Carolina – Columbus 8:1 (kon.) | Montreal – Toronto 1:5 (kon.) | NJ Devils – Boston 1:0 (kon.)
Detroit – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Calgary – Seattle 4:1 (kon.)
Edmonton – Vancouver 7:2 (kon.) | Eisbären – San Jose 1:3 (kon.)
Dallas Stars
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Colorado Avalanche
cz Utorok 04.10.2022, 02:10 • American Airlines Center, Dallas • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítám vás u dalšího přátelského utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém se tentokrát podíváme do Texasu, kde Dallas Stars vyzvou Colorado Avalanche. Utkání startuje něco málo po druhé hodině ranní.

Dallas Stars: Oettinger (Chudobin) – Heiskanen, Hakanpää, Lindell, Lundkvist, Suter, Miller – Marchment, Hintz, Gurianov – Benn, Johnston, Olofsson – Kiviranta, Faksa, Pavelski – Peterson, Bourque, Glendening.
    Trenér: Peter DeBoer

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Byram, Johnson, Toews, Makar, Girard, Manson – Lehkonen, Rodrigues, Rantanen – Meyers, Newhook, Kaut – MacDonald, Bowers, Megna – MacDermid, Sedlák, Blidh.
    Trenér: Jared Bednar.

00:01

00:10
    Stars vyhráli úvodní vhazování a domácí hokejisté ihned nahazují kotouč do svého útočného pásma.

00:27
    Colorado následně získalo puk, ale Avs jej pouze podél mantinelu poslali až na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před Francouzem.

00:48
    Newhook se snažil dostat do útočného pásma, ale Suter mu vystavil stopku hned na modré čáře.

01:16
    Lindell střílel od modré čáry a Francouz ani nemusel zasahovat, protože střelu domácího obránce zneškodnil jeho spoluhráč Johnston.

01:42
    Avalanche chtěli nahodit kotouč do svého útočného pásma, jenže ten se od plexiskle odrazil až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

02:01
    Heiskanen se dostal ke střele od levého mantinelu, která jen těsně proletěla kolem brány Avalanche.

02:42
    Stars se pokusili o dlouhou rozehrávku, kterou Marchment nezachytil, a tak je domácím hokejistům odpískáno zakázané uvolnění.

02:51
    Oettinger si připisuje první úspěšný zákrok v utkání, když po vyhraném vhazování střílel od modré Toews a domácí brankář jeho střelu vyrazil do rohu kluziště.

03:25
    Dallas si zahraje první přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za vysokou hůl vyloučen Bowen Byram (COL).

03:42
    Pavelski poslal puk před bránu Colorada, kde kotouč trefil Benna, jenž poté z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Francouze.

04:08
    Johnston se odhodlal ke střele ze středu útočného pásma a Francouz jeho pokus vyráží bez větších potíží.

05:01
    Stars kombinují ve svém útočném pásmu a od modré čáry letěla střela Sutera, která mířila jen těsně vedle brány Colorada.

05:31
    Hostující hokejisté ubránili své první oslabení a Kaut následně vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde vystřelil hned po přejetí modré a Oettinger má na svém kontě další zákrok.

06:22
    Colorado má nyní menší problémy s napadáním Dallasu, ale Laviny nakonec vše zvládli.

06:45
    Hintz vyzkoušel Francouze se svou střelou z velkého úhlu, kterou český brankář jen vyrazil za svou klec.

07:35
    Bowers obdržel puk ve středním pásmu a následně s ním přejel do útoku, kde ihned střílel a kotouč zaletěl přesně do domácího brankáře. Následuje komerční přestávka.

08:06
    Megna nahrál do druhé vlny Johnsonovi, který následně střílel po ledě a Oettinger jeho pokus vykopl svým betonem.

09:21
    Manson nahazoval puk před bránu, kam si sjížděl Rantanen, avšak na toho byla tato přihrávka o kousek delší.

09:51
    Oettinger si připisuje další zákrok, když na něj letěl znova kotouč od modré čáry, který odtud vyslal Makar.

10:18
    Peterson se po levé straně hnal do útočného pásma, kde chtěl i vystřelit, ale jeho pokus zblokoval vracející se Girard.

