Rakúsko – Dánsko 1:2 (kon.) | Chorvátsko – Francúzsko 1:1 (kon.)
Chorvátsko
1:1 (0:0)
Francúzsko
cz Pondelok 06.06.2022, 20:45 • Stadion Poljud, Split • Liga národov UEFA - Liga A • Skupina 1

Druhý poločas si fanoušci museli užít. První půle byla spíše opatrnější, ale pak se to rozjelo. V 52. minutě poslal favorita do vedení Adrien Rabiot, který využil brejkovou situaci po perfektní prostrkávačce Wissama Ben Yeddera. Francie měla i další šance, avšak to také Chorvaté. Ti nakonec srovnali v 83. minutě, kdy penaltu proměnil střídající Andrej Kramarić. Poté měli domácí více ze hry, ale druhou trefu už vsítit nedokázali. Oba celky se tak rozcházejí po remíze 1:1.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (22:45:17)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 4:1. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:8.

90+4

90+3
    Luka Sučić se na pravé straně dostal k míči, ale nedokázal přesně zamířit k zadní tyči. Branku minul zhruba o metr a půl.

90+3
    Do konce zápasu zbývá zhruba minuta. Míč teď drží domácí, takže je pravděpodobné, že právě oni budou mít poslední šanci vystřelit.

90+2
    Antoine Griezmann hledal na hranici pokutového území patičkou Nkunkua, ale defenzivní hráči Chorvatska stačili zareagovat výborně.

90+1
    Přišlo sice zakončení, ale to se mezi tři tyče vůbec nevešlo. Mike Maignan se ujímá rozehrávky.

90+1
    Nastavovat se budou 4 minuty. Na začátku nastavení navíc Nikola Vlašić vybojoval rohový kop.

90
    Závěrečné minuty tohoto utkání jsou ale vzrušující. Oba celky jednoznačně chtějí vyhrát a podle toho hra také vypadá.

88
    Dominik Livaković vystartoval z brány pro odražený balón, ale trefil jen Antoinea Griezmanna, od kterého se míč odrazil směrem dopředu. Ačkoliv se Griezmann snažil co nejrychleji zakončit, obránci Chorvatska se mezitím vrátili, takže prostoru v bráně mnoho nebylo. Zakončení ofenzivního hráče Francie navíc bylo velmi nepřesné a nedůrazné.
    87. Důležitý zákrok Maignana

87
    Nikola Vlašić se připomněl parádní střelou, která mířila k přední tyči. Mike Maignan se ale zaskvěl, konečky prstů míč vytáhl na rohový kop.

87
    Luka Sučić si naváděl míč ke střele zhruba z dvaceti metrů, ale vůbec mu nevyšel krok.

86
    Hosté chtějí a potřebují co nejrychleji zareagovat na vyrovnávací branku. Míč ale pod kontrolou pořádně nemají, a tak to budou mít velmi těžké.

85
    Presnel Kimpembe si předkopl míč až příliš před sebe, a proto musel faulovat Luku Sučiće. Kapitán Francie od rozhodčího viděl žlutou kartu.
    83. Andrej KRAMARIĆ - 1:1

83
    Chorvatsko právě vstřelilo branku!
    K penaltě se postavil kanonýr ANDREJ KRAMARIĆ, který to udělal zkušeně. Při rozběhu se trošku zastavil, přičemž brankář Mike Maignan skočil na opačnou stranu. Kramarić s přehledem poslal míč k tyči. 1:1.
    82. Penaltový faul Clausse

82
    Ale nadšení je zpět! VAR nakonec zjistil, že se o ofsajd nejednalo, takže faul Jonathana Clausse ve vápně platí. Chorvatsko bude kopat penaltu.