Třinec – Motor ČB 2:3 (1:3 po s.n.) | Litvínov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 5:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
po s.n. (1:3)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Piatok 09.12.2022, 17:00 • WERK Arena, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 27. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
  Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:3
   
  V samostatných nájezdech zvítězil tým Motor České Budějovice.
  Autorem vítězné branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ.
   
  64:40
  Po faulu na Romana putuje na trestnou lavici českobudějovický Martin Hanzl za držení.
   
  62:45
  Po přihrávce Marinčina pálil zpoza levého kruhu Růžička a orazítkoval pravou tyč Hrachovinovy branky.
   
  61:30
  Oceláři budou hrát přesilovku, Hovorka u vlastní branky poslal k zemi Kurovského a nabídl domácím přesilovku čtyři na tři. Hovorka je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  61:20
  Velká šance na druhé straně, Čachotský udělal oblouk v útočném pásmu a přihrál puk před branku Tomanovi, který usměrnil kotouč jen do brankáře Mazance!
   
  60:43
  Marcinko obral u mantinelu o puk soupeře a vyrazil s Růžičkou do přečíslení dva na jednoho. Růžička dostal puk ,vrátil jej před branku najíždějícímu Marcinkovi, který vystřelil mezi betony. Hrachovina včas sklapl svou spodní výstroj a nepříjemnou střelu zneškodnil.
   
  59:46
  Růžička zpoza branky našel u pravé tyče Chmielewského, který pálil z první, ale trefil jen gólmana Hrachovinu. Budějovičtí si mohli oddechnout.
   
  58:36
  Valský přihrávkou zpoza branky našel u tyče Hanzla, ale ten z první přestřelil třineckou branku!
  51:55 Tomáš ČACHOTSKÝ - 2:2
   
  51:55
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Oceláři zvolnili a přišel trest. Jihočeši se dostali do akce dva na jednoho, Gulaš si najel před Mazance, ale střelou minul branku. Puk se od zadního mantinelu odrazil k levé tyči, kde byl jako první TOMÁŠ ČACHOTSKÝ, který se rychle zorientoval a vrátil puk do odkryté branky! Asistence: Milan Gulaš, Lukáš Pech – 2:2!
   
  48:56
  Oceláři se dostali do situace dva na jednoho, ale Daňo poslal Kurovskému nahrávku na baseballový úder, Kurovský těžký puk ze vzduchu netrefil.
   
  48:15
  Vráblík při střele od modré zlomil hůl, do úniku se vydal Hrehorčák, ale střelu přes budějovického obránce dobře viděl gólman Hrachovina, který puk vyrazil.
   
  48:03
  Po křížné přihrávce Pecha se napřáhl z levého kruhu Gulaš a napálil puk přímo do brankáře Mazance.
   
  46:54
  Růžička v útočném pásmu vložil hůl mezi nohy rozjetého Gulaše, který následkem toho upadl na led. Jihočeši si zahrají přesilovou hru.
   
  45:43
  Hrehorčák projel středem hřiště jako nůž máslem, položil si gólmana Hrachovinu, ale puk zasunul zpoza branky k jeho brusli. Brankář Hrachovina kotouč udržel před brankovou čárou.
   
  44:00
  Obrovská šance Třince, po střele od levého mantinelu Hrachovina vyrazil puk před sebe, kam si dojel Kurovský, ale puk holí srazil přímo do lapačky českobudějovického brankáře.
   
  42:55
  Hovorka zkoušel rukavicí zpracovat puk na modré čáře, ale poslal jej přímo na hokejku Daňa, který objel budějovického obránce a zkusil zakončit od levé tyče, jenže Hrachovina tam utěsnil prostor a puk do branky nepustil.
   
  39:22
  Pohledná akce třetího třineckého útoku, kterou rozjel Chmielewski přihrávkou na levou stranu, následně Roman vykouzlil pas k pravé tyči, kde už číhal Hrehorčák, ale ten nedokázal z první najít skulinu mezi Hrachovinovými betony.
   
  37:36
  Kurovský si našel trochu prostoru mezi dvěma bránícími hráči a z mezikruží prudce vypálil. Gólman Hrachovina puk betonem vyrazil vedle branky.
  31:54 Marko DAŇO - 2:1
   
  31:54
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři znovu vedou! MARKO DAŇO si na pravé straně středního pásma převzal puk odražený ze souboje Růžička – Štencel, najel si do pravého kruhu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči vrátil domácím jednogólový náskok! Martin Růžička – 2:1.
   
