Carolina – Columbus 8:1 (kon.) | Montreal – Toronto 1:5 (kon.) | NJ Devils – Boston 1:0 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Calgary – Seattle 4:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Eisbären – San Jose 1:3 (kon.)
Dallas Stars
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Colorado Avalanche
cz Utorok 04.10.2022, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • Príprava NHL

59:52
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avs nakonec přeci jen trefují opuštěnou klec Dallasu, když do ní poslal puk EVAN RODRIGUES, jenž tak potvrzuje vítězství Colorada. Asistence: Cale Makar.

58:07
    Oettinger už zůstává na lavičce a Stars hrají v šesti!
    55:24 LUNDKVIST - 1:2

55:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se prosazují až těsně po konci přesilové hry, když Suter nakonec nahrál na levou stranu NILSOVI LUNDKVISTOVI, jehož dělovka skončila až za zády českého brankáře. Asistence: Ryan Suter, Denis Gurianov.

53:23
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože Colorado hrálo v šesti bruslařích, a tak je tu už pátá početní výhoda domácích. Trest odsedí Ben Myers (COL).
    52:37 LEHKONEN - 0:2

52:37
    Avalanche zvládli souboj za bránou Dallasu, kde získal puk Rodrigues, který ihned přihrával na střed útočného pásma ARRTURIMU LEHKONENOVI, jenž si kotouč nejprve zpracoval a poté jej poslal pod lapačku Oettingera. Asistence: Evan Rodrigues.

47:27
    Megna skvěle z rohu našel najíždějícího Rodriguese, který už měl před sebou jen Oettingera, na kterého se však s kličkou do bekhendu nepřišel.

43:18
    Francouz opět dvakrát podržel svůj tým, když během krátké chvíle musel likvidovat nebezpečné pokusy Marchmenta a Heiskanena.
    40:54 LEHKONEN - 0:1

40:54
    Avalanche využívají přesilovou hru! Rantanen měl puk v rohu útočného pásma, odkud jej následně přihrál na střed ARTURRI LEHKONENOVI, jehož pokus bohužel pro domácí tečoval bránící Kiviranta přesně mezi betony Oettingera. Asistence: Mikko Rantanen, Ben Meyers.

40:14
    Mason Marchment (DAL) zasáhl svou holí Makara do obličeje, takže si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

39:09
    Po chybě Rantanena šli domácí ve třech na jednoho a Lindell si zřejmě svých spoluhráčů nevšiml, když vše řešil střelou, kterou však opět skvěle vytáhl Francouz.

36:34
    Je tu však další vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za sekání dostává Jacob Megna (COL).

32:17
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Shane Bowers (COL).

29:07
    Marchment poslal z rohu kluziště kotouč před bránu, kde byl zcela volný Hintz, avšak finský útočník se svou pohotovou střelou proti Francouzovi neuspěl.

27:28
    Makra obdržel parádní křižnou přihrávku do levého kruhu, ale jeho pohotovou střelu si doslova Oettinger vychutnal svou lapačkou.

26:11
    Druhou přesilovou hru v utkání si zahraje i Colorado, když je na dvě minuty za držení vyloučen Victor Olofsson (DAL).

21:42
    Ovšem, jak tohle Gurianov nedal? Francouz totiž následně neudržel kotouč ve své výstroji a puk se odrazil přímo k přijíždějícímu Gurianovovi, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale ruský útočník střílel mimo!

21:36
    Už po druhé v zápase zachránila Francouze branková konstrukce, když střelu Millera od modré čáry tečoval Kiviranta přímo do tyče!

18:46
    Další střela Gurianova z pravé strany tentokrát orazítkovala tyč hostující klece!

17:50
    V závěru první třetiny si domácí hokejisté zahrají svou druhou přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za podrážení vyloučen Ben Myers (COL).

13:31
    Nicméně je tu první trest na domácí straně, když dvě minuty za hákování dostává Mavrik Bourque (DAL).

11:40
    Sedlák se dostal do obrovské šance, když Blidh posílal puk před bránu Dallasu, kde se kotouč následně odrazil zcela jiným směrem příhodně právě pro českého útočníka, ale ten z bezprostřední blízkosti nepřekonal Oettingera.

03:25
    Dallas si zahraje první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Bowen Byram (COL).

Jan Matúš

Góly a asistencie: 56. Lundkvist (Suter, Gurianov) – 41. Lehkonen (Rantanen, Meyers), 53. Lehkonen (Rodrigues), 60. Rodrigues (Makar)

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Heiskanen, Hakanpää, Lindell, Lundkvist, Suter, Miller – Marchment, Hintz, Gurianov – Benn, Johnston, Olofsson – Kiviranta, Faksa, Pavelski – Peterson, Bourque, Glendening.
    Tréner: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Byram, Johnson, Toews, Makar, Girard, Manson – Lehkonen, Rodrigues, Rantanen – Meyers, Newhook, Kaut – MacDonald, Bowers, Megna – MacDermid, Sedlák, Blidh.
    Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: McCauley, Samuels-Thomas – Fournier, Deschamps

Diváci: 12 678