Barcelona – Espanyol 1:1 (kon.) | Sociedad – Osasuna 2:0 (kon.) | Villarreal – Valencia 2:1 (kon.)
Villarreal CF
2:1 (1:1)
Valencia CF
cz Sobota 31.12.2022, 16:15 • Estadio de la Cerámica (Villarreal) • Španielska LaLiga • 15. kolo

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 12:16. (18:34:38)

Návrat Villarrealu na čerstvě zrekonstruovaný Estadio de la Ceramica vyšel na výbornou, když v derby poráží Valencii 2:1. Domácí přitom nezačali dobře, když už v první minutě zahodil neuvěřitelnou tutovku Gerard Moreno a po dvaceti minutách inkasovali brankou Edinsona Cavaniho, Žluté ponorce ale vyšly závěry obou poločasů, když v prvním vyrovnal Chukwueze a ve druhém rozhodl o domácí výhře po rohovém kopu Juan Foyth.

90+9

90+9
    Ještě zřejmě poslední možnost hostů, Moribův centr sice našel Diakhabyho, od něj se ale míč odrazil k brankáři Reinovi, navíc byl hostujícímu obránci máván ofsajd.

90+7
    Ještě zahrozili hosté, když Gayá výborným centrem našel před brankou Castilleja, ten v pádu přestřelil branku.

90+7
    Valencie mohla zaútočit do otevřenější obrany, Kluivertovi se ale nepovedlo dobře přihrát.

90+6
    A ještě jedna možnost domácích! Étienne Capoue parádně napřáhl z dálky a trefil tyč branky zcela bezmocného Mamardašviliho!

90+5
    Utočná aktivita Villarrealu končí až ofsajdem Nicolase Jacksona.

90+4
    Villarreal znovu hraje s míčem na útočné polovině, navíc si vynutil faul Dani Parejo, někdejší kapitán Valencie.

90+3
    Žlutou kartu dostal na lavičce Valencie Edinson Cavani.

90+3
    Po Cömertově ošetření už se ve hře může pokračovat, domácí rozehráli rohový kop nakrátko a brzy o míč přišli.

90+1
    Foyth se snažil vysunout do další šanci Capoueho, tomu ale čistě ukopl míč Cömert, ovšem bude muset být po svém obranném zákroku ošetřen.

90+1
    Rozhodčí Sánchez Martínez vzhledem k mnoha ošetřováním oddaluje závěrečný hvizd o sedm nastavených minut.

89
    Villarreal právě vstřelil branku! Obrovská radost na Estadio de la Ceramica! Domácí se dostali k rohovému kopu, po němž hlavou udeřil čerstvý mistr světa JUAN FOYTH!

88
    Trigueros se snažil vysunout do příležitosti Moralese, tomu ale včas vnikl pod nohy Mamardašvili a ujal se míče.

86
    Po Jacksonově přihrávce na levé křídlo byl Pedraza odstaven od míče Correiou, bude z toho znovu jen odkop od branky.

85
    Druhý poločas je zatím fotbalově téměř až tristní, oproti prvnímu dějství jsme prakticky neviděli žádnou příležitost.

84
    Velmi nepovedený centr Alfonsa Pedrazy končí až za brankou, rozehrávky se ujme Giorgi Mamardašvili.