1:2 (0:1)
ŠKF Sereď
Nedeľa 20.02.2022, 17:00 • OMS Aréna Senica • Niké liga • 21. kolo

Odo mňa je to na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedele. Dočítania priatelia. (18:54:07)

Je rozhodnuté, Senica prehráva na domácom štadióne so Sereďou 1:2. Senica bude teda v jarnej časti bojovať o záchranu, kým hostia sa zo 6. miesta tabuľky pozrú do bojov o majstrovský titul.

90+6

90+5
    Obrovské emócie na oboch stranách, Pavlík v tvrdom súboji s Cobnanom.

90+4
    Gól definitívne platí, domáci už musia okamžite vrhnúť všetky sily do útoku.

90+3
    Ale pozor, hlavný rozhodca ešte skúma gól Pavlíka za pomoci VAR-u.
    90+2. Petr Pavlík (SEN) - 1:2

90+2
    Senica dala gól!
    Center Pirosku z rohu predĺžil Niarchos hlavou za seba na zadnú tyč, PETR PAVLÍK stál na správnom mieste a namieril presne k pravej tyči Chudého bránky! Čaká nás mimoriadne napínavý záver zápasu!

90+2
    V druhej minúte nastaveného času ešte rohový kop Senice z pravej strany.

90+1
    Petar Mićin sa v šestnástke Senice dostával do dobrej pozície, odvážnym obranným zákrokom ho zastavil Gabriel Halabrín.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Erik Gemzický nadstavovať minimálne tri minúty.

89
    Petar Mićin faulovaný v strede poľa, loptu teda berie Sereď.

88
    Rohový kop domáceho tímu z pravej strany. Po centri sa snažil o hlavičku skúsený Petr Pavlík, ale k lopte sa nedostal.

87
    V samom závere zápasu hosti kombinujú v strede poľa, Piroska sa snaží napádať rozohrávku Serede zo všetkých síl.

86
    Striedanie v tíme ŠKF ORION TIP Sereď: z ihriska odchádza Roman Haša, prichádza Moses David Cobnan.

85
    Ale napokon predsa len pohrozili aj domáci, Anaba pálil z ľavej strany, Chudý loptu s námahou vyrazil na tyč svojej bránky!

84
    Objektívne je však nutné povedať, že v druhom polčase je Senica naozaj absolútne mimo hru.
    83. Roko Jureškin (SER) - 0:2

83
    Sereď dala gól!
    Rýchla kontra Serede do otvorenej obrany Senice, Petar Mićin našiel výbornou prihrávkou za obranu Senice ROKA JUREŠKINA, ktorý sa rútil sám na bránku domáceho tímu. Chorvátsky obranca hostí sa pozrel na postavenie Henricha Ravasa a loptu absolútne presne upratal k ľavej tyči senickej bránky!

81
    Domáci už vrhajú všetky svoje sily do útoku.

80
    Posledných 10 minút riadneho hracieho času druhého polčasu, Senica stále prehráva na domácom štadióne so Sereďou 0:1.

79
    Dnešné stretnutie sleduje 412 divákov.

78
    Senica však, zdá sa, ešte nezložila zbrane. Bojovú zástavu domáceho tímu sa snaží zdvihnúť najmä skúsený kapitán tímu Juraj Piroska.

77
    Rýchla akcia Senice po ľavej strane, Milan Jurdík však následne centroval veľmi, veľmi nepresne.

76
    Ljubičić ešte skúsene získava čas pre svoj tím.

75
    Marin Ljubičić nepríjemne faulovaný, Sereď tak znovu získava loptu do svojej moci.

74
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, domácim hráčom sa snaha nedá uprieť, ale smerom dopredu je to v druhom polčase naozaj jalové.

73
    Striedanie v tíme ŠKF ORION TIP Sereď: z ihriska odchádza Martin Košťál, prichádza Mihajilo Popović.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, stav zápasu je stále 0:1.

70
    Seredi momentálne priebeh zápasu absolútne vyhovuje, domáci sú v útoku úplne bezzubí a hostia sa smerujú za definitívnym postupom do elitnej šestice tímov.

69
    Po rohu hostí následne náznak šance v podaní Romana Hašu, ktorému však loptu obetavo odkopol domáci stopér Petr Pavlík, ktorý bol navyše následne aj faulovaný.

68
    Martin Košťál znovu v akcii, tentoraz vybojoval pre svoj tím rohový kop. Následne ho aj sám rozohrá.

67
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Sulaeman Witan, prichádza Cyriaque Mayounga.

67
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Egy Maulana Vikri, prichádza Dominik Duda.

67
    Senický kormidelník Pavel Šustr reaguje a bude po tretí raz striedať.

66
    Martin Košťál je v druhom polčase hnacím motorom Serede, tentoraz našiel na ľavej strane voľného Yanna Yaa, ktorý však nemieril presne.

