Lipt. Mikuláš – Michalovce 2:3 (2:3 po s.n.) | Spišská N. Ves – Prešov 5:2 (kon.) | Košice – Poprad 2:0 (kon.)
Nitra – Zvolen 0:3 (kon.) | HC Slovan – Trenčín 1:2 (po s.n.) | B. Bystrica – Nové Zámky 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Piatok 25.11.2022, 18:30Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Až siedma séria samostatných nájazdov rozhodla, že víťazom dnešného stretnutia sú Nové Zámky. Jediným úspešným exekútorom bo Robert Jackson. (21:11:54)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC MIKRON Nové Zámky.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani po predĺžení sme víťaza dnešného stretnutia nenašli, rozhodnú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:22
    Jendek pekne prešiel, ale neprestrčil puk Urbánkovi.

63:27
    Vyzeralo to na nájazd Watlinga, dobre sa ale vrátil Kozák.

62:54
    Jacksonovi sa otvoril priestor, mieril dobre, ale Rahma neprekonal!

62:12
    T. Mikúš si vytvoril pozíciu na strelu, jeho pokus po ľade ale Rahm bez problémov zlikvidoval.

61:19
    Kantor vychytal veľkú šancu Holendu!

61:10
    Jackson nastreľoval puk na betón Rahma, bol z toho protiútok B. Bystrice, Watling netrafil ideálne.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po dvoch tretinách je stav nerozhodný 2:2, o malú chvíľu nasleduje predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:37
    B. Bystrica útočí, strieľal Gašpar, puk potom nahadzoval Výhonský. Kantor kryje.

58:25
    HC Nové Zámky dali gól!
    Hosťom sa powerplay oplatila, podarilo sa im vyrovnať. Jackson našiel krížnou prihrávkou Leea, jeho strelu ešte Rahm vyrazil, no na ďalšiu z hokejky BENJAMINA JOHNSONA bol prikrátky. 2:2.
    Asistencie: Mike Lee, Robert Jackson

58:05
    Novozámčania si vymenili puk a zakončoval Jackson z pravého kruhu. Rahm chytá.

57:53
    N. Zámky už stiahli Kantora a hrajú powerplay.

Oddychový čas pre tím HC MIKRON Nové Zámky.

56:27
    Bačik predviedol akciu cez celé klzisko, chcel Kantora zaskočiť strelou z veľkého uhla, zazvonila bočná konštrukcia.

55:46
    Watling prihral Kojovi jeho príklep zrazil Kantor do rohu.

54:37
    B. Bystrica sa na chvíľu vymanila spod tlaku, Kabáč však v útočnom pásme nič nevymyslel a o puk prišiel.

52:43
    Hráči N. Zámkov bojujú na zadnom mantineli, puk vyviezol Jackson a po ľade aj z otočky zakončil, Rahm prikryl puk lapačkou.

51:03
    N. Zámky sa čoraz viac tlačia dopredu v snahe vyrovnať. Zatiaľ sa však nedostávajú do nebezpečných pozícií.

49:39
    Troock nabral rýchlosť, mieril na vzdialenejší horný roh brány, ale ten minul.

49:02
    Na druhej strane Hatalov pokus, Rahm drží svoj tím.

48:26
    Gašparova tvrdá strela, k dorážke sa už nedostal.

46:47
    Nahodenie Hatalu od modrej skončilo na tele jeho spoluhráča.

45:25
    Tamáši prihral Kojovi, po jeho koncovke musel Kantor zasahovať, podarilo sa mu to nadvakrát.

43:35
    Nepríjemná strela spoza hráča, Kantor veľa nevidel, ale zasiahol.

41:30
    Tamáši preveril Kantora strelou na lapačku.

40:23
    Po prihrávke Bačika strieľal z prvej Šoltés, trafil brániaceho hráča.

40:01

Hneď v úvode druhej tretiny N. Zámky znížili na priebežných 1:2 zásluhou Jacksona.
    Tretia tretina sa začne o 20:16.

40:00

39:22
    Tamášiho strela bola iba propagačná.

38:45
    Troock hľadal riskantnou prihrávkou Gašpara, N. Zámky ju prečítali a oslobodzujú sa.

38:27
    Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
    Hajnik – 2 min., hákovanie.

37:56
    Urbánek skryl svoju strelu za hráča, no minul bránu.

37:10
    B. Bystrica sa ale bráni veľmi dobre a znova sa oslobodzuje.

35:56
    Novozámčania zahrali peknú akciu, strela, dorážky, závar pred Rahmom, potom ešte do ohňa z veľkého uhla nahadzoval puk Farley.

35:40
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica:
    Kojo – 2 min., nedovolené bránenie.

34:16
    Dlhé boje o puk pri striedačke hostí, tí napokon aj puk vydolovali, ale museli sa brániť akcii B. Bystrice.

33:36
    Banskobystričania ubránili dve presilovky N. Zámkov za sebou, to môže byť veľká vzpruha pre nich.

33:07
    Tamáši sa po chybe N. Zámkov dostal do úniku, bol stíhaný Števuliakom, zakončoval jednou rukou pomedzi betóny Kantora, ten ich včas sklepol.

32:43
    Lee strieľal, Števuliak clonil, B. Bystrica sa ubránila a vyhadzuje puk.

32:10
    Strela z pravého kruhu, hráč N. Zámkov mal veľa priestoru, ale Rahmovi nikto neclonil a pohodlne vyráža.

31:30
    Kojo – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

31:00
    Farleyho krížnu prihrávku zrazil Kabáč, jeho spoluhráč poslal puk cez všetky čiary.

