Rakúsko – Dánsko 1:2 (kon.) | Chorvátsko – Francúzsko 1:1 (kon.)
Rakúsko
1:2 (0:1)
Dánsko
cz Pondelok 06.06.2022, 20:45Liga národov UEFA - Liga A • Skupina 1

Pierre-Emile Höjbjerg poslal Dánsko do vedení, ve druhém poločase srovnal domácí Xaver Schlager. Za hosty rozhodl o výhře Jens Stryger Larsen. (00:11:21)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 13:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:10.

90+7

90+6
    Obrana zblokovala ránu na další roh. Rakousko neproměnilo ani ten.

90+6
    Nicolas Seiwald to vzal na sebe, jeho rána z velké dálky končí těsně vedle branky. Následný roh nebyl úspěšný.

90+6
    Už se hraje nad rámec nastaveného času.

90+5
    Jeden z domácích hráčů mí křeče, zdá se, že domácí už mnoho času nemají, navíc nyní bude rozehrávat brankář Dánska.

90+4
    Rakousko rozehrává od své branky, sledujeme klidný závěr zápasu, domácí se nemohou dostat do střelecké pozice.

90+3
    Maximilian Wöber to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky, gólman Kasper Schmeichel zasahovat nemusel.

90+2
    Rakousko se pokouší s výsledkem něco udělat, ale obrana Dánska působí konstantním a zodpovědným dojmem.

90+1
    Pět minut uvidíme navíc.

89
    To se už dostáváme do samotného závěru zápasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Jens Stryger Larsen byl v osobním souboji příliš důrazný, sudí mu píská faul. Hrát tak budou moci domácí.

86
    Domácí fotbalisté jsou inkasovanou brankou zaskočení a už nemají mnoho času na to, aby se zápasem zkusili něco udělat.
    84. Jens Stryger Larsen - 1:2

84
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, z ničeho nic se hosté dostávají do vedení. Na hranici velkého vápna si míč na střed hrací plochy navedl JENS STRYGER LARSEN. Jeho následná rána se vyhnula všem nástrahám a balon zapadl přesně ke vzdálenější tyči.

83
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, celkový dojem kazí celá řada nepřesností.

80
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Thomas Delaney.

78
    Marko Arnautović měl další velkou šanci, vypálil přes obránce, ale jeho rána končí vedle branky.

78
    Střídání v týmu Rakousko:
    ze hřiště odchází Marco Friedl, přichází Maximilian Wöber.

77
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, souboje o míč probíhají převážně na polovině hrací plochy.

75
    Kasper Schmeichel si může pořádně oddychnout, nyní měl velké štěstí. Dánsko je stále ve hře o body z tohoto zápasu.

74
    Marko Arnautović měl na kopačce vedoucí domácí branku, povodil si obránce i brankáře, následně pálil do odkryté části branky, ale trefil jen tyč. Míč se odrazil do hry, následná dorážka končí nad brankou. Velké šance Rakousko neproměnilo.

72
    Nicolas Seiwald to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se on ani spoluhráči nedostali.

70
    Christian Eriksen vystřelil z velké dálky. Míč domácí brankář vytěsnil vedle branky. Následoval rohový kop, se kterým si domácí defenziva dokázala poradit za cenu dalšího rohu.

70
    Hosté vybojovali dvacet minut před koncem zápasu rohový kop. Ten byl nakrátko rozehraný.

70
    Domácí fanoušci mají z vyrovnání velkou radost, ale jejich oblíbenci se nyní musí bránit aktivní hře Dánska.
    67. Xaver SCHLAGER - 1:1

67
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic je vyrovnáno. Kasper Schmeichel špatně rozehrál. Michael Gregoritsch napadal rozehrávku brankáře. Následně balon získal Marko Arnautović, který vylepšil střeleckou pozici pro spoluhráče. XAVER SCHLAGER zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Marko Arnautović.

67
    ze hřiště odchází Joakim Maehle, přichází Jens Stryger Larsen.

65
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Mathias Jensen).

63
    ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Kevin Danso.

62
    Stefan Posch zůstává ležet na hrací ploše, zdá se, že má zdravotní problémy.

60
    Hodina hry je pryč, hostující celek vede o jednu branku a nyní pokračuje v aktivnější hře. Domácí Rakousko se musí bránit.

59
    Andreas Skov Olsen měl velkou šanci. Dostal přihrávku od spoluhráče, ale jeho rána končí vedle branky. Vykopávat bude gólman.