10:31
    A tak se hra následně přesunula na druhou stranu kluziště, kde letí další střelecký pokus na domácí klec, ale Oettinger opět předvedl velmi jistý zákrok.

11:40
    Sedlák se dostal do obrovské šance, když Blidh posílal puk před bránu Dallasu, kde se kotouč následně odrazil zcela jiným směrem příhodně právě pro českého útočníka, ale ten z bezprostřední blízkosti nepřekonal Oettingera.

12:48
    Colorado postupně přebralo iniciativu v tomto utkání, když jsou v posledních minutách hokejisté Avalanche mnohem aktivnější.

13:31
    Oettinger musel likvidovat hned dvě střelecké zakončení Myerse, který se totiž dostal i k dorážce vlastní střely, ale ani jedna z nich v bráně neskončila.

13:31
    Nicméně je tu první trest na domácí straně, když dvě minuty za hákování dostává Mavrik Bourque (DAL).

13:52
    Faksa však vyvezl puk až do útočného pásma, kde následně i z úhlu vyzkoušel Francouze.

14:28
    Colorado se vyhnalo ze svého útočného pásma nepřesnou přihrávkou,

14:47
    Dallas dokázal protečovat puk ze svého obranného pásma, ale Colorado se zde rychle vrací.

15:17
    Newhook dostal přihrávku do středu levého kruhu, odkud pohotově vystřelil, avšak jeho pokus letěl příliš nad bránu Dallasu.

15:41
    Ani Colorado svou první přesilovou hru nevyužilo, a tak stále pokračujeme za bezbrankového stavu.

16:07
    Miller chtěl nahodit puk do útočného pásma, ale kotouč se mu příliš nabalil na hokejku a díky tomu následně poslal touš přímo do hlediště.

16:15
    Dallasu nevyšla útočná rozehrávka a kotouč následně jen přeměřil celé kluziště. Icing Stars.

16:51
    Manson se v útočné třetině snažil proháčkovat mezi dvojicí domácích obránců, ale to se mu nevydařilo.

17:19
    Po střele Heiskanena se kotouč odrazil na druhou stranu útočného pásma, odkud Gurianov hned posílal puk před bránu na hůl Hintze, jenž ho poté tečoval jen těsně vedle.

17:50
    V závěru první třetiny si domácí hokejisté zahrají svou druhou přesilovou hru v utkání, když je na dvě minuty za podrážení vyloučen Ben Myers (COL).

18:01
    Colorado však vyhrálo následné vhazování a kotouč letí přes celé kluziště.

18:27
    Gurianov vystřelil z pravé strany a Francouze jeho pokus jen vyrazil do rohu kluziště.

18:46
    Další střela Gurianova z pravé strany tentokrát orazítkovala tyč hostující klece!

19:02
    Z levé strany to nyní vyzkoušel Lundkvist a jeho ránu se Francouzovi podařilo vytěsnit mimo bránu Colorada.

19:35
    Avalanche se nyní hned dvakrát za sebou dokázali osvobodit ze svého obranného pásma.

19:58
    První třetinu utkání nakonec uzavřel Oettinger se svým zákrokem proti střele Mansona.

20:00

Je za námi první třetina utkání, která nám nabídla hodně svižný hokej, jenž už se hodně podobal tomu co nás čeká v nadcházející základní části. Bohužel však tomu chybělo jediné, a to branky.

Dallas začal zápas aktivněji a postupně se do hry i více dostávalo Colorado. Oba celky si v první části vyzkoušeli i své přesilové hry, když právě v početní výhodě byl nejblíž brance Gurianov, ale jeho pokus jen orazítkoval tyč.

20:24
    Rantanen se snažil překvapit Oettingera střelou z velkého úhlu, ale brankář Dallasu byl u své tyče, jak přilepený.

21:36
    Už po druhé v zápase zachránila Francouze branková konstrukce, když střelu Millera od modré čáry tečoval Kiviranta přímo do tyče!

21:42
    Ovšem, jak tohle Gurianov nedal? Francouz totiž následně neudržel kotouč ve své výstroji a puk se odrazil přímo k přijíždějícímu Gurianovovi, jenž měl před sebou zcela prázdnou bránu, ale ruský útočník střílel mimo!

23:11
    Francouz si připisuje další úspěšný zákrok, když si tentokrát musel poradit se střelou z levé strany, která na něj letěla z hole Marchmenta.

