Prešov – Nitra 0:5 (kon.) | Poprad – Košice 1:7 (kon.) | Zvolen – Trenčín 2:1 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 5:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
5:3 (2:2, 0:1, 3:0)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 13.02.2022, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

35. kolo Tipos Extraligy má dnes na programe štyri zápasy, všetky sa začínajú o 17:00. Hokejisti Liptovského Mikuláša hostia HC Nové Zámky.

Pre oba tímy ide o veľmi dôležitý súboj, prípadná prehra Liptákov by im veľmi skomplikovala boje o záchranu. N. Zámky tiež potrebujú zbierať body.

L. Mikuláš figuruje na poslednej 12. priečke, na konte má 32 bodov. V minulom kole sa mu podarilo vyhrať v Poprade 3:2.

N. Zámky sú predposledné jedenáste, doposiaľ nazbierali 40 bodov. V uplynulom zápase tiež dokázali zvíťaziť, Nitru na jej ľade zdolali 3:2.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kozel (Ivannikov) – Ventelä, Varttinen, Salija, Kurali, Pavúk, Mezovský, Dunčko, Droppa – Kriška, Hovorka, Handlovský – Michalík, Elo, Obdržálek – Ďurina, Uhrík, Paločko – Haluška, Babka, Jurík

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Roman, Tóth – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Mišiak, Fetkovič, Ahlholm – Varga, Barto, Šišovský

Rozhodca: Müllner, Snášel – Junek, Crman.

00:01

00:39
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Handlovský – 2 min., podrazenie).

01:09
    Novozámčania si prihrávajú popri mantineli.

01:26
    Po Ahlholmovom zakončení od modrej musel Kozel prvýkrát zasahovať.

01:52
    Šiškovo zakončenie spomedzi kruhov, hostia majú tlak.

02:29
    Pekné prenesenie hry na Farleyho, ten ale stroskotal na brániacom hráčovi a domáci sa oslobodili.

02:56
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Šišovský – 2 min., podrazenie).

03:28
    Novozámčania vyviezli puk a do útočného pásma, bránu neohrozili, ale nazbierali sekundy.

04:15
    Salijovi strela z prvej absolútne nesadla, ale mohla z toho byť nebezpečná situácia pred bránou, kde puk poskakoval.

04:59
    Salija opäť strieľa z osi klziska, ale iba do Ahlholma.

05:15
    Ligas v akcii, po ňom ešte dorážka Šišovského, ktorý bol faulovaný.

05:23
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jurík – 2 min., podrazenie).

06:01
    Jackson strieľal z prvej z pravého kruhu, Kriška obetavo blokuje.

06:11
    HC Nové Zámky dali gól!
    Hostia idú v presilovke do vedenia. Holenda dostal nabité na modrú na os klziska, jeho nepresná strela sa od zadného mantinelu odrazila pred bránu, Kozel sa rýchlo nezorientoval a CHRISTOPHER LANGKOW pri žŕdke poslal puk do odkrytej bránky.
    Asistencie: Matúš Holenda, Austin Farley

07:08
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Veľmi rýchlo je vyrovnané. VIKTOR ĎURINA dostal prihrávku na ľavú stranu, s pukom prekorčuľoval do útočného pásma, vystrelil k vzdialenejšej žŕdke a Bakala puk nezachytil.
    Asistencie: Michal Uhrík, Aleksi Varttinen

08:38
    Elo to skúsil bekhendom z veľkého uhla, Bakala puk vyrazil pred seba.

09:43
    Ahlholm vystrelil hneď po buly, ale to bol ľahký zákrok pre Kozela.

10:04
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Knižka – 2 min., držanie).

10:36
    Kriška krásne naservíroval puk krížnou prihrávkou MAREKOVI HOVORKOVI a ten len doklepol puk do hornej časti brány. Bakala sa nestihol presunúť.
    Asistencie: Martin Kriška, Michal Uhrík

11:22
    Jackson posielal puk pred bránu, ale Farleymu sa nepodarilo ho tečovať.

12:00
    Kozel nič nevidel, ale Ligas pálil vysoko nad.

