepková.

59:50 Karolína SUCHÁ - 7:3

59:50
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ještě jeden český gól! Michaela Kubečková se na pravé straně prodrala až před branku, byť ji Stettlerová držela. Tam ještě nahrála KAROLÍNĚ SUCHÉ, která střílela už v podstatě do odkryté klece. Schmidová skákala k tyčce už marně. Asistence: Michaela Kubečková.

59:39
    Rüttimannová přenesla hru na Anju Wyssovou, která trefila jen boční síťku!

58:50
    Střelu Céline Stettlerové přizvedla Christianová a míček vypadl ze hřiště! Velmi dobrý zákrok české brankářky.

58:40
    A už je tu opět power-play.

58:01
    Schmidová je pro tuto chvíli zpátky mezi svými tyčemi.

57:20
    Tým Švýcarska pokračuje ve hře s prázdnou brankou.
    57:04 Eliška CHUDÁ - 6:3

57:04
    Švýcarská hra vabank byla potrestána! Míček se dostal k ELIŠCE CHUDÉ, která z poloviny hřiště trefila prázdnou branku – 6:3. Asistence: Vendula Beránková.

56:55
    Švýcarsko hraje bez brankářky!

56:40
    Řepková s Brucháčkovou skvěle zapracovaly směrem dozadu. Míček tak mohou držet Češky.

55:17
    Necelých pět minut dělí české hráčky od vítězství. Vypadá to, že trenér Procházka už točí jen první dvě formace.

54:30
    Gredigová s Rüttimannovou si před českou brankou několikrát vyměnily míček. Dobře to dopadlo, k zakončení nakonec nedošlo.

53:04
    Gredigová hledala zpoza branky Rüttimannovou. Do přihrávky naštěstí sáhla Kristýna Lechnerová!

51:57
    České hráčky teď dobře drží míček na svých holích a šetří tak čas.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 1. Brucháčková (Krupnová), 21. Brucháčková, 22. Krupnová (Řepková), 24. Řepková (Krupnová), 27. Trojánková (Kubečková), 58. Chudá (Beránková), 60. Suchá (Kubečková) – 12. Rüttimannová (Von Arxová), 38. Wyssová (Stettlerová), 40. Spichigerová (Bergerová)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 12:15.
    Česko: Christianová (Šolleová)– Plášková, Jiráková, Beránková, Lenfeldová, Staňková, Lechnerová – Krupnová (C), Řepková, Brucháčková – Kubečková, Trojánková, Suchá – Želízková, R. Korbelářová, S. Korbelářová – Chudá, Mechlová, Šupáková.
    Tréner: Lukáš Procházka

Švajčiarsko: Schmidová (Heiniová) – Von Arxová, Renschová, Bertiniová, Kühneová, Thomiová, Stettlerová – Rüttimannová (C), Gerigová, Spichigerová – Bergmann, Kyburzová, Wielandová – Edizová, Wyssová, Fitziová – Gredigová, Bergerová, Metzgerová.
    Tréner: Oscar Lundin

Rozhodca: Tomáš, Cibík