Topoľčany – Martin 4:2 (kon.) | Vlci Žilina – Pov. Bystrica 2:0 (kon.) | Trnava – Skalica 4:2 (kon.)
Brezno – Humenné 4:1 (kon.) | Dubnica – Levice 9:3 (kon.)
Brezno Knights
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
HC 19 Humenné
Nedeľa 13.02.2022, 18:00 • Aréna Brezno • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 42. kolo

Brezno nakoniec na domácom ľade poráža favorizované Huemnné pomerne jednoznačne 4:1. Zápas bol po prvej tretine vyrovnaný, no v druhom dejstve získalo Brezno dvojgólové vedenie, ktoré v závere potvrdil gólom do prázdnej brány Džugan.
    Humenné v tabuľke ostáva štvrté. Brezno sa posunie na jedenástu priečku. (20:15:37)

59:40
    Brezno dalo gól!

Humenčania v záverečnej snahe o vyrovnanie ešte odvolali brankára, no nakoniec to bolo Brezno, kto strelil pravdepodobne posledný gól zápasu.
    Presadil sa RÓBERT DŽUGAN.
    Bez asistencie.

58:47
    Tak Humenné ešte bude mať predsa len šancu, keďže minútu a 13 sekúnd pred koncom zápasu odchádza na trestnú lavicu domáci Kaščák.

58:01
    Do konca zápasu si na trestnej lavici posedia Velichkin.so Surovým. Obaja za hrubosť.

56:49
    Za minútu početnej výhody nevymyslelo Humenné takpovediac nič a Brezno už je v plnom počte.
    Toto bola možno posledná šanca pre hostí ako niečo urobiť s týmto zápasom.

55:49
    Hostia v plnom počte.

54:49
    Presilovka Brezna napokon končí o minútu skôr, keď sa pomerne zbytočne nechal vylúčiť Ganz.

54:40
    Od modrej švihom vypálil Eduard Kaščák. Jeho pokus však do lapačky chytil Balogáč a vhadzovať sa tak bude po ľavici humenského brankára.

54:10
    Hráči Brezna hrajú túto presilovku vo veľmi pomalom tempe a vidno, že skôr už iba čakajú na záverečnú sirénu než by sa ešte tlačili do útoku.

53:00
    Humenčanom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a tlak domáceho Brezna tak na chvíľu poľavil.

51:10
    Brezno sa drží v útočnom pásme a teraz aj jeden z jeho útočníkov vyslal na bránu strelu. Balogáč však puk skryl do lapačky.

50:49
    Nepekný zákrok pri mantineli predviedol Patrik Španko. Brezno si tak zahrá ďalšiu presilovku, no tentoraz bude trvať až 5 minút.

49:20
    Puk sa do brány snažil pretlačiť Lukáš Hvila, no Mičík si dobre pomohol betónom šancu Humenčanovi zmaril.

47:10
    Po úspešnom buly nahodili Humenčania puk do útočného pásma, ale domáca obrana si so situáciou poradila.

45:50
    Oba tímy sa momentálne snažia dostať do útoku, ale príliš sa im to nedarí. Hrá sa hlavne v strednom pásme alebo pri mantineli.

44:30
    Do samostatného nájazdu unikol Giertl avšak napálil to iba do mantinelu.
    Puk sa potom odrazil mimo nebezpečnej zóny.

42:48
    Brezno už hrá v plnom počte a Humenné tak nevyužilo šancu na zníženie.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Martin Kožiak

Góly a asistencie: 10. Boldižár (Kaščák, Melcher), 29. Giertl (Džugan, Surový), 38. Veselý (Kaščák), 60. Džugan – 5. Španko (Hvila, Lačný)

Brezno Knights: Mičík (Pončák) – Petrinec, Ganz, Boldižár, Homola, Kaščák, Soveľ, Viktorin – Surový, Giertl, Sarvaš, Jendroľ, Džugan, Melcher, Dvonč, Kylnar, Kraut, Šebest, Veselý, Olejník
    Tréner: J. Beck

HC 19 Humenné: Balogáč (Krasanovský) – Pichnarčík, Poroshin, Chovan, Ivanov, Ťavoda, Španko, Markuš – Horvát, Krajňák, Borov, Hvila, Markuš, Lačný, Solomonchak, Šimčák, Velichkin, Macko, Farkaš
    Tréner: A. Parfenov

Rozhodca: M. Jobbágy, V. Smerek