13:16
    Liptáci získali puk pri mantineli, potom ho ale zachytili až tesne v strednom pásme.

14:09
    Michalík sa obtočil s pukom a hádzal ho naslepo pred bránu, tam však k teču neprišlo.

15:28
    Jackson hádzal puk medzi kruhy, tam ho Šiška v nespracoval.

16:35
    Zaujímavá strela Krišku z prvej, ale len do brániaceho hráča.

17:28
    Elo tečoval puk z bezprostrednej blízkosti, ale priestor troch žrdí minul.

19:20
    V posledných minútach si ani jeden tím nevypracoval šancu, z ktorej by mohol skórovať.

19:46
    14 sekúnd pred koncom tretiny hostia vyrovnávajú. MARTIN MIŠIAK šikovne tečoval nahodenie Bulla od modrej čiary.
    Asistencie: Christian Bull, Rasmus Ahlholm

20:00

Prvá tretina priniesla štyri góly, stav je po nej nerozhodný 2:2.
    Druhá tretina sa začne o 17:55.

20:01

20:24
    Obrovská šanca Liptákov, Kriška strieľal z prvej po ľade, Bakala zabránil gólu ľavým betónom, potom Handlovský z dorážky netrafil bránu.

21:20
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).

21:33
    Kriška pálil z prvej nepresne, Liptáci sa sami vyhnali z útočného pásma.

22:17
    Jackson vyhadzuje puk až za súperovu bránu, hostia sa dobre bránia.

22:55
    Paločko to skúšal individuálne, jeho strela ale bola zrazená mimo brány.

23:51
    Obrovská chyba Liptákov vo vlastnej tretine, Langkow sa zmocnil odrazeného puku na zadnom mantineli, prihral pred bránu voľnému TOMÁŠOVI KLEMPOVI, ktorý nemal problém skórovať.
    Asistencie: Christopher Langkow, Patrik Števuliak

26:28
    Števuliak dostal puk do jazdy, jeho zadovka na spoluhráča ale nebola presná.

27:01
    Jurík bol pri puku ako prvý, icing sa nepískal, prihral Hovorkovi, ktorý strieľal z veľkého uhla, Bakalu neprekonal.

27:23
    Na druhej strane Kozel vychytal Langkowa a podržal svoj tím.

28:25
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Salija – 2 min., napadnutie).

28:40
    Holenda pri strele zlomil hokejku, N. Zámky musia korčuľovať späť.

29:49
    Farley si vybral Kozáka, ten vystrelil príklepom po ľade, Kozel zakročil betónmi, cloniaci Langkow sa k dorážke nedostal.

30:22
    Elo oslobodil svoj tím, domáci sa už ubránia.

31:05
    Hostia sú momentálne aktívnejším tímom, vyhrávajú tesne o gól.

32:17
    Domáci sa snažili zaútočiť, ich snahu ale zastavil ofsajd.

32:32
    Farley v šanci, Kozel udržal puk pred bránkovou čiarou.

33:58
    Langkow je pri chuti, v tomto prípade ale neprešiel do útočného pásma cez Mezovského.

35:05
    Varttinenova strela trafila Bakalu do masky, hra je prerušená.

35:05
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Bull – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Varttinen – 2 min., sekanie).

35:35
    Obdržálek vysunul do brejku Jacksona, ten mieril príliš vysoko.

37:04
    Kriška bol tvrdo narazený na mantinel Hatalom, pritvrdilo sa.

37:29
    Ďurina si vypýtal puk, išiel sám na bránu, dobre to urobil, ale po forhendovom blafáku nezasunul puk poza Bakalov betón.

38:44
    V závere tretiny slušné šance Liptákov, vyrovnanie im to ale neprináša.

39:44
    Šiška nenašiel Farleyho, brániaci hráč mu puk vypichol hokejkou.

40:00

V prostrednej tretine sa presadil iba Klempa, Nové Zámky vyhrávajú nad Liptovským Mikulášom 3:2.
    Tretia tretina sa začne o 18:40.

