Slovensko – Lotyšsko sk 5:2 (kon.) | Fínsko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Čína – Kanada 0:5 (kon.)
USA – Nemecko 3:2 (kon.)
Fínsko
4:3 (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)
Švédsko
Nedeľa 13.02.2022, 09:40Olympijské Hry - muži • Skupina C

Švédsko prehajdákalo trojgólový náskok, napokon sa z víťazstva 4:3 po predĺžení tešia Fíni. Oba tímy však priamo postupujú do štvrťfinále olympijského turnaja. (12:13:33)

62:01 Harri Pesonen (FIN) - 4:3

62:01
    Fínsko dalo gól!
    Obrat Fínska je dokonaný! Fíni strieľajú gól v predĺžení a stávajú sa víťazmi tohto stretnutia. Po súboji pri zadnom mantineli posunul puk pred vlastnú bránu Lennström, lenže tam číhal osamotený HARRI PESONEN, ktorý sa trafil do vzdialenejšieho horného rohu brány.
    Asistencie: J. Nättinen, J. Hietanen

60:28
    Lehtonen pálil z prvej príklepom z pravého kruhu, mieril tesne nad švédsku svätyňu.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Švédsku nestačil ani trojgólový náskok po druhej tretine, Fínsko ho v treťom dejstve zmazalo a vyrovnalo na 3:3. O malú chvíľu sa začne predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:38
    Záver tretej tretiny trávia Fíni v útočnom pásme.

58:52
    Už sa hrá opatrne, tímy si zrejme počkajú na predĺženie.
    57:11 Iiro Pakarinen (FIN) - 3:3

57:11
    Lehtonen nastreľoval puk pred bránku z úrovne bránkovej čiary, puk zostal pod švédskym brankárom, ten ho ale určite nemal pod kontrolou, čo využil IRO PAKARINEN, šťuchol hokejkou a puk sa dostal do brány.
    asistencie: M. Lehtonen, T. Hartikainen

57:11
    Fínsko strieľa tretí gól, rozhodcovia sa radili, napokon gól uznali.

57:03
    Pakarinen šprintoval k bránke, ale Manninen mu nedokázal cez hráčov prihrať.

56:14
    Po fínskom nastrelení musel Hellberg puk podržať, ďalší fínski hráči sa hnali za dorážkami, tie im neboli umožnené.
    55:30 Iiro Pakarinen (FIN) - 2:3

55:30
    Teraz už je to ale jasný gól a dráma je na svete! Opäť prihrávka Manninena medzi kruhy Hartikainenovi, ktorého strelu Hellberg vytesnil pravým betónom, no dôrazný IRO PAKARINEN sa dostal k niekoľkým dorážkam a prekonal švédskeho brankára!
    Asistencie: T. Hartikainen, S. Mannine

55:02
    Puk nepreťal bránkovú čiaru. Stav zostáva 1:3 z pohľadu Fínska.

55:02
    Lenže telefonuje sa, pretože nie je jasné, či puk náhodou neprešiel cez bránkovú čiaru.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 46. Hartikainen (S. Manninen, Vatanen), 56. Pakarinen (Hartikainen, S. Manninen), 58. Pakarinen (M. Lehtonen, Hartikainen), 63. H. Pesonen (Joonas Nättinen, Hietanen) – 25. Wallmark (Tömmernes), 29. L. Bengtsson (Tömmernes, Bromé), 32. Lander (Pudas, C. Klingberg)

Fínsko: Olkinuora (Tuohimaa) – Hietanen, M. Lehtonen, Vatanen, Lindbohm, Friman, Kemiläinen, Pokka – Hartikainen, S. Manninen, Markus Granlund – Pakarinen, V. Filppula (C), H. Pesonen – M. Aaltonen, Joonas Nättinen, L. Komarov (A) – M. Anttila (A), Björninen, Mäenalanen.
    Švédsko: Hellberg (Lars Johansson) – L. Bengtsson, Fantenberg, Folin, P. Holm, Pudas, Tömmernes (A), Lennström – C. Klingberg, Lander (C), Bromé – F. Olofsson, Wallmark, Holmberg – Everberg, Linus Johansson, J. de La Rose – Rydahl, Krüger (A), Nordström – Friberg.