Třinec – Motor ČB 2:3 (1:3 po s.n.) | Litvínov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta Praha 1:2 (kon.)
Plzeň – Olomouc 5:4 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 2:3 (kon.)
po s.n. (1:3)
HC Oceláři Třinec
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
cz Piatok 09.12.2022, 17:00 • WERK Arena, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • 27. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  64:40
  Po faulu na Romana putuje na trestnou lavici českobudějovický Martin Hanzl za držení.
   
  61:30
  Oceláři budou hrát přesilovku, Hovorka u vlastní branky poslal k zemi Kurovského a nabídl domácím přesilovku čtyři na tři. Hovorka je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
   
  46:54
  Růžička v útočném pásmu vložil hůl mezi nohy rozjetého Gulaše, který následkem toho upadl na led. Jihočeši si zahrají přesilovou hru.
   
  26:29
  Marcinko poslal k zemi u mantinelu Přikryla a Motor bude mít možnost přesilové hry. Třinecký útočník byl vyloučen na dvě minuty za krosček.
   
  14:11
  Růžička vjel do souboje Daňa s Tomanem a vložil hokejku mezi Tomanovy nohy. Českobudějovický útočník upadl a jeden z hlavních rozhodčích zvedl ruku nad hlavu a rozhodl se vyloučit třineckého ostrostřelce na dvě minuty za podrážení.
   
  09:11
  Růžička si na levé straně vyměnil puk s Daněm a při průniku do levého kruhu byl zahákován zkušeným útočníkem. Oceláři si tak zahrají další dvouminutovou přesilovku.
   
  06:26
  Vypadalo to na slibnou akci Jihočechů, Valský si na levé straně vyměnil puk s Pechem, jenže následně o kotouč přišli a Valský fauloval třineckého hráče u mantinelu. Oceláři si zahrají první přesilovou hru, Valský byl vyloučen na dvě minuty za držení Doudery.

  Igor Mainka

  Góly a asistencie: 7. Marcinko (M. Růžička, J. Jeřábek), 32. Daňo (M. Růžička) – 26. Gulaš (Pech), 52. Čachotský (Gulaš, Pech), rozh. náj. Čachotský

  Samostatné nájazdy:

  1. séria:
  0:1   Milan Gulaš (CEB)
  1:1   Martin Růžička (TRI)
  2. séria:
  1:1   Jakub Valský (CEB)
  1:1   Marko Daňo (TRI)
  3. séria:
  1:2   Tomáš Čachotský (CEB)
  1:2   Vladimír Svačina (TRI)
  4. séria:
  1:2   Lukáš Pech (CEB)
  1:2   Aron Chmielewski (TRI)
  5. séria:
  1:3   Jan Štencel (CEB)


  HC Oceláři Třinec: Mazanec (Kacetl) – Marinčin, M. Doudera (A), Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Zahradníček – Daňo, Marcinko (A), M. Růžička (C) – Buček, Voženílek, Kurovský – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Svačina, Hrňa, Lyszczarczyk.
  Tréner: Moták.

  Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Hovorka, Plášil, Gazda – Strnad, Hanzl, Gulaš (C) – Dzierkals, Pech (A), Valský – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Tomeček, Vopelka, Karabáček.
  Tréner: Čermák.

  Rozhodca: Mrkva, Kika – Axman, Lederer.

  Diváci: 3273