23:24
    Coloradu se nevydařil přechod do útočného pásma, protože se hostující hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

23:52
    Johnston chtěl nahodit kotouč na bránu Colorada, ale trefil hned prvního bránícího hráče Avs.

24:41
    Faksa nahrával křižně Gurianovovi, avšak tomu nakonec přeskočil puk přes jeho hůl a tak ani nijak nezakončil.

25:46
    Kaut po pravé straně zavezl puk do útočného pásma, kde následně i vystřelil, ale jeho pokus zřejmě jen trefil boční sít.

26:11
    Druhou přesilovou hru v utkání si zahraje i Colorado, když je na dvě minuty za držení vyloučen Victor Olofsson (DAL).

26:20
    Rodriguesovu střelu z levé strany zblokoval některý z domácích hráčů.

26:39
    Dallasu se nyní podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

27:06
    Makar nahrál na levou stranu Lehkonenovi, jehož pokus Oettinger vyrazil za svou klec.

27:28
    Makra obdržel parádní křižnou přihrávku do levého kruhu, ale jeho pohotovou střelu si doslova Oettinger vychutnal svou lapačkou.

27:41
    Byramova střela z pravého kruhu byla přizvednuta Lindellem až do ochranné sítě.

27:50
    Dallasu se díky vyhození o mantinel podařilo dostat puk z obranného pásma.

28:11
    Ani další početní výhoda nám první branku v utkání nepřinesla, a tak se už opět pokračuje v plném počtu hráčů.

28:46
    Hintz poslal puk na modrou Millerovi, jehož rána jen proletěla kolem brány Colorada.

29:07
    Marchment poslal z rohu kluziště kotouč před bránu, kde byl zcela volný Hintz, avšak finský útočník se svou pohotovou střelou proti Francouzovi neuspěl.

29:52
    Domácí jeli ve třech proti dvěma, kde Johnston nahrál do druhé vlny Petersonovi, jehož střelu však Francouz vyrazil za svou klec.

30:34
    Gurianov dostal ve středním pásmu kotouč do jízdy, a tak následně vletěl do útočného pásma, kde zkoušel střelu po ledě, avšak jeho pokus Francouz kryje bez větších potíží.

30:41
    Colorado následně přeneslo hru do svého útočného pásma, kde však Faksa svou holí zblokoval střelu Avs do ochranné sítě.

31:37
    Makar zavezl puk do útočného pásma, kde ho následně přihrál na pravou stranu Bowersovi, jehož střelu Oettinger vyrazil vedle sebe.

32:17
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Shane Bowers (COL).

32:48
    Domácí zatím jen kostrbatě kombinují ve svém útočném pásmu.

32:55
    Hintz nakonec našel na středu kluziště volného Benna, který okamžitě vypálil a jeho střela letěla mimo bránu Colorada.

33:08
    Avs se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

33:24
    Francouz si poradil se střelou Lundkvista a Colorado následně vyhodilo puk přes celé kluziště.

33:42
    Kotouč opět míří přes všechny čáry.

34:23
    Takže ani pátá přesilová hra nám branku nepřinesla. Už při plném počtu hráčů na ledě vletěl Heiskanen s pukem do útočného pásma a jeho střelu z dálky pohodlně chytá Francouz do své lapačky.

34:39
    Kiviranta dobře přihrál pod sebe na Lundkvista, jenž ihned vystřelil a Francouz kotouč vyrazil.

35:56
    Dallas si za svou bránou nadělal problémy po špatné přihrávce Sutera, avšak domácí nakonec vše zvládli.

36:31
    Heiskanen vyslal další střelu směrem na bránu Colorada, kde možná došlo i k menší teči, ale Francouze kotouč opět trefil.

36:34
    Je tu však další vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za sekání dostává Jacob Megna (COL).

36:50
    Pavelski chtěl poslat puk křižně na Gurianova, avšak jeho pas zastavil Makar, který jej následně podél mantinelu vyhodil.

37:18
    Heiskanen dostal nabito na modrou čáru, ale Francouz byl opět připravený a puk znova vyráží.

37:39
    Coloradu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

38:06
    Během krátké chvíle musel Francouz likvidovat střely Johnstona a Heiskanena.