40:01

41:08
    Kriška vysoko nad, Elovi strela nesadla. Liptáci ale kombinujú pred Bakalom.

41:29
    Domáci sa zabudli v útoku, pohrozil Klempa, jeho bekhend skončil vedľa žŕdky.

42:58
    Bakala sa nenechal prekvapiť strelou z veľkého uhla.

43:34
    Ďalší icing na strane Nových Zámkov.

44:40
    Novozámčania sú pod tlakom, Kurali opečiatkoval z veľkého uhla hornú žŕdku.

45:34
    Klempa strieľal, Langkow číhal pred bránou, ale puk mu trafil korčule a skončil vedľa brány. Liptáci mali šťastie.

45:58
    Výborný Mišiak najprv strieľal, potom sa dostal k dorážke, skóre sa nemení.

46:22
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Fetkovič – 2 min., faul kolenom).

47:31
    Ventelä nabil Hovorkovi, ten zostrelil spoluhráča Uhríka. Bakala už raz zasahoval, tentokrát nemusel.

48:29
    N. Zámky oslabenie prežili, teraz sa ale oslobodili nedovolene.

49:06
    N. Zámky sa stiahli a bránia tesné jednogólové vedenie.

50:00
    Pobyt hostí v útočnom pásme, Knižka trafil od modrej Halušku.

50:28
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Ligas – 2 min., krosček).

50:36
    Hovorka napriahol, Kriška pred bránou zdalo sa, kopol do puku, a ten skončil v bráne. Prezerá sa video.

50:36
    Gól však platí, domáci využívajú presilovú hru a vyrovnávajú na 3:3. Autorom gólu je MARTIN KRIŠKA, asistovali mu Marek Hovorka a Lukáš Handlovský.

51:46
    Obdržálek hľadal dlhou prihrávkou Uhríka, ten sa však puku nedotkol a je pískané zakázané uvoľnenie.

52:07
    Ligas strieľal, Uhrík sa mu obetavo hodil do strely.

53:00
    Po prihrávke Hovorku zakončoval z otočky Kriška, tesne minul.

53:57
    Uhrík nemal rýchlosť, ale vystrelil po ľade, Bakala prerušil hru.

54:42
    Ďurina chcel strieľať spoza obrancu, ale dostal poriadny hit.

55:28
    ALEKSI VARTTINEN si spracoval prihrávku Hovorku, vošiel do útočnej tretiny a príklepom zakončil k vzdialenejšej žŕdke, trafil medzi Bakalov betón a lapačku. Bakala na strelu videl, napriek tomu mu prekĺzla do siete.
    Asistencia: Marek Hovorka

56:35
    Odpískaný icing, hra sa sťahuje pred Kozela, ktorý nemal v tretej tretine až toľko práce.

56:56
    Farleyho pokus zrazil Kriška na domácu striedačku.

58:02
    Elo oslobodil svoj tím, nepíska sa ani zakázané uvoľnenie.

59:05
    Bránka hostí je už prázdna, po icingu sa vhodí pred Kozlom.

59:33
    Zlá prihrávka hostí, zachytil ju Handlovský v obrannom pásme, prihral ALEKSIMU VARTTINENOVI, ktorý ešte z vlastnej polovice trafil prázdnu bránu.
    Asistencia: Lukáš Handlovský

Liptovský Mikuláš predviedol v tretej tretine trojgólový obrat, celkovo zvíťazil nad Novými Zámkami 5:3 a zaznamenal ďalšie cenné tri body. (19:20:33)

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 8. Ďurina (Uhrík, Varttinen), 11. Hovorka (Kriška, Uhrík), 51. Kriška (Hovorka, Handlovský), 56. Varttinen (Hovorka), 60. Varttinen (Handlovský) – 7. Langkow (Holenda, Farley), 20. Mišiak (Bull, Ahlholm), 24. Klempa (Langkow, Števuliak)

HC MIKRON Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Roman, Tóth – Jackson, Šiška, Farley – Števuliak, Langkow, Klempa – Mišiak, Fetkovič, Ahlholm – Varga, Barto, Šišovský

Rozhodca: Müllner, Snášel – Junek, Crman