  28:52
  Dzierkalsova střela z levého kruhu se odrazila od horní tyče Mazancovy branky a zamířila do ochranné sítě.
   
  26:29
  Marcinko poslal k zemi u mantinelu Přikryla a Motor bude mít možnost přesilové hry. Třinecký útočník byl vyloučen na dvě minuty za krosček.
  25:49 Milan GULAŠ - 1:1
   
  25:49
  České Budějovice právě vstřelily branku!
  Motor vstřelil gól z druhé střely na branku! Pech přikopl v levém kruhu puk k MILANU GULAŠOVI, českobudějovický útočník si vyjel obloukem na osu hřiště a střelou přes bránící hráče usměrnil černou gumu pod horní tyčku! Asistence: Lukáš Pech – 1:1!
   
  20:13
  Tak to byla šance! Růžička překvapil obranu Motoru a z pravého kruhu přihrál k levé tyči Marcinkovi, jenže střelec prvního gólu nedokázal zamést puk do odkryté branky.
   
  18:38
  Vráblík dostal puk do dobré střelecké pozice v pravém kruhu, ale byl zablokován. Následoval rychlý protiútok domácích, přihrávka Růžička na volného Marcinka, který z pravé strany trefil jen gólmana Hrachovinu.
   
  17:46
  Oceláři se dostali do situace dva na jednoho, Svačina na pravé straně objel bránícího hráče, ale přihrávku před branku minul natahující se po puku Kurovský.
   
  14:11
  Růžička vjel do souboje Daňa s Tomanem a vložil hokejku mezi Tomanovy nohy. Českobudějovický útočník upadl a jeden z hlavních rozhodčích zvedl ruku nad hlavu a rozhodl se vyloučit třineckého ostrostřelce na dvě minuty za podrážení.
   
  11:26
  Oceláři jeli po skončení přesilovky ve třech po levé straně, celou akci vzal na sebe Buček, položil si Hrachovinu, ale puk mu při kličce ujel k Chmielewskému, který následně kotouč vystřelil do boční sítě. Buček měl i další střeleckou možnost, stejně jako jeho polský spoluhráč, ale ani jeden nedokázal zamířit přesně.
   
  09:11
  Růžička si na levé straně vyměnil puk s Daněm a při průniku do levého kruhu byl zahákován zkušeným útočníkem. Oceláři si tak zahrají další dvouminutovou přesilovku.
  06:55 Tomáš MARCINKO - 1:0
   
  06:55
  Třinec právě vstřelil branku!
  Oceláři využili přesilovku! Růžička našel z levého kruhu před Hrachovinou nehlídaného TOMÁŠE MARCINKA, ten si zpracoval puk a následně jej uklidil mezi betony gólmana Hrachoviny! Asistence: Martin Růžička, Jakub Jeřábek – 1:0!
   
  06:26
  Vypadalo to na slibnou akci Jihočechů, Valský si na levé straně vyměnil puk s Pechem, jenže následně o kotouč přišli a Valský fauloval třineckého hráče u mantinelu. Oceláři si zahrají první přesilovou hru, Valský byl vyloučen na dvě minuty za držení Doudery.

  Igor Mainka

  Góly a asistencie: 7. Marcinko (M. Růžička, J. Jeřábek), 32. Daňo (M. Růžička) – 26. Gulaš (Pech), 52. Čachotský (Gulaš, Pech), rozh. náj. Čachotský

  Samostatné nájazdy:

  1. séria:
  0:1   Milan Gulaš (CEB)
  1:1   Martin Růžička (TRI)
  2. séria:
  1:1   Jakub Valský (CEB)
  1:1   Marko Daňo (TRI)
  3. séria:
  1:2   Tomáš Čachotský (CEB)
  1:2   Vladimír Svačina (TRI)
  4. séria:
  1:2   Lukáš Pech (CEB)
  1:2   Aron Chmielewski (TRI)
  5. séria:
  1:3   Jan Štencel (CEB)


  HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera (A), Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Zahradníček – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Buček, Voženílek, Kurovský – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Svačina, Hrňa, Lyszczarczyk.
  Tréner: Moták.

  Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Hovorka, Plášil, Gazda – Strnad, Hanzl, Gulaš (C) – Dzierkals, Pech (A), Valský – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Tomeček, Vopelka, Karabáček.
  Tréner: Čermák.

  Rozhodca: Mrkva, Kika – Axman, Lederer.

  Diváci: 3273