38:37
    V samotném závěru přesilové hry ještě pálil Marchment, jehož střelu však přizvedl Makar do ochranné sítě.

39:09
    Po chybě Rantanena šli domácí ve třech na jednoho a Lindell si zřejmě svých spoluhráčů nevšiml, když vše řešil střelou, kterou však opět skvěle vytáhl Francouz.

39:41
    Glendening po pravé straně vjel do útočného pásma a následně i z pravého kruhu vystřelil, ale Francouz byl opět na svém místě.

40:00

Dalších dvacet minut je už minulostí, když ve druhé třetině byli jasně aktivnější domácí hokejisté, jenže v bráně Colorada předvádí parádní výkon český brankář Francouz, jehož sice už v každé třetině i zachránila tyč, ale to už k tomu patří.

Uvidíme tedy zda se nějaké branky dočkáme v závěrečné třetině.

40:07
    Dallas hned po vyhraném úvodním vhazování nahodil puk do útočného pásma, ale zde se od mantinelu odrazil mimo hrací plochu.

40:14
    Mason Marchment (DAL) zasáhl svou holí Makara do obličeje, takže si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

40:20
    Faksa vyhrál následné vhazování a Hakanpää díky tomu mohl vyhodit puk z obranného pásma Dallasu.

40:54
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Avalanche využívají přesilovou hru! Rantanen měl puk v rohu útočného pásma, odkud jej následně přihrál na střed ARTURRI LEHKONENOVI, jehož pokus bohužel pro domácí tečoval bránící Kiviranta přesně mezi betony Oettingera. Asistence: Mikko Rantanen, Ben Meyers.
    40:54 LEHKONEN - 0:1

41:25
    Další ofenzivní snaha Colorada skončila na útočné modré, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdového postavení.

42:19
    Heiskanen nahrával na útočnou modrou Olofssonovi, který však jeho nabídku nezpracoval a puk skončil až na zakázaném uvolnění.

42:34
    Heiskanenova střela od modré čáry byla hostující obranou zblokována vysoko do vzduchu a zasáhnout musela ochranní síť.

43:18
    Francouz opět dvakrát podržel svůj tým, když během krátké chvíle musel likvidovat nebezpečné pokusy Marchmenta a Heiskanena.

43:54
    Suterovo nahození od modré čáry bylo zastaveno ještě někde před Francouzem a kotouč se následně dostal z obranného pásma Colorada.

44:12
    Avalanche nyní jen vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí do jejich obranného pásma.

44:55
    Stars se málem dostali do problémů se svou rozehrávkou, avšak Lindell své zaváhání ihned napravil.

45:20
    Johnson vyslal od modré čáry svou navštívenku a kotouč skončil přesně ve výstroji domácího brankáře.

45:37
    Na Oettingera letí další střela od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Girard, ale vedl si zcela stejně, jako jeho spoluhráč před pár momenty.

45:46
    Johnson to nyní udělal hodně dobře, když poslal puk po ledě přímo do betonu Oettingera, od kterého se kotouč odrazil na hůl Lehkonena, jehož dorážku domácí brankář dokázal vytěsnit mimo svou klec.

46:15
    Marchment se snažil natlačit před hostující bránu, avšak byl velmi dobře bráněn obranou Colorada, a tak se zde do zakončení ani nedostal.

46:44
    Suter hledal křižnou přihrávkou volného Pavelského, avšak jeho pas si hned uzmul Francouz, který raději přerušil hru.

47:27
    Megna skvěle z rohu našel najíždějícího Rodriguese, který už měl před sebou jen Oettingera, na kterého se však s kličkou do bekhendu nepřišel.

48:11
    Rantanen z pravé strany dlouho otálel se svou střelou, když nakonec přeci jen vyslal svůj projektil a Oettinger zřejmě zasáhl svou maskou.

48:38
    Kiviranta posunul puk na střed pásma rozjetému Petersonovi, která se dostal až k Francouzovi, kterého chtěl překonat zakončením mezi jeho betony, ale český brankář tento prostor stihl zavřít.

49:00
    Kolem brány Colorada bylo opět pořádně horko, ale Francouz nakonec i s pomocí svých spoluhráčů vše zvládl.

49:20
    Colorado se z tlaku domácích hráčů osvobozuje vyhozením kotouč na zakázané uvolnění.