65
    Tréner hostí Juraj Jarábek rázne rozdáva pokyny svojim hráčom, domáci kouč Pavel Šustr sa snaží prebrať svoj tím k životu, v druhom polčase sú Seničania výrazne menej nebezpeční než v polčase prvom.

64
    Martin Košťál v tomto momente skúsil prihrávku na Yaa, ale lopta končí v rukaviciach Henricha Ravasa.

63
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Václav Svoboda, prichádza Raphaël Anaba.

62
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Marko Totka, prichádza Milan Jurdík.

61
    Znovu krásna myšlienka v podaní hostí, výborná kolmá prihrávka na nabiehajúceho Martina Košťála, ktorý sa mohol rútiť sám na bránku Senice. Ravas však excelentne čítal hru a loptu pred hráčom Serede včas odkopol.

60
    Hodina hry je za nami, Sereď stále vedie v Senici nad domácim tímom 1:0.

59
    Žltú kartu dostáva Sulaeman Witan (FK Senica).

58
    Pekná akcia hostí, po Jureškinovej hlavičke si loptu výborne prebral Roman Haša, ale Ravas opätovne podržal svoj tím.

57
    Žltú kartu dostáva Petar Mićin (ŠKF ORION TIP Sereď).

56
    Petar Mićin nepríjemne zozadu fauloval Pirosku, vyslúžil si tak žltú kartu.

55
    Senica sa snaží o kombináciu na polovici súpera.

54
    Striedanie v tíme FK Senica: z ihriska odchádza Abdoulaye Ouattara, prichádza Gabriel Halabrín.

53
    Seredi patrí úvod druhého polčasu, domáci sa akoby nevedeli dostať do zápasovej teploty. Tréner Pavel Šustr okamžite reaguje a bude striedať.

52
    Žltú kartu dostáva Filip Oršula (FK Senica).

51
    Veľká šanca Serede! Martin Košťál dostal ideálnu prihrávku do priestoru do behu, rútil sa na bránku Senice, ale krížnou strelou minul pravú tyč Ravasovej bránky!

51
    Päťdesiat minút zápasu je za nami, Senica zatiaľ stále prehráva na domácom trávniku so Sereďou 0:1.

50
    Z veľkej diaľky sa oprel do strely hosťujúci útočník Roman Haša, ale nemieril presne.

49
    Roko Jureškin znovu v typickom ofenzívnom výlete, jeho prudká strela z ľavej strany však končí nad Ravasovou bránkou.

49
    Petar Mićin v prvom kontakte s loptou rozohral nepresne.

48
    Z rohového kopu z ľavej strany tentoraz domáci nič zaujímavé nevymysleli.

47
    Piroska okamžite po začiatku polčasu hýri aktivitou, po ľavej strane vysúval Totku, ale obrana Serede napokon loptu upratala na rohový kop.

47
    Senica nastúpila do druhého polčasu bez zmeny v zostave.

46
    Striedanie v tíme ŠKF ORION TIP Sereď: z ihriska odchádza Todor Todoroski, prichádza Petar Mićin.

46
    Striedanie v tíme ŠKF ORION TIP Sereď: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Privat Yao.

46

Prvý polčas je za nami, Senica zatiaľ na domácom štadióne prehráva so Sereďou po góle Ljubičića 0:1. Druhý polčas sa začne približne o 18:01.

45+1

45+1
    Obrovská šanca Serede! Fábry centrom z ľavej strany našiel pred bránkou domácich jedného zo spoluhráčov, ktorý v sklze dokázal trafiť loptu. Výborný zákrok však znovu vytiahol pohotový Henrich Ravas!

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Gemzický nadstavovať minimálne jednu minútu.

44
    Diera v defenzíve Senice, center z ľavej strany preletel celou šestnástkou domáceho tímu, ale ani Fábry a ani Morong ju nedokázali usmerniť za Ravasov chrbát.

43
    Witan zahral loptu trošku naslepo za seba pre Niarchosa, zdá sa, že grécky útočník dnes môže byť veľmi dôležitou postavou v zápase.

42
    Witan šikovne potiahol loptu, našiel Egyho Maulanu, ktorý peknou strelou preveril pozornosť Martina Chudého v bránke Serede.

41
    Ďalší výborný center Pirosku z ľavej strany na zadnú tyč. Na loptu znovu naskakoval Totka, ale tentoraz ju nedokázal hlavou trafiť.

40
    Po ruke Todoroského budú domáci zahrávať rohový kop zo zaujímavej pozície.

40
    Žltú kartu dostáva Todor Todoroski (ŠKF ORION TIP Sereď).

