Wolverhampton – Manchester United 0:1 (kon.) | Bournemouth – Crystal Palace 0:2 (kon.) | Fulham – Southampton 2:1 (kon.)
Manchester City – Everton 1:1 (kon.) | Newcastle – Leeds 0:0 (kon.) | Brighton – Arsenal 2:4 (kon.)
AFC Bournemouth
0:2 (0:2)
Crystal Palace FC
cz Sobota 31.12.2022, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 18. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:11. (18:01:53)

Fotbalisté Crystal Palace si po nepovedeném Boxing Day spravili náladu na Silvestra. Na hřišti Bournemouthu zvítězili bez větších problémů 2:0. Oba góly padly už v prvním poločase po rohových kopech Michaela Oliseho. V 19. minutě hlavičkoval po jeho centru přesně Jordan Ayew a poté Olise po nacvičeném signálu nahrával Eberechimu Ezemu, jenž se trefil zpoza šestnáctky. Hosté si pak svůj náskok v klidu hlídali. Bournemouth si po změně stran vytvořil jedinou větší příležitost, v níž Solanke nepropálil brankáře Guaitu. Cherries se tak musejí po další porážce otáčet za sebe, už jsou zase nebezpečně blízko pásma sestupu. To Eagles upevnili své místo v klidném středu.

90+5

90+4
    Rozehrávající Senesi nastřelil nabíhajícího Jeana-Philippeho Matetu. Míč se naštěstí pro domácího stopera odrazil tak, že Mateta nemohl postupovat sám na bránu.

90+3
    Hosté si závěr v pohodě hlídají. Bournemouth nemá síly – hlavně psychické – na nějaký závěrečný nápor.

90+1
    Hosté zahrávali roh. Míč skončil v rukavicích Traverse. Rozhodčí nastaví druhou půli o čtyři minuty!

90
    Žlutá karta pro Marcose Senesiho z domácího týmu.

89
    Nádherná spolupráce Wilfrieda Zahy a Odsonneho Edouarda! Zaha už mohl po přihrávce druhého jmenovaného jít do zakončení, ale ještě načasoval výbornou přihrávku právě na Edouarda, který měl před sebou již jen Traverse. Ten mu stačil zmenšit střelecký úhel a balón vyrazil. Následné dorážky Matety a Doucourého zablokovala defenziva.

88
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Michael Olise, přichází Will Hughes.

87
    Žlutá karta pro tým Crystal Palace FC (Joachim Andersen).

87
    Rozehrával ji Olise. Jeho centr byl dobrý, ale balón nakonec propadl k obránci, který ho odkopl.

86
    Wilfried Zaha se nechal nalevo faulovat a získal tak pro hosty standardní situaci.

85
    Druhá domácí střela na bránu v zápase. Siriki Dembélé přebral na levém křídle míč od Solankeho. Navedl si ho na levačku a vypálil. Mířil ale do blízkosti středu brány a Guaita zkrotil balón v rukavicích.

83
    Hosté mohli potvrdit své vítězství! Jeff Schlupp získal míč ve středu hřiště a okamžitě nastartoval kolmicí Jeana-Philippeho Matetu. Ten střílel z hranice šestnáctky nad bránu.

83
    Střely na bránu – 1:5

82
    Oliseho přihrávka směřovala moc daleko od Odsonneho Edouarda. Pro míč si vyběhl Mark Travers.

80
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Lewis Cook, přichází Jamal Lowe,
    ze hřiště odchází Jaidon Anthony, přichází Ryan Christie.

79
    Domácí sice mají míč ve své moci, je to ale daleko od brány soupeře. Orli tak brání bez větších problémů.

77
    Další snaha domácích ztroskotala na špatné přihrávce Kellyho, který poslal pokus o přenesení hry až za postranní čáru.