49:50
    Francouz má na svém kontě další úspěšný zákrok, který se tentokrát zařadí do kategorie jednodušších, když do lapačky chytil nahození Lindella od levého mantinelu.

50:26
    Benn neudržel puk v útočném pásmu Dallasu, a tak se z něj domácí hokejisté musejí rychle vystěhovat.

50:40
    Faksa následně nahodil puk do útočné třetiny, kde se kotouč příhodně odrazil přímo pod lapačku Francouze, jenž raději přerušuje hru.

51:39
    Rodrigues jen po ledě poslal puk na domácí klec, kde Oettinger ihned rozehrál svou holí.

51:59
    Kotouč je zašlápnutý v rohu obranného pásma Colorada a zatím se nikomu nedaří jej odtud dostat.

52:25
    Úspěšnější byli hostující hokejisté, kteří se následně ihned přesunuli do svého útočného pásma.

52:37
    Avalanche zvládli souboj za bránou Dallasu, kde získal puk Rodrigues, který ihned přihrával na střed útočného pásma ARRTURIMU LEHKONENOVI, jenž si kotouč nejprve zpracoval a poté jej poslal pod lapačku Oettingera. Asistence: Evan Rodrigues.
    52:37 LEHKONEN - 0:2

53:23
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože Colorado hrálo v šesti bruslařích, a tak je tu už pátá početní výhoda domácích. Trest odsedí Ben Myers (COL).

53:58
    Coloradu se podařilo vytlačit domácí hokejisty do středního pásma.

54:23
    Heiskanen si na modré příliš dlouho zahrával a díky tomu nakonec kotouč skončil ve středním pásmu.

55:04
    Gurianov dostal nabito na pravou stranu, ale jeho pokus ani netrefil bránu Colorada.

55:24
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se prosazují až těsně po konci přesilové hry, když Suter nakonec nahrál na levou stranu NILSOVI LUNDKVISTOVI, jehož dělovka skončila až za zády českého brankáře. Asistence: Ryan Suter, Denis Gurianov.
    55:24 LUNDKVIST - 1:2

56:19
    Colorado pouze poslalo puk na zakázané uvolnění, a tak se bude vhazovat před bránou Francouze.

56:50
    Ofenzivní akce Dallasu byla nyní zastavena na útočné modré, kde se domácí dostali do postavení mimo hru.

57:49
    Přihrávka zpoza brány Colorada nenašla žádnou hostující hokejistů a kotouč pouze proletěl až na zakázané uvolnění.

58:07
    Lindellovo nahození z modré čáry bylo přizvednuto do ochranné sítě.

58:07
    Oettinger už zůstává na lavičce a Stars hrají v šesti!

58:43
    Pavelski poslal puk zpoza klece mezi kruhy, kde se ke střele tlačil Benn, ale neúspěšně.

59:08
    Coloradu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.

59:32
    Makar vyvezl puk za bránu Dallasu, kde sbírá vteřiny ze zbytku utkání.

59:52
    Avs nakonec přeci jen trefují opuštěnou klec Dallasu, když do ní poslal puk EVAN RODRIGUES, jenž tak potvrzuje vítězství Colorada. Asistence: Cale Makar.

V závěrečné třetině jsme přeci jen dočkali branek, když se nejprve dvakrát za sebou trefil hostující Lehkonen. Na jeho branku sice dokázal reagovat obránce Dallasu Lundkvist, ale to bylo ze strany Stars vše a v závěrečných vteřinách ještě do opuštěné klece potvrdil výhru Colorada Rodrigues.

Colorado Avalanche si tedy nakonec poradilo s Dallasem Stars poměrem 3:1, když se obrovskou mírou pod vítězství Avs podepsal český brankář Francouz.

3. Nils Lundkvist (DAL) – 1+0

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (04:41:35)

Jan Matúš

Góly a asistencie: 56. Lundkvist (Suter, Gurianov) – 41. Lehkonen (Rantanen, Meyers), 53. Lehkonen (Rodrigues), 60. Rodrigues (Makar)

Tréner: Peter DeBoer

Tréner: Jared Bednar

Rozhodca: McCauley, Samuels-Thomas – Fournier, Deschamps

Diváci: 12 678