39
    Sereď sa po vedúcom góle až príliš stiahla do defenzívy, sám som zvedavý na taktiku hostí v druhom polčase.

38
    Svoboda poslal ďalší center na hrot útoku pre Niarchosa, ktorý robí Diasovi obrovské problémy.

37
    Ďalšia pekná útočná snaha Senice. Niarchos dostal skvelú prihrávku od Pirosku do priestoru, rútil sa na Chudého, ale skvele pri návrate do obrany zapracoval Martin Šulek a zabránil gréckemu útočníkovi vystreliť presnejšie!

37
    Loptu má v moci tentoraz domáci brankár Henrich Ravas, ktorý rázne rozdáva pokyny svojim hráčom.

36
    Obrovská šanca Senice! Juraj Piroska poslal z rohového kopu z pravej strany fantastický center priamo na hlavu Mária Mihála, ktorý loptu trafil výborne, no Martin Chudý ukázal skvelý reflex a loptu zastavil pred bránkovou čiarou!

35
    Po akcii Niarchosa budú Seničania zahrávať rohový kop.

35
    Lopta sa po kombinácii domácich hráčov dostáva až ku brankárovi Ravasovi. Seničania nehrajú zle, ale musia trošku zrýchliť pohyb, hru a najmä zlepšiť presnosť v kombinácii.

34
    Výborná myšlienka senického kapitána Pirosku, ktorý hľadal prihrávkou nekrytého Witana, ale realizácia nebol úplne presná.

33
    Stále vidíme veľa osobných súbojov, tentoraz Andrej Fábry v strede poľa fauloval Ouattaru.

32
    Iglesias prihrávkou našiel naľavo úplne voľného Todorovského, ktorého center však Ravasovi vrásky na tvári veru neurobil.

31
    Po polhodine hry máme na Záhorí stále stav zápasu 0:1.

30
    Priamy kop hostí zahral Andrej Fábry, zo zaujímavej pozície však mieril nad Ravasovu bránku.

29
    V krátkom čase vidíme viacero nevyberaných osobných súbojov, zatiaľ je to však bez kartového napomínania na jednej či druhej strane.

29
    Kapitán Senice Juraj Piroska zahral rohový kop Senice šikovne, domácim je však následne odpískaný útočný faul.

28
    Senica opäť kombinuje v strede poľa, následne Oršula v tvrdom súboji s Jureškinom vybojoval loptu pre svoj tím a bude to rohový kop.

27
    Roko Jureškin skúsil dlhý nákop na polovicu Senice, bol však veľmi nepresný.

26
    Ďalšia pekná akcia Senice, Piroska našiel prihrávkou Totku, ktorý okamžite predĺžil loptu na nabiehajúceho Witana. Pre indonézskeho krídelníka Senice však bola táto lopta pridlhá.

25
    Haša v hlavičkom súboji v strede poľa fauloval Totku, dopredu tak pôjde Senica.

24
    Todoroski šikovne centroval z pravej strany, pretože Svoboda mu nechal príliš veľa priestoru. Haša si na loptu dobre vyskočil, ale skúsený Petr Pavlík hru prečítal ešte lepšie a loptu dokázal hlavou upratať do bezpečia.

23
    Po centrovanej lopte hostí Pavlík nebol v obrannom zákroku úplne najistejší, pomohol mu však Filip Oršula a domáci sa tak dokázali ubrániť.

22
    Dlhý center na polovicu Serede, Jureškin loptu len sklepol pre vlastného brankára Chudého, ktorý sa okamžite snaží o rozohrávku.

21
    Dvadsať minút zápasu je za nami, Sereď stále vedie v Senici nad domácim celkom 1:0.

20
    Piroska z priameho kopu skúšal lišiacke zakončenie po zemi k pravej tyči, obrana Serede si však dala pozor a vypomohol aj útočník Roman Haša.

19
    Niarchos na ľavej strane opäť vyzvŕtal obranu hostí, Todoroski ho fauloval a Senica získava priamy kop zo zaujímavej pozície.

18
    Obrovská šanca Senice! Piroska na ľavej strane našiel Niarchosa, ktorý poslal skvelú spätnú prihrávku Totkovi. Marko príliš nevymýšľal, oprel sa v šestnástke hostí do strely a opečiatkoval brvno Chudého bránky!

17
    Todoroski na pravej strane zakombinoval s Martinom Košťálom, druhý menovaný však následne nedokázal cez Ouattaru odcentrovať loptu.

17
    Martin Šulek v strede poľa fauloval protihráča, dopredu tak pôjdu Seničania.

16
    Seničania v kombinácii na vlastnej polovici trávnika, domáci sa potrebujú trošku upokojiť, zlepšiť pohyb a najmä presnosť v kombinácii.

15
    Andrej Fábry sa na malom priestore šikovne otočil s loptou, nečakane vystrelil, ale Ravas kvalitným zákrokom podržal svoj tím.

