Montreal – Boston 2:4 (kon.) | Pittsburgh – Florida 7:6 (po pr.) | Philadelphia – LA Kings 3:4 (po pr.)
Tampa Bay – Minnesota 4:2 (kon.) | Detroit – San Jose 3:2 (po pr.) | NJ Devils – Vegas 3:2 (po pr.)
St. Louis – Buffalo 3:5 (kon.) | Nashville – Winnipeg 2:1 (kon.) | Arizona – Anaheim 2:5 (kon.)
Colorado – Washington 3:2 (kon.) | Vancouver – Chicago 5:2 (kon.)

2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
    3. Carter Verhaeghe (FLA) 2+0 (03:55:50)

Kris Letang se vrátil do sestavy Penguins po jedenácti zápasech a stal se hrdinou nádherné přestřelky proti Floridě, když vystřelil dva góly a celkem zaznamenal čtyři body. Jeho druhý gól v prodloužení byl navíc vítězný. Konečný výsledek nevídaného střetnutí v Pensylvánii. Pittsburgh Penguins 7 Florida Panthers 6.

64:06 Kris LETANG - 7:6

64:06
    Pittsburgh právě vstřelil branku! KRIS LETANG vypálil bez přípravy po přihrávce od Jevgenije Malkina na vrcholu levého kruhu a jeho parádní bomba zamířila nad pravým betonem Alexe Lyona k přední tyči! Penguins využili 54 sekund před koncem prodloužení přesilovou hru a je to 7:6! Asistence: Jevgenij Malkin a Sidney Crosby.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:26
    Brandon Montour chtěl vyvést puk, jenže na obranné modré čáře fauloval a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
    62:59 Alex Lyon a jeho dvojice spektakulárních zákroků!

62:59
    Alex Lyon si nechal to nejlepší nakonec, když u pravé tyče brány nejprve vychytal Krise Letanga a vzápětí ve stoprocentní šanci Jakea Guentzela!

61:48
    Eetu Luostarinen zamíchal s pukem na pravém křídle a mezi dvěma protihráči se protáhl až před bránu, jeho střela ale byla sražena vedle vzdálenější levé tyče brány.

61:15
    Oba týmy měly šanci rozhodnout, jenže se v kruhu pro vhazování ke střele nedostali a poslední akci Panthers na pravém křídle zastavilo postavení mimo hru – 6:6.

60:01

V Pittsburghu padlo na obou stranách šest gólů, a tak nás čeká prodloužení a případně samostatné nájezdy. Dnes to rozhodně není den brankářů. Skóre po třetí třetině duelu. Pittsburgh Penguins 6 Florida Panthers 6.

60:00

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    57:28 Carter VERHAEGHE - 6:6

57:28
    Florida právě vstřelila branku! Útočník CARTER VERHAEGHE se řítil sám na bránu po obrovské chybě Penguins v rozehrávce, a přestože to vypadalo, že skončí s pukem u pravé tyče za bránou, dokázal se rychle vrátit a zasunout kotouč do prázdné sítě, jelikož Casey DeSmith proti němu rychle vyrazil, jenže puk nedokázal zahrát! Jeho druhý gól v zápase. Bez asistence.
    54:30 Jevgenij MALKIN - 6:5

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 11. Rakell (Malkin, Letang), 12. Heinen (Poehling, D. O'Connor), 19. Letang (Dumoulin, Heinen), 40. Crosby (Guentzel, Petry), 51. D. O'Connor (Poehling, Heinen), 55. Malkin (Crosby, Letang), 65. Letang (Malkin, Crosby) – 7. Reinhart (Lundell, Ekblad), 9. M. Tkachuk (Montour, Barkov), 20. Verhaeghe (Ekblad), 31. Ekblad (Reinhart, M. Tkachuk), 45. Coli. White (Cousins, Lomberg), 58. Verhaeghe

Pittsburgh Penguins: DeSmith – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Ruhwedel, P. Joseph – Rust, Crosby (C), Guentzel – Rakell, Malkin (A), Zucker – Carter, Blueger, McGinn – Heinen, Poehling, D. O'Connor.
    Tréner: Mike Sullivan

Florida Panthers: Lyon (Knight) – Ekblad (A), Forsling, Montour, M. Staal, Gudas, Mahura – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Coli. White, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Cousins, Děnisenko – G. Smith, Tierney, Lomberg.
    Tréner: Paul Maurice

Rozhodca: Wes McCauley, Brandon Blandina. Čároví: Kiel Murchison, CJ Murray

Diváci: 17159