57
    Patrick Pentz si dokázal poradit se střelou soupeře. Velmi dobře přečetl brankář hru.

56
    Domácí měli možnost rohového kopu, center se snesl před branku a míč byl tečovaný vedle branky. Následně bude vykopávat brankář.

54
    Kasper Schmeichel vykopává od své branky, následně ale Pierre-Emile Höjbjerg přišel o míč. Konrad Laimer zkoušel centrovat před branku, ale nedokázal najít spoluhráče.

54
    Marco Friedl se pokoušel podél postranní čáry zkoušel individuálně projít před branku soupeře. Ale nedokázal odcentrovat před branku.

52
    ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Mikkel Damsgaard.
    ze hřiště odchází Martin Braithwaite, přichází Andreas Skov Olsen.
    ze hřiště odchází Jannik Vestergaard, přichází Andreas Cornelius.

50
    Marko Arnautović se po individuální akci dostal do zakončení, ale jeho rána končí vedle

48
    Kasper Schmeichel rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Následně ale jeho spoluhráči přišli o míč.

46
    Utkání pokračuje druhým poločasem a domácí trenér provedl hned tři změny.

46
    ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Marko Arnautović.
    ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Marcel Sabitzer.
    ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Michael Gregoritsch.

46

Pierre-Emile Höjbjerg se jako první a zatím jediný hráč dokázal prosadit. Po prvním poločase vede hostující Dánsko zde v Prátru ve Vídni těsně 1:0

45+0

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Christopher Trimmel bude rozehrávat z druhé strany. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

43
    David Alaba rozehrával rohový kop, svůj pokus zakroutil přímo na branku a Kasper Schmeichel tak tak vytěsnil míč na další roh.

42
    Souboje o balon probíhají převážně na polovině hrací plochy.

42
    Zajímavá rakouská akce byla zakončená. Dejan Ljubičić se propracoval ke střele, kterou vyrazil brankář. Případná branka by pro ofsajd stejně neplatila.

40
    Aktivně hrající Dánsko vybojovalo další autové vhazování. Rasmus Kristensen uvedl balon do hry.

39
    Míč končí v zámezí, rozehrávat budou domácí na své polovině. Marco Friedl rychle vhodil balon do hry. Následně o něj ale přišli jeho spoluhráči.

38
    Christoph Baumgartner se dopustil útočného faulu, rozehrávat tedy budou hráči Dánska.

37
    Rakousko kombinuje na útočné polovině, Nicolas Seiwald a David Alaba zkoušeli vyslat do šance spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.

35
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Yussuf Poulsen).

35
    Dánská obrana si nyní dokázala poradit se zajímavou domácí akcí, a tak se pokouší o rychlou protiakci.

32
    Domácí hráči se dostali do problémů, Patrick Pentz tak tak vyrazil střelu Poulsena, následně obrana odehrála balon do bezpečí, uvidíme rohový kop.

32
    Nicolas Seiwald kombinuje se svými spoluhráči na útočné polovině, ale nemůže se propracovat do lepší pozice.

30
    Půlhodina hry je pryč, zatím jsme viděli jednu gólovou situaci, prosadil se hostující celek.
    28. Pierre-Emile HÖJBJERG - 0:1

28
    Hostující celek se z první své výraznější šance dostává do vedení. K velké radosti Dánska se po rychlé akci prosazuje poměrně snadno PIERRE-EMILE HÖJBJERG. Dostal přihrávku někam k penaltovému puntíku a pálil přesně.

25
    Domácí měli dlouhou dobu míč pod kontrolou. Xaver Schlager to vzal na sebe. Jeho rána ze střední vzdálenosti končí vedle branky.

22
    Nepřehlednou situaci před svou brankou vyřešil hostující brankář. Kasper Schmeichel si vyskočil pro balon, a pak rychle rozehrál na obránce. Ti neměli, jak rychle otočit hru.

20
    Konrad Laimer se marně natahoval po přihrávce spoluhráče, vhazovat tak budou hráči Dánska. Míč do hry pošle Joakim Maehle.

20
    Dvacet minut hry je pryč, sledujeme klidnější pasáž hry. V posledních minutách mají převahu domácí.

18
    Dejan Ljubičić se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho rána je od tyče odrazila zpět do hry. Rána to nebyla vůbec špatná.