30:26
    Johnsonovi puk preskočil hokejku, tým pádom sa B. Bystrica oslobodzuje.

29:40
    Opäť tradičná kombinácia Leeho, Johnsona a Jacksona, ktorý strieľal z uhla, Rahm sa presunul a postrážil si bližšiu žŕdku.

29:29
    Bíreš – 2 min., držanie.

29:16
    Dobré momenty B. Bystrice, ktorá opäť zatlačila svojho súpera, Kontosov pokus zblízka však bol zblokovaný.

28:08
    Gašpar našiel krížnou prihrávkou Holendu, ktorý posunul po modrej Kojovi, ten strieľal príklepom z prvej, jeho pokus bol zblokovaný.

27:14
    Gašparova krížna strela minula vzdialenejšiu žrď Kantorovej brány, ktorý bol pripravený zasiahnuť.

25:46
    J. Mikúš vystrelil spoza hráča, pre svoj tím získal buly v útočnom pásme a odchádza striedať.

24:21
    Farley posunul puk pred bránu Johnsonovi, pred Rahmom vznikol poriadny závar.

23:49
    N. Zámkom nevyšiel hybridný icing, hra sa tak presúva pred Kantora.

20:57
    Hneď v prvej minúte druhej tretiny N. Zámky znižujú! Johnson opísal s pukom kružnicu na kruhu a vystrelil, Rahm iba betónmi vyrážal pred seba, lenže v predbránkovom priestore presne na takúto dorážku číhal ROBERT JACKSON a pohotovo skóruje.
    Asistencie: Benjamin Johnson, Austin Farley

20:01

Po prvej tretine vyhráva B. Bystrica nad N. Zámkami 2:0. Góly strelili Tamáši a Björkung.
    Druhá tretina sa začne o 19:23.

20:00

17:55
    N. Zámky sa usadili v útočnom pásme. Hatala nabil Mikúšovi, ten preveril Kantora, ktorý zasiahol ľavým betónom.

16:39
    Icing B. Bystrica, hra sa zadarmo sťahuje pred Rahma.

15:27
    Aj Ďatelinkov príklep skončil tesne vedľa brány.

14:51
    Šoltés dostal puk do jazdy a strieľal spoza brániaceho hráča, ktorý jeho pokus zrazil mimo brány.

13:49
    Hajnik pekne prešiel s pukom až do útočného pásma, no jeho spoluhráči sú vytláčaní k mantinelu, zakončiť sa im nepodarilo.

12:22
    Banskobystričania kombinovali v útočnom pásme, ale k zakončeniu sa nedostali. Potom sa vlastnou chybou dopustili ofsajdu.

10:25
    Domáci sú aktívnejším tímom, N. Zámkom sa nedarí nasťahovať sa pre Rahmom, ktorý má veľmi málo práce.

06:49
    Banská Bystrica dala gól!
    Pekná akcia B. Bystrice, Bíreš našiel krížnou prihrávkou VICTORA BJÖRKUNGA, ktorý si počkal na vhodný moment a skóroval presnou strelou k ľavej žrdi. Kantor po druhýkrát vyťahuje puk zo siete.
    Asistencie: Andrej Bíreš, Michal Kabáč

06:28
    B. Bystrica je ako pokropená živou vodou a točí svojho súpera v jeho obrannej tretine.

04:58
    ALEX TAMÁŠI sa dostal pred Kantora, využil zaváhanie hostí pri rozohrávke, puk sa k nemu odrazil od korčule súpera, Tamáši si počkal na vhodný moment, stiahol si puk a podvihol ho pod hornú žŕdku.

03:16
    Hra sa presunula na opačnú stranu, prihrávku na pravú stranu dostal Ligas, nahadzoval puk na bránu, ale nemieril presne.

01:59
    Watling sa po vhadzovaní dostal k puku a zblízka zakončil, hostia sa ubránili, no puk posielajú iba na zakázané uvoľnenie, keď im nevyšla rozohrávka.

00:01

HC 05 Banská Bystrica: Rahm (Belányi) – Bačik, Holenda, Pavlin, Björkung, Ďatelinka, Frídel – Šoltés, Kontos, Watling – Troock, Tamáši, Gašpar – Výhonský, Urbánek, Jendek – Sukeľ, Bíreš, Kabáč – Kojo

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Hatala, Kozák, Ligas, Lee, Chovan, Mamčics, Jobek – Jackson, Johnson, Farley – Mišiak, T. Mikúš, Klempa – Števuliak, J. Mikúš, Faith – Hajnik, Ondrušek, Barto

Rozhodca: Baluška, Korba – Bogdaň, Jedlička.

V 20. kole Tipos Extraligy hostia hokejisti Banskej Bystrice mužstvo Nových Zámkov. Stretnutie sa začína o 18:30.

B. Bystrica sa nachádza na 9. mieste, na konte má 22 bodov, toľko isto ako ôsmy Trenčín a odohrala o zápas menej. Pred posledným dvanástym Prešovom však má iba dvojbodový náskok. Banskobystričania v minulom kole zdolali L. Mikuláš 5:4.

Nové Zámky sú na čele ligy o bod pred Slovanom, avšak odohrali o dva duely viac. Doposiaľ v 19-tich zápasoch nazbierali 39 bodov. Novozámčania vyhrali dva z uplynulých piatich duelov, v minulom kole zdolali Košice 6:2.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 5. Tamáši, 7. Björkung (Bíreš, Kabáč) – 21. Jackson (Johnson, Farley), 59. Johnson (Lee, Jackson), rozh. náj. Jackson