Martin – Levice 4:2 (kon.) | Skalica – Modré Krídla 3:0 (kon.) | Trnava – Topoľčany 2:6 (kon.)
Vlci Žilina – Brezno 8:2 (kon.) | Dubnica – Pov. Bystrica 4:5 (po pr.) | Humenné – Žiar nad Hronom 7:0 (kon.)
koniec
HK VITAR Martin
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
HK Levice
Piatok 09.12.2022, 17:00 • Martinské hokejové centrum • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 22. kolo
Predzápasové kurzy
Partner:
   
  Vyjadrenia po zápase:

  Jakub Ručkay (asistent trénera HK Levice): "V zápase sme sa dopustili niekoľkých individuálnych chýb, po ktorých rezultovali aj dva inkasované góly počas našich presilových hier. Toto by sa nám nemalo stávať, naopak by sme takéto príležitosti mali využívať. Súťaž je v tomto roku vyrovnaná. Sám som bol prekvapený, ako dlho sme dokázali držať krok s favoritom na víťazstvo v tomto ročníku. Hráči sa vedia na takýchto súperov hecnúť, chýba nám ale zodpovednosť, kým je stav rovnovážny, respektíve prehrávame o jeden gól. Potrebujeme hrať stále našu hru a neinkasovať. Namiesto toho sa doťahujeme na súpera. Je potrebné naučiť sa udržať si vedenie, respektíve nerozhodný stav čo najdlhšie. Počas power-play v závere tretej tretiny sme sa snažili niečo urobiť s výsledkom, čo sa nám ale nepodarilo. Chlapcov ale musím za dnešný predvedený výkon pochváliť. Bol disciplinovaný. Zápas sa pre nás skončil nešťastne, lepší výsledok nás stáli individuálne chyby. Očakávania od nášho tímu boli pred začiatkom sezóny väčšie, minimálne okolo ôsmeho miesta. Prišli ale niektoré odchody, pričom podpora zo strany "B" tímu Nitry nie je ideálna. Nespolupracujeme, pričom nám bolo sľúbených päť hráčov. Chápeme ale problémy Nitry vo vlastných radoch, trápime sa obaja."

  Ján Tabaček (asistent trénera HK VITAR Martin): "Stretnutie nebolo príliš atraktívne pre oko diváka. V zápase sme sa trápili, prišla na nás celková únava z náročného programu. Nohy nám nefungovali, rovnako ako v stredu, aj tento zápas sme napokon dobojovali do úspešného konca. Od môjho návratu do Martina môžeme potvrdiť, že súťaž je každým rokov kvalitnejšia, silnejšia a vyrovnanejšia. Neexistujú už vyslovene slabé mužstvá, každý o niečo hrá, čo je určite veľmi dobré pre diváka. Úplne absentujú vypustené či jednoznačné zápasy. Má to byť najmä súťaž pre mladých hráčov, čo je aj zámerom Zväzu. Takéto stretnutia ich posúvajú dopredu, keďže každé stretnutie je náročné. Ešte pred sezónou sme hľadiac na súpisky ostatných tímov obsahujúcich mladých i skúsených hráčov vedeli, že nebudeme môcť hovoriť o prekvapeniach, ale o vyrovnaných stretnutiach. Na hráčov sme počas prestávok apelovali, aby nič nevypustili v rámci prípravy. Aj teraz sme vedeli, že pred ďalšími náročnými súbojmi s mužstvami z vyšších priečok tabuľky musíme naplno bodovať. V našom boji, prípadne snahe splniť vytýčené ciele pred nami najbližšie stoja traja najväčší súperi, pričom všetky stretnutia odohráme vonku. Máme pred sebou krátku prestávku, hráči preto dostanú tri dni voľna, po ktorých bude nasledovať krátky mikrocyklus. Medzitým máme Vianoce, kedy bude všetko rozkúskované. Hráči musia byť preto stále pripravení, mať nohy v poriadku. Čakajú nás nároční súperi, najmä Humenné, ktoré je spolu s cestovaním určite najťažšie. S nastavenými prestávkami sa to ale dá zvládnuť."

  František Smidžár (útočník HK Levice): "V Leviciach som sa ocitol po vzájomnej dohode s Martinom. Oslovili ma, či by som tu nechcel hrať, s tým, že by som dostával viac priestoru na ľade. Bola to pre mňa príležitosť, po dohode s pánom Murčekom bolo všetko pripravené. Som rád, že som súčasťou prvej formácie, znamená to pre mňa dlhší ice-time, pričom môžem hrať s hráčmi ako Martin Volko a Róbert Huna. V stretnutí sa nám podarilo skórovať ako prvým, Martin následne zvýšil tlak a otočil vývoj. Na takýto scenár sme boli pripravovaní, vedeli sme, že budeme za nepriaznivého stavu pre domácich napádaní, nepomohol nám ale druhý gól, ktorý sme inkasovali počas našej presilovej hry. V zápase sme doplatili na nepremenené príležitosti, jednoducho sa budeme musieť naučiť takéto šance premieňať. Dnes sme nedokázali domácich útočníkov ubrániť v našich štandardných situáciách, mentálne ako tím po takýchto únikoch ideme dolu. Túto sezónu je súťaž oveľa vyrovnanejšia ako po minulé roky. Či je to napríklad Považská Bystrica alebo Martin, tímy z vrchu, ako aj zospodu tabuľky hrajú veľmi dobre. Súťaži to určite pomáha. Jej druhá polovica preto bude o to náročnejšia, každý bod bude mimoriadne dôležitý. My sa preto ako tím musíme čo najrýchlejšie popasovať s koncovkou, keďže chceme byť určite súčasťou play-off."