16
    Saša Kalajdžić si nabíhal do volného prostoru, ale centr spoluhráče nedokázal zpracovat. Ke střele se nedostal.

14
    Po delší době se na útočnou polovinu dostali domácí, ale k zakončení se neprobojovali.

14
    Mnoho fotbalové krásy tento zápas nenabízí, sledujeme klidnější pasáž hry.

13
    Rasmus Kristensen to zkoušel individuálně, dostal se do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus o zakončení byl zblokovaný.

13
    Tato situace výraznější šanci nepřinesla, následně kombinují znovu hráči Dánska na své polovině.

11
    Rasmus Kristensen zůstal po faulu soupeře na hrací ploše, rozehrávat budou fotbalisté Dánska.

10
    Konrad Laimer to zkoušel individuálně, ale nedokázal přesnější přihrávkou najít spoluhráče. Hrát mohou hráči Dánska.

9
    Rakousko znovu bylo nuceno vrátit hru až ke svému brankáři, ten přenechal obráncům, a tak se směr hry otáčí.

8
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nikam nežene. Optickou převahu mají v posledních minutách mají hosté.

6
    Centr se snesl před branku, Christian Eriksen tam poslal míč, ale nikdo z hráčů se k zakončení nedostal.

5
    Patrick Pentz rozehrává od své branky, následně přenechal balon spoluhráčům. Pak z velké dálky pálil Martin Braithwaite. Rána byla zblokovaná na rohový kop.

3
    Joakim Maehle bude vhazovat poblíž půlící čáry, domácí akce nebyla vůbec přesná. Balon pro hosty.

3
    Domácí hráči mají balon pod kontrolou a pokouší se něco vymyslet, zatím na výraznější šanci čekáme.

2
    Domácí hrají v černém, hosté oblékli bíločervené dresy.

1
    Sice o hodinu a půl později, ale přece. Zápas začíná.

1

Výkop bude ve 22:15

Někteří hráči jsou na hrací ploše, vypadá to, že výkop zápasu se blíží.

Světla na stadionu svítí, uvidíme, zda vydrží a v kolik se začne hrát.

Někteří lidí mají podle dostupných zpráv obnovené dodávky elektřiny. Stadionu se to zatím netýká. Start zápasu je nejasný.

Podle dostupných informací se výpadek týká zhruba 1500 domácností. Elektrický proud nejde ani na stadionu.

Fanoušci na stadionu zpívají písně a chorály. Ti se baví dobře, ale pro fotbalisty tohle ideální opravdu není.

Zatím čekáme na nějaké bližší informace ohledně možného výkopu.

Podle dostupných informací po krátkém fungování světel opět zhasla. Fanoušci svítí mobilními telefony.

Utkání začne později vzhledem k velkému výpadku elektrické energie v části Vídně Prater.

Rakousko: Pentz – Trimmel, Posch, Alaba, Friedl – Seiwald – Laimer, X. Schlager, Ljubičić, Baumgartner – Kalajdžić.
    Náhradníci: Fraisl, Lindner – Arnautović, Danso, Gregoritsch, Lainer, Lazaro, Onisiwo, Sabitzer, Trauner, Weimann, Wöber.

Dánsko: Schmeichel – J. Andersen, Nelsson, Vestergaard, Maehle – Höjbjerg, Jensen – Kristensen, Eriksen, Braithwaite – Poulsen.
    Náhradníci: Iversen, Vindahl – Billing, Boilesen, Cornelius, Damsgaard, Delaney, Skov Olsen, Larsen, Wass, Skov.

Poslední vzájemný zápas se odehrál v říjnu 2021 a Dánsko díky brance Maehlea dokázalo postoupit na MS do Kataru.

Fotbalisté Rakouska dokázali v úvodním zápase skupiny porazit Chorvatsko 3:0. V prvním poločase se trefil Arnautovič, ve druhém Gregoritsch a Sabitzer. Chorvatsko neproměnilo ani jednu ze čtyř střel na branku, jeho soupeř z osmi vstřelil tři góly.

Jedná se o zápas dvou týmů, které ve skupině vyhrály. Dánsko dokázalo porazit Francii 2:1. Francii do vedení poslal sice Benzema, ale Dánsko dokázalo otočit. Cornelius v 68. minutě srovnal a a dvě minuty před koncem poslal hosty do vedení znovu svou trefou Cornelius.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase skupiny 1 proti sobě nastoupí Rakousko a Dánsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.