Vlci Žilina – Martin 2:1 (po pr.)
DOXXbet Vlci Žilina
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
HK VITAR Martin
Sobota 24.09.2022, 18:30 • Niké Aréna Žilina • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Po našej najvyššej hokejovej súťaži sa začína aj tá nižšia TIPOS Slovenská hokejová liga. Prvé kolo nám odštartuje zápas medzi Vlci Žilina – HK Martin, repríza finále z minulej sezóny. Lepší štart do súťaže sme si už nemohli ani predstaviť.

Vlci Žilina: Žilinskí vlci v sezóne 2021/2022 získali titul majstra v TIPOS Slovenskej hokejovej lige. Vo finále práve zdolali svojho dnešného súpera z Martina 4:2 na zápasy. Víťazstvo vo finále ich posunulo do baráže Tipos extraligy, kde sa stretli s Liptovským Mikulášom. Baráž začali dobre, keď prvý zápas vyhrali, ale v ostatných zápasoch ťahali za kratší koniec a prehrali 1:4 na zápasy. V tejto sezóne majú Žilinčania veľké ambície sa dostať do najvyššej súťaže.

HK Martin: Martinčania sa budú chcieť pomstiť po prehre vo finále so Žilinou v minulej sezóne a šancu majú na to hneď v úvodnom kole. S "Vlkmi" odohrali aj prípravný duel, ktorý vyhrali 4:1.
    Martin a takisto aj Žilina sa zúčastnili Slovenského pohára, v skupine B Martinčania skončili na 2. mieste a Žilinčania v skupine A na 1. mieste. Žilina si v semifinále zahrá s Levicami, Martin ďalej nepostúpil, pretože o tímoch na druhom mieste s rovnakým počtom bodov rozhodovalo skóre.

Tréner: Jarrod Skalde

HK Martin: Glosár (Rychlík) – Dvořák, Charvát – Krempaský, Lavička – Semaňák, Petran – Nemec; – Tiainen, Murček, Fafrák – Nauš, Dírer, Toma – Poliaček, Barto, Paulíny – Ďurina, Juščák, Stanček
    Tréner: Daniel Babka

Rozhodca: Konc ml., Bachúrik – Drblík, Pribula.

Zápas sa o malú chvíľu začne, obe mužstvá nastupujú na ľadovú plochu.

Pred začiatkom zápasu si Žilinčania pripomínajú úspechy, z minulej sezóny to je víťazstvo v JOJ Slovenskom pohári a takisto majster TIPOS Slovenskej hokejovej ligy.
    Nasleduje štátna hymna Slovenskej republiky.

00:01

00:30
    Žilinčania zachytili puk, ale bolo to už za čiarou a píska sa ofsajd.

00:46
    Martinčania už vyskúšali pozornosť Romančíka.

01:20
    Charvát dostal prihrávku pred bránu a aj zakončil, ale betón Romančíka to zneškodnil.

02:45
    Martinčania si nerozumeli a sami sa vyhnali z pásma.

03:30
    Menší tlak Martina, ale Romančík si so strelami poradil.

04:04
    Šanca Martina! Voľný hráč pred bránou, ktorý aj zakončil, ale túto obrovskú šancu nepremenil.

Domáci v plnom počte.

06:00
    Martinčania sú aktívnejší, domáci sa na dlhšie v pásme ešte neudržali.

06:51
    Mráz sa dostal k puku, keď hostia urobili chybu a preveril Glosára.

07:15
    Zakázané uvoľnenie hostí.

07:18
    Strela Hovorku hneď po buly, lapačka Glosára pripravená.

08:05
    Domáci sú teraz draví, snažia sa využiť každú jednu chybu hostí.

08:39
    Icing domácich. Vhadzovanie pred Romančíkom.

08:53
    Koyš pálil po vhadzovaní, Glosár pozorný.

09:12
    Vyzeralo to na prečíslenie domácich, ale Koyšovi vo finálnej fáze ušiel puk.

09:47
    Striedanie na oboch stranách.

10:04
    Zakázané uvoľnenie Martinčanov.

10:54
    Dudášova ľahká strela z ľavej strany, žiadny problém pre brankára hostí.

11:00
    Puk mimo hraciu plochu.

11:54
    Závar pred Glosárom, mnoho striel, posunutá brána..Vyzeralo to, že puk je v bráne, ale rozhodca to videl lepšie a bude sa vylučovať.

11:54
    Vylúčenie v tíme HK Martin:
    Murček – 2 min., napadnutie.

12:56
    Šidlíkova strela od modrej, ale smerovala vedľa brány.

13:21
    Vlci Žilina dali gól! Mráz strieľal spomedzi kruhov a jeho strelu tečoval MATEJ MACEK. Vlci využívajú presilovú hru.
    Asistencie: Mráz, Šidlík

14:43
    Dírer strieľal sprava, Romančíkov úspešný zákrok.

15:30
    Domáci fanúšikovia nabudení, Žilinčania sú aktívnejší.

16:23
    Prečíslenie hostí, Paulíny išiel s Bartom, ale prihrávka na druhého menovaného nebola ideálna.

17:04
    Fafrákova sťahovačka, brankár Romančík to nemal jednoduché.

18:19
    Ofsajd hostí.

19:00
    Martinčania opäť chybovali vo vlastnom pásme, našťastie z toho šanca pre Žilinu nebola.

19:45
    Tvrdé súboje na ľade, ale všetko v rámci pravidiel.

20:00

Prvá tretina skončila a videli sme v nej pekný hokej. Úvod patril Martinčanom, postupne sa to vyrovnávalo a boli šance na oboch stranách. Žilinčania svoju prvú presilovku v zápase využili, keď Macek tečoval strelu Mráza a vedú 1:0.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:21.

20:01

20:45
    Tibenský strieľal, ale len do hráča pred ním.

21:30
    Žilinčania zatlačili hostí, gólové príležitosti z toho nevznikli.

22:15
    Rehák zakončoval, ale strela išla na zadný mantinel.

23:20
    Romančíkov prvý zákrok v druhej tretine.

24:05
    Hra sa prelieva zo strany na stranu.

25:25
    Pri puku sú častejšie Žilinčania, ale vidieť nepresnosti v prihrávkach.

26:39
    Růžička dostal tvrdý hit, nedovolený zákrok to nebol.

27:36
    Martinčania zatlačení a vyhodili puk len na zakázané uvoľnenie.

28:30
    Hostia nahodili puk do pásma, domáci si puk následne vzali.

29:12
    Tiainenova strela tečovaná na ochrannú sieť.

30:02
    Nastrelenie na Glosára, ale ten to všetko pokryl.

30:53
    Hostia v snahe, ale stroskotalo to v závere.

31:26
    Martinčania dali gól, ale neplatí pre vysokú hokejku!

32:40
    Nepresná bekhendová prihrávka Vlkov a vyháňa ich to z útočného pásma.

Rozhodcovia ešte komunikujú, pretože prítomný lekár ošetroval Jakubíka a ten sa musí počas zápasu nachádzať medzi striedačkami.

33:24
    Glosár si pripisuje ďalší zákrok po strele Mráza.

33:45
    Jakubík už je späť na ľade.

34:27
    Halamova strela len do lapačky Glosára.

34:52
    Strkanice pred Romančíkom, Nauš a Tibenský si čo to povedali.

35:56
    Dve veľké šance hostí!

36:53
    Martin dal gól! MICHAL JUŠČÁK si prešiel spoza brány k ľavému kruhu, odkiaľ z otočky vystrelil a prekvapil domáceho brankára!
    Asistencia: Petran

37:50
    Po góle hostí ožili aj ich fanúšikovia a je ich viac počuť ako tých domácich.

38:25
    Glosár radšej podržal puk po jemnej strele domácich.

39:25
    Žilinčania sa pohybovali v blízkosti brankára s pukom, ale ten všetko dobre videl.

39:44
    Strela Dvořáka z pravej strany, Romančík sa po nej trochu ohrial.

40:00

Prostredná časť sa skončila, po ktorej vidíme skóre 1:1. Opäť aj v tejto časti sme videli vyrovnaný hokej. Hostia mali svoju aktívnu pasáž medzi 37. minútou zápasu, kde obliehali súpera v pásme a to nakoniec využil Juščák, ktorý vyrovnal stav duelu. Oba tímy môžeme pochváliť za to, že v druhej tretine nemali vylúčeného ani jedného hráča.

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:11.

40:01

40:01
    Charvát – 2 min., podrazenie.

41:17
    Vlci sa usadili v pásme, ale len si prihrávali medzi sebou a neprišlo k výraznejšej strele, hostia sa oslobodili.

Hostia v plnom počte.

42:14
    Protiútok hostí zakončoval Murček, domácich zachránila žrď!

42:50

44:01
    Domáci sa usadili na dlhšie v pásme, hostia sa ubránili len vystrelením puku na zakázané uvoľnenie.

44:30
    Hráči Vitaru teraz len vyhadzujú všetko na zakázané uvoľnenie.

45:15
    Sľubné prečíslenie hostí, finálna prihrávka bola zmarená.

46:20
    Lopušan sa snažil tečovať puk pred bránou.

47:10
    Striedanie na oboch stranách, začína sa za Romančíkom.

48:08
    Pacalaj posielal strelu na bránu, puk sa odrazil od Glosára, kde sa k puku dostával jeden z Vlkov a Glosár v snahe puk chytiť posunul bránu.

48:41
    Nastrelenie na Glosára, puk si podržal v lapačke.

49:25
    Zápas je už riadne napätý, súboje sú tvrdšie a tvrdšie.

51:11
    Dlhšie sa hralo bez prerušenia. Icing Žiliny.

51:28
    Tibenského strela netrafila priestor brány.

52:40
    Zápas je už taký opatrnejší, puky si obe mužstvá len vymieňajú medzi sebou.

53:26
    Pacalaj – 2 min., podrazenie.

53:33
    Paulíny po súboji so Šidlíkom zostáva ležať na zemi.

53:33
    Na striedačku odkorčuľoval po svojich.

54:25
    Martinčania boli usadení v pásme, ale prihrávka na modrú čiaru nebola presná.

55:00
    Vlci sa opäť oslobodili.

56:00
    Šidlíkova chyba, keď prihral priamo Bartovi, ale Romančík pozorný.

57:33
    Dnešné stretnutie sleduje 1314 divákov.

57:42
    Kolízia žilinského hráča pri presune na striedačku s dvomi hráčmi Martina. Hra prerušená.

58:19
    Glosárova lapačka pripravená po strele Pacalaja.

59:00
    Minúta do konca tretej tretiny.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretia tretina gól nepriniesla a po nerozhodnom skóre 1:1 uvidíme v Žiline predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:17
    Murček – 2 min., podrazenie.

60:33
    Po buly sa ihneď domáci usadili v pásme, zľava strieľal Mráz.

60:43
    Halama nastreľoval v snahe prekvapiť Glosára.

60:47
    Petran vyhodil puk cez všetky čiary.

61:19
    Vlci Žilina dali gól! Nádherná akcia domácich v presilovej hre! Růžička prihrával na Mráza, ktorý z prvej poslal puk ku PATRIKOVI KOYŠOVI a ten svojou strelou prekonáva Glosára.
    Asistencie: Růžička, Mráz.

Derby medzi Žilinou a Martinom sa skončilo lepšie pre domácich, ktorí zvíťazili 2:1 po predĺžení, keď sa v presilovej hre po krásnej akcii presadil Patrik Koyš. Zápas mal grády, obe mužstvá ukázali svoju kvalitu, repríza minuloročného finále stála za to. Ja vám ďakujem za pozornosť a želám ešte pekný víkend. (20:52:15)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Góly a asistencie: 14. Macek (Mráz, Šidlík), 62. Koyš (Růžička, Mráz) – 37. Juščák (Petran)

DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Tomek) – Šidlík, Nahálka – Růžička, Pišoja – Hudec, Pacalaj – Hajás; – Tibenský, Halama, Hovorka – Koyš, Mráz, Macek – Rehák, Jakubík, Lopušan – Benko, Dudáš, Synak

HK VITAR Martin: Glosár (Rychlík) – Dvořák, Charvát – Krempaský, Lavička – Semaňák, Petran – Nemec; – Tiainen, Murček, Fafrák – Nauš, Dírer, Toma – Poliaček, Barto, Paulíny – Ďurina, Juščák, Stanček

Rozhodca: Konc ml., Bachúrik – Drblík, Pribula