14
    Sereď útočí s veľkým počtom hráčov, obrana Senice musí byť mimoriadne pozorná.

13
    Domáci sa snažia zakombinovať pred pokutovým územím Serede, Egy si narazil loptu s Piroskom a Totkom, ale Seničania následne zbytočne faulovali a ich akcia sa teda končí.

12
    Andrej Fábry chyboval pri rozohrávke v strede poľa, ale následne Senici kombinácia zatiaľ tiež nejde podľa predstáv.

11
    Máme za sebou úvodných 10 minút zápasu, Senica prehráva na domácom štadióne so Sereďou 0:1.

10
    Ouattara sa v strede poľa pošmykol, k lopte sa dostal sereďský útočník Roman Haša, ktorý videl, že Ravas je ďaleko zo svojej bránky. Skúsil ho teda zo stredu poľa preloboval, ale senický brankár jeho úmysel včas prečítal.

9
    Martin Košťál šikovne potiahol loptu, odrazená lopta následne končí len v rukaviciach Henricha Ravasa.

8
    Plány domácich dostávajú hneď v úvode výrazné trhliny, Senica musí mohutne útočiť, pretože len víťazstvo ju udrží v boji o elitnú skupinu tímov.
    7. Marin Ljubičić (SER) - 0:1

7
    Prvý roh hostí z ľavej strany zahral Fábry, lopta sa v šestnástke odrazila k Martinovi Šulekovi, ktorý našiel na pravej strane MARINA LJUBIĆIČA. Chorvátsky legionár vystrelil k pravej tyči a otvoril skóre zápasu, pretože Henrich Ravas na loptu nedosiahol!

6
    Dlhá lopta hostí na polovici Senice, Mário Mihál ju následne razantným odkopom znovu upratal na polovicu súpera.

5
    Egy Maulana po pravej strane šikovne potiahol loptu, dostal sa až pred pokutové územie Serede, ale strelou trafil len svojho krajana Witana.

4
    Dlhý center do šestnástky Senice, Ravas však nemusel zasahovať.

3
    Sereď stále drží loptu na svojej strane ihriska, do rozohrávky sa zapája aj skúsený brankár hostí Martin Chudý.

2
    Hostia kombinujú na svojej polovici trávnika.

1
    Hneď v úvode musel zasahovať po strele hosťujúceho Romana Hašu domáci brankár Henrich Ravas, ktorý bol pozorný a potvrdil, že patrí k najlepším gólmanom v našej súťaži.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom domácej Senice.

1

Na trávnik nastupujú oba tímy, o malú chvíľu sa nám začne samotný zápas, čaká nás tuhý boj o posledné voľné miesto v elitnej šestici tímov.

FK Senica: Ravas – Oršula, Pavlík, Mihal, Svoboda – Totka, Ouattara – Maulana Vikri, Piroska (C), Witan – Niarchos.
    Náhradníci: Chropovský – Anaba, Mayounga, J. Buchel, F. Buchel, Duda, Halabrín, Jurdík.
    Trenér: Pavel Šustr

ŠKF ORION TIP Sereď: Chudý – Todoroski, Šulek, Dias, Jureškin – Ljubičić, Košťál, Fábry – Iglesias, Morong, Haša.
    Náhradníci: Bolek – Katunský, Hučko, Potoma, Popović, Mićin, Yao, Cobnan, Radić.
    Trenér: Juraj Jarábek

Rozhodca: Gemzický – Štrbo, Vitko.

Príjemný dobrý deň zo Senice, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 21.kola futbalovej Fortuna ligy, v ktorom futbalisti FK Senica privítajú na domácom štadióne ŠKF Orion Tip Sereď. Zápas sa na Záhorí začína o 17:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Senica si počas jesene a zimy prešla opäť turbulentným obdobím, v klube prišlo ku zmene vedenia a masívne zmeny nastali i v hráčskom kádri. Aktuálne patrí Seničanom v tabuľke 8. miesto so ziskom 24 bodov. Trénerom tím je Čech Pavel Šustr, najlepším strelcom Senice bol Elvis Mashike, ktorý má na svojom konte 7 gólov, ale aktuálne už po prestupe pôsobí v Žiline. V prvom jarnom zápase Seničania prehrali v Bratislave so Slovanom vysoko 0:5.

Sereď takisto počas zimnej pauzy vymenila viacero hráčov. V aktuálnej tabuľke patrí hráčom ŠKF 6. miesto so ziskom 26 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Juraja Jarábka zvíťazili v Michalovciach nad MFK Zemplín 1:0 (gól Serede Roko Jureškin). Najlepším strelcom tímu je Roman Haša, ktorý má na svojom konte 4 presné zásahy.

Zápas sa teda začína o 17:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.