  František Poliaček (útočník HK VITAR Martin) – hráč v stretnutí zaznamenal 215-ty strelený gól v 1. hokejovej lige, čím prekonal doterajší rekord súťaže: "Do stretnutia sme nevstúpili ideálne. Ešte v jeho úvode som zle striedal, z čoho vyplynula presilová hra súpera. Tento moment nás pribrzdil, rovnako ako v Brezne sme nepodali najlepší výkon. Aspoň, že sme získali tri body. Dva strelené góly v našich oslabeniach sú určitým paradoxom tohto stretnutia. Vyšli nám prečíslenia, takisto presilové hry, počas ktorých sa nám podarilo streliť ďalší gól. Určite ale z našej strany nemôžeme hovoriť o optimálnom výkone. Aktuálne nás čaká krátky oddych, najbližšie stretnutie máme o týždeň v nedeľu proti Žiline. Načerpáme preto síl, zatrénujeme si, naštartujeme nohy, aby sme boli čo najlepšie pripravení. Okrem Žiliny nás ešte do najbližšieho domáceho stretnutia čakajú zápasy v Dubnici a Humennom, čo bude náročné i na cestovanie. Verím však vo víťazstvá i čo najvyšší počet získaných bodov z týchto stretnutí. Po úvodnej polovici základnej časti sme určite spokojní s druhým miestom, o skóre za Humenným. Byť súčasťou špice tabuľky je našim cieľom aj pred druhou polovicou základnej časti, keďže chceme ísť do play-off z čo najlepšej pozície. Fanúšikov chceme pred koncom roka potešiť, podať oveľa lepší výkon ako v posledných zápasoch, vyhrávať a vďaka tomu si čo najlepšie užiť Nový rok." (23:58:26)
   
  Martin zvíťazil nad Levicami 4:2. Góly: 16. Toma (Vaňo), 17. Juščák (Toma), 46. Poliaček (Paulíny, Krempaský), 58. Lavička (Tiainen, Vaňo) – 11. Volko (Zahradník, Novák), 53. Vorobyev (Leshchenko, Rais).
   
  Koniec zápasu.
   
  59:59
  Rais zrazený na ľadovú plochu. Napokon sa dvíha bez pomoci.
   
  59:58
  Tyczynski vyhadzuje puk. Na zakázané uvoľnenie.
   
  59:41
  Volko na modrej. Prichádza o puk.
   
  59:12
  Zakázané uvoľnenie na strane hostí. V najnevhodnejšej chvíli.
   
  58:54
  Leshchenkov teč, pričom puk sa dostal na domácu striedačku. Vhadzovanie sa tak zopakuje.
   
  58:27
  Adámik opúšťa svoju pozíciu. Hostia hrajú power-play.
   
  58:07
  Oddychový čas pre tím HK Levice.
   
  57:39
  Martin dal gól! Prestrelený hosťujúci brankár. MATÚŠ LUKÁŠ LAVIČKA prestrelil od modrej všetko, čo mu stálo v ceste a prihrávky si tak môžu pripísať Riku Petteri Tiainen a Roman Vaňo.
   
  56:37
  Adámikom tečovaný puk. Von z bránkoviska.
   
  56:01
  Tiainen v prieniku. Trafil brankára.
   
  55:49
  Zahradník sa dostal do zakončenia. Mieril vedľa pravej hornej žŕdky.
   
  55:23
  Lahtinen zostal bez puku. Hostia sa však pri rozohrávke uponáhľali a tak sa hra vracia pred hosťujúcu bránku.
   
  54:58
  Pridlhá prihrávka na Leshchenka. Ten o ňu musí zabojovať za domácou bránkou.
   
  54:21
  Rais v postavení mimo hry. Róbert Huna ho vysunul priskoro.
   
  53:55
  Volko z ľavej strany. Glosár puk vyrazil.
  Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
  Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

  Daniel Modrovský

  Góly a asistencie: 16. Toma (Vaňo), 17. Juščák (Toma), 46. Poliaček (Paulíny, Krempaský), 58. Lavička (Tiainen, Vaňo) – 11. Volko (Zahradník, Novák), 53. Vorobyev (Leshchenko, Rais)


  HK VITAR Martin: Glosár (Maťovčík) – Mešár, Charvát – Krempaský, Lavička – Dvořák, Petran – Semaňák, Nemec – Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Ďurina, Dírer, Tiainen – Juščák, Toma, Lahtinen – Stanček, Vaňo D., Vaňo R.
  Tréner: Daniel Babka

  HK Levice: Nagy (Adámik) – Novák, Rais – Korenko, Shishkov – Lauro, Drápal – Socha – Volko, Huna Ró., Smidžár – Vorobyev, Shakhovorostov, Leshchenko – Zahradník, Tužinský, Huna Ri. – Gubo, Adámik, Pohl
  Tréner: Slavomír Chlebec

  Rozhodca: Crman, Krist – Klejna, Olle, Beniač (inštruktor)

  Diváci: 659