NY Rangers – Carolina 2:3 (kon.) | Washington – Columbus 6:7 (po pr.) | Philadelphia – Florida 6:3 (kon.)
NJ Devils – Minnesota 1:2 (po pr.) | Buffalo – Nashville 3:7 (kon.) | Boston – Ottawa 2:1 (kon.)
Montreal – Tampa Bay 3:2 (kon.) | NY Islanders – Toronto 7:2 (kon.) | Winnipeg – Arizona 2:1 (kon.)
St. Louis – Detroit 2:3 (0:1 po s.n.) | Dallas – Seattle 4:5 (po pr.) | Anaheim – Calgary 1:5 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 24:13

Tři hvězdy utkání
    1. Jack Roslovic (CBJ) 2+0
    2. Alexandr Ovečkin (WSH) 1+0
    3. Nick Jensen (WSH) 2+0 (03:03:14)

Statistika
    Střely na bránu: 37 – 39 | Přesilová hra: 0/1 – 1/1 | Trestné minuty: 4 – 4

Máme za sebou třináctigólovou přestřelku! Ta dopadla šťastněji pro hosty z Columbusu, kteří přitom celý zápas jen dotahovali ztrátu.

Domácí na začátku duelu dominovali a v 16. minutě vedli po zásahu Conora Shearyho už 3:0. Modré kabáty pak ještě do přestávky snížily a od druhé třetiny už předváděly zlepšený výkon. V ní hosté dvakrát korigovali na rozdíl jediné trefy, 7 sekund před druhou přestávkou však Nick Jensen zvyšoval na 5:3 a zdálo se, že by to Caps mohli zvládnout.

Ve 47. minutě však svým druhým zásahem v utkání snižoval Adam Boqvist a o chvíli později srovnával na 5:5 Emil Bemström. Capitals se ještě jednou přiblížili k výhře, když je necelých pět minut před koncem poslal bekhendovou střelou z úhlu Nick Jensen do vedení 6:5. Blue Jackets se ale nevzdali a v čase 59:13 poslal duel při hře bez gólmana do prodloužení Boone Jenner. A v něm rozhodl Jack Roslovic, jemuž v přečíslení 2 na 1 naservíroval kotouč do ideální pozice Gaudreau.

62:43 Jack ROSLOVIC - 6:7

62:43
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté ve Washingtonu vítězí! Obrat dokonali v prodloužení. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Johnny Gaudreau s JACKEM ROSLOVICEM. Prvně jmenovaný táhl akci na pravém křídle. V útočném pásmu nahrál před branku Roslovicovi a na jeho prudkou ránu k pravé tyčce přesouvající Lindgren nedosáhl. Asistence: Johnny Gaudreau.

61:54
    Nick Jensen vyjel s pukem zpátky do středního pásma. Domácí zkusí rozjet jiný útok.

61:09
    Kuzněcov našel rozjetého Ovečkina. Ten si pustil puk z bekhendu na forhend a zamířil vedle vzdálenější tyčky!

60:36
    Kuzněcov dojel do dobré střelecké pozice. Jeho prudký švih však minul branku.

60:01

Velmi divoký duel končí po základní hrací době nerozhodně 6:6. Hosté ve třetí třetině vymazali dvougólové manko a při závěrečné power-play pak odpověděli i na další gól soupeře. Pokračujeme tedy prodloužením.

60:00
    59:13 Boone JENNER - 6:6

59:13
    Hosté při hře bez gólmana srovnávají na 6:6! Kent Johnson chtěl z levé strany nahrávat přes brankoviště. Do přihrávky lehal obránce Sandin, od něhož se však puk odrazil pro domácí tak nešťastně, že doputoval na zadní tyčku k BOONEOVI JENNEROVI a tomu stačilo před odkrytou klecí správně nastavit čepel hole. Asistence: Kent Johnson a Patrik Laine.

58:42
    Teď už je branka Columbusu prázdná! Hosté v útočném pásmu.

58:27
    Ovečkin vyvezl puk do útočné třetiny a pošetřil svému týmu cenný čas.

57:59
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Tarasov zatím zůstává v brance.

57:10
    Hodně zajímavou přestřelku nabízí toto utkání. Hosté se rozhodně nevzdávají.
    55:24 Nick JENSEN - 6:5

Martin Augustin

Góly a asistencie: 6. Ovečkin (Wilson, D. Strome), 9. Oshie (Fehérváry, Milano), 16. Sheary (Sandin, Protas), 31. Milano (Bäckström, Oshie), 40. Jensen (Dowd, Wilson), 56. Jensen (C. Lindgren) – 17. E. Robinson (Olivier), 27. A. Boqvist (Bemström, Sillinger), 36. Roslovic (K. Johnson, Blankenburg), 47. A. Boqvist (Pederson), 49. Bemström (Laine, J. Gaudreau), 60. Jenner (K. Johnson, Laine), 63. Roslovic (J. Gaudreau)

Washington Capitals: C. Lindgren (Fucale) – Jensen, Sandin, Fehérváry, Alexejev, G. Carlsson, Irwin – Wilson, D. Strome, Ovečkin (C) – Cr. Smith, Kuzněcov, Mantha – Oshie (A), Bäckström (A), Milano – Protas, Dowd, Sheary.
    Tréner: Peter Laviolette

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Hutchinson) – Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Laine, J. Gaudreau (A) – Roslovic, Jenner (C), K. Johnson – Bemström, Sillinger, L. Foudy – Olivier, Pederson, E. Robinson.
    Tréner: Brad Larsen

Rozhodca: Hebert, Halkidis – Berg, Murray

Diváci: 18 573