USA – Slovensko sk 4:2 (kon.) | Kanada – Fínsko 4:1 (kon.) | Česko – Švédsko 2:6 (kon.)
Česko – Fínsko 1:3 (kon.)
koniec
Kanada
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Fínsko
cz Sobota 06.08.2022, 01:10 • Peavey Mart Centrium, Red Deer, Alberta • Hlinka Gretzky Cup • Semifinále
Partner:
   
  Z prvního semifinále je to vše, ale již za necelou hodinu startuje druhé semifinále mezi Českem a Švédskem. I z utkání českého výběru vám přineseme podrobný online přenos, k jehož sledování jste srdečně zváni. (03:44:07)
   
  Domácí výběr Kanady si na Hlinka Gretzky Cupu zahraje o zlato. Neporažený zůstal i po semifinále, finskou reprezentaci zdolal výsledkem 4:1.

  Kanaďané vstřelili po jednom gólu v první i ve druhé třetině. Definitivní razítko na postup dali v té třetí, kdy v rozmezí devatenácti vteřin skórovali Matthew Wood a Denver Barkey. Finové se ve zbývajícím průběhu zmohli pouze na snížení, čisté konto zrušil Ratzlaffovi v poslední minutě Arttu Alasiurua.
   
  Nejlepší hráči: Scott Ratzlaff – Aron Kiviharju.
   
  Střely na bránu: 27 – 24.
   
  Konec zápasu.
   
  60:00
  Po závěrečné siréně si Veeti Väisänen neodpustil nesmyslné najetí do kanadského beka, jehož poslal k ledu. Finský obránce dostal dvě minuty za nedovolené bránění, ale z důvodu konce zápasu už pochopitelně na trestnou lavici nemusí, jedná se pouze o zápis do statistik.
  59:42 Arttu ALASIURUA - 4:1
   
  59:42
  Finsko právě vstřelilo branku!
  Scott Ratzlaff přišel o čisté konto v samotném závěru! ARTTU ALASIURUA obdržel mezi kruhy nahrávku od Kiiskinena. Nezazmatkoval a položil si obránce, akci završil pěkně umístěnou křižnou ránou k levé tyčce. Asistence: Jesse Kiiskinen a Topias Hynninen.
   
  59:24
  Z osy kluziště si Brayden Yager sjel k pravému mantinelu, odkud nahazoval do předbrankového prostoru. Kus černé gumy propadl na opačnou stranu.
   
  58:45
  Akci domácího výběru zastavilo postavení mimo hru. Zach Benson byl příliš rychlý, Denver Barkey naopak doplatil na zbytečnou kličku před modrou.
   
  58:27
  Závěr střetnutí patří Kanaďanům. Z ostrého úhlu pálil Matthew Wood, finský brankář touš maskou odrazil vysoko nad bránu.
   
  57:49
  Na útočné modré Kalan Lind obral obránce a postupoval do přečíslení dvou na jednoho. Pod padajícím protihráčem vybídl ke skórování Caluma Ritchieho, toho výborným zákrokem lapačkou vychytal Vinni.
   
  57:23
  Joona Saarelainen si našel prostor ke střele. Vyzkoušel štěstí ze zápěstí, zasáhl pouze před sebou stojícího Tourignyho.
   
  56:48
  Dlouhý nástřel Jimiho Junkkariho ještě z obranné poloviny Scott Ratzlaff odrazil pravým betonem do rohu kluziště, kde ke kotouči nejrychleji dojel obránce Tanner Molendyk.
   
  56:29
  Zakončení mezi tři tyče bylo k vidění i na druhé straně. Taktéž Riley Heidt mířil na lapačku, Eemil Vinni nepřipustil pátý puk za svými zády.
   
  55:55
  Scott Ratzlaff ztratil stabilitu a rázem v brankovišti seděl. Ani tato skutečnost jej neodradila od úspěšného zákroku, lapačkou vychytal Topiase Hynninena.
   
  55:23
  Zápas se dohrává. Kanada útočí pouze v případě povinnosti a Finové mají velké problémy s hodně zataženou hrou soupeře.
   
  54:40
  Kanadský protiútok nebyl úspěšný. Denver Barkey nedosáhl na vysoký oblouček Jordana Tourigyho, hra se vrací před Ratzlaffa z důvodu icingu.
   
  54:19
  Další finský útok táhl po levém mantinelu Tuomas Uronen. Navázal na sebe dva protihráče, ve snaze o přenesení hry trefil brusle Camerona Allena.

  Milan Huppert

  Góly a asistencie: 20. Gauthier (Price, Allen), 29. Ritchie (Rehkopf, Weinstein), 50. Wood, 50. Barkey (Cristall, Howe) – 60. Alasiurua (Kiiskinen, Hynninen)


  Kanada: Ratzlaff (Bjarnason) – Bonk, Molendyk, Tourigny, Price, Allen, Weinstein, MacKinnon – Gauthier, Yager, Benson – Ritchie, K. Lind, Barlow – Wood, Rehkopf, Cristall – Cataford, Barkey, Heidt – Howe.
  Fínsko: Vinni (Rimpinen) – Muhonen, Pieniniemi, Junkkari, Kiviharju, Väisänen, K. Kangas, Kiukas – Kiiskinen, Hynninen, Nurmi – Uronen, Alasiurua, Järventie – Halttunen, Kumpulainen, Saarelainen – Eliseev, Leppä, O. Lind – Pohjalainen.