NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
NJ Devils – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa Bay 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)
Vancouver – Vegas 3:4 (kon.)
New Jersey Devils
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Minnesota Wild
cz Streda 22.03.2023, 00:00 • Prudential Center, Newark • NHL

A to je z toho dramatického mače vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (02:54:41)

3. Vítek Vaněček (NJD) 27 zákroků, úspěšnost 93,1 %

Velmi vyrovnaný duel nakonec končí, v prodloužení měla šance obě mužstva, domácí možná o něco víc, avšak když už se jim povedlo překonat Gustavssona, zastavila puk v cestě do sítě tyč. Nevyužité možnosti mohou Ďábly nakonec mrzet, neboť v posledních vteřinách se soupeři povedlo ze samostatného úniku rozhodnout o tom, že bonusový bod pojede do Minnesoty.

64:58 Matthew BOLDY - 1:2

64:58
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelný závěr, už se zdálo, že se půjde do samostatných nájezdů, a daleko k tomu opravdu nebylo, ovšem nakonec je vše jinak. Domácí měli nejprve velkou smůlu, když trefili tyč, puku se následně zmocnil MATTHEW BOLDY, který ujel do samostatného úniku a Vaněčka překonal v předposlední sekundě prodloužení blafákem do bekhendu, kotouč poslal nad jeho levý beton.
    Bez asistence.

64:45
    Také hosté vyrazili do přečíslení, v tomto případě dva na jednoho, ovšem Vaněček zasáhl proti nebezpečné střele.

64:02
    Běží poslední minuta prodloužení.

63:35
    Timo Meier střílel jen do protihráče, Filip Gustavsson tak mohl zůstat v klidu.

62:42
    Matt Dumba najel až před Vaněčka, skulinu v jeho výstroji nenašel.

61:51
    Vypadalo to, že domácí faulovali, ale hra pokračovala a na řadu přišlo přečíslení tři na jednoho, hráč, jenž vedl puk, vzal zodpovědnost na sebe, ovšem trefil jen gólmanovy betony.

61:13
    John Klingberg se snažil přihrát od pravého mantinelu volnému spoluhráči, jenž čekal před brankářem, puku se však nedočkal.

60:22
    Marcus Johansson prokličkoval až před Vaněčka, kotouč poslal mezi jeho betony, avšak ty dokázal český brankář dát k sobě včas.

60:01

Třetí perioda sice přinesla góly, ale nikoliv rozhodnutí. Hosté se po sedmi minutách ujali vedení, ovšem za dalších šest minut to bylo znovu nerozhodně a navzdory dalším šancím na obou stranách se už stav neměnil. Na řadu tedy musí přijít prodloužení.

60:00

59:45
    Hostům se nedaří rozehrávka, ovšem puk drží na hokejkách.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Minnesota těžké chvíle přečkala a hraje v plném počtu.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 53. Meier (Hischier, Bratt) – 47. Shaw (Dewar, Sundqvist), 65. Boldy

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Meier – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Tatar, J. Boqvist, Palát (A) – Šarangovič, M. McLeod, N. Foote.
    Tréner: L. Ruff.

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Merrill, Middleton, Dumba (A), Brodin, Klingberg, Goligoski – Zuccarello, Hartman, M. Foligno (A) – Boldy, J. Eriksson Ek (A), M. Johansson – Sundqvist, F. Gaudreau, Duhaime – Reaves, Dewar, Shaw.
    Tréner: D. Evason.

Rozhodca: F. L´Ecuyer, TJ Luxmore – S. Barton, J. Mahon

